Vilniaus centre apsilankęs šernas – sugautas: dar neaišku, ar jis grįš namo

 (52)
Ar spėjote susitikti su Vilniaus įžymybe tapusiu šernu? Miesto gatvėmis vaikštinėjančio laukinio gyvūno galite nebesidairyti – vakar vakare jis buvo sugautas, o dabar yra stebimas veterinarijos gydytojų. Vis dėlto, pasirodo, kad laukinių gyvūnų miesto gatvėse ateityje dar tikrai galime sutikti, o tam turėtume būti pasiruošę.
Vilniaus centre pastebėtas šernas jau sugautas
© DELFI montažas

Gyvūno likimas paaiškės sulaukus veterinarų išvadų

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas Vytautas Gustaitis praneša, kad vakar, vėlai vakare, Vilniuje klaidžiojantis šernas buvo sugautas.

Anot jo, laukinio gyvūno gaudymo misijoje dalyvavo ne tik asociacijos darbuotojai, bet ir trys policijos ekipažai, aplinkosaugininkai.

Šernas buvo sėkmingai užmigdytas ir paimtas tolimesniam stebėjimui. Nuotoliniu būdu užmigdėme jį migdomaisiais vaistais, o dabar laukiame specialistų nurodymų. Gyvūno likimo dar kol kas negaliu komentuoti – viskas priklauso nuo to, kokias išvadas pateiks veterinarijos specialistai“, – praneša V. Gustaitis.

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovo teigimu, šiuo metu svarbiausia yra nustatyti, ar gyvūnas negali būti paveiktas afrikinio kiaulių maro, o iki tol jis yra stebimas ir tiriamas.

Šerno vizitas Vilniaus centre gamtininko nestebina

Tuo metu gamtininkas Selemonas Paltanavičius teigia, kad šerno apsilankymas Vilniuje jo nenustebino.

„Štai, Vingio parkas neretai būna išknaisiotas šernų, išknistų vejų esu matęs ir Žirmūnuose. Pasižiūrėjęs į Vilnių iš aukščiau, pamatai, koks jis žalias, kiek jame miškų, o jais juk galima praktiškai iki pat Katedros aikštės ateiti. Miestiečiams tai – unikumas, bet reikia nepamiršti, kad tai labai pavojinga ne tik žmonėms, bet ir pačiam gyvūnui“, – aiškina gamtininkas.

S. Paltanavičiaus teigimu, miške palei kelią vaikščiojančiam gyvūnui, pabaidytam automobilio, patekti į miