Vilniaus daugiabučio gyventojai šiam šuniui bus dėkingi amžinai: išgelbėjo nuo gaisro

 (55)
Praėjusią savaitę Vilniuje, Žvėryno mikrorajono daugiabutyje, šuo pažadino šeimininką būtent tuomet, kai požeminiame garaže užsidegė automobilis.
Šuns perspėjimas užkirto kelią nelaimei
© Facebook nuotr.

Nors šuns šeimininkas Tomas, kukliai sako, jog nuo nelaimės išgelbėjo ne jo augintinė Uoga, o ugniagesiai, tačiau net ir kelios minutės šioje situacijoje galėjo būti lemtingos.

Gaisro naktį Tomas prabudo išgirdęs Uogos inkštimą. Pasak šeimininko, šuo yra itin ramus, tad be reikalo niekada netriukšmauja. Tomas, pagalvojęs, kad šuo prašosi į lauką, išvedė Uogą į laiptinę ir ten užuodė dūmus. Neilgai trukus Tomas pamatė, kad dūmai sklinda ventiliacijos angomis iš požeminio garažo.

Dūmų vis daugėjo, tad vyras iškvietė ugniagesius ir pradėjo žadinti kaimynus, atvėrė lauko duris bei atidarė garažo vartus.

Kol atvyko ugniagesiai, automobilis jau degė atvira liepsna. Vis dėlto pavyko išvengti didelių nuostolių. Gaisro metu žmonės nenukentėjo, apgadinti tik šalia stovėję automobiliai.

Pasak Tomo, Uoga kas kartą jį sugeba nustebinti savo jautrumu ir noru būti šalia žmogaus. Jau daugiau nei tris metus auksaspalvio retriverio veislės kalytė džiugina ne tik jį, bet ir aplinkinius. Vyras teigia, kad šuo taip pat suteikia ir savotišką saugumo jausmą.

Po nakties įvykių Tomas sukūrė įrašą apie Uogą socialiniame tinkle. Istorija internete sulaukė labai daug palaikančių komentarų ir gražių atsiliepimų. Netrukus šeimininkas sukūrė ir socialinio tinklo „Facebook“ anketą, skirtą Uogai.

„Uogos istoriją nusprendžiau paviešinti todėl, kad būtų kuo daugiau kalbama apie šunis, kurie yra patikimi šeimos nariai, draugai, o ne potencialus grėsmės objektas“, - sako Tomas.

Vienas iš labiausiai Tomui įstrigusių dalykų – kaimynų palaikymas. Uoga iš jų sulaukė nemažai dovanų: ir žaisliukų, ir kauliukų. O pats šeimininkas augintinę apdovanojo aktyviu savaitgaliu gamtoje.

Lietuvoje dar keli panašūs atvejai

Ekspertų teigimu, daugiausiai žmonių miršta gaisro metu miegodami, todėl sekundės nuo to momento, kai pasirodo pirmieji dūmai iki atviros ugnies yra labai svarbios. 2014 metais spaudoje pasirodė istorija apie Radviliškyje kilusį gaisrą, kuomet šuo savo lojimu pažadino namuose buvusius žmones. Laiku prabudus pavyko išvengti skaudžios nelaimės.

Prieš šešerius metus panašus įvykis atsitiko Klaipėdoje. Tuomet nepilnamečio kambaryje užsidegė laidai ir ugnis akimirksniu apėmė visą rašomąjį stalą.

