Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga

 (17)
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!
Kristinos katė Tutė
© Asmeninis archyvas

Išvaizda apgaulinga: katė ne tokia pikta, kaip atrodo

Joniškietė Kristina Rusienė turbūt jau spėjo suprasti, kad jos namuose keturiomis laksto tikrų tikriausia žvaigždė. Neįprastomis savo Somalio veislės katės išraiškomis ji pradėjo dalintis feisbuko gyvūnų mylėtojų grupėje „Mūsų augintiniai“, kurioje, panašu, jos įrašų grupės nariai laukia labiausiai.

Joniškietė savo mažąją pikčiurną vadina Tute. Pasižiūrėjus į Tutės nuotraukas, pirmiausia kyla klausimas: kaipgi įmanoma draugiškai gyventi kartu su tokia pikta kate? Ar ši išraiška – tikslus katės vidinės būsenos atspindys?

„Tai tik toks žvilgsnis, jos charakterio, žinoma, niekaip neatspindintis. Daugelis žmonių taip ir galvoja, kad ji labai pikta. Viskas dėl jos ypatingo rūstaus žvilgsnio. O iš tikro tai ji labai mielas, pūkuotas padarėlis, mokantis maivytis, murkti, mylėti akimis, glaustytis. Burbuliuoja tik tuomet, kai atliekam nagų patrumpinimo procedūrą. Bet ir tuomet „malkų gaunu“ ne taip jau ir smarkiai“, – šypsosi Kristina.

Moteris pripažįsta, kad dažnai įkelia savo katės ir kitų augintinių nuotraukų į internetą. Nuotraukas ji „įgarsina“ kokiais nors daug galvoti neįpareigojančiais komentarais. Kristina džiaugiasi, kad nuotraukos su prierašais visiems sukelia šypsenas, žmonės pralinksmėja.

„Kartais galvoju, kad tame mažame rudame kūnelyje sėdi ateivis ir valdo Tutę virvelėmis iš vidaus. Taip, taip – ateivis. Sėdi prie gėlės ar prie eglutės šakos ir intensyviai „barškina“ morzės abėcėlę per šakas. Kol susigriebiu nufilmuoti, žinutės perdavimas į kosmosą būna nutraukiamas momentaliai. Miela keistutė mūsų didelėje draugiškoje šeimynoje“, – teigia moteris.

Po neįprasta išvaizda – neįprastas charakteris

Nedidelė, laukinės (ruddy) spalvos katytė puošnia uodega dar 2015 metų pavasarį iš vieno Latvijos veislyno pateko į Kristinos rankas. Veislyne katė buvo vadinama Kleopatros vardu, tačiau naujoji šeimininkė iškart pastebėjo, kad katė jokių Kleopatros požymių neturi.

Lyginant su namuose gyvenančiais dviem Meino meškėnais, Tutė beveik coliukė. Nors prie senbuvių katytė greitai adaptavosi, susidraugauti jos tebebando iki šiol.

„Beveik susidraugavo su senbuve Meino meškėne Kiara. Beveik, nes Kiara priėmė Tutę kaip įmotė, griežtai ir pamokančiai. Tiesa, įmotė išmokė Tutę daugybės katiniškų gudrybių. Kaip nešioti kamuoliuką, kaip tykoti prie lango atskrendančių paukščių į lesyklėlę, kaip prašyti, o kartais ir vogti maistą iš neuždarytų spintelių.

Kadangi Tutė buvo paklusni mokinė, kai kur pralenkė savo mokytoją visu šviesmečiu. Reikia tik pamatyti, kaip ji tykoja paukštukų už lango. Pasislėpusi už užuolaidos, nemirksinti ir tirtančia galva. Oskaro vertas vaizdas”, – pasakoja Kristina.

Šeimininkę stebina katės smalsumas: ji mėgsta visur dalyvauti ir niekada nepraleidžia progos stebėti, kaip gaminamas maistas virtuvėje. Iškart metami visi katiniški darbai ir rūpesčiai ir skubama užimti, jos manymu, pačią geriausią vietą stebėjimui.

„Nežinau, kodėl, bet jai atrodo, kad stebėti iš tamsaus sandėliuko, kaip gaminamas maistas, labai patogu. Matyt todėl, kad tamsoje gimsta patys geriausi planai-chuliganai. Kad ir kokia mažutė, liesutė, bet jos kūnelyje telpa neįtikėtinai daug maisto. Jei išdarinėjama žuvis ar višta, tai katytė išslenka iš virtuvės jau tik šonu.

O ir šiaip, nurungs visus žaibišku greičiu ten, kur dalinamas maistas. Kol kiti tik taikysis gabalėlį pauostyti, Tutė praskris pro visas savo ir ne savo porcijas ir net kvapą sutrauks į save. Sėdės toliau ir godžiai žiūrės. Už tai vadiname ją Tutė-raketa“, – šypsosi Kristina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.