6 dresuoti šuneliai turi savaitę, kad rastų naujus namus

Jau gruodžio 19d. baigiasi projektas “Gyvenimo mokykla prieglaudinukams”. Ši diena taps lemiama net 6 projekte dalyvavusiems šuneliams, nes jei iki to laiko neatsiras nauji šeimininkai – jiems iš jaukios ir saugios namų globos teks grįžti atgal į prieglaudą.

Kaip teigia „SOS gyvūnų“ vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva „Nors prieglaudinukams dresūroje ir pas globėjus sekėsi puikiai, bet projektas nebus sėkmingas, jei šiems nuostabiems keturkojams nepavyks rasti namų. Juk 6 savaites visi dirbome, mokėme juos naujų komandų, gražaus elgesio namuose, socializavome su vieninteliu tikslu – kad jie pagaliau rastų saugius ir šiltus namus, kur juos mylėtų ir daugiau niekada nepaliktų.”

Nuo projekto pradžios, 6 savaites šuneliai iš „SOS gyvūnų“ prieglaudos gyveno globėjų namuose ir kiekvieną šeštadienį lankė dresūros pamokėles URBAN DOG klube, kur ne tik dirbo, bet ir gaudavo namų darbus kiekvienai savaitei. Šuneliai mokėsi tikrai daug dalykų: tvarkingai vaikščioti netampant pavadėlio, jei ko nori – prašyti to per akių kontaktą, nešokinėti ant žmonių, komandų sėdėti, palikti, ateiti, emocijų valdymo (jei išsigąstų ar nutiktų kitas daug emocijų keliantis dalykas – kad nepabėgtų, o ateitų pas šeimininką), ramiai pasilikti namuose vieni.

Tai buvo didelis iššūkis tiek ilgą laiką prieglaudoje praleidusiems šunims, tiek ir patiems savanoriams. Gyvūnai gavo naudingas pamokas bei dovanas: prieš projektą juos apžiūrėjo „Vetos“ veterinarai ir patvirtino, kad visi gyvūnai yra sveiki, jie taip pat apsilankė „Pet Style“ šunų kirpykloje, o Pet24.lt skyrė gausų krepšelį su maistu, skanėstais ir reikmenimis visam projekto laikotarpiui.

Tad dabar liko pats svarbiausias uždavinys – surasti jaukius ir mylinčius namus visiems projekto dalyviams. Juk grįžti atgal į prieglaudą nenorėtų nė vienas. Visi beglobiai atskleidė labai skirtingus charakterius, bet vienas bendras bruožas išliko. Tai noras atrasti savo žmogų, kuris niekada neišduos. O gal tai būsi Tu?

Tad pristatome šešis šunis, kurie iš esmės gali pakeisti kiekvieno iš mūsų gyvenimą:

Vincukas – tikras optimistas, pasipuošęs šiurkščiu kailiuku. Vincukui yra apie pusantrų metų, todėl jokių vaikiškų išdaigų namuose jis jau nekrės. Apskritai, šis šuniukas tobulai derės bet kuriame bute – beveik neloja, nevagia maisto nuo stalo, kantriai laukia kol bus išvestas į lauką.
Jei norite sužavėti Vincuką, tereiks užkalbinti, pakasyti pilvuką ar pašukuoti kailį. Tai geriausias žmogaus draugas, visiškai nesiveliantis į konfliktus su kitais gyvūnais, dievinantis pasivaikščiojimus lauke. Beje, jei kartais nespėsite kartu su Vincuku džiaugtis nuotykiais lauke, jis kantriai Jūsų palauks ir toliau tipens šalia.
Būsimieji šeimininkai namuose turės tikrą super šunį, tačiau reikės šiek tiek palaukti, kol Vincukas įsidrąsins – dar visai neseniai jį baimė lydėjo keisčiausiose situacijose, tačiau dabar, kai dresūros pamokos jau beveik baigėsi, Vincukas tapo kur kas drąsesnis!
Galbūt norėtumėte tapti Vincuko herojumi ir turėti amžinai ištikimą draugą? Jei taip - skambinkit Odetai tel. 867108055

Delma ilgą laiką gyveno prieglaudoje. Šiuo metu jai aštuoneri, tačiau galite pamiršti visus stereotipus, jog tokio amžiaus šuo skirtas tik miegoti ant kilimėlio. Atvirkščiai, Delma tiesiog trykšta gyvenimo džiaugsmu. Netikit? Tai duokit Delmai kamuoliuką ir ji parodys tai, ką ne kiekvienas mažas šuniukas sugebėtų. Su šia kalyte namuose niekada nebus liūdna.
Delmos žaismingumas tikrai unikalus, o nuostabaus charakterio nesugebėjo sugadinti net ir eilė blogiausių patirčių. Vis dėlto, nereikia galvoti, jog ši kalaitė yra tiesiog žaidimų mašina – ji taip pat sugeba ramiai būti šalia ir mėgautis draugija.
Svarbiausia yra tai, kad ji tiki žmogumi... Jei norite važiuoti automobiliu – puiku, Delma sedės kuo ramiausiai. Jei norite eiti į parką, Delma seks iš paskos nepaisant nieko. Jei norite priimti Delmą į savo namus, ji bus dėkinga amžinai. Ir patikėkit – puikiai tai parodys.

Dėl Delmos galite skambinti Ramintai 862010320

Dora – ramus šuo, namuose nesukelia jokių rūpesčių, negadina, neapkramto daiktų, ramiai lieka namuose viena ir kantriai laukia šeimininko. Pavyzdingai ji elgiasi ir lauke, niekada nepuola kitų šunų, mandagiai vaikšto su pavadėliu.
Kitaip tariant, ji tikra dama, kuri nusipelnė turėti savo namus. Ji puikiai tiks tokiems šeimininkams, kurie mėgsta ramybę ir iš šuns tikisi pačių geriausių manierų.
Dora nereikalauja labai daug dėmesio, o jo sulaukusi džiaugiasi labai tyliai. Tarsi negalėtų patikėti, jog visa tai skirta jai vienai. Rami ir ištikima Dora tikisi, kad pagaliau į jos gyvenimą įžengs Žmogus, kuriam ji galės skirti visą savo meilę.
Dora yra sveika ir guvi aštuonerių metų kalytė, kuri pasirengusi keliauti į tikruosius savo namus.

Dėl Doros galite skambinti Jolantai tel. 867513211

Eltonas – neįtikėtinai nuostabus šuo, kuris vos tik iš prieglaudos pakliuvęs į šiltus namus, darė viską, kas įmanoma (ir dar daugiau), kad įtiktų globėjams. Visų komandų jis mokėsi be galo entuziastingai. Tai šuo žinantis, ką reiškia “dirbti” už skanėstus, todėl ir būsimieji šeimininkai turėtų būti tokie, kurie gali ir nori skirti dėmesio dresūrai.
Per trumpą laiką Eltonas sugebėjo atsikratyti baimių ir toliau noriai mokosi būti nuostabiausiu šeimos augintiniu. Beje, Eltonas jau dabar moka daugybę triukų, kurie pralinksmins visą šeimą.
Vis dėlto, vien tik Eltono pastangų neužtenka – dabar reikia šiek tiek pasistengti ir dėl jo, tad ieškomi patys geriausi namai, kuriuose jis bus mylimas dar daugybę metų.
Šiuo metu Eltonui dveji, tad jis labai energingas, tačiau tuo pačiu ir sumanus, tad problemų namuose nebūna.
Jei norite namuose turėti energingą, linksmą ir protingą augintinį, galite skambinti Grėtei tel. 861027391.

Mango – pati švelniausia projekto dalyvė. Ir kalbame ne apie kailio minkštumą – Mango tikras moteriškumo įsikūnijimas. Visuomet pasitinka, meiliai pasižiūri į akis, lyžteli žandą. Turbūt nereikia nė sakyti, kad ji niekuomet nebus sarginis šuo. Atvirkščiai, net ir Jūsų svečius švelniai pasitiks, iš pradžių bent trumpai pasižiūrėjusi ar šie nelinki nieko blogo.
Mango mėgsta būti savo narvelyje, čia nešasi kuo daugiau patalų. Matyt, gyvenimas iki šiol jai rodė tik tokią patirtį.
Vaikštant lauke, taip pat galima stebėti, kaip jautriai Mango reaguoja į kiekvieną Jūsų judesį iš akių bando nuspėti, ko šiuo metu norėtumėt iš jos: gal atnešti pagaliuką, gal prisiglausti, gal atsisėsti? Švelnioji Mango pasirengusi Jums tarnauti amžinai.
Dabar Mango yra treji, ji sterilizuota, sveika ir pasiruošusi keliauti pas naujuosius šeimininkus. Gal Jūsų namuose trūksta švelnumo?

Dėl Mango galite skambinti Kristinai tel. 865867683

Tedis, dar vadinamas Auksiniu berniuku. Tai nuostabiausias draugas, pasiryžęs išmokti visas įmanomas tasykles ir komandas, kad tik būtų žmogaus draugijoje.
Tedis itin žaismingas šuo, kuriam dabar yra treji. Jis galėtų būti puikiausias draugas ir mažiems vaikams – su jais elgiasi labai atsargiai ir švelniai, be to yra labai kantrus. Įgyti Tedžio pasitikėjimą visai nesunku, tereikia parodyti, kad nori draugauti.
Tačiau jei kartais žaidimai Jums įgrįstų, Tedis ramiai atsigultų šalia ir lauktų. Pasilikęs vienas namuose taip pat nieko nesiaubia. Matyt, laukimas vis dar neatsiejamas nuo Tedžio gyvenimo – juk tiek mėnesių reikėjo sėdėti prieglaudos volijere ir laukti, laukti, laukti…
Šis Auksinis berniukas nusipelnė turėti saugius ir mylinčius namus, kuriuose besąlygiškai dalintųsi savo džiaugsmu ir meile. Padėkime Tedžiui pamatyti kitokį gyvenimą.
Dėl Tedžio galite skambinti Ilonai tel. 862204748

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu? (5)

Šuns diena jau rytoj: ką veikti kartu su augintiniu?
Lietuvos kinologų draugija jau trečius metus kviečia minėti visuotinę Šuns dieną – ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir vis labiau keičia visuomenės požiūrį į šunis, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai (1)

Specialistai paaiškina: kodėl šunims taip svarbu žaidimai
Šunų šeimininkai kartais diskutuoja: kas šuniui geriausia? Pasivaikščiojimai gamtoje? Komandų mokymasis dresūros aikštelėje? Ramus poilsis greta šeimininko? Visi išvardyti dalykai geri, bet, kaip teigia statistika, šunims geriausias laikas – žaidimai su savo žmogumi ir gentainiais, rašoma Lietuvos kinologų draugijos pranešime spaudai.

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose (9)

Mylimiausius savo augintinius moteris rado netikėčiausiose vietose
Kur susipažinote su savo geriausiais draugais? Joana Norvilaitė-Vaitkienė savo geriausius draugus sutiko gan neįprastose vietose: po balkonu, lysvėje ir prieglaudoje. Moteris pasakoja, kaip pasikeitė jos gyvenimas nuo tada, kai ji ištiesė pagalbos ranką nelaimėje atsidūrusiems kačiukams.

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina (16)

Pažiūrėkite, ką gali žmogaus gerumas: nuskriaustos kalytės pokyčiai stebina
Kalytės Minos gyvenimas, anksčiau buvęs tikra kančia, pagaliau jai nusišypsojo. Loretos Dimienės rankose atsidūręs gyvūnas atsigavo ir nekyla jokios abejonės – nuoširdus šeimininko rūpestis ir meilė gali daryti tikrus stebuklus.

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą (46)

Visuose pajūrio paplūdimiuose šiemet bus laukiami keturkojai – išskyrus Palangą
Prieš šiek tiek mažiau nei metus Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nauja tvarka leido savivaldybėms spręsti, kuriuose paplūdimiuose šeimininkai bus laukiami su keturkojais, o merai neslėpė, kad džiaugiasi nauja galimybe. Tačiau aiškėja, kad Palangoje šiemet tokios vietos nebus.

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (13)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (163)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo? (26)

DELFI eksperimentas: kaip kavinėse elgiasi didelis dresuotas šuo?
Nors įstatymo, kuris draustų su gyvūnais eiti į kavines nėra, ne visos maitinimo įstaigos lankytojų su keturkojais laukia išskėstomis rankomis. DELFI atliko eksperimentą ir parodė, kaip kavinėse elgiasi didelis ir socializuotas šuo.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.