Augintinio elgesys nepalieka abejingų: meilus šunelis mėgsta apsikabinti

 (13)
Šunelį Bruno auginanti Eglė prisipažįsta, kad su vyru ilgai svajojo apie augintinį, tačiau vis nesutardavo, koks jis turėtų būti. Po daugiau nei metus laiko užtrukusių diskusijų, poros namuose atsiradęs Bruno pranoko visus šeimininkų lūkesčius.
Eglės augintinis Bruno mėgsta apsikabinti
© DELFI montažas

Šunelis stengiasi būti kuo arčiau šeimininkų

Jaunas šuo greitai išmoko pagrindinių komandų, tačiau porą nustebino neįprasta gyvūno savybė, pastebėta nuo pat pirmųjų jų gyvenimo drauge dienų – šunelis itin mėgo apsikabinimus ir nuolat stengdavosi būti kaip įmanoma arčiau šeimininkų.

„Visada ir visur jį vežamės, net ir į draugų vakarėlius. Tai ne tas šuo, kurį galima palikti vieną – tada jam būna labai liūdna. Kai grįžtame iš darbo, jis vizgina uodegą ir dreba iš laimės, o vienu metu pradėjo lipti priekinėmis letenėlėmis mums ant pečių. Taip prasidėjo mūsų apsikabinimai“, – prisimena Eglė.

Netrukus Bruno norėjo apkabinti šeimininkus ne tik tada, kai jie grįždavo iš darbo, bet ir kitose situacijose, pavyzdžiui, visiems ilsintis ant sofos. Šiandien poros augintinis visada nori prisiglausti, padėti galvą jiems ant pečių, pilvo, apglėbti su letena ir kitaip jausti šeimininkų artumą.

„Jis puikiai sutaria ir su žmonėmis, ir su kitais gyvūnais. Tiesa, apsikabinti mėgsta tik su mumis – nesu mačiusi, kad jis bandytų tai daryti su kitais žmonėmis. Bruno patogiausia apkabinti mano vyrą, nes jam atsiklaupus jie būna vienodo ūgio, o aš esu mažesnė“, – juokiasi Eglė.

Moteris pastebi, kad jos vyras ir augintinis šiuo atžvilgiu yra labai panašūs.

„Kai miegu, man nepatinka, kai kas nors prie manęs liečiasi ar apsikabina. Mane tai erzina ir jei šuo taip elgiasi, jį nustumiu, kad galėčiau ramiai miegoti. Tuo metu mano vyras, priešingai nei aš, miegodamas mėgsta ką nors apsikabinti, prisiglausti. Todėl juokiuosi, kad jie yra vienas kitam skirti“, – sako ji.

Tokiu elgesiu gyvūnas siekia trokštamo dėmesio

Vis dėlto, toks šuns noras prisiglausti nėra įprastas ir dažnai sutinkamas. Jei šuo uždeda savo priekinę koją ar leteną ant kito šuns nugaros, tai simbolizuoja dominavimą, ne draugystę. Šuo genetiškai užprogramuotas apkabinimą laikyti jūsų dominavimo ženklu. Kai kurių veislių šunys gali pajusti grėsmę, išsigąsti ar tiesiog stačiai nepakęsti apkabinimo.

Šunų mokyklos „Urban dog“ vadovė ir trenerė Agnė Jazukevičiūtė mano, kad šiuo atveju gyvūnas apsikabinimu siekia gauti tai, ko nori labiausiai – dėmesio.

„Bruno elgesys yra visiškai normalus. Visi šunys yra skirtingi, pavyzdžiui, buliukai yra ypač lipšnūs ir artimo kontakto norintys šunys. Šunys vis dar lieka šunimis ir žmonėmis netampa“, – teigia A. Jazukevičiūtė.

Šunų trenerė įsitikinusi, kad tokį Bruno elgesį paaiškinti paprasta – šunelis taip sulaukia daug šeimininkų dėmesio ir būna glostomas. Tiesa, apsikabinimu to ji nevadintų.

