Feisbuke – pykčio lavina: moteris pasiūlė ypač žiaurų būdą, kaip naikinti kates

 (380)
Antradienį „Facebook“ vartotojai liko priblokšti vienos moters pasisakymo apie kačių naikinimą sumaišant pieną su antifrizu. Patarimu, kaip išspręsti benamių kačių problemą pasidalinusi Jovita sulaukė didelio pasipiktinimo, o jos žinutė per vieną vakarą tapo masiškai plintančiu ir smerkiamu žiauraus elgesio su gyvūnais pavyzdžiu.
Internautus nustebino žiaurus moters elgesys su gyvūnais
© DELFI montažas

Prisipažino, jog tokiu būdu nužudė apie 10 kačių

„Padėkite pieno, o į pieną antifrizo įpilkite taip maždaug pusę ant pusės. Tai labai greitai kačių neliks“, – tokiais žodžiais Jovita pradėjo tikrą audrą „Facebook“ erdvėje sukėlusį komentarą. Negana to, išdėsčiusi savo teoriją moteris dar pasidalino ir praktiniu jos įgyvendinimo pavyzdžiu, prisipažindama, jog savo kieme tokiu būdu išnaikino apie 10 kačių. Šie benamiai gyvūnėliai Jovitai neįtiko tuo, nes lipdavo pasišildyti ant mašinų kapotų ir nubraižydavo jų dažus.

Perskaičiusieji moters komentarus netruko jais pasipiktinti – vieni ėmė teigti, jog antifrizo gurkštelėti reikėtų pačiai Jovitai, kiti suskubo pasirūpinti, jog pranešimas pasiektų ir pareigūnus.

Viena pirmųjų įrašu pasidalino ir į jį sureagavo gyvūnų globos organizacija „Telšių uodegėlė“.

„Pienukas su antifrizu ir bėdos nėra. Supuvusi asmenybė, kuriai ne gėda savo supuvusį mąstymą kišti kitiems lyg darytų paslaugą. Nužmogėjimas yra baisiausia, kas gali atsitikti žmogui. Suprantame, kad prisiveisusios katės sudaro diskomfortą vaikų ir savo pačių labui, tačiau vardan geresnio gyvenimo užpakalius reikia pajudinti ir patiems, o ne „klykti“ kad niekas nepadeda, neišnaikina ir nieko nedaro. O kaip gi, juk institucijos ir prieglaudos nežino, kad prie tavo namo užsiveisė katinynas!“ – rašoma gyvūnų globos organizacijos „Facebook“ paskyroje.

„Telšių uodegėlės“ atstovai pabrėžia, jog katės – ne prieglaudų problema, o žmonių, praradusių žmogiškumą ir išmetančių jas į gatvę, kuriose instinkto vedami gyvūnai dauginasi.

„Pasamprotavimas visiems, gyvenantiems daugiabučiuose: ar taip sunku suskaičiuoti laukinukes kates, padaryti namo susirinkimą ir aptarti šią temą, galbūt susidėti po eurą ir tada bendromis jėgomis su prieglauda jas iškastruoti, sterilizuoti? Po viso to, jūsų kieme begyvens kelios katytės, kurios ištikimai saugos teritoriją nuo nekastruotų kačių, peliaus ir tiesiog bus namo gyventojos. Tačiau, vietoj to, žmonės renkasi lengviausia kelią – naikinti, žudyti, nematyti ir kaltinti visus tik ne save“, – piktinamasi „Telšių uodegėlės“ puslapyje.

Tikisi, kad sulauks atsakomybės už žiaurius veiksmus

Situacija sukrėtė ir „Lesės“ prieglaudos Kaune vadovę Eglę Baležentienę. Labiausiai ją nustebino tai, jog tokie žiaurūs komentarai apie susidorojimą su katėmis nuskambėjo iš moters lūpų. „Taip jau sutverta, kad moterys gimdo vaikus, dažniausiai yra matomos kaip globėjiškos ir rūpestingos gyvybės kūrėjos. Man nesuprantama, kaip moteris gali linkėti tokio žiauraus likimo kitai gyvybei. Nieko keisto, kad taip besielgdami su gyvūnais vėliau gyvus užkasame ir savo vaikus“, – aiškina prieglaudos vadovė.

E. Baležentienė tikina, jog toks gyvūno apnuodijimas apskritai yra viena iš žiauriausių žūčių. „Patekęs į katės organizmą, antifrizas išgraužia skrandį iš vidaus. Gyvūnas nudvesia baisiose kančiose – tai itin žiaurus poelgis“, – baisisi Kaune esančios „Lesės“ prieglaudos vadovė.

Pašnekovė labiausiai baiminasi to, jog žiauriai su katėmis besielgusi ir viešai tai aprašiusi Jovita nesusilauks jokios bausmės.

„Galbūt situacija mums atrodo akivaizdi, tačiau pareigūnams gali pritrūkti įrodymų ir moteriai neteks sumokėti už žiaurų elgesį su gyvūnais. Net ir turint įrodymus – viešą prisipažinimą socialiniame tinkle – to gali nepakakti, nes moteris bet kada gali pasakyti, jog jos „Facebook“ profiliu pasinaudojo ir nevykusiai pajuokavo, pavyzdžiui, nepilnametis vaikas. Jei žmonės žinotų, kokia atsakomybė gresia už panašius veiksmus, tokio žiauraus elgesio su gyvūnais būtų kur kas mažiau. Manau, kad turėtume viešinti konkrečius atvejus, kaip ir už ką nubaudžiami tokie žiaurūs žmonės“, – įsitikinusi E. Baležentienė.

Su pačia Jovita žurnalistams susisiekti nepavyko.

Lietuvos policija taip pat suskubo sureaguoti į žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį. Plungės policijos pareigūnai nustatė įtariamąją ir pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 310 str. (Žiaurus elgesys su gyvūnais) 1 d. Pagal ją tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.