Feisbuke plinta jaudinantis skelbimas: tarnybą baigusio šuns likimas griebia už širdies

 (140)
Socialiniame tinkle „Facebook“ nuo antradienio dalinamasi skelbimu apie tarnybą baigusį šunį Rudį. Skelbime rašoma, kad 11 metų tarnavusiam šuniui neradus naujų šeimininkų jis esą būtų užmigdytas.
Tarnybinis šuo Rudis (kairėje - taip šuo atrodė šiandien ryte, R. Stankevičiaus nuotr.)
© DELFI montažas

Buvęs kinologas negalėjo priglausti šuns

Kiekvienas tarnybą baigęs šuo sulaukia savo likimo: pripažinti netinkamais, šunys gali būti perduoti kinologui, kuris ir anksčiau kartu su jais dirbo ir rūpinosi, taip pat gali būti parduoti aukcione, atiduoti į gyvūnų prieglaudą. Blogiausiu atveju šuo užmigdomas. Pasak kinologo Aleksandro Aleksandravičiaus, tarnybinis šuo užmigdomas tik tuo atveju, jei sunkiai serga.

Rudis yra Vilniaus miesto policijos šuo, kuris dėl amžiaus ir sveikatos sutrikimų pripažintas netinkamu. Deja, buvęs šeimininkas negali juo toliau rūpintis ir neturi sąlygų jo laikyti. Norima pasielgti humaniškai ir netinkamu pripažintą šunį perleisti toliau gyventi į kitas rankas“, – aiškina A. Aleksandravičius.

Rudis
Rudis
© Policijos nuotr.

Policijos kinologijos valdybos viršininkas A. Aleksandravičius jau pasirodžius publikacijai suteikė papildomos informacijos ir sakė, kad policijos kinologai socialinio tinklo pagalba tikėjosi rasti Rudžiui naują šeimininką. Nors šuniui jau 13 metų, migdyti jo policija tikrai neketino, nes kraštutinis nurašymo būdas taikomas tik nepagydoma liga sergantiems šunims.

„Šis šuo daugelį kartų yra padėjęs policijai. Manome Rudis ir visi tarnybiniai šunys yra verti laimingai nugyventi savo likusį gyvenimą. Rudis tikrai yra prižiūrėtas ir visų mylimas, tuo galite įsitikinti apsilankę Lietuvos policijos kinologijos valdyboje. Vien tik per šiuos metus pas mus apsilankė apie 2000 vaikų iš įvairių Lietuvos miestelių. Vaikams demonstruojame tarnybinių šunų sugebėjimus, dažnai tą mielai demonstruoja ir Rudis“, - teigė A. Aleksandravičius.

Rudis
Rudis
© Policijos nuotr.

Jis teigė, kad Rudis artimiausiu metu turėtų surasti naują šeimininką: „Tikime, kad artimiausiu metu Rudis bus perduotas į patikimas rankas ir oriai pasitiks senatvę. Policijos kinologai yra pasiryžę padėti naujajam šeimininkui prisijaukinti Rudį ir organizuoti dresavimo pamokėles su juo.“

Kada šuo pripažįstamas netinkamu tarnybai? Kinologas aiškina, jog tarnybinius šunis testuoja speciali komisija. Netinkamumas tarnybai gali būti konstatuotas dėl šuns ligos, fizinių savybių pokyčių, senatvės.

Pasak jo, įprastai tarnybinis šuo atitarnauja 9-10 metų. „Tarnavimo metai gali būti įvairūs – visai kaip ir žmogaus. Mes irgi galime būti darbingi iki tam tikro amžiaus, kai kurie gali puikiai atlikti užduotis ir būdami 80-ies. Žinoma, stengiamės, kad šunys nebūtų užmigdomi. Dažniausiai, jei anksčiau šunį prižiūrėjęs kinologas turi tam tinkamas sąlygas, jis šunį priglaudžia“, – tikina A. Aleksandravičius.

Rudis
Rudis
© Facebook nuotr.

Pasirūpino, kad šuo nebūtų užmigdytas

Į „Facebook“ patalpintą skelbimą greitai sureagavęs buvęs policijos pareigūnas Rimas Stankevičius pranešė, jog jau susipažino su Rudžiu, kurį iškart nusprendė priglausti ir išgelbėti nuo užmigdymo. „Man pagailo šuns, kurį nori užmigdyti. Šiandien ryte jį aplankiau ir ketinu jį pasiimti – kartu su kitais trimis mano augintiniais jis turės naujus namus, kuriuose gyvens iki pat kelionės į šunų rojų“, – teigia šunį priglausti nusprendęs vyras.

Ir čia pat jis paaiškino daugiau aplinkybių. „Jeigu šunį dirbti atsiveda pats kinologas, tai yra jo nuosavybė, o jei nusiperka policijos komisariatas, šiuo atveju VPK – šuo yra policijos nuosavybė. Būtent dėl to šiuo atveju paskutinis šunį globojęs kinologas, kuris išėjo į pensiją, nebegali pasiimti šuns“, – aiškina R. Stankevičius.

Rudis
Rudis
© Policijos nuotr.

Buvęs policijos pareigūnas teigia, jog šiuo atveju susitarimas, jog šuo gyvena iki mirties pas kinologus, buvo paskelbtas negaliojančiu. Taip nutiko todėl, nes šuo nebeatlieka pareigų, nors jam vis dar skiriami pinigai maistui, skiepams ir priežiūrai. Todėl buvo priimtas sprendimas arba užmigdyti šunį, arba perleisti jį globoti kam nors kitam.

„Šiandien mačiau Rudį ir galiu pasakyti, jog jis yra sveikas, tačiau neprižiūrėtas. Akivaizdu, jog šeimininkų neturinčio šuns niekas nemyli ir neiššukuoja“, – susitikimo įspūdžiais dalinasi buvęs policijos pareigūnas.

R. Stankevičiaus teigimu, į feisbuke pamatytą skelbimą jis sureagavo akimirksniu net neabejodamas, nes myli šunis. „Iškart pranešiau, jog priglausiu Rudį. Kadangi jis tebėra policijos nuosavybė, pirmiausiai kinologas turi užpildyti dokumentus, jog pasiima šunį sau, o tuomet perduoti jį man. Padariau viską, kad galėčiau priglausti šunį ir pasirūpinti, kad niekas jo neužmigdytų“, – teigia jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.