Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga

 (17)
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!
Kristinos katė Tutė
© Asmeninis archyvas

Išvaizda apgaulinga: katė ne tokia pikta, kaip atrodo

Joniškietė Kristina Rusienė turbūt jau spėjo suprasti, kad jos namuose keturiomis laksto tikrų tikriausia žvaigždė. Neįprastomis savo Somalio veislės katės išraiškomis ji pradėjo dalintis feisbuko gyvūnų mylėtojų grupėje „Mūsų augintiniai“, kurioje, panašu, jos įrašų grupės nariai laukia labiausiai.

Joniškietė savo mažąją pikčiurną vadina Tute. Pasižiūrėjus į Tutės nuotraukas, pirmiausia kyla klausimas: kaipgi įmanoma draugiškai gyventi kartu su tokia pikta kate? Ar ši išraiška – tikslus katės vidinės būsenos atspindys?

„Tai tik toks žvilgsnis, jos charakterio, žinoma, niekaip neatspindintis. Daugelis žmonių taip ir galvoja, kad ji labai pikta. Viskas dėl jos ypatingo rūstaus žvilgsnio. O iš tikro tai ji labai mielas, pūkuotas padarėlis, mokantis maivytis, murkti, mylėti akimis, glaustytis. Burbuliuoja tik tuomet, kai atliekam nagų patrumpinimo procedūrą. Bet ir tuomet „malkų gaunu“ ne taip jau ir smarkiai“, – šypsosi Kristina.

Moteris pripažįsta, kad dažnai įkelia savo katės ir kitų augintinių nuotraukų į internetą. Nuotraukas ji „įgarsina“ kokiais nors daug galvoti neįpareigojančiais komentarais. Kristina džiaugiasi, kad nuotraukos su prierašais visiems sukelia šypsenas, žmonės pralinksmėja.

„Kartais galvoju, kad tame mažame rudame kūnelyje sėdi ateivis ir valdo Tutę virvelėmis iš vidaus. Taip, taip – ateivis. Sėdi prie gėlės ar prie eglutės šakos ir intensyviai „barškina“ morzės abėcėlę per šakas. Kol susigriebiu nufilmuoti, žinutės perdavimas į kosmosą būna nutraukiamas momentaliai. Miela keistutė mūsų didelėje draugiškoje šeimynoje“, – teigia moteris.

Po neįprasta išvaizda – neįprastas charakteris

Nedidelė, laukinės (ruddy) spalvos katytė puošnia uodega dar 2015 metų pavasarį iš vieno Latvijos veislyno pateko į Kristinos rankas. Veislyne katė buvo vadinama Kleopatros vardu, tačiau naujoji šeimininkė iškart pastebėjo, kad katė jokių Kleopatros požymių neturi.

Lyginant su namuose gyvenančiais dviem Meino meškėnais, Tutė beveik coliukė. Nors prie senbuvių katytė greitai adaptavosi, susidraugauti jos tebebando iki šiol.

„Beveik susidraugavo su senbuve Meino meškėne Kiara. Beveik, nes Kiara priėmė Tutę kaip įmotė, griežtai ir pamokančiai. Tiesa, įmotė išmokė Tutę daugybės katiniškų gudrybių. Kaip nešioti kamuoliuką, kaip tykoti prie lango atskrendančių paukščių į lesyklėlę, kaip prašyti, o kartais ir vogti maistą iš neuždarytų spintelių.

Kadangi Tutė buvo paklusni mokinė, kai kur pralenkė savo mokytoją visu šviesmečiu. Reikia tik pamatyti, kaip ji tykoja paukštukų už lango. Pasislėpusi už užuolaidos, nemirksinti ir tirtančia galva. Oskaro vertas vaizdas”, – pasakoja Kristina.

Šeimininkę stebina katės smalsumas: ji mėgsta visur dalyvauti ir niekada nepraleidžia progos stebėti, kaip gaminamas maistas virtuvėje. Iškart metami visi katiniški darbai ir rūpesčiai ir skubama užimti, jos manymu, pačią geriausią vietą stebėjimui.

„Nežinau, kodėl, bet jai atrodo, kad stebėti iš tamsaus sandėliuko, kaip gaminamas maistas, labai patogu. Matyt todėl, kad tamsoje gimsta patys geriausi planai-chuliganai. Kad ir kokia mažutė, liesutė, bet jos kūnelyje telpa neįtikėtinai daug maisto. Jei išdarinėjama žuvis ar višta, tai katytė išslenka iš virtuvės jau tik šonu.

O ir šiaip, nurungs visus žaibišku greičiu ten, kur dalinamas maistas. Kol kiti tik taikysis gabalėlį pauostyti, Tutė praskris pro visas savo ir ne savo porcijas ir net kvapą sutrauks į save. Sėdės toliau ir godžiai žiūrės. Už tai vadiname ją Tutė-raketa“, – šypsosi Kristina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (48)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!