Vilniaus centre apsilankęs šernas – sugautas: dar neaišku, ar jis grįš namo

 (52)
Ar spėjote susitikti su Vilniaus įžymybe tapusiu šernu? Miesto gatvėmis vaikštinėjančio laukinio gyvūno galite nebesidairyti – vakar vakare jis buvo sugautas, o dabar yra stebimas veterinarijos gydytojų. Vis dėlto, pasirodo, kad laukinių gyvūnų miesto gatvėse ateityje dar tikrai galime sutikti, o tam turėtume būti pasiruošę.
Vilniaus centre pastebėtas šernas jau sugautas
© DELFI montažas

Gyvūno likimas paaiškės sulaukus veterinarų išvadų

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas Vytautas Gustaitis praneša, kad vakar, vėlai vakare, Vilniuje klaidžiojantis šernas buvo sugautas.

Anot jo, laukinio gyvūno gaudymo misijoje dalyvavo ne tik asociacijos darbuotojai, bet ir trys policijos ekipažai, aplinkosaugininkai.

Šernas buvo sėkmingai užmigdytas ir paimtas tolimesniam stebėjimui. Nuotoliniu būdu užmigdėme jį migdomaisiais vaistais, o dabar laukiame specialistų nurodymų. Gyvūno likimo dar kol kas negaliu komentuoti – viskas priklauso nuo to, kokias išvadas pateiks veterinarijos specialistai“, – praneša V. Gustaitis.

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovo teigimu, šiuo metu svarbiausia yra nustatyti, ar gyvūnas negali būti paveiktas afrikinio kiaulių maro, o iki tol jis yra stebimas ir tiriamas.

Šerno vizitas Vilniaus centre gamtininko nestebina

Tuo metu gamtininkas Selemonas Paltanavičius teigia, kad šerno apsilankymas Vilniuje jo nenustebino.

„Štai, Vingio parkas neretai būna išknaisiotas šernų, išknistų vejų esu matęs ir Žirmūnuose. Pasižiūrėjęs į Vilnių iš aukščiau, pamatai, koks jis žalias, kiek jame miškų, o jais juk galima praktiškai iki pat Katedros aikštės ateiti. Miestiečiams tai – unikumas, bet reikia nepamiršti, kad tai labai pavojinga ne tik žmonėms, bet ir pačiam gyvūnui“, – aiškina gamtininkas.

S. Paltanavičiaus teigimu, miške palei kelią vaikščiojančiam gyvūnui, pabaidytam automobilio, patekti į miesto centrą nėra sudėtinga. Pabaidytas gyvūnas mieste netenka orientacijos, neturi kur prisiglausti ir nežino, kur eiti.

„Būta atvejų, kai briedžiai ir stirnos, ieškodami ramybės, buvo apsistoję vaikų darželių teritorijose. Kiti žvėrys patenka į kokius nors kitus uždarus kiemus. Gyvūnui išeiti iš miesto labirinto yra be galo sunku. Deja, žmonės jam nelabai gali kuo padėti“, – teigia jis.

Daugumos žmonių reakcija – neprotinga

Labiausiai gamtininką piktina neprotinga daugumos žmonių reakcija į mieste sutiktą gyvūną. Negana to, kad gyvūnams nepadedame, dauguma mūsų jiems tik keliame dar didesnį stresą.
„Visi, pamatę šerną, kažkodėl nori lėkti iš paskos, išsitraukti mobiliuosius telefonus, fotografuoti. Žmonės lekia, baido gyvūną, kiti dar švilpia. Pravažiuojantys automobiliai ima signalizuoti, gyvūnas pasimeta ir jaučia didelį stresą. O jaučiantis stresą gyvūnas gali būti neprognozuojamas“, – perspėja S. Paltanavičius.

Neprotingiausia, ką žmogus gali padaryti tokioje situacijoje – bandyti pasidaryti su gyvūnu asmenukę. Gamtininkas prisimena, kaip Nidoje buvo pastebėtas pasiklydęs briedis, o praeiviai tuomet stengėsi prieiti kuo arčiau gyvūno ir su juo nusifotografuoti. Svarbu suprasti, kad gyvūnas nesupranta tokių žmogaus veiksmų, jaučia grėsmę ir gali pulti.

„Turėtume būti protingesni už gyvūnus. Vis dėlto, šernai po vieną nevaikšto, todėl keista, kad šis toks atsiskyręs. Tai – bandos gyvūnai, o likusiam vienam gyvūnui tikrai nėra lengva“, – teigia gamtininkas.

Vieninteliai būdai gyvūnui padėti – sugauti jį uždarame kieme arba užmigdyti jį nuotoliniu būdu. Pastebėjus mieste paklydusį laukinį gyvūną, reikia skambinti numeriu 112 – tuomet bus susisiekta su atitinkamomis tarnybomis ir gyvūnas bus grąžinamas į laisvę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nufilmuota įspūdinga kova: dėl grobio erelis ir lapė grūmėsi skrisdami (18)

Nufilmuota įspūdinga kova: dėl grobio erelis ir lapė grūmėsi skrisdami
Kaip jaustumėtės, jeigu jums, išdidžiai besinešant sunkiai iškovotą maistą namo, kažkas pultų jo atimti? Tikriausiai būtumėte įtūžę. Tad pamėginkite suprasti, kaip turėjo jaustis rudoji lapė, kurios sumedžiotą kiškį staiga panoro atimti baltagalvis jūrinis erelis San Vono salose, Vašingtone, rašo BoredPanda.com.

Katinas paklydėlis namo sugrįžo po 18 metų (8)

Katinas paklydėlis namo sugrįžo po 18 metų
Vokietijos policija šeimininkui Berlyne grąžino prieš 18 metų pabėgusį katiną. Apleistas juodas gyvūnėlis, vardu Kimba, buvo atneštas į policijos nuovadą, socialiniame tinkle „Facebook“ rašė pareigūnai.

Gyvūnas, kurį išvydus pašiurpsta oda: susipažinkite su milžinrykliu (2)

Gyvūnas, kurį išvydus pašiurpsta oda: susipažinkite su milžinrykliu
Iš pirmo žvilgsnio, milžinryklis atrodo tikrai baisus. Negana to, kad jis išties yra milžiniškas, šis ryklys turi plačiai pravertus nasrus, kuriais, regis, galėtų apžioti bet ką. Vis dėlto, šiurpi jo išvaizda yra apgaulinga – iš tiesų tai yra ramus vandenyno gyventojas, rašo thedodo.com.

Susipažinkite su unikalia žuvimi: jos „šypsena“ – visai kaip žmogaus (15)

Susipažinkite su unikalia žuvimi: jos „šypsena“ – visai kaip žmogaus
Pažiūrėjus į avingalvį karosą, atrodo, kad jis nugvelbė pamestus ir vandenyno dugne nugulusius jūreivio dantų protezus. Neapsigaukite: ši šypsena – kuo tikriausia, rašo thedodo.com.

Policija turėjo išaiškinti konfliktą tarp žmogaus ir papūgos (5)

Policija turėjo išaiškinti konfliktą tarp žmogaus ir papūgos
Policija, atvykusi gesinti buitinio ginčo pietinėje Vokietijoje, sužinojo, kad konflikto dalyviai – žmogus ir papūga, rašo „Associated Press“.

Katė maiše: moteris į namus parsinešė lūšies jauniklius (21)

Katė maiše: moteris į namus parsinešė lūšies jauniklius
Teksasietė manė, kad į namus parsinešė du katės jauniklius, bet vėliau paaiškėjo, kad visgi parsinešė plėšrūnus – du lūšiukus. Moteris, kurią „Huffington Post“ įvardija kaip Jane Dinscore, jos sesuo ir sūnėnas patyrė sužalojimų, kai bandė „kačiukus“ pašerti.

Pareigūnams atnešė pasiklydusį šunelį: vėliau paaiškėjo, kad tai visai ne šuo

Pareigūnams atnešė pasiklydusį šunelį: vėliau paaiškėjo, kad tai visai ne šuo
Šią savaitę į Bartleto, Ilinojaus policijos departamentą atvyko gerasis samarietis, nešinas dėžutėje gulinčiu pasimetusiu šuneliu. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad tai net nebuvo šuo, rašo thedodo.com.

