Akcijos iniciatoriai gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ ir „Rimi" bei gyvūnų priežiūros organizacijos neslepia džiaugsmo – kiekvieną savaitę prekybos centruose – tikras beglobiams jautrių žmonių antplūdis. Jų paaukoto ėdalo ir priežiūros priemonių užtenka išdalinti visoje Lietuvoje esančioms gyvūnų prieglaudoms.

„Esame maloniai nustebinti, kad yra tiek daug neabejingų gyvūnams žmonių, kurie taip noriai ir gausiai aukoja. Vien sostinėje jau pirmąją akcijos savaitę vilniečiai paaukojo 2279 kg ėdalo šunims, katėms – 833 kg. Negana to, beglobių gyvūnų laikymo sąlygas neabejotinai pagerins ir paaukotas kraikas, nameliai katėms bei įvairūs žaisliukai. Visa tai parodo, kad geros valios žmonėms noras padėti gyvūnams tikrai nėra svetimas. Jei anksčiau apie aukojimo gyvūnams procesą trūko informacijos arba nebuvo galimybės atvykti ir paremti prieglaudų, dabar tai padaryti labai lengva“, – apie pirmuosius projekto rezultatus pasakojo „Purina“ prekinio ženklo vadovė Asta Tomaševičienė.

Nuo šiol visi, norintys paremti gyvūnų prieglaudas, tai padaryti gali paprastai ir patogiai, įmesdami ėdalo ir gyvūnų priežiūros priemonių į „Rimi" prekybos centruose esančias specialias akcijos dėžes. Kiekvieną savaitę surinkta parama išdalinama gyvūnų prieglaudoms ir organizacijoms.

„Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie tokios gražios akcijos ir jaučiu didelį dėkingumą visiems, kurie taip dosniai aukojo. Pirmą kartą lankiausi gyvūnų prieglaudose ir man tai paliko dviprasmiškus jausmus. Iš vienos pusės – gera matyti, kad gyvūnais deramai rūpinamasi, prižiūrima jų sveikata, gydomi sužalotieji. Tačiau liūdina tai, kad beglobių ir pamestų gyvūnų, kurie neturi šeimininkų, yra tiek daug. Po šių apsilankymų svarstau apie galimybę priimti į savo namus beglobį katiną, nuoširdžiai tikiu, kad ,,Padėkime gyvūnams‘‘ iniciatyva pasibels ir į kitų žmonių širdis“, – sakė prie iniciatyvos aktyviai prisijungusi DJ Samanta Savickytė.

Per 2015 m. į Lietuvoje veikiančias gyvūnų prieglaudas pateko beveik 45 000 gyvūnų, 70 proc. jų surado namus. Privačioms gyvūnų prieglaudoms gyvuoti padeda paaukotos lėšos, gyventojų skiriama 2 proc. parama, ėdalas ir kiti gyvūnų priežiūrai reikalingi daiktai. „Padėkime gyvūnams“ surinktas ėdalas ir gyvūnų priežiūros priemonės keliauja į šešių didžiųjų Lietuvos miestų gyvūnų prieglaudas ir organizacijas: „Lesė“, „SOS Gyvūnai“, „Rainiukas“, „Tautmilės globa“, „Naminukai“, „Mažoji Liza“, „Beglobis“, „Makatukai“ – Vilniuje, „Penkta koja“, „Katino svajonė“, „Lesė“, „Gyvūnų gerovės tarnyba PIFAS“, „Nuaras“ – Kaune, „Būk mano draugas“, „Nuaras“ – Klaipėdoje, „Šiaulių gyvūnų globos namai“, „Binada“, „Šiaulių letenėlė“ – Šiauliuose, „Panevėžio gyvūnų globos draugija“ Panevėžyje ir „Nuaras“ Alytuje.

„Akcijos metu paaukotas ėdalas ir kiti gyvūnams reikalingi daiktai mums be galo praverčia, dabar net palepiname šunis ir kates paįvairindami jų mitybą užkandžiais ir skanėstais. Negana to, džiaugiamės padidėjusiu susidomėjimu prieglaudų gyventojais – „Padėkime gyvūnams“ akcijos atidarymo šventėje dalyvavusi kalytė Runa netrukus po renginio rado nuostabius namus“, – pasakojo gyvūnų prieglaudos „SOS gyvūnai” savanorė Linksminė Daugnoraitė.

Prisidėti prie „Padėkime gyvūnams“ akcijos galite aukodami gyvūnams „Rimi" prekybos centruose esančiose dėžėse:

Vilniuje: Žirmūnų g. 64, Kedrų g. 4, Linkmenų g. 22, Vikingų g. 3 (prekybos centre „Nordika“), Saltoniškių g. 9 (prekybos centre „Panorama“), Ateities g. 91 (prekybos centre „Mandarinas“), Bieliūnų g. 1 (prekybos centre „Domus Pro“).

Kaune: Islandijos pr. 32 (prekybos centre „Mega“), Savanorių pr. 346 (prekybos centre „Savas“).

Klaipėdoje: Taikos pr. 64 (prekybos centre „Arena“), Taikos pr. 139 (prekybos centre BIG).

Šiauliuose: Tilžės g. 109 (prekybos centre „Saulės miestas“), Gegužių g. 30 (prekybos centre „Arena“).

Panevėžyje: Savitiškio g. 61 (prekybos centre RYO).

Alytuje: Naujoji g. 7E/1

Socialinę gyvūnų paramos iniciatyvą „Padėkime gyvūnams“ organizuoja gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ kartu su mažmeninės prekybos tinklu „Rimi". Visoje Lietuvoje „Rimi" parduotuvėse įrengta 15 akcijos dėžių, iš kurių surinkta parama kas savaitę išdalinama registruotoms gyvūnų prieglaudoms. „Padėkime gyvūnams“ akcijos atidarymo renginyje dalyvavo būrys garsių Lietuvos žmonių, atvykusių į renginį kartu su savo augintiniais. Prie iniciatyvos prisijungė aktorė Beata Tiškevič su katinu Xavieru, Liveta ir Petras Kazlauskai su Bella, dizaineris Robertas Kalinkinas su Broku ir Gile, Aušra Štukytė su augintine iš prieglaudos Eureka, verslininkas Justas Pikelis su Harliu, „X Faktoriaus“ žvaigždė Jonatanas Kazlauskas su Čipu, Liepa Norkevičienė su Riku, dainininkė Ingrida Martinkėnaitė, DJ Samanta Savickytė, Rūta Lukoševičiūtė, verslininkė Alvyda Eigminienė, papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė, dainininkė Monika Liu ir kiti.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės