Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates

 (21)
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.
Šarūnė ir jos kačiukai
© Asmeninio albumo ir Monikos Markevičiūtės nuotr.

Norėjo priglausti vieną kačiuką, bet pasiėmė du

Tai buvo laukinukų vada, besislepianti vieno Vilniaus Ozo gatvėje esančio namo kieme, po daugiabučio namo laiptais. Kai vietiniai gyventojai pastebėjo iš slėptuvės lendančius smalsius kačiukus, apie juos pranešė benamėmis katėmis besirūpinančiai organizacijai „Vyšnių sodas“.

Vyko ilgos gaudynės – kačiukai nesuprato, ko tiems žmonėms iš jų reikia. Žmogus jiems tada dar atrodė nepažįstamas, svetimas, baisus, todėl ir patekti į jo rankas nė kiek nesinorėjo.

Vis dėlto, laukinių kačiukų šešetukas pateko į „Vyšnių sodo“ vilą, kurioje jiems atliktos būtinos sveikatos procedūros. Tokią laukinukų istoriją išgirdo į vilą atvykusi Š. Petravičiūtė, tuomet ieškojusi naujo šeimos nario.

„Su draugu buvome kelis kartus apsilankę pabendrauti su globojamais katinėliais. Kai pribrendau sprendimui namie turėti dar vieną gyvybę, žinojau, kad ji atkeliaus iš ten. Toje vietoje dirbančių žmonių atsidavimu ir meile gyvūnams verta žavėtis. Kuomet atėjau apsižvalgyti naujojo šeimos nario, neturėjau daug išankstinių „reikalavimų“, tik menką nuovoką, jog galbūt norėčiau juodos spalvos berniuko“, – prisimena ji.

Iki tol Š. Petravičiūtė augino tik katytes, tad norėjo iššūkio. Ji buvo skaičiusi, kad juodos spalvos katės sunkiausiai „pasidovanoja“.

„Vos atėjus prie mažiukų narvo ir gavus į rankas pirmą kačiuką – išsilydžiau. Į delną telpantis mažytis padarėlis nuo pirmo prisilietimo pradėjo garsiausiai murkti. Tuometinį jo vardą Chose vėliau pakeitėm Dyzeliu – dėl sugebėjimo burgzti garsiai lyg dyzelinis variklis. Kai jis prisiglaudė arčiau, supratau – viskas, jo padėti atgal į narvą nebegalėsiu“, – teigia naujoji jo šeimininkė.

Kol Š. Petravičiūtė glostė mažylį, savanorės juokaudamos pasiūlė į kompaniją pasiimti ir jo sesutę – kitą juodukę, smalsiai žiūrėjusią į moteriai ant kelių atsipalaidavusį brolį.

„Šast ir įdėjo ją man į glėbį – o ji baikšti, širdutė daužosi, nagiukais įsikabino į mane, cypsi. Sutarėme, kad oficialiai pasiimu berniuką, o mergaitę – laikinai globai, kadangi tuo metu viloje labai trūko vietos. Bet tiesą visi turbūt žinojom jau tada – pasiliksiu abu. Ir iš tiesų, po kelių dienų pasirašiau ir katytės dovanojimo sutartį“, – prisimena Š. Petravičiūtė.

Du kačiukai – dvigubai daugiau rūpesčių ir laimės

Žinoma, moteris netrukus įvertino ir tai, kad daugiau augintinių reiškia ir daugiau rūpesčių, bet prie to ji priprato. Vilos savanorės ją nuramino, kad auginti broliuką ir sesutę yra labai gera mintis – neilgai trukus, tai pasitvirtino.

„Kuomet žmogaus nėra namie, jiems dviese smagiau, daugiau veiklos, o dėmesio iš žmogaus reikia mažiau. Esu labai dėkinga už prieglaudos savanorių paraginimą ir tikrai nesigailiu į namus priėmusi dviejų padaužų. Jau vien ko vertas vaizdas, kai jiedu vaikosi vienas kitą po visus namus, žaidžia su popieriukais ar akivaizdžiai pavydi vienas kitam šeimininkų dėmesio. Taip, auginti vieną gyvūną gali būti perpus pigiau, bet du suteikia dvigubai daugiau meilės“, – įsitikinusi pašnekovė.

Nors kačiukai – brolis ir sesuo, tačiau yra be galo skirtingi. Š. Petravičiūtė juokauja, kad visai ne veltui sakoma, jog gyvūnai, kaip ir žmonės – visi su savo charakteriais.

Prieglaudoje katytė buvo gavusi vardą Mariana – ją iš po laiptų paskutinę ištraukusio ugniagesio garbei. Šiandien ji Kuosa – grakšti, dėmesinga, be galo smalsi ir šneki katė, ir nors yra perpus lieknesnė už savo brolį, tačiau ypatinga gurmanė. Ji mėgsta žalias bulves, duoną, datules, avinžirnius, o dėl agurko griežinėlio pasiruošusi net cirko numerį atlikti“, – teigia Š. Petravičiūtė.

„Dyzelis – naivokas kresnas gerietis, itin mėgstantis nesibaigiančius glostymus ir džiugiais kniurksėjimais pasitinkantis grįžus namo. Nors murkliai dar jauni, tačiau tarp savo katiniškų pasiekimų jau turi daugybę numestų vazų, sudraskytų popierių ir išverstų kraiko dėžių. Kad ir koks erzulys suima, kai grįžus namo pamatai pasiilgusias keturias geltonas akis ir dvi džiugiai iškeltas uodegas, nuslūgsta visi pykčiai ir dienos vargai“, – džiaugiasi ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.