Kaimynų ramybę trikdantis šuo gali užtraukti baudą: ką turi žinoti šeimininkai

 (66)
Ką daryti, jei augintinis mėgsta triukšmauti ir erzinti kaimynus? Apie tai DELFI tiesioginės konferencijos metu kalbėjo Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadovė Brigita Kymantaitė ir Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas.

Baudos už triukšmaujantį gyvūną – net iki 600 Eur

G. Leperskas teigia, kad dėl gyvūnų keliamo triukšmo nusiskundimų savivaldybėje sulaukiama reguliariai – kiekvieną savaitę savivaldybę pasiekia bent vienas sunerimusių ar pasipiktinusių gyventojų skundas. Pašnekovas juokauja, kad pilnaties metu šių skundų skaičius per savaitę išauga iki 3-5.

Vis dėlto, G. Leperskas teigia, kad kreipimasis į savivaldybę neturėtų būti pirmas žingsnis siekiant išsivaduoti iš ramybės neduodančio šunų lojimo.

„Pirmiausia siūlome kreiptis į gyvūno savininką dar prieš bėgant skųstis policijai, savivaldybei ar kitoms valstybės institucijoms. Visų pirma, reikėtų geranoriškai pasikalbėti su kaimynu – galbūt šis išeina iš namų, palieka gyvūną ir net nežino, kad ta problema egzistuoja. Jeigu tai neduoda rezultato, niekas nesikeičia, tada reikėtų kreiptis į savivaldybę. Jie imsis priemonių ir, jei nepavyks susikalbėti, triukšmingų gyvūnų šeimininkai bus baudžiami“, – aiškina G. Leperskas.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba yra patvirtinusi triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisykles, kuriose yra reikalavimas: gyvūnų savininkai turi užtikrinti, kad gyvūnai netrukdytų kaimynų ramybės ir poilsio.

Nesilaikant reikalavimo, administracinių pažeidimų kodekse (APK) yra numatyta 80-300 Eur bauda. Jei kaimynai ir toliau skundžiasi gyvūno keliamu triukšmu, o jo savininkas neatsižvelgia į perspėjimą – pakartotinė bauda gali siekti 600 Eur.

Į skundą sureagavę pareigūnai renka įrodymus, kad problema išties egzistuoja. Gyvūnų konfiskavimo APK straipsnis nenumato. Tiesa, G. Leperskas nepamena atvejo, kada būtų skiriama maksimali 600 Eur bauda. Net ir pirmojo pažeidimo atveju, jei gyvūno šeimininkas pripažįsta problemą ir gailisi, jam leidžiama sumokėti pusę minimalios baudos dydžio, t.y. 40 Eur.

Šunims tampant vis artimesniais žmogaus draugais, G. Leperskas siūlo į juos pradėti žiūrėti kaip į žmones.

„Jei žmogų uždarytume 9 valandoms namuose ir išeitume į darbą, o tai darytume diena iš dienos – kaip žmogus į tai reaguotų? Apie žmogų kažkaip pagalvojame, o apie paliekamą šunį – ne. O jam lygiai taip pat reikia kažką veikt. Galbūt vieni žmonės gali būti užsidarę bute ilgą laiką, o kiti – niekaip. Taip pat ir su šunimi. Vienas gali miegoti kampe ir tyliai ramiai laukti šeimininko, o kitas niekaip negali. Kai pasirenki šunį, turi pažinti, koks jis yra, žinoti, ko jis nori, ir mėginti jam tai duoti“, – teigia G. Leperskas.

Būtina augintiniui suteikti pakankamai fizinio krūvio

LGTAO vadovė B. Kymantaitė teigia, kad pirmiausia reikia ieškoti priežasčių, kodėl šuo nesiliauja loti. Ji atkreipia dėmesį į tai, kad daugelis mūsų prieš darbą išveda šunį 15-20 min. pasivaikščiojimui, o jis – aktyvus gyvūnas ir išeiti laukan jam reikia tikrai ne vien dėl to, kad atliktų gamtinius reikalus.

„Šuo nebus natūraliai pavargęs. Atsikėlęs ryte, kaip ir mes visi, jis yra aktyvus. Jeigu 15-20 min. jį išvedi į lauką, parvedi atgal į butą ir palieki visai dienai vieną, natūralu, kad jis norės kažką veikti. Juk mes visi dieną nemiegam ir užsiimam kažkokia veikla. Jei šuo loja, reikėtų šeimininkui keltis ryte valanda anksčiau ir ilgiau pavedžiot, o jei šuo aktyvesnis – kartu važiuoti dviračiu“, – pataria B. Kymantaitė.

Anot LGTAO vadovės, svarbu augintiniui suteikti tiek fizinio krūvio, kad jis galėtų dienos metu ilsėtis ir laukti šeimininko nejausdamas nuobodulio ir poreikio išsilakstyti.

Vis dėlto, svarbiausia yra dar prieš priglaudžiant ar įsigyjant augintinį apgalvoti, ar tikrai galėsime jam skirti pakankamai laiko ir ar iš tiesų mūsų finansinė padėtis leidžia auginti šunį. Tuo atveju, jei neturime galimybės vaikščioti su šunimi tiek, kiek jam reikia, reikėtų pasvarstyti apie šuniukų vedžiotojų samdymą.

„Aišku, dažnam savininkui pasakius apie šią problemą, ne kiekvienas nori ją suprasti. Vis bandoma sakyti, kad triukšmu besiskundžiantis kaimynas tiesiog nekenčia gyvūnų. Gauname pranešimų ir iš žmonių, kurie kenčia šuns keliamą triukšmą, bet yra susirūpinę dėl paties gyvūno. Turbūt jam negerai, pažeidžiama jo gerovė. Tai visiška tiesa. Jei gyvūnas nuolat loja, staugia, jam tikrai nėra gerai“, – aiškina B. Kymantaitė.

Nuotraukos iš tiesioginės transliacijos:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (16)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos (96)

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos
Reginys, kurį važiuodama palei Verknės upę išvydo Audra Petraškienė, atėmė moteriai žadą ir sukrėtė ilgam. Penktadienį apie 11 val. pro šalį važiuojančią moterį privertė sustoti pagalbos prašantis juodai balto spanielio žvilgsnis. Sunku įsivaizduoti, kokias kančias teko išgyventi gyvūnui, tačiau vien į jį pažiūrėjus, tampa aišku – kažkas bandė juo žiauriai atsikratyti.