Iš balkono katę išmetęs vyras prieglaudoje sukėlė skandalą: grasino išdaužyti langus ir išžudyti darbuotojus

 (45)
Kas, jei ne šiuo metu šalyje galiojantys įstatymai, gali sustabdyti gyvūnų kankintojus? „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė teigia, kad dabartinėmis sąlygomis nesaugūs lieka ne tik augintiniai. Štai, jos teigimu, balandžio 28 d. į „Vyšnių sodą“ įsibrovė už žiaurų elgesį su gyvūnais nubaustas, agresyviai nusiteikęs vyras, siekęs susigrąžinti iš jo atimtus suluošintus gyvūnus.
Anot M. Mužaitės, gyvūnų kankintojų dabartinės bausmės nesustabdo
© DELFI montažas

Nubaustas vyras sugrįžo pasiimti gyvūnų, kuriuos kankino

Vyras, įvaręs daug baimės prieglaudos darbuotojams, jiems pažįstamas dar nuo pernai metų rugpjūčio, kuomet iš penkto aukšto išmetė ir suluošino katę. Gavę iškvietimą „Vyšnių sodo“ savanoriai atvyko gelbėti nuskriausto gyvūno, kuriam klinikoje nustatytas sudėtingas dvigubas kojos lūžis bei kiti sveikatos sutrikimai, įrodantys, kad gyvūnu nebuvo rūpinamasi. Nelaimėlės laukė sutrupinto šlaunikaulio bei skeveldrinio blauzdikaulio lūžio operacijos.

Nugabenus gyvūną į veterinarijos kliniką, pastebėta, kad katė yra pieninga – įtarus, kad egzekuciją įvykdžiusio vyro namuose gali būti ir daugiau gyvūnų, rasti trys maži, labai prastos būklės kačiukai.

„Tuo metu nuvykome į Trakų policijos komisariatą. Parašėm pareiškimą pateikdami veterinarų išvadas iš klinikų, kuriose buvo apžiūrėti gyvūnai. Pareigūnams buvo paaiškinta, kad gyvūnai buvo neprižiūrimi, kankinami, turintys įvairių sveikatos problemų. Mano žiniomis, gyvūnus kankinusiam vyrui tebuvo paskirta administracinė nuobauda“, – teigia M. Mužaitė.

Vis dėlto, gauta bauda vyro nesustabdė – priešingai, susiklosčiusi situacija jį įsiutino ir atvedė į „Vyšnių sodą“. M. Mužaitę tolesni įvykiai ne juokais išgąsdino.

„Šeštadienį jis nuvyko į policijos komisariatą ir paklausė, kokia organizacija konfiskavo jo augintinius. Gavęs mūsų adresą, jis atvyko ir pradėjo brautis į patalpas. Visą tą laiką jis rėkė ir grasino, kad išdaužys visus langus, išžudys darbuotojus. Žinodami, kad anksčiau jis jau sėdėjo įkalinimo įstaigose, labai rimtai į visa tai pasižiūrėjome, išsigandome ir nuvykome į policijos komisariatą“, – aiškina M. Mužaitė.

Gyvūnų kankintojai – tiksinti bomba

„Vyšnių sodo“ vadovė, reaguodama į besikartojančius smurto prieš gyvūnus atvejus ir su tuo susijusias problemas, ketina vykti į Seimą kalbėtis su parlamentarais, inicijavusiais įstatymų pakeitimus, kuriais griežtinamos bausmės už smurtą prieš gyvūnus.

„Smurtautojai sumoka simbolinę baudą, o tuo įprastai niekas nesibaigia. Tie žmonės pasijaučia nebaudžiami ir gavę tokią menką baudą dar labiau išdrąsėja, ypač jei dar turi problemų su alkoholiu. Tik laiko klausimas, kada jie kažką padarys žmogui. Bandome pabrėžti, kad ryšys tarp smurto prieš gyvūną ir smurto prieš žmogų tikrai yra. Kol to niekas nepamatys ir nesugriežtins bausmių, tol problema iš esmės nebus sprendžiama“, – įsitikinusi M. Mužaitė.

„Katytė, kuri buvo išmesta iš penkto aukšto, visą gyvenimą šlubčios. Šiuo metu teisės aktai to netraktuoja kaip invalidumo sukėlimas, todėl šeimininkui paskirta administracinė bauda, o ne baudžiamoji atsakomybė. Aš manau, kad jeigu yra įrodymai, kad, būdamas neblaivus, žmogus išmetė gyvūną iš penkto aukšto, turi teistumą, o kiti gyvūnai yra neprižiūrimi – toks žmogus yra tiksinti bomba“, – teigia „Vyšnių sodo“ vadovė.

Šiuo metu įvykis yra tiriamas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Julija Somorovskaja patvirtino, kad veržimasis į „Vyšnių sodo“ patalpas ir grasinimas darbuotojams yra užregistruotas ir įvykis šiuo metu yra tiriamas.

Ji pabrėžia, kad žiauraus elgesio su gyvūnais atvejais pareigūnai taiko arba administracinę, arba baudžiamąją atsakomybę.

Administracinės atsakomybės atveju, žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo 300 iki 1750 Eur. Tokia pati veika, padaryta asmens, jau bausto už žiaurų elgesį su gyvūnais, užtraukia baudą nuo 1200 iki 1750 Eur su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Baudžiamosios atsakomybės atveju, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Taigi, administracinės ir baudžiamosios atsakomybės taikymo atvejai skiriasi tuo, kad administracinė atsakomybė skiriama tada, kai gyvūnui gresia žūtis ar suluošinimas, baudžiamoji atsakomybė – kai gyvūnas žūsta ar būna suluošintas.

„Nors, panašiais atvejais, policija nėra vienintelė institucija, kuri kontroliuoja įstatymų laikymąsi. Gyvūnų saugojimui ir globojimui skirtas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas, Gyvūnų laikymo Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklės, kiti teisės aktai“, – aiškina J. Somorovskaja.

Šių aktų laikymąsi kontroliuoja Savivaldybės administracijos padaliniai (pavyzdžiui, Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba, kurios vykdomas funkcijas koordinuoja Savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamentas, Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyrius), policija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos įgaliotos institucijos, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei kitos Lietuvos Respublikos įstatymais įgaliotos institucijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kelyje su augintiniu: kaip pasirūpinti, kad kelionė būtų sklandi

Kelyje su augintiniu: kaip pasirūpinti, kad kelionė būtų sklandi
Prasidėjęs atostogų sezonas vis daugiau žmonių suvilioja į keliones kartu pasiimti savo augintinius: šunis, kates ar šeškus. Tam, kad kelionė būtų ne tik sklandi, bet ir saugi, draudikai rekomenduoja laikytis gyvūnų transportavimo taisyklių, rašoma pranešime spaudai.

Vilniaus senamiestyje lakstęs šernas turi naujus namus (5)

Vilniaus senamiestyje lakstęs šernas turi naujus namus
Į patį Vilniaus senamiestį prieš tris savaites nežinia iš kur atklydęs ir gyventojų Verygos vardu pramintas šernas dabar jau gyvena Panevėžio rajone. Į laukinę gamtą išgarsėjęs knyslys paleistas ties Ramygala. Miesto šurmulį pamėgęs gyvūnas čia nuo šiol tarnaus mokslui.

Uteniškės augintine tapo voverė: prašosi masažų, pomidorų ir žaidimų (67)

Uteniškės augintine tapo voverė: prašosi masažų, pomidorų ir žaidimų
Smalsaudami, kokį augintinį turi pažįstamas žmogus, dažniausiai tikimės atsakymo, kad tai – šuo arba katinas. Visgi, jei pažįstamas pareiškia, kad namuose laiko vorą arba sraigę, nustembame, tačiau nesunkiai tuo patikime, nes jau esame apie tai girdėję. Visai kitokią reakciją iššauktų atsakymas – štai, auginu voverę. Turbūt dažnas negalėtų tuo patikėti. Galbūt juokauja? Ne – Dijana Grudzinskienė augina voverę ir tai tikrai ne pokštas!

Šunų ir kačių šeimininkų atmintinė: ką svarbiausia žinoti? (2)

Šunų ir kačių šeimininkų atmintinė: ką svarbiausia žinoti?
Pirmą kartą įsigijote keturkojį draugą ir norite tapti pačiu geriausiu šeimininku? Auginate šunį ar katę, bet vis pamirštate, kada juos reikėtų skiepyti? Dvejojate dėl augintinio ženklinimo? Nežinote, kaip apsaugoti augintinį nuo erkių? Apie dažniausius šunų r kačių šeimininkų rūpesčius rašoma pranešime spaudai.

Tailandietis atrado sraigių laimės receptą (3)

Tailandietis atrado sraigių laimės receptą
Sraigių augintojas iš Tailando atrado sraigių laimės receptą. Atsidėkodamos laimingos sraigės neša jam didžiulį pelną. Kaip sužinoti, ar sraigė tikrai laiminga? Atsakymas paprastas: laiminga sraigė valgo daug.

Nuomonė. Kokį šunį pirkti? Jokio! Nusipirk fototapetą (47)

Nuomonė. Kokį šunį pirkti? Jokio! Nusipirk fototapetą
Socialiniuose tinkluose ir portaluose verda diskusijos, kokį šunį geriausia pirkti. Į pasvarstymus įsitraukė net veterinarijos klinikos, patarinėdamos, kad šunį reikia rinktis pagal šeimininko, jo nekilnojamojo turto ir automobilio gabaritus.

Laukiniai gyvūnai ir toliau plūsta į miestą: Kaune nufilmuotas besiblaškantis briedis (21)

Laukiniai gyvūnai ir toliau plūsta į miestą: Kaune nufilmuotas besiblaškantis briedis
Laukiniai miško gyvūnai ir toliau plūsta į didmiesčius. Šįkart DELFI skaitytojas nufilmavo Kaune besiblaškantį briedį.

