Jaunavedžiai gavo netikėtą dovaną: vietoj gėlių – didžiulė krūva šunų maisto

 (21)
Ar norėtumėte švęsti savo mergvakarį gyvūnų prieglaudoje? Arba vietoj gėlių vestuvių dieną iš artimųjų prašyti maisto gyvūnams? Anot gyvūnų gelbėtojų ir prieglaudų savanorių, tokie atvejai vis dažnėja.
Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
© Organizatorių nuotr.

Kaunietė Vaiva Tarvydė pasakoja, kad kai dar net su vyru neplanavo vestuvių, jau žinojo, kad šventės svečių prašys ne gėlių, o maisto gyvūnų prieglaudos augintiniams. „Ta idėja jau seniai kirbėjo. Mes su vyru esame dideli gyvūnų mylėtojai. Kartą išgirdau, kad kažkas taip padarė ir man jokių kitų minčių nebekilo. Žinojau, kad noriu kažką padovanoti gyvūnams“, – pasakoja moteris.

Kai būsimajam vyrui Žilvinui ji pasiūlė šią idėją, o šis iškart sutiko. „Tačiau kai reikėjo jau konkrečiai į pakvietimus įrašyti, kad vietoj gėlių prašome gyvūnų maisto, jis pradėjo abejoti. Sakė, kad čia kažkaip keistai atrodo, ką pagalvos žmonės“, – pamena pašnekovė.

Esą ji nepasimetė ir įtikino vyrą, kad šventę jie daro sau, ir todėl turi daryti taip, kad jiems būtų smagu. „Daug įkalbinėti nereikėjo“, – juokiasi moteris.

Vaiva ir Žilvinas Tarvydžiai
Vaiva ir Žilvinas Tarvydžiai
© Asmeninio albumo nuotrauka

Šventės svečiai esą reagavo labai pozityviai. V. Tarvydė pamena, kad vestuvių fotografas labai nustebęs klausė, kam jaunavedžiams tiek daug šunų ėdalo. „Kai pasakėm, kad vešime į prieglaudą, pagyrė už tokią originalią idėją“, – sako pašnekovė.

Šventės dieną jaunavedžiai surinko pilną bagažinę gyvūnų maisto, kurį vėliau nuvežė į VšĮ „Penkta koja“.

Anot VšĮ „Penkta koja“, tai nėra vienetinis atvejis. Esą yra atvejų, kai prieglaudoje švenčiami net mergvakariai. „Mes specialiai jų neorganizuojame. Tiesiog atvažiuoja merginos, pavedžioja šunis, su jais žaidžia, fotografuojasi. Išgeria arbatos ir išvažiuoja“, – apie mergvakarių šventimą gyvūnų prieglaudoje pasakoja viena iš prieglaudos savanorių.

Moteris pasakoja, kad neseniai 8 metų mergaitė su mama prekiavo „Ozo“ turgelyje ir už uždirbtus pinigus prieglaudai nupirko maisto. „Mums visada reikia antkaklių ir maisto. Žmonėms sakome, kad geriau jau vežti mažesnį kiekį, bet kokybiško maisto. Pas mus gyvūnai patenka su visokiomis problemomis. Valgydami kokybišką maistą, jie greičiau pasveiksta. Ir aišku, jiems skaniau“, – sako savanorė.

Gerumu dalijasi ne tik jaunavedžiai

Esą jaunavedžiai nėra vieninteliai, kurie noriai prisideda prie prieglaudos augintinių gerovės. Į pagalbą atskuba ir įvairūs kolektyvai. Pavyzdžiui, esą Kauno apskrities policijos pareigūnai labai noriai lanko gyvūnų prieglaudą. „Mūsų draugystė prasidėjo prieš metus. Turėjome atvejį, kai į mūsų globą pateko šuo, kurio šeimininkas buvo nužudytas. Pareigūnai patys tą šunį pristatė į prieglaudą, dažnai važiuodavo jo lankyti. Jie pamatė kokia situacija prieglaudoje, kaip gyvūnams reikia dėmesio ir šilumos. Taip gimė idėja įtraukti ir kitus pareigūnus“, – pasakoja Kauno apskrities VPK atstovė Justina Kazragytė.

Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
© Organizatorių nuotr.

„Praeitais metais Šeimos dienos proga pareigūnai su savo šeimos nariais vyko į prieglaudą. Tą dieną praktiškai visi šunys buvo pavedžioti, kai kurie net po du kartus. Kol pareigūnai vedžiojo šunis, savanorės turėjo galimybę išvalyti jų voljerus. Tų šunį yra labai daug, tad beveik fiziškai neįmanoma savanorėms juos pavedžioti“, – teigia J. Kazragytė.

Prieglaudose gyvenantiems gyvūnams esą trūksta ne tik kokybiško maisto ir antkaklių, bet ir pinigų skiepams. „Visai neseniai rinkome pinigus skiepams. Darbuotojai noriai prisidėjo. Galime pasidžiaugti, kad beveik ketvirtadalis gyvūnų buvo paskiepyti. Tuo metu prieglaudoje buvo apie 200 gyvūnų. Skiepai jiems yra labai reikalingi“, – pabrėžia J. Karzagytė.

Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
© Organizatorių nuotr.

Pareigūnai neslepia, kad atšilus orams dažniau aplankys gyvūnus ir tikisi, kad ir kiti piliečiai paseks jų pavyzdžiu. „Ne paslaptis, kad policija turi ir keturkojus pareigūnus. Mes mylime gyvūnus ir suprantame, kiek priežiūros ir meilės reikalauja tas keturkojis gyvūnas“, – sako J. Karzagytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (99)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado “Vyšnių sodo” prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. “Žinomumą įkinkėme geram reikalui”, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai “Vyšnių sodas” laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.