Šeimos augintinis, pajutęs dūmus, pradėjo žadinti mažąjį šeimininką. Tą kartą taip pat viskas baigėsi laimingai – pabudęs vaikas pažadino tėvus ir gaisras buvo užgesintas. Šeima įsitikinusi, kad tik staigi šuns reakcija padėjo jiems išlikti gyviems ir sveikiems.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Pareigūnai sulaukė žavingo pastiprinimo: mielam šuneliui žada paaukštinimą (1)

Pareigūnai sulaukė žavingo pastiprinimo: mielam šuneliui žada paaukštinimą
Policijos departamentas Minesotoje sulaukė paties mieliausio pastiprinimo savo istorijoje. Dar pernai Sent Polo policijos departamento pareigūnė Kathryn Smith buvo iškviesta į vieną ūkį, kuriame pastebėti be priežiūros likę maži šuniukai ir jų susilaukusi kalytė. Atvykusi į vietą, pareigūnė taip susižavėjo šuniukais, kad vieną iš jų nusprendė pasilikti ir pavadinti Fuzzu, rašo thedodo.com.

Išdykęs šunelis tapo žvaigžde: „Street View“ automobilio gaudynės kelia juoką (4)

Išdykęs šunelis tapo žvaigžde: „Street View“ automobilio gaudynės kelia juoką
Pastaruoju metu daug kalbama apie duomenų saugumą internete, bet panašu, kad dėl savo privačių duomenų viešinimo susirūpinti turėtų ne tik interneto vartotojai. Štai, šio šunelio šėlionės, patekusios į „Google" kuriamus „Street View“ žemėlapius, apskriejo visą internetą, rašo BoredPanda.com.

Nuotraukos, kurios pakelia nuotaiką: pažiūrėkite, kaip pelytėms gera žieduose (2)

Nuotraukos, kurios pakelia nuotaiką: pažiūrėkite, kaip pelytėms gera žieduose
Jeigu šiandien atsikėlėte blogos nuotaikos, gali būti, kad viskas, ko jums trūksta - tai trumpa pertrauka nuo darbų pasižiūrint į kažką mielo ir smagaus. Pavyzdžiui, tai gali būti pelės mažylės, rašo BoredPanda.com.

Šunelis, kuriam nėra abejingų: gražuolio nosį puošia širdies formos dėmė (12)

Šunelis, kuriam nėra abejingų: gražuolio nosį puošia širdies formos dėmė
Ne paslaptis, kad dalmatinai – gražuoliai, kurių kūną puošia įvairių formų dėmės. Dalmatinas vardu Vilis taip pat yra unikalus. Jo šeimą iškart sužavėjo ypatinga širdelės formos dėmė ant šunelio nosies, rašo BoredPanda.com.

Iškalbinga katino išraiška: tokio pikto gyvūno turbūt dar nematėte (16)

Iškalbinga katino išraiška: tokio pikto gyvūno turbūt dar nematėte
Kol vieni gyvūnai atrodo mieli ir pūkuoti, kiti atrodo.. niekuo nepatenkinti. Loki – sfinksas, primenantis seną vyrą, šaukiantį, kad dingtumėte iš jo kiemo, rašo BoredPanda.com.

Neįtikėtina apkurtusio šuns istorija: po ilgų klajonių jis rado jaukius namus (4)

Neįtikėtina apkurtusio šuns istorija: po ilgų klajonių jis rado jaukius namus
Dešimties mėnesių kurčias stafordšyras Ivor turėjo labai sunkią gyvenimo pradžią. Dėl savo negalios jis pakeitė net 5 šeimas, tačiau gyvūnų gerovės organizaciją, kuri vadinasi Karališkoji organizacija prevencijai prieš žiaurumą prieš gyvūnus, rašo BoredPanda.com.

Žvaigžde tapęs katinas: tik pažvelkite, kaip jis meistriškai pozuoja prieš kameras (9)

Žvaigžde tapęs katinas: tik pažvelkite, kaip jis meistriškai pozuoja prieš kameras
Turbūt visi yra sutikę labai fotogeniškų žmonių. Tačiau, kiek pasaulyje yra puikiai prieš objektyvą atrodančių kačių? Vienas toks keturkojis gyveną Japonijoje ir, kaip juokauja jo šeimininkas, katinėlis yra tikras fotoaparato objektyvo specialistas.

Didvyriškas poelgis išgelbėjo voveraitės gyvybę (10)

Didvyriškas poelgis išgelbėjo voveraitės gyvybę
Ne visi herojai dėvi apsiaustus ir šie vyrai yra to pavyzdys, rašo BoredPanda.com. Grupelė jaunų vyrų prisiėmė atsakomybę ir į gyvenimą sugrąžino mažytę voveraitę.

Šios nuotraukos priverčia juoktis iki ašarų: parodo, kokie iš tikrųjų yra haskiai (28)

Šios nuotraukos priverčia juoktis iki ašarų: parodo, kokie iš tikrųjų yra haskiai
Visi, kas augina haskio veislės šunį, puikiai žino jo trūkumus ir privalumus. Viena vertus, haskiai gali būti pasyvūs ir tingūs gyvūnai, su kuriais neįtikėtinai nuobodu. Antra vertus, jie nepaprastai kultūringi, mandagūs ir greitai išmoksta gerų manierų, rašo BoredPanda.com.

Šuns defektas tapo jo išskirtiniu bruožu: kitą tokį rasti labai sunku

Šuns defektas tapo jo išskirtiniu bruožu: kitą tokį rasti labai sunku
Poti aka yra dvejų metų prancūzų buldogas, turintis retą paveldėta sutrikimą. Jis negali laikyti burnoje viso savo liežuvio, todėl jo galiukas visuomet kapo ant apatinės snukučio dalies, rašo BoredPanda.com.

Kas slypi po liūdniausio šuns kauke: šis gražuolis nuolat stebina savo šeimininkę (14)

Kas slypi po liūdniausio šuns kauke: šis gražuolis nuolat stebina savo šeimininkę
Jeigu esate nors kartą pagalvojč, kaip buldogas atrodo su antakiais, ko gero, pamatę šios kalytės antakius, negalėsite nuo jų atitraukti akių, rašo BoredPanda.com

Reto grožio kalytė: gerbėjus sužavėjo jos neįprastos ausys (15)

Reto grožio kalytė: gerbėjus sužavėjo jos neįprastos ausys
Visame pasaulyje galime rasti tūkstančius mielų gyvūnų, tačiau Goma yra ypatinga. Žavinga kalytė, kurios didelės apvalios ausys primena peliuko Mikio personažą, turi virš 60 tūkst. gerbėjų instagrame, rašo BoredPanda.com.

Neįprasta augintinė: moteris papasakojo, ką reiškia kambaryje laikyti lapę (13)

Neįprasta augintinė: moteris papasakojo, ką reiškia kambaryje laikyti lapę
Jessika Coker – moteris, namuose auginanti dvejų metų lapę Juniper, turinčią virš 2 milijonų sekėjų savo instagramo paskyroje. Lyg to būtų maža, be šios lapės moteris augina malamuto mišrūną Moose, jauną lapiuką Figą, dvi nykštukines voveres Petunią ir Peach bei keletą roplių, rašo BoredPanda.com.

Iki ašarų juokinga kova: pažiūrėkite, kaip kiškiai aiškinasi santykius (12)

Iki ašarų juokinga kova: pažiūrėkite, kaip kiškiai aiškinasi santykius
Interneto platybėse pasirodė vaizdo įrašas, susilaukęs daug dėmesio ir juoko. „Daily Mail“ puslapyje pasidalintame vaizdo įraše porelė kiškių bando išsiaiškinti, kuris iš jų yra tikrasis Velykų kiškis. Šį klausimą gyvūnai bando išspręsti kumščiais, ar, tiksliau, letenėlėmis.

Vokietijoje duris atverė taksų veislės šuneliams skirtas muziejus (1)

Vokietijoje duris atverė taksų veislės šuneliams skirtas muziejus
Vokietijos Pasau mieste duris atvers naujas muziejus, skirtas vokiečių itin mylimiems taksų veislės šuneliais. Skelbiama, kad jame bus galima apžiūrėti per 2 tūkst. eksponatų – nuo takso formos duonos iki didžiulės auksinės statulos.