Iš balkono katę išmetęs vyras prieglaudoje sukėlė skandalą: grasino išdaužyti langus ir išžudyti darbuotojus

 (48)
Kas, jei ne šiuo metu šalyje galiojantys įstatymai, gali sustabdyti gyvūnų kankintojus? „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė teigia, kad dabartinėmis sąlygomis nesaugūs lieka ne tik augintiniai. Štai, jos teigimu, balandžio 28 d. į „Vyšnių sodą“ įsibrovė už žiaurų elgesį su gyvūnais nubaustas, agresyviai nusiteikęs vyras, siekęs susigrąžinti iš jo atimtus suluošintus gyvūnus.
Anot M. Mužaitės, gyvūnų kankintojų dabartinės bausmės nesustabdo
© DELFI montažas

Nubaustas vyras sugrįžo pasiimti gyvūnų, kuriuos kankino

Vyras, įvaręs daug baimės prieglaudos darbuotojams, jiems pažįstamas dar nuo pernai metų rugpjūčio, kuomet iš penkto aukšto išmetė ir suluošino katę. Gavę iškvietimą „Vyšnių sodo“ savanoriai atvyko gelbėti nuskriausto gyvūno, kuriam klinikoje nustatytas sudėtingas dvigubas kojos lūžis bei kiti sveikatos sutrikimai, įrodantys, kad gyvūnu nebuvo rūpinamasi. Nelaimėlės laukė sutrupinto šlaunikaulio bei skeveldrinio blauzdikaulio lūžio operacijos.

Nugabenus gyvūną į veterinarijos kliniką, pastebėta, kad katė yra pieninga – įtarus, kad egzekuciją įvykdžiusio vyro namuose gali būti ir daugiau gyvūnų, rasti trys maži, labai prastos būklės kačiukai.

„Tuo metu nuvykome į Trakų policijos komisariatą. Parašėm pareiškimą pateikdami veterinarų išvadas iš klinikų, kuriose buvo apžiūrėti gyvūnai. Pareigūnams buvo paaiškinta, kad gyvūnai buvo neprižiūrimi, kankinami, turintys įvairių sveikatos problemų. Mano žiniomis, gyvūnus kankinusiam vyrui tebuvo paskirta administracinė nuobauda“, – teigia M. Mužaitė.

Vis dėlto, gauta bauda vyro nesustabdė – priešingai, susiklosčiusi situacija jį įsiutino ir atvedė į „Vyšnių sodą“. M. Mužaitę tolesni įvykiai ne juokais išgąsdino.

„Šeštadienį jis nuvyko į policijos komisariatą ir paklausė, kokia organizacija konfiskavo jo augintinius. Gavęs mūsų adresą, jis atvyko ir pradėjo brautis į patalpas. Visą tą laiką jis rėkė ir grasino, kad išdaužys visus langus, išžudys darbuotojus. Žinodami, kad anksčiau jis jau sėdėjo įkalinimo įstaigose, labai rimtai į visa tai pasižiūrėjome, išsigandome ir nuvykome į policijos komisariatą“, – aiškina M. Mužaitė.

Gyvūnų kankintojai – tiksinti bomba

„Vyšnių sodo“ vadovė, reaguodama į besikartojančius smurto prieš gyvūnus atvejus ir su tuo susijusias problemas, ketina vykti į Seimą kalbėtis su parlamentarais, inicijavusiais įstatymų pakeitimus, kuriais griežtinamos bausmės už smurtą prieš gyvūnus.

„Smurtautojai sumoka simbolinę baudą, o tuo įprastai niekas nesibaigia. Tie žmonės pasijaučia nebaudžiami ir gavę tokią menką baudą dar labiau išdrąsėja, ypač jei dar turi problemų su alkoholiu. Tik laiko klausimas, kada jie kažką padarys žmogui. Bandome pabrėžti, kad ryšys tarp smurto prieš gyvūną ir smurto prieš žmogų tikrai yra. Kol to niekas nepamatys ir nesugriežtins bausmių, tol problema iš esmės nebus sprendžiama“, – įsitikinusi M. Mužaitė.

„Katytė, kuri buvo išmesta iš penkto aukšto, visą gyvenimą šlubčios. Šiuo metu teisės aktai to netraktuoja kaip invalidumo sukėlimas, todėl šeimininkui paskirta administracinė bauda, o ne baudžiamoji atsakomybė. Aš manau, kad jeigu yra įrodymai, kad, būdamas neblaivus, žmogus išmetė gyvūną iš penkto aukšto, turi teistumą, o kiti gyvūnai yra neprižiūrimi – toks žmogus yra tiksinti bomba“, – teigia „Vyšnių sodo“ vadovė.

Šiuo metu įvykis yra tiriamas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Julija Somorovskaja patvirtino, kad veržimasis į „Vyšnių sodo“ patalpas ir grasinimas darbuotojams yra užregistruotas ir įvykis šiuo metu yra tiriamas.

Ji pabrėžia, kad žiauraus elgesio su gyvūnais atvejais pareigūnai taiko arba administracinę, arba baudžiamąją atsakomybę.

Administracinės atsakomybės atveju, žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo 300 iki 1750 Eur. Tokia pati veika, padaryta asmens, jau bausto už žiaurų elgesį su gyvūnais, užtraukia baudą nuo 1200 iki 1750 Eur su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Baudžiamosios atsakomybės atveju, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Taigi, administracinės ir baudžiamosios atsakomybės taikymo atvejai skiriasi tuo, kad administracinė atsakomybė skiriama tada, kai gyvūnui gresia žūtis ar suluošinimas, baudžiamoji atsakomybė – kai gyvūnas žūsta ar būna suluošintas.

„Nors, panašiais atvejais, policija nėra vienintelė institucija, kuri kontroliuoja įstatymų laikymąsi. Gyvūnų saugojimui ir globojimui skirtas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas, Gyvūnų laikymo Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklės, kiti teisės aktai“, – aiškina J. Somorovskaja.

Šių aktų laikymąsi kontroliuoja Savivaldybės administracijos padaliniai (pavyzdžiui, Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba, kurios vykdomas funkcijas koordinuoja Savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamentas, Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyrius), policija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos įgaliotos institucijos, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei kitos Lietuvos Respublikos įstatymais įgaliotos institucijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.