Išskirtinės išvaizdos šunis laikanti moteris ranka numoja į kandžias replikas

 (11)
Gatve su savo augintiniais eidama Indrė Jauneikaitė patraukia daugelio praeivių žvilgsnius. Šunų kirpyklos „Ciucė“ savininkė bei veisėja augina du didžiuosius pudelius – Barbę ir Takaši, kurių išpuoselėta išvaizda pabrėžia veislės išskirtinumą bei grožį.
Pudeliai
© T. Lukšio nuotr.

Moteris pasakoja, kad didžiųjų pudelių Lietuvoje nėra itin daug, bet veislė dėl savo išskirtinių savybių sparčiai populiarėja. Būtent šunys prisidėjo prie Indrės profesinių pokyčių, naujo hobio atsiradimo bei kitokio gyvenimo būdo.

„Vaikystėje, kaip ir daugeliui, tėvai neleido laikyti šunų. Esu mamai pasakiusi, kad susirasiu vyrą, kuris man leis auginti 10 šunų. Panašiai ir įvyko. Šunų kirpėja dirbu tik trejus metus. Ilgą laiką dirbau pedagoge vaikų darželyje, kol vieną dieną nusprendžiau, kad noriu užsiimti veikla, kuri mane iš tiesų džiugina, yra įdomi. Tuo metu auginau jorkšyrų terjero veislės šuniuką ir jį vesdama į kirpyklą vis pagalvodavau, kad ten yra mano vieta ir kad aš norėčiau tokio darbo. Pradėjau ieškoti kursų, mokytis, domėtis šia sritimi ir kardinaliai pakeičiau savo profesiją: išėjau iš darbo ir atidariau kirpyklą", - kalbėjo moteris.

Toks radikalus pokytis daugeliui atrodė sunkiai suprantamas ir keistas, bet moteris buvo užtikrinta dėl savo pasirinkimo, norėjo dirbti mėgstamą darbą, kurio dabar į nieką nebekeistų. Šiuo metu moteris per dieną apkerpa apie 6–7 mažo ar vidutinio dydžio šunis.

„Lietuvoje šunų kirpimas paprastesnis. Svarbiausia, kad žmonėms būtų paprasčiau, ekonomiškiau prižiūrėti augintinį. Būna ir iš kaimų šuniukų, ir pensininkai atneša savo keturkojus. Ši paslauga nėra reikalinga tik veisliniams šunims. Kaip aš sakau, kas kruta, tą kerpame. Net ir katinus kerpame, bet jie jaučia didelį diskomfortą netekę kailio. Tad aš vengiu tai daryti. Šiuo atveju žmonės elgiasi egoistiškai norėdami, kad namuose nebūtų plaukų. Manau, kad nereikia išvis įsigyti pūkuoto katino, jei erzina jo kailis, pūkai", - aiškina pašnekovė.

Pirmą kartą didįjį pudelį Indrė išvydo vienuose kirpimo kursuose. Tuomet sutiktas šuo jai paliko didžiulį įspūdį. Po poros metų moters svajonė išsipildė ir namuose apsigyveno Barbė. Ją Indrė pirko jau žinodama, kad su šunimi norės dalyvauti parodose, tobulins savo kirpimo įgūdžius.

„Mes, kirpėjai, pudelius vadiname kirpėjų mazochistų šunimis, nes jų priežiūra labai daug laiko užima. Kas 10 dienų juos maudau, nes kailis negali susivelti, o kerpame kartą per mėnesį. Nuo šuns metų priklauso ir kirpimas. Teisėjai žiūri į šuns anatomiją, tad įvairūs kirpimai išryškina vis kitas vietas. Taip pat galima ir paslėpti po kirpimu kokį trūkumą", - sakė Indrė.

Indrės auginami didieji pudeliai kerpami pagal parodoms skirtus standartus, tad jų paruošimas pasirodymui gali užtrukti net iki 5 valandų. Žmonės, kurie su šios veislės šunimis nedalyvauja parodose, dažniausiai juos kerpa trumpai, kad kailis nesiveltų ir jo nereikėtų papildomai prižiūrėti.

„Balto pudelio kailis ilgiau džiūsta, juodo – greičiau. Pastarojo kailis šiurkštesnis ir jis jo turi daugiau. Būtent juodi pudeliai yra labiausiai vertinami pagal savo kailio struktūrą. Antroje – balti šunys, o rausvo ir pilko kailio struktūra dar kitokia. Kai kurie žmonės į mūsų šunis žiūri su šypsena, bet kartais sulaukiu ir neigiamų komentarų. Štai kartą nuvykus į Trakus, nepažįstamas žmogus paklausė, kas šunį taip išdarkė. Bet į tokias replikas tiesiog nekreipiu dėmesio, nes žinau, kodėl šuo taip kerpamas", - kalbėjo moteris

Pudeliai nesišeria, yra hipoalerginiai. Vienas iš Indrės vaikų serga bronchine astma, bet šie šunys augdami kartu su vaiku nesukelia diskomforto ir neūmina ligos.

Didžiųjų pudelių veisėja pasakoja, kad svarbu saugoti augintinių kailį – jo negalima šukuoti sauso. Savo augintinės Barbės „kasas“ moteris suriša į atskirus kuokštus, nes jaunėlis Takašis mėgsta apkramtyti jos ausis ir kailį.

„Parodos man yra hobis. Ten turiu daug kolegų, su kuriais bendrauju. Tai laisvalaikio praleidimo būdas. Man tai labai patinka, nes su šunimis atsiranda proga pakeliauti. Su keliais bendraminčiais susėdame į vieną mašiną ir važiuojame į parodą, vykstančią užsienyje. Tos kelionės visai kitokios nei atostogų metu", - dėstė Indrė.

Didieji pudeliai moters širdį papirko ne tik dėl savo išvaizdos ir kailio, bet ir dėl intelekto. Šios veislės šunys yra vieni protingiausių pasaulyje ir nusileidžia tik borderkoliams.

„Pudeliams užtenka kelis kartus pakartoti komandą ir jie ją supras. Jie lengvai dresuojami, klauso šeimininko. Namuose jie sumanūs – ką pasieks, viską paims. Taip pat jie užsispyrę – jei kas užrėkė ant jo, tai gali būti, kad to žmogaus nebeprisileis, nemėgs", - kalbėjo moteris.

Šie pudeliai kontrastingi – puošnią išvaizdą lydi aukštas intelektas, o pati veislė buvo išvesta vandens paukščių medžioklei. Indrė pasakoja, kad būtent dėl savo kilmės pudelį itin sunku sušlapinti, o puošnių kirpimų kilmė buvo praktiška – šunis pakirpdavo ten, kur kailis džiūdavo ilgiausiai arba trukdydavo šuniui.

Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.