Pareigūnas gavo iškvietimą dėl agresyvaus šuns: tokio „puolimo“ nesitikėjo (32)

Pareigūnas gavo iškvietimą dėl agresyvaus šuns: tokio „puolimo“ nesitikėjo
Pitbulių ir jiems giminingų veislių reputacija šiomis dienomis nėra pati geriausia – dalis žmonių juos dažnai įvardija kaip pavojingus šunis, o ir žiniasklaidoje šie šunys dažnai vaizduojami agresyvūs. Laimei, vienas policijos pareigūnas iš Teksaso, gavęs iškvietimą dėl agresyvaus šuns, privertė daugybę žmonių susimąstyti, kokie iš tiesų yra šios veislės giminaičiai, rašo BoredPanda.com.

10 nepaprastai keistų gyvūnų: sunku patikėti, kad tokių būna (14)

10 nepaprastai keistų gyvūnų: sunku patikėti, kad tokių būna
Pasaulyje skaičiuojami milijonai unikalių rūšių, kurias kasmet papildo dar šimtai naujų. Dauguma šių atrastų gyvūnų įprastai būna tie, su kuriais gyvenome jau ilgą laiką, tačiau apie jų egzistavimą paprasčiausiai nenutuokėme. O gal taip tik geriau – juk kai kurie iš jų yra neapsakomai bjaurūs, rašo BoredPanda.com.

Pažiūrėkite, koks stileiva: šuns priežiūrai šeimininkas skiria tūkstančius eurų (5)

Pažiūrėkite, koks stileiva: šuns priežiūrai šeimininkas skiria tūkstančius eurų
Kevino Chano auginamas 3 metų afganų kurtas AJ Nirvana Battle vadinamas stilingiausiu šunimi pasaulyje. Į savo augintinio grožį vyras investavo 100 tūkst. Kinijos juanių (apie 13 tūkst. eurų). Vien gyvūno kailiui jis skiria 6-8 valandas per savaitę, rašo BoredPanda.com.

Nufilmavo herojišką poelgį: vyras neliko abejingas skęstančiai elnei (6)

Nufilmavo herojišką poelgį: vyras neliko abejingas skęstančiai elnei
Sekmadienį Montgomeryje, Teksase, gelbėtojai buvo iškviesti padėti ežere skęstančiai elnei. Vis dėlto, greitai atsirado narsuolis, nelaukęs gelbėtojų ir sumąstęs gyvūną ištraukti pats, rašo thedodo.com.

Katinui pasisekė: benamis gyvūnas tapo mylimiausiu knygyno darbuotoju (16)

Katinui pasisekė: benamis gyvūnas tapo mylimiausiu knygyno darbuotoju
Nuo mažens Spike'as buvo Sent Luiso, Misūrio gatvėmis klaidžiojantis benamis kačiukas. Jis mėgo vaikštinėti aplink „Left Bank Books“ knygyną. Tai pastebėję knygyno darbuotojai nusprendė priglausti gyvūną ir atsivedė jį į knygyną, rašo thedodo.com.

Protingas šuo žino, kaip nusipirkti skanėstų: už juos susimoka pats (4)

Protingas šuo žino, kaip nusipirkti skanėstų: už juos susimoka pats
Sakoma, kad pinigai ant medžių neauga. Šis posakis galioja visiems, išskyrus šunelį Negro, kuris už skanėstus susimoka lapais, rašo BoredPanda.com.

Neįtikėtini pokyčiai: rūpestingo vyro rankose benamė kalytė pasikeitė neatpažįstamai (5)

Neįtikėtini pokyčiai: rūpestingo vyro rankose benamė kalytė pasikeitė neatpažįstamai
Kiekvienas, lankęsis Balio saloje, žino ne tik tai, kad ji yra įspūdingo grožio, bet ir tai, kad saloje galima sutikti daugybę benamių šunų. Kol vietinė valdžia kaip įmanydama stengiasi susitvarkyti su pasiutligės proveržiais, su benamiais gyvūnais susijusias problemas skuba spręsti ir gyvūnų prieglaudos, ir paprasti miestiečiai, rašo BoredPanda.com.

Tikri gražuoliai: pasižiūrėkite, kokie mieli šiba inu veislės šunys (8)

Tikri gražuoliai: pasižiūrėkite, kokie mieli šiba inu veislės šunys
Daugelis šiba inu veislės šunis atpažįsta iš internete ilgą laiką populiarumo nepraradusio memo „Doge“. Tai – sena veislė, kuriai priklausantys šunys išsiskiria tuo, kad yra labai protingi ir itin mėgsta švarą, rašo BoredPanda.com.