„Nesistebiu, kad šunelis ant pečių užšoka pats. Tik čia nereikia suprasti tiesiogiai. Šuo neapsikabina žmogaus tam, kad apsikabintų, o tiesiog užšokęs gauna dėmesio“, – aiškina A. Jazukevičiūtė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Bobteilai – šunys, kurie padeda sergantiems vaikams

Bobteilai – šunys, kurie padeda sergantiems vaikams
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Susipažinkite: vienos žemiausių kačių pasaulyje

Susipažinkite: vienos žemiausių kačių pasaulyje
Katė kaip nykštukas – miniatiūrinė, didelėmis ausimis ir nežemiška snukio išraiška. Tokios yra Minskino katės. Minskino veislė išvesta iš Munčkino ir sfinkso veislių.

Rytų dvispalvė – katė, kurios kailis atrodo kaip nutapytas

Rytų dvispalvė – katė, kurios kailis atrodo kaip nutapytas
Rytų dvispalvė – tarsi dėmėmis ištapyta balta katė – neabejotinai patiktų abstrakcionizmo gerbėjams. Ši veislė išvesta maždaug prieš pusę šimtmečio Didžiojoje Britanijoje, sukryžminus Siamo ir Kornvalio rekso kates.

Paprastas būdas augintiniui perprasti: ką apie jį pasako kailio spalva? (8)

Paprastas būdas augintiniui perprasti: ką apie jį pasako kailio spalva?
Šimtmečių išmintis (arba „bobučių pasakos“) sako, kad gyvūno kailio spalva ir temperamentas yra susiję. Pavyzdžiui, gyvūnai, turintys mažai pigmentacijos (tiek katės, tiek arkliai) dažniau būna nervingi. Metams bėgant, susikaupia vis daugiau įrodymų, kad kailis ir temperamentas kartais iš tiesų gali būti susiję.

Nemalonus kvapas kaimynus atvedė į ligų židinį (22)

Nemalonus kvapas kaimynus atvedė į ligų židinį
Ar galėtumėte įsivaizduoti bute gyvenančias 13 kačių? Tokį vaizdą gyvūnų gelbėtojams neseniai teko išvysti Vilniuje, Apkasų gatvėje, gyvenančios garbingo amžiaus moters bute. Jos kaimynai nuolat skundėsi iš buto sklindančiais nemaloniais kvapais – į skundus sureagavo Vilniaus gyvūnų globos namų darbuotojai ir Vilniaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistai.

Šeimininkė per 5 metus neužsitarnavo katino meilės: negali nė paglostyti (65)

Šeimininkė per 5 metus neužsitarnavo katino meilės: negali nė paglostyti
Ne su kiekviena kate susidraugauti lengva – kai kurios būna baikščios, užsispyrusios ar net agresyvios. Jau 5 metus su katinu neįstengianti susidraugauti moteris kreipėsi pagalbos: ar įmanoma prisijaukinti katiną, nemėgstantį žmogiškos draugijos?

Nesuvokiamas elgesys: narve uždarytą kalytę išmetė kaip šiukšlę (80)

Nesuvokiamas elgesys: narve uždarytą kalytę išmetė kaip šiukšlę
Naujieji metai ne visiems prasidėjo laimingai – pirmąją šių metų dieną konteineryje, tarsi būtų viena iš šiukšlių, palikta transportavimo narve uždaryta maždaug 2-3 metų kalytė.

Veganizmo mada užvaldo ir šunis: šį gyvūną šeria tik augaliniu maistu (203)

Veganizmo mada užvaldo ir šunis: šį gyvūną šeria tik augaliniu maistu
Iki šiol daug ką stebina veganišką mitybą pasirinkę žmonės. O dar labiau stebimasi žmonėmis, kurie veganais paverčia savo šunis. Tačiau ar tikrai yra kuo stebėtis?

Ką daryti, kad jūsų augintinis Naujųjų metų naktį neišprotėtų? (15)

Ką daryti, kad jūsų augintinis Naujųjų metų naktį neišprotėtų?
Jau esame rašę, kaip Naujųjų naktį padėti augintiniams, kurie bijo fejerverkų. Šiame tekste pateikiame dar daugiau patarimų, ką daryti, kad augintinis patirtų kuo mažiau streso.

