Jaunavedžiai gavo netikėtą dovaną: vietoj gėlių – didžiulė krūva šunų maisto

 (21)
Ar norėtumėte švęsti savo mergvakarį gyvūnų prieglaudoje? Arba vietoj gėlių vestuvių dieną iš artimųjų prašyti maisto gyvūnams? Anot gyvūnų gelbėtojų ir prieglaudų savanorių, tokie atvejai vis dažnėja.
Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
© Organizatorių nuotr.

Kaunietė Vaiva Tarvydė pasakoja, kad kai dar net su vyru neplanavo vestuvių, jau žinojo, kad šventės svečių prašys ne gėlių, o maisto gyvūnų prieglaudos augintiniams. „Ta idėja jau seniai kirbėjo. Mes su vyru esame dideli gyvūnų mylėtojai. Kartą išgirdau, kad kažkas taip padarė ir man jokių kitų minčių nebekilo. Žinojau, kad noriu kažką padovanoti gyvūnams“, – pasakoja moteris.

Kai būsimajam vyrui Žilvinui ji pasiūlė šią idėją, o šis iškart sutiko. „Tačiau kai reikėjo jau konkrečiai į pakvietimus įrašyti, kad vietoj gėlių prašome gyvūnų maisto, jis pradėjo abejoti. Sakė, kad čia kažkaip keistai atrodo, ką pagalvos žmonės“, – pamena pašnekovė.

Esą ji nepasimetė ir įtikino vyrą, kad šventę jie daro sau, ir todėl turi daryti taip, kad jiems būtų smagu. „Daug įkalbinėti nereikėjo“, – juokiasi moteris.

Vaiva ir Žilvinas Tarvydžiai
Vaiva ir Žilvinas Tarvydžiai
© Asmeninio albumo nuotrauka

Šventės svečiai esą reagavo labai pozityviai. V. Tarvydė pamena, kad vestuvių fotografas labai nustebęs klausė, kam jaunavedžiams tiek daug šunų ėdalo. „Kai pasakėm, kad vešime į prieglaudą, pagyrė už tokią originalią idėją“, – sako pašnekovė.

Šventės dieną jaunavedžiai surinko pilną bagažinę gyvūnų maisto, kurį vėliau nuvežė į VšĮ „Penkta koja“.

Anot VšĮ „Penkta koja“, tai nėra vienetinis atvejis. Esą yra atvejų, kai prieglaudoje švenčiami net mergvakariai. „Mes specialiai jų neorganizuojame. Tiesiog atvažiuoja merginos, pavedžioja šunis, su jais žaidžia, fotografuojasi. Išgeria arbatos ir išvažiuoja“, – apie mergvakarių šventimą gyvūnų prieglaudoje pasakoja viena iš prieglaudos savanorių.

Moteris pasakoja, kad neseniai 8 metų mergaitė su mama prekiavo „Ozo“ turgelyje ir už uždirbtus pinigus prieglaudai nupirko maisto. „Mums visada reikia antkaklių ir maisto. Žmonėms sakome, kad geriau jau vežti mažesnį kiekį, bet kokybiško maisto. Pas mus gyvūnai patenka su visokiomis problemomis. Valgydami kokybišką maistą, jie greičiau pasveiksta. Ir aišku, jiems skaniau“, – sako savanorė.

Gerumu dalijasi ne tik jaunavedžiai

Esą jaunavedžiai nėra vieninteliai, kurie noriai prisideda prie prieglaudos augintinių gerovės. Į pagalbą atskuba ir įvairūs kolektyvai. Pavyzdžiui, esą Kauno apskrities policijos pareigūnai labai noriai lanko gyvūnų prieglaudą. „Mūsų draugystė prasidėjo prieš metus. Turėjome atvejį, kai į mūsų globą pateko šuo, kurio šeimininkas buvo nužudytas. Pareigūnai patys tą šunį pristatė į prieglaudą, dažnai važiuodavo jo lankyti. Jie pamatė kokia situacija prieglaudoje, kaip gyvūnams reikia dėmesio ir šilumos. Taip gimė idėja įtraukti ir kitus pareigūnus“, – pasakoja Kauno apskrities VPK atstovė Justina Kazragytė.

Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
© Organizatorių nuotr.

