Jaunavedžiai gavo netikėtą dovaną: vietoj gėlių – didžiulė krūva šunų maisto

 (21)
Ar norėtumėte švęsti savo mergvakarį gyvūnų prieglaudoje? Arba vietoj gėlių vestuvių dieną iš artimųjų prašyti maisto gyvūnams? Anot gyvūnų gelbėtojų ir prieglaudų savanorių, tokie atvejai vis dažnėja.
Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
© Organizatorių nuotr.

Kaunietė Vaiva Tarvydė pasakoja, kad kai dar net su vyru neplanavo vestuvių, jau žinojo, kad šventės svečių prašys ne gėlių, o maisto gyvūnų prieglaudos augintiniams. „Ta idėja jau seniai kirbėjo. Mes su vyru esame dideli gyvūnų mylėtojai. Kartą išgirdau, kad kažkas taip padarė ir man jokių kitų minčių nebekilo. Žinojau, kad noriu kažką padovanoti gyvūnams“, – pasakoja moteris.

Kai būsimajam vyrui Žilvinui ji pasiūlė šią idėją, o šis iškart sutiko. „Tačiau kai reikėjo jau konkrečiai į pakvietimus įrašyti, kad vietoj gėlių prašome gyvūnų maisto, jis pradėjo abejoti. Sakė, kad čia kažkaip keistai atrodo, ką pagalvos žmonės“, – pamena pašnekovė.

Esą ji nepasimetė ir įtikino vyrą, kad šventę jie daro sau, ir todėl turi daryti taip, kad jiems būtų smagu. „Daug įkalbinėti nereikėjo“, – juokiasi moteris.

Vaiva ir Žilvinas Tarvydžiai
Vaiva ir Žilvinas Tarvydžiai
© Asmeninio albumo nuotrauka

Šventės svečiai esą reagavo labai pozityviai. V. Tarvydė pamena, kad vestuvių fotografas labai nustebęs klausė, kam jaunavedžiams tiek daug šunų ėdalo. „Kai pasakėm, kad vešime į prieglaudą, pagyrė už tokią originalią idėją“, – sako pašnekovė.

Šventės dieną jaunavedžiai surinko pilną bagažinę gyvūnų maisto, kurį vėliau nuvežė į VšĮ „Penkta koja“.

Anot VšĮ „Penkta koja“, tai nėra vienetinis atvejis. Esą yra atvejų, kai prieglaudoje švenčiami net mergvakariai. „Mes specialiai jų neorganizuojame. Tiesiog atvažiuoja merginos, pavedžioja šunis, su jais žaidžia, fotografuojasi. Išgeria arbatos ir išvažiuoja“, – apie mergvakarių šventimą gyvūnų prieglaudoje pasakoja viena iš prieglaudos savanorių.

Moteris pasakoja, kad neseniai 8 metų mergaitė su mama prekiavo „Ozo“ turgelyje ir už uždirbtus pinigus prieglaudai nupirko maisto. „Mums visada reikia antkaklių ir maisto. Žmonėms sakome, kad geriau jau vežti mažesnį kiekį, bet kokybiško maisto. Pas mus gyvūnai patenka su visokiomis problemomis. Valgydami kokybišką maistą, jie greičiau pasveiksta. Ir aišku, jiems skaniau“, – sako savanorė.

Gerumu dalijasi ne tik jaunavedžiai

Esą jaunavedžiai nėra vieninteliai, kurie noriai prisideda prie prieglaudos augintinių gerovės. Į pagalbą atskuba ir įvairūs kolektyvai. Pavyzdžiui, esą Kauno apskrities policijos pareigūnai labai noriai lanko gyvūnų prieglaudą. „Mūsų draugystė prasidėjo prieš metus. Turėjome atvejį, kai į mūsų globą pateko šuo, kurio šeimininkas buvo nužudytas. Pareigūnai patys tą šunį pristatė į prieglaudą, dažnai važiuodavo jo lankyti. Jie pamatė kokia situacija prieglaudoje, kaip gyvūnams reikia dėmesio ir šilumos. Taip gimė idėja įtraukti ir kitus pareigūnus“, – pasakoja Kauno apskrities VPK atstovė Justina Kazragytė.

Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
© Organizatorių nuotr.

„Praeitais metais Šeimos dienos proga pareigūnai su savo šeimos nariais vyko į prieglaudą. Tą dieną praktiškai visi šunys buvo pavedžioti, kai kurie net po du kartus. Kol pareigūnai vedžiojo šunis, savanorės turėjo galimybę išvalyti jų voljerus. Tų šunį yra labai daug, tad beveik fiziškai neįmanoma savanorėms juos pavedžioti“, – teigia J. Kazragytė.

Prieglaudose gyvenantiems gyvūnams esą trūksta ne tik kokybiško maisto ir antkaklių, bet ir pinigų skiepams. „Visai neseniai rinkome pinigus skiepams. Darbuotojai noriai prisidėjo. Galime pasidžiaugti, kad beveik ketvirtadalis gyvūnų buvo paskiepyti. Tuo metu prieglaudoje buvo apie 200 gyvūnų. Skiepai jiems yra labai reikalingi“, – pabrėžia J. Karzagytė.

Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
© Organizatorių nuotr.

Pareigūnai neslepia, kad atšilus orams dažniau aplankys gyvūnus ir tikisi, kad ir kiti piliečiai paseks jų pavyzdžiu. „Ne paslaptis, kad policija turi ir keturkojus pareigūnus. Mes mylime gyvūnus ir suprantame, kiek priežiūros ir meilės reikalauja tas keturkojis gyvūnas“, – sako J. Karzagytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.