Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates

 (21)
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.
Šarūnė ir jos kačiukai
© Asmeninio albumo ir Monikos Markevičiūtės nuotr.

Norėjo priglausti vieną kačiuką, bet pasiėmė du

Tai buvo laukinukų vada, besislepianti vieno Vilniaus Ozo gatvėje esančio namo kieme, po daugiabučio namo laiptais. Kai vietiniai gyventojai pastebėjo iš slėptuvės lendančius smalsius kačiukus, apie juos pranešė benamėmis katėmis besirūpinančiai organizacijai „Vyšnių sodas“.

Vyko ilgos gaudynės – kačiukai nesuprato, ko tiems žmonėms iš jų reikia. Žmogus jiems tada dar atrodė nepažįstamas, svetimas, baisus, todėl ir patekti į jo rankas nė kiek nesinorėjo.

Vis dėlto, laukinių kačiukų šešetukas pateko į „Vyšnių sodo“ vilą, kurioje jiems atliktos būtinos sveikatos procedūros. Tokią laukinukų istoriją išgirdo į vilą atvykusi Š. Petravičiūtė, tuomet ieškojusi naujo šeimos nario.

„Su draugu buvome kelis kartus apsilankę pabendrauti su globojamais katinėliais. Kai pribrendau sprendimui namie turėti dar vieną gyvybę, žinojau, kad ji atkeliaus iš ten. Toje vietoje dirbančių žmonių atsidavimu ir meile gyvūnams verta žavėtis. Kuomet atėjau apsižvalgyti naujojo šeimos nario, neturėjau daug išankstinių „reikalavimų“, tik menką nuovoką, jog galbūt norėčiau juodos spalvos berniuko“, – prisimena ji.

Iki tol Š. Petravičiūtė augino tik katytes, tad norėjo iššūkio. Ji buvo skaičiusi, kad juodos spalvos katės sunkiausiai „pasidovanoja“.

„Vos atėjus prie mažiukų narvo ir gavus į rankas pirmą kačiuką – išsilydžiau. Į delną telpantis mažytis padarėlis nuo pirmo prisilietimo pradėjo garsiausiai murkti. Tuometinį jo vardą Chose vėliau pakeitėm Dyzeliu – dėl sugebėjimo burgzti garsiai lyg dyzelinis variklis. Kai jis prisiglaudė arčiau, supratau – viskas, jo padėti atgal į narvą nebegalėsiu“, – teigia naujoji jo šeimininkė.

Kol Š. Petravičiūtė glostė mažylį, savanorės juokaudamos pasiūlė į kompaniją pasiimti ir jo sesutę – kitą juodukę, smalsiai žiūrėjusią į moteriai ant kelių atsipalaidavusį brolį.

„Šast ir įdėjo ją man į glėbį – o ji baikšti, širdutė daužosi, nagiukais įsikabino į mane, cypsi. Sutarėme, kad oficialiai pasiimu berniuką, o mergaitę – laikinai globai, kadangi tuo metu viloje labai trūko vietos. Bet tiesą visi turbūt žinojom jau tada – pasiliksiu abu. Ir iš tiesų, po kelių dienų pasirašiau ir katytės dovanojimo sutartį“, – prisimena Š. Petravičiūtė.

Du kačiukai – dvigubai daugiau rūpesčių ir laimės

Žinoma, moteris netrukus įvertino ir tai, kad daugiau augintinių reiškia ir daugiau rūpesčių, bet prie to ji priprato. Vilos savanorės ją nuramino, kad auginti broliuką ir sesutę yra labai gera mintis – neilgai trukus, tai pasitvirtino.

„Kuomet žmogaus nėra namie, jiems dviese smagiau, daugiau veiklos, o dėmesio iš žmogaus reikia mažiau. Esu labai dėkinga už prieglaudos savanorių paraginimą ir tikrai nesigailiu į namus priėmusi dviejų padaužų. Jau vien ko vertas vaizdas, kai jiedu vaikosi vienas kitą po visus namus, žaidžia su popieriukais ar akivaizdžiai pavydi vienas kitam šeimininkų dėmesio. Taip, auginti vieną gyvūną gali būti perpus pigiau, bet du suteikia dvigubai daugiau meilės“, – įsitikinusi pašnekovė.

Nors kačiukai – brolis ir sesuo, tačiau yra be galo skirtingi. Š. Petravičiūtė juokauja, kad visai ne veltui sakoma, jog gyvūnai, kaip ir žmonės – visi su savo charakteriais.

Prieglaudoje katytė buvo gavusi vardą Mariana – ją iš po laiptų paskutinę ištraukusio ugniagesio garbei. Šiandien ji Kuosa – grakšti, dėmesinga, be galo smalsi ir šneki katė, ir nors yra perpus lieknesnė už savo brolį, tačiau ypatinga gurmanė. Ji mėgsta žalias bulves, duoną, datules, avinžirnius, o dėl agurko griežinėlio pasiruošusi net cirko numerį atlikti“, – teigia Š. Petravičiūtė.

„Dyzelis – naivokas kresnas gerietis, itin mėgstantis nesibaigiančius glostymus ir džiugiais kniurksėjimais pasitinkantis grįžus namo. Nors murkliai dar jauni, tačiau tarp savo katiniškų pasiekimų jau turi daugybę numestų vazų, sudraskytų popierių ir išverstų kraiko dėžių. Kad ir koks erzulys suima, kai grįžus namo pamatai pasiilgusias keturias geltonas akis ir dvi džiugiai iškeltas uodegas, nuslūgsta visi pykčiai ir dienos vargai“, – džiaugiasi ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (12)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (153)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja (17)

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja
Pavasarį nutirpęs sniegas atidengia šaligatvius, kiemus ir laukymes, kurie ima panašėti į „minų“ laukus, jei šunų šeimininkai patingėjo rinkti savo augintinių išmatas. Net 69 proc. Lietuvos gyventojų nesurinktas išmatas savo gyvenamojoje aplinkoje laiko aktualia problema, o specialistai perspėja, kad tai - ne vien estetinė problema, bet ir rimtų sveikatos sutrikimų priežastis, rašoma pranešime spaudai.

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates (21)

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti (10)

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
Širdies ligos, raumenų distrofijos ir nutukimas. Ne, kalbame ne apie žmones su viršsvorio problemomis, bet apie tai, kas gali nutikti jūsų augintiniui negavus reikalingo fizinio krūvio. Tačiau Lietuvoje populiarėja šunų vedžiojimo paslauga, kurios kainos gali siekti ir virš 100 eurų.