Kaimynų ramybę trikdantis šuo gali užtraukti baudą: ką turi žinoti šeimininkai

 (67)
Ką daryti, jei augintinis mėgsta triukšmauti ir erzinti kaimynus? Apie tai DELFI tiesioginės konferencijos metu kalbėjo Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadovė Brigita Kymantaitė ir Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas.

Baudos už triukšmaujantį gyvūną – net iki 600 Eur

G. Leperskas teigia, kad dėl gyvūnų keliamo triukšmo nusiskundimų savivaldybėje sulaukiama reguliariai – kiekvieną savaitę savivaldybę pasiekia bent vienas sunerimusių ar pasipiktinusių gyventojų skundas. Pašnekovas juokauja, kad pilnaties metu šių skundų skaičius per savaitę išauga iki 3-5.

Vis dėlto, G. Leperskas teigia, kad kreipimasis į savivaldybę neturėtų būti pirmas žingsnis siekiant išsivaduoti iš ramybės neduodančio šunų lojimo.

„Pirmiausia siūlome kreiptis į gyvūno savininką dar prieš bėgant skųstis policijai, savivaldybei ar kitoms valstybės institucijoms. Visų pirma, reikėtų geranoriškai pasikalbėti su kaimynu – galbūt šis išeina iš namų, palieka gyvūną ir net nežino, kad ta problema egzistuoja. Jeigu tai neduoda rezultato, niekas nesikeičia, tada reikėtų kreiptis į savivaldybę. Jie imsis priemonių ir, jei nepavyks susikalbėti, triukšmingų gyvūnų šeimininkai bus baudžiami“, – aiškina G. Leperskas.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba yra patvirtinusi triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisykles, kuriose yra reikalavimas: gyvūnų savininkai turi užtikrinti, kad gyvūnai netrukdytų kaimynų ramybės ir poilsio.

Nesilaikant reikalavimo, administracinių pažeidimų kodekse (APK) yra numatyta 80-300 Eur bauda. Jei kaimynai ir toliau skundžiasi gyvūno keliamu triukšmu, o jo savininkas neatsižvelgia į perspėjimą – pakartotinė bauda gali siekti 600 Eur.

Į skundą sureagavę pareigūnai renka įrodymus, kad problema išties egzistuoja. Gyvūnų konfiskavimo APK straipsnis nenumato. Tiesa, G. Leperskas nepamena atvejo, kada būtų skiriama maksimali 600 Eur bauda. Net ir pirmojo pažeidimo atveju, jei gyvūno šeimininkas pripažįsta problemą ir gailisi, jam leidžiama sumokėti pusę minimalios baudos dydžio, t.y. 40 Eur.

Šunims tampant vis artimesniais žmogaus draugais, G. Leperskas siūlo į juos pradėti žiūrėti kaip į žmones.

„Jei žmogų uždarytume 9 valandoms namuose ir išeitume į darbą, o tai darytume diena iš dienos – kaip žmogus į tai reaguotų? Apie žmogų kažkaip pagalvojame, o apie paliekamą šunį – ne. O jam lygiai taip pat reikia kažką veikt. Galbūt vieni žmonės gali būti užsidarę bute ilgą laiką, o kiti – niekaip. Taip pat ir su šunimi. Vienas gali miegoti kampe ir tyliai ramiai laukti šeimininko, o kitas niekaip negali. Kai pasirenki šunį, turi pažinti, koks jis yra, žinoti, ko jis nori, ir mėginti jam tai duoti“, – teigia G. Leperskas.

Būtina augintiniui suteikti pakankamai fizinio krūvio

LGTAO vadovė B. Kymantaitė teigia, kad pirmiausia reikia ieškoti priežasčių, kodėl šuo nesiliauja loti. Ji atkreipia dėmesį į tai, kad daugelis mūsų prieš darbą išveda šunį 15-20 min. pasivaikščiojimui, o jis – aktyvus gyvūnas ir išeiti laukan jam reikia tikrai ne vien dėl to, kad atliktų gamtinius reikalus.

„Šuo nebus natūraliai pavargęs. Atsikėlęs ryte, kaip ir mes visi, jis yra aktyvus. Jeigu 15-20 min. jį išvedi į lauką, parvedi atgal į butą ir palieki visai dienai vieną, natūralu, kad jis norės kažką veikti. Juk mes visi dieną nemiegam ir užsiimam kažkokia veikla. Jei šuo loja, reikėtų šeimininkui keltis ryte valanda anksčiau ir ilgiau pavedžiot, o jei šuo aktyvesnis – kartu važiuoti dviračiu“, – pataria B. Kymantaitė.

Anot LGTAO vadovės, svarbu augintiniui suteikti tiek fizinio krūvio, kad jis galėtų dienos metu ilsėtis ir laukti šeimininko nejausdamas nuobodulio ir poreikio išsilakstyti.

Vis dėlto, svarbiausia yra dar prieš priglaudžiant ar įsigyjant augintinį apgalvoti, ar tikrai galėsime jam skirti pakankamai laiko ir ar iš tiesų mūsų finansinė padėtis leidžia auginti šunį. Tuo atveju, jei neturime galimybės vaikščioti su šunimi tiek, kiek jam reikia, reikėtų pasvarstyti apie šuniukų vedžiotojų samdymą.

„Aišku, dažnam savininkui pasakius apie šią problemą, ne kiekvienas nori ją suprasti. Vis bandoma sakyti, kad triukšmu besiskundžiantis kaimynas tiesiog nekenčia gyvūnų. Gauname pranešimų ir iš žmonių, kurie kenčia šuns keliamą triukšmą, bet yra susirūpinę dėl paties gyvūno. Turbūt jam negerai, pažeidžiama jo gerovė. Tai visiška tiesa. Jei gyvūnas nuolat loja, staugia, jam tikrai nėra gerai“, – aiškina B. Kymantaitė.

Nuotraukos iš tiesioginės transliacijos:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (47)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.