Naujieji metai - gyvūnų košmaras: patarimai, kaip jiems padėti (36)

Naujieji metai - gyvūnų košmaras: patarimai, kaip jiems padėti
Naujieji Metai – smagi ir laukiama šventė. Geri draugai, šaunus vakarėlis, juokas, linksmybės ir, žinoma, ryškiaspalviai griausmingi fejerverkai. Deja, daugybei šunų tai - baisiausia metų naktis. Po Naujųjų Metų sutikimo itin padaugėja skelbimų, kuriuose prašoma padėti surasti iš panikos pabėgusius gyvūnus. Kasmet gruodžio mėnesį žiniasklaida pildosi patarimais apie tai, kaip reikėtų elgtis su garsų bijančiu šunimi. Tačiau kas sukelia tas, atrodo, beprasmes baimes?

Pasieniečių šunį Ramzį nušovęs Komskis neatsikratė šaltakraujo žudiko etiketės (90)

Pasieniečių šunį Ramzį nušovęs Komskis neatsikratė šaltakraujo žudiko etiketės
Pagėgių savivaldybėje medžiojęs Arvydas Komskis nušovė VSAT Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardoje tarnavusį belgų aviganį Ramzį. Melas ar tiesa, kad mirtiną šūvį „Tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis paleido nesitaikydamas ir gyvūną nušovė netyčia? Išklausyti teismo verdikto pats A. Komskis neatvyko.

Kodėl augintiniui gali atsirūgti šventinio stalo gardėsiai? (4)

Kodėl augintiniui gali atsirūgti šventinio stalo gardėsiai?
Kai ant šventinio stalo sugula daug gardėsių, norisi jais palepinti ir savo augintinius. Tačiau skanesnis žmogui skirto patiekalo kąsnelis keturkojui šeimos nariui gali tapti didele ir visai neskania bėda. Jeigu norite, kad jūsų augintinis būtų sveikas, atkreipkite dėmesį į šiuos Vilniaus gyvūnų globos namų specialistų patarimus, nes jie gali apsaugoti gyvūną nuo rimtų sveikatos sutrikimų, rašoma pranešime spaudai.

Keli patarimai, kad augintiniams šventės nevirstų košmaru

Keli patarimai, kad augintiniams šventės nevirstų košmaru
Didžiųjų metų švenčių metu norisi ir papuošti namus, ir palepinti augintinius, tačiau kartais net patys geriausi ketinimai sulaukia priešingo efekto. Didžiausia problema – kaip apsaugoti keturkojį nuo „nesąmonių pririjimo“ ir išlaikyti namų dekoracijas saugias. Dėl to siūlome šiuos paprastus patarimus, kurie padės išvengti rimčiausių problemų.

Direktorius uždraudė maitinti kates prie gimnazijos: reginys sukėlė pasipiktinimą (62)

Direktorius uždraudė maitinti kates prie gimnazijos: reginys sukėlė pasipiktinimą
Akademijos gimnazija turi rimtų bėdų. Jos kieme gyvena keliolika benamių kačių, kurios, kažkam neatsakingai jas pašėrus prie įstaigos pagrindinių durų, iš ten nebesitraukia. Lyg to būtų maža, viena gyvūnų gerovės tarnyba gimnazijos direktorių Liudą Tauginą kaltina žiauriu elgesiu su gyvūnais – neva dėl to, kad šis draudžia mokiniams ir aplinkiniams gyventojams maitinti kates, šios iš bado jau ėda viena kitą.

Nufilmuoti išskirtiniai policijos šuns sugebėjimai: štai taip jis sulaiko nusikaltėlį (26)

Nufilmuoti išskirtiniai policijos šuns sugebėjimai: štai taip jis sulaiko nusikaltėlį
Tarnybiniai šunys - ištikimi pareigūnų pagalbininkai. Tuo įsitikinęs Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės vyriausiasis patrulis Liudas Skripkauskas. Jis DELFI vaizdo reportaže pademonstruoja, ką iš tiesų gali tarnybinis šuo ir pasakoja, ko reikia, kad keturkojis taptų tobulu pareigūnu.