Didvyriškas poelgis: miško gaisre išgelbėtas elniukas (5)

Didvyriškas poelgis: miško gaisre išgelbėtas elniukas
Tauragės miškuose per daugiau nei per 50 val. kilo septyni miško gaisrai, kurių metu išdegė per 6 ha miško paklotės. Bendromis Tauragės APVG pajėgomis visi gaisrai užgesinti, šiuo metu vyksta budėjimas, rašoma pranešime spaudai.

Nuomonė. Šalin šunis iš paplūdimių – šlapime maudysimės patys (179)

Nuomonė. Šalin šunis iš paplūdimių – šlapime maudysimės patys
Pagaliau Lietuvoje panaikinta higienos norma, draudžianti šunims maudytis vandens telkiniuose. Tačiau dar neprasidėjo vasaros sezonas, o šunų mylėtojų ir nemylėtojų karas jau užvirė pilnu tempu. Kol kas visi pliekiasi dėl būsimų šunų „pliažų” feisbuke, tačiau kautynės tuoj persikels į gyvenimą. Verdantys neapykanta keturkojams nepalaužiami: šunys – tai parazitai, ligų ir užkratų nešiotojai, kurie visur myža, šika, loja ir neleidžia ramiai ilsėtis.

Gyvūnų prieglaudą papiktino Pranckiečio skundas papildyta bendruomenės komentaru (83)

Gyvūnų prieglaudą papiktino Pranckiečio skundas
Gyvūnų prieglaudos VšĮ „Penkta koja“ savanorių viešas kreipimasis į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį apskriejo socialinius tinklus. Savanoriai teigia, kad V. Pranckietis po susitikimo su Linksmakalnio bendruomene, kurios teritorijoje yra įsikūrusi prieglauda, nusprendė parašyti skundą net neapsilankęs prieglaudoje. Tačiau šiuo klausimu, Seimo Pirmininkas bei Kauno rajono savivaldybė turi kitą nuomonę.

Po erkės įkandimo – kova už numylėto augintinio gyvybę (4)

Po erkės įkandimo – kova už numylėto augintinio gyvybę
„Tai buvo vienas sunkesnių atvejų mano karjeroje. Kai gavome iškvietimą atvykti apžiūrėti negaluojančios kalytės Mirtos, nesitikėjome, kad tai taps kova už gyvybę. Ir ne vieną, o devynias“, – TV3 laidos „TV pagalba“ studijoje Gerdai Žemaitei ir Edgarui Navickui pasakojo veterinaras Paulius Morkūnas.

Į pajūrį su keturkoju: kur jau šią vasarą Lietuvoje bus galima ilsėtis su savo augintiniais išvardyti konkretūs paplūdimio ruožai (48)

Į pajūrį su keturkoju: kur jau šią vasarą Lietuvoje bus galima ilsėtis su savo augintiniais
Dar prieš kelerius metus augintojų turėtojams, kurie planavo kartu su savo keturkoju draugu savaitgalį praleisti Lietuvos pajūryje, tokios trumpos atostogos buvo tikrų tikriausias galvos skausmas. Mat, kai kuriose savivaldybėse į paplūdimį buvo draudžiama vestis bet kokį gyvūną. Tačiau šie metai atnešė pokyčių: pajūryje išskirtos zonos žmonėms su augintiniais. Kiek tokių zonų yra ir kuriose vietose?

Pasieniečiai nufilmavo, kaip miške sėlina meška (28)

Pasieniečiai nufilmavo, kaip miške sėlina meška
Pastaruoju metu Lietuvoje lankosi „nelegalūs" svečiai. Štai ir vėl į Dzūkiją apsidairyti užsuko rudasis lokys, kurio viešnagę užfiksavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kameros.

Socialiniuose tinkluose plinta Vilniaus gatvėmis klaidžiojančio šerno nuotraukos (36)

Socialiniuose tinkluose plinta Vilniaus gatvėmis klaidžiojančio šerno nuotraukos
Tiems, kas ramiai vaikštinėja Vilniaus gatvėmis, reikėtų sunerimti. Miesto centre galima sutikti įvairaus plauko gyventojų – pavyzdžiui, kad ir kriuksintį keturkojį. Toks įspūdis susidaro žvelgiant į feisbuke plintančias nuotraukas.

Iš balkono katę išmetęs vyras prieglaudoje sukėlė skandalą: grasino išdaužyti langus ir išžudyti darbuotojus (45)

Iš balkono katę išmetęs vyras prieglaudoje sukėlė skandalą: grasino išdaužyti langus ir išžudyti darbuotojus
Kas, jei ne šiuo metu šalyje galiojantys įstatymai, gali sustabdyti gyvūnų kankintojus? „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė teigia, kad dabartinėmis sąlygomis nesaugūs lieka ne tik augintiniai. Štai, jos teigimu, balandžio 28 d. į „Vyšnių sodą“ įsibrovė už žiaurų elgesį su gyvūnais nubaustas, agresyviai nusiteikęs vyras, siekęs susigrąžinti iš jo atimtus suluošintus gyvūnus.