Penktadienį AlytusPlius.lt susisiekus su klebonu, šis papasakojo, jog vakar, kaip įprasta, vakare susiruošęs pavedžioti šunį – jo pasigedo. „Nei lauke, nei namuose nebuvo. Tačiau nerimą sukėlė tai, jog dingo ir terasoje buvęs pavadėlis bei petnešos. Visur klebonijoje yra kameros, tačiau kaip tik terasoje, kur šuo gulėjo – kameros nebuvo. Pradėjome eiti per Miroslavą, klausinėti žmonių. Hela – labai draugiška, ji pratinta prie žmonių, su manimi važinėja automobilyje, tad ją išsivesti nebuvo sunku“, – pasakojo klebonas.

Kunigas apie vagystę pranešė policijos pareigūnams. Iki jiems atvykstant, pats su kolega ėmė intensyviai ieškoti šuns po Miroslavo miestelį.

Įdomu tai, jog po šuns paieškų praėjus dviem valandoms ir klebonui grįžus į kleboniją - išgirdo šuns lojimą. Apžiūrėjęs patalpas – šunį rado organizacijai Caritas skirtoje patalpoje. „Ieškoti šuns išskubėjome, klebonijos net neužrakinau. Grįžus – jau lauke išgirdau lojimą. Skubiai apieškoję nemažą klebonijos pastatą, radome Helą Carito patalpoje. Šuo niekada ten nebūdavo. Juo labiau, kambario durys buvo uždarytos. Juk pats šuo negalėjo įeiti ir paskui save užsidaryti duris. Buvo ir pavadėlis. O ryte šalia terasos radau ir petnešas. Kadangi Hela labai draugiška, gal miestelio vaikai nusprendė papokštauti“, – svarstė klebonas.

Klebonas teigė norintis tikėti, kad tai – tik nevykęs vaikų pokštas, tačiau vilkė nesterilizuota, tad galima įtarti ir vagystės atvejį. „Teks imtis prevencijos priemonių - įsidiegsiu dar vieną vaizdo kamerą“, – kalbėjo M. Dovda.

Jis pareiškimo pareigūnams dėl pokšto, o gal būt nepavykusios vagystės – nerašė. „Viskas baigėsi laimingai. Tiesiog įvaryta daug streso. Juk augintinis – jau kaip šeimos narys“, – sakė M. Dovda.