„Praeitais metais Šeimos dienos proga pareigūnai su savo šeimos nariais vyko į prieglaudą. Tą dieną praktiškai visi šunys buvo pavedžioti, kai kurie net po du kartus. Kol pareigūnai vedžiojo šunis, savanorės turėjo galimybę išvalyti jų voljerus. Tų šunį yra labai daug, tad beveik fiziškai neįmanoma savanorėms juos pavedžioti“, – teigia J. Kazragytė.

Prieglaudose gyvenantiems gyvūnams esą trūksta ne tik kokybiško maisto ir antkaklių, bet ir pinigų skiepams. „Visai neseniai rinkome pinigus skiepams. Darbuotojai noriai prisidėjo. Galime pasidžiaugti, kad beveik ketvirtadalis gyvūnų buvo paskiepyti. Tuo metu prieglaudoje buvo apie 200 gyvūnų. Skiepai jiems yra labai reikalingi“, – pabrėžia J. Karzagytė.

Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
Policijos pareigūnai su šeimomis lankosi VšĮ "Penkta koja"
© Organizatorių nuotr.

Pareigūnai neslepia, kad atšilus orams dažniau aplankys gyvūnus ir tikisi, kad ir kiti piliečiai paseks jų pavyzdžiu. „Ne paslaptis, kad policija turi ir keturkojus pareigūnus. Mes mylime gyvūnus ir suprantame, kiek priežiūros ir meilės reikalauja tas keturkojis gyvūnas“, – sako J. Karzagytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (1)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (24)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (17)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (56)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (134)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos (96)

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos
Reginys, kurį važiuodama palei Verknės upę išvydo Audra Petraškienė, atėmė moteriai žadą ir sukrėtė ilgam. Penktadienį apie 11 val. pro šalį važiuojančią moterį privertė sustoti pagalbos prašantis juodai balto spanielio žvilgsnis. Sunku įsivaizduoti, kokias kančias teko išgyventi gyvūnui, tačiau vien į jį pažiūrėjus, tampa aišku – kažkas bandė juo žiauriai atsikratyti.

Keturkojis rekordininkas stebina pasaulį: lietuvio šuo tempia lėktuvą (15)

Keturkojis rekordininkas stebina pasaulį: lietuvio šuo tempia lėktuvą
Šeštadienį Paluknio aerodrome minia smalsuolių stebėjo neįtikėtiną reginį – jaunas šuo Maksas tempė lėktuvą. Vieni žavėjosi rotveilerio jėga, o kiti tai vadino gyvūno kankinimu. Šuns šeimininkas Dominykas Rukšėnas teigia, kad augintiniui toks sportas – vienas malonumas, ir tiki, kad jo šuo pateks į Gineso rekordų knygą, rašoma pranešime spaudai.

Augintinis ir vaikai – misija įmanoma (2)

Augintinis ir vaikai – misija įmanoma
Augintinis namuose – būti ar nebūti? Atsakyti į šį klausimą išties sudėtinga, todėl sprendimą priimti turėtų visi šeimos nariai. Juk į namus atkeliavęs gyvūnas turėtų tapti šeimos nariu, kuriam reikės skirti ir dėmesio, ir laiko, ir išlaidų patirti. Tikimės, kad atsakymą atrasite Vilniaus gyvūnų globos namų veterinarijos gydytojos ir vadovės Agnės Stasiūnienės pastebėjimuose. Ji sako, kad dažniausiai augintinio atsiradimo klausimą šeimoje pirmieji iškelia mažiausi jos nariai, rašoma pranešime spaudai.

Long Ailando geležinkelio stotyje buvo palikti 27 triušiai

Long Ailando geležinkelio stotyje buvo palikti 27 triušiai
Long Ailando pareigūnai siūlo atlygį už informaciją, kuri padėtų rasti žmogų ar žmones, palikusius 27 triušius prie geležinkelio stoties Safolko apygardoje.

Pasidalink savo šuns nuotrauka ir laimėk savaitgalį su keturkoju Druskininkuose (1)

Pasidalink savo šuns nuotrauka ir laimėk savaitgalį su keturkoju Druskininkuose
Džiuginanti šiluma kviečia ne tik gyventojus, bet ir jų augintinius kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. O tie, kurie nuotraukoje įamžins gražią savo šuns akimirką lauke, dar ir gali savo keturkojui laimėti skanių prizų.