Augintinio elgesys nepalieka abejingų: meilus šunelis mėgsta apsikabinti

 (13)
Šunelį Bruno auginanti Eglė prisipažįsta, kad su vyru ilgai svajojo apie augintinį, tačiau vis nesutardavo, koks jis turėtų būti. Po daugiau nei metus laiko užtrukusių diskusijų, poros namuose atsiradęs Bruno pranoko visus šeimininkų lūkesčius.
Eglės augintinis Bruno mėgsta apsikabinti
© DELFI montažas

Šunelis stengiasi būti kuo arčiau šeimininkų

Jaunas šuo greitai išmoko pagrindinių komandų, tačiau porą nustebino neįprasta gyvūno savybė, pastebėta nuo pat pirmųjų jų gyvenimo drauge dienų – šunelis itin mėgo apsikabinimus ir nuolat stengdavosi būti kaip įmanoma arčiau šeimininkų.

„Visada ir visur jį vežamės, net ir į draugų vakarėlius. Tai ne tas šuo, kurį galima palikti vieną – tada jam būna labai liūdna. Kai grįžtame iš darbo, jis vizgina uodegą ir dreba iš laimės, o vienu metu pradėjo lipti priekinėmis letenėlėmis mums ant pečių. Taip prasidėjo mūsų apsikabinimai“, – prisimena Eglė.

Netrukus Bruno norėjo apkabinti šeimininkus ne tik tada, kai jie grįždavo iš darbo, bet ir kitose situacijose, pavyzdžiui, visiems ilsintis ant sofos. Šiandien poros augintinis visada nori prisiglausti, padėti galvą jiems ant pečių, pilvo, apglėbti su letena ir kitaip jausti šeimininkų artumą.

„Jis puikiai sutaria ir su žmonėmis, ir su kitais gyvūnais. Tiesa, apsikabinti mėgsta tik su mumis – nesu mačiusi, kad jis bandytų tai daryti su kitais žmonėmis. Bruno patogiausia apkabinti mano vyrą, nes jam atsiklaupus jie būna vienodo ūgio, o aš esu mažesnė“, – juokiasi Eglė.

Moteris pastebi, kad jos vyras ir augintinis šiuo atžvilgiu yra labai panašūs.

„Kai miegu, man nepatinka, kai kas nors prie manęs liečiasi ar apsikabina. Mane tai erzina ir jei šuo taip elgiasi, jį nustumiu, kad galėčiau ramiai miegoti. Tuo metu mano vyras, priešingai nei aš, miegodamas mėgsta ką nors apsikabinti, prisiglausti. Todėl juokiuosi, kad jie yra vienas kitam skirti“, – sako ji.

Tokiu elgesiu gyvūnas siekia trokštamo dėmesio

Vis dėlto, toks šuns noras prisiglausti nėra įprastas ir dažnai sutinkamas. Jei šuo uždeda savo priekinę koją ar leteną ant kito šuns nugaros, tai simbolizuoja dominavimą, ne draugystę. Šuo genetiškai užprogramuotas apkabinimą laikyti jūsų dominavimo ženklu. Kai kurių veislių šunys gali pajusti grėsmę, išsigąsti ar tiesiog stačiai nepakęsti apkabinimo.

Šunų mokyklos „Urban dog“ vadovė ir trenerė Agnė Jazukevičiūtė mano, kad šiuo atveju gyvūnas apsikabinimu siekia gauti tai, ko nori labiausiai – dėmesio.

„Bruno elgesys yra visiškai normalus. Visi šunys yra skirtingi, pavyzdžiui, buliukai yra ypač lipšnūs ir artimo kontakto norintys šunys. Šunys vis dar lieka šunimis ir žmonėmis netampa“, – teigia A. Jazukevičiūtė.

Šunų trenerė įsitikinusi, kad tokį Bruno elgesį paaiškinti paprasta – šunelis taip sulaukia daug šeimininkų dėmesio ir būna glostomas. Tiesa, apsikabinimu to ji nevadintų.

„Nesistebiu, kad šunelis ant pečių užšoka pats. Tik čia nereikia suprasti tiesiogiai. Šuo neapsikabina žmogaus tam, kad apsikabintų, o tiesiog užšokęs gauna dėmesio“, – aiškina A. Jazukevičiūtė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (16)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių (103)

Su svarmeniu ant kaklo skandintas šuo atsidūrė naujose rankose: paaiškėjo svarbių aplinkybių
Prienų rajone skandinto šunelio Torio istorijoje ieškoma teisybės – policijos pareigūnai jau pradėjo tyrimą. Istorijai pamažu artėjant prie atomazgos laikinai gyvūną globojanti „Vyšnių sodo“ vadovė Monika Mužaitė pastebi didelę visuomenės ydą – daugybė žmonių suskubo viešai pasmerkti ir kaltinti šeimininką. Tokio interneto komentatorių teismo, anot jos, šeimininkas šiandien tikrai nenusipelno.

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos (96)

Egzekuciją išgyvenusio šuns likimas kelia nerimą: feisbuke maldaujama nedaryti klaidos
Reginys, kurį važiuodama palei Verknės upę išvydo Audra Petraškienė, atėmė moteriai žadą ir sukrėtė ilgam. Penktadienį apie 11 val. pro šalį važiuojančią moterį privertė sustoti pagalbos prašantis juodai balto spanielio žvilgsnis. Sunku įsivaizduoti, kokias kančias teko išgyventi gyvūnui, tačiau vien į jį pažiūrėjus, tampa aišku – kažkas bandė juo žiauriai atsikratyti.