Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates

 (21)
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.
Šarūnė ir jos kačiukai
© Asmeninio albumo ir Monikos Markevičiūtės nuotr.

Norėjo priglausti vieną kačiuką, bet pasiėmė du

Tai buvo laukinukų vada, besislepianti vieno Vilniaus Ozo gatvėje esančio namo kieme, po daugiabučio namo laiptais. Kai vietiniai gyventojai pastebėjo iš slėptuvės lendančius smalsius kačiukus, apie juos pranešė benamėmis katėmis besirūpinančiai organizacijai „Vyšnių sodas“.

Vyko ilgos gaudynės – kačiukai nesuprato, ko tiems žmonėms iš jų reikia. Žmogus jiems tada dar atrodė nepažįstamas, svetimas, baisus, todėl ir patekti į jo rankas nė kiek nesinorėjo.

Vis dėlto, laukinių kačiukų šešetukas pateko į „Vyšnių sodo“ vilą, kurioje jiems atliktos būtinos sveikatos procedūros. Tokią laukinukų istoriją išgirdo į vilą atvykusi Š. Petravičiūtė, tuomet ieškojusi naujo šeimos nario.

„Su draugu buvome kelis kartus apsilankę pabendrauti su globojamais katinėliais. Kai pribrendau sprendimui namie turėti dar vieną gyvybę, žinojau, kad ji atkeliaus iš ten. Toje vietoje dirbančių žmonių atsidavimu ir meile gyvūnams verta žavėtis. Kuomet atėjau apsižvalgyti naujojo šeimos nario, neturėjau daug išankstinių „reikalavimų“, tik menką nuovoką, jog galbūt norėčiau juodos spalvos berniuko“, – prisimena ji.

Iki tol Š. Petravičiūtė augino tik katytes, tad norėjo iššūkio. Ji buvo skaičiusi, kad juodos spalvos katės sunkiausiai „pasidovanoja“.

„Vos atėjus prie mažiukų narvo ir gavus į rankas pirmą kačiuką – išsilydžiau. Į delną telpantis mažytis padarėlis nuo pirmo prisilietimo pradėjo garsiausiai murkti. Tuometinį jo vardą Chose vėliau pakeitėm Dyzeliu – dėl sugebėjimo burgzti garsiai lyg dyzelinis variklis. Kai jis prisiglaudė arčiau, supratau – viskas, jo padėti atgal į narvą nebegalėsiu“, – teigia naujoji jo šeimininkė.

Kol Š. Petravičiūtė glostė mažylį, savanorės juokaudamos pasiūlė į kompaniją pasiimti ir jo sesutę – kitą juodukę, smalsiai žiūrėjusią į moteriai ant kelių atsipalaidavusį brolį.

„Šast ir įdėjo ją man į glėbį – o ji baikšti, širdutė daužosi, nagiukais įsikabino į mane, cypsi. Sutarėme, kad oficialiai pasiimu berniuką, o mergaitę – laikinai globai, kadangi tuo metu viloje labai trūko vietos. Bet tiesą visi turbūt žinojom jau tada – pasiliksiu abu. Ir iš tiesų, po kelių dienų pasirašiau ir katytės dovanojimo sutartį“, – prisimena Š. Petravičiūtė.

Du kačiukai – dvigubai daugiau rūpesčių ir laimės

Žinoma, moteris netrukus įvertino ir tai, kad daugiau augintinių reiškia ir daugiau rūpesčių, bet prie to ji priprato. Vilos savanorės ją nuramino, kad auginti broliuką ir sesutę yra labai gera mintis – neilgai trukus, tai pasitvirtino.

„Kuomet žmogaus nėra namie, jiems dviese smagiau, daugiau veiklos, o dėmesio iš žmogaus reikia mažiau. Esu labai dėkinga už prieglaudos savanorių paraginimą ir tikrai nesigailiu į namus priėmusi dviejų padaužų. Jau vien ko vertas vaizdas, kai jiedu vaikosi vienas kitą po visus namus, žaidžia su popieriukais ar akivaizdžiai pavydi vienas kitam šeimininkų dėmesio. Taip, auginti vieną gyvūną gali būti perpus pigiau, bet du suteikia dvigubai daugiau meilės“, – įsitikinusi pašnekovė.

Nors kačiukai – brolis ir sesuo, tačiau yra be galo skirtingi. Š. Petravičiūtė juokauja, kad visai ne veltui sakoma, jog gyvūnai, kaip ir žmonės – visi su savo charakteriais.

Prieglaudoje katytė buvo gavusi vardą Mariana – ją iš po laiptų paskutinę ištraukusio ugniagesio garbei. Šiandien ji Kuosa – grakšti, dėmesinga, be galo smalsi ir šneki katė, ir nors yra perpus lieknesnė už savo brolį, tačiau ypatinga gurmanė. Ji mėgsta žalias bulves, duoną, datules, avinžirnius, o dėl agurko griežinėlio pasiruošusi net cirko numerį atlikti“, – teigia Š. Petravičiūtė.

„Dyzelis – naivokas kresnas gerietis, itin mėgstantis nesibaigiančius glostymus ir džiugiais kniurksėjimais pasitinkantis grįžus namo. Nors murkliai dar jauni, tačiau tarp savo katiniškų pasiekimų jau turi daugybę numestų vazų, sudraskytų popierių ir išverstų kraiko dėžių. Kad ir koks erzulys suima, kai grįžus namo pamatai pasiilgusias keturias geltonas akis ir dvi džiugiai iškeltas uodegas, nuslūgsta visi pykčiai ir dienos vargai“, – džiaugiasi ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas (1)

Konkursas „Mano gyvūnas“: nugalėtojo laukia originalus prizas
Auginate katiną, šunį, driežą, o gal vorą? Nesvarbu, koks bebūtų jūsų augintinis – DELFI dizaineris Rimas Pocius gali nupiešti bet ką. Skelbiame konkurso „Mano gyvūnas“ pradžią, kurio nugalėtojas galės džiaugtis savo augintinio paveikslu.

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“ (99)

Prieglaudos darbuotojai nustėro: Vilniaus centre – šuniukų „lageris“
Šiandien tebeegzistuoja „lageriai“, tik į juos patenka ne žmonės, o šunys. Tuo įsitikino „SOS gyvūnų“ prieglaudos darbuotojai, Šuns dienos išvakarėse atradę 9 badu marintus šunelius. Liūdna, bet dažniausiai šiuos „lagerius“ įkūrę ir gyvūnus badu marinę žmonės puikiai sugeba likti nežinomi.

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų? (7)

Kurio Lietuvos miesto gyventojai gyvūnų prekėms išleidžia daugiausiai pinigų?
Šiandien – balandžio 24-ąją – minima Šuns diena, kurią prieš kelis metus inicijavo Lietuvos kinologų draugija. Šią dieną norima atkreipti visuomenės dėmesį, kad šuo nebėra vien tik namų sargas ir kaip bet kuris kitas augintinis reikalauja žmogaus atsakomybės ir rūpestingos priežiūros. Šia proga prekybos tinklas „Maxima“ įvertino gyvūnų prekes perkančių klientų įpročius ir pabandė nustatyti, kur gyvena patys didžiausi šunų mylėtojai, rašoma pranešime spaudai.

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu? (7)

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina (24)

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina
Kalytės Minos gyvenimas, anksčiau buvęs tikra kančia, pagaliau jai nusišypsojo. Loretos Dimienės rankose atsidūręs gyvūnas atsigavo ir nekyla jokios abejonės – nuoširdus šeimininko rūpestis ir meilė gali daryti tikrus stebuklus.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (58)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Tragedija, virtusi gražia istorija: kalytė padėjo Paulinai atrasti gyvenimo džiaugsmą (11)

Tragedija, virtusi gražia istorija: kalytė padėjo Paulinai atrasti gyvenimo džiaugsmą
Galimybė stebėti gyvenimą nuo pat pradžių – neįkainojama patirtis. Tuo neabejojanti Paulina Taujanskaitė džiaugiasi, kad galėjo sekti savo augintinės Bonos gyvenimą nuo pirmųjų dienų ir paversti jį ypatingu. Kita vertus, trūko visai nedaug, kad istorija nebūtų buvusi tokia laiminga.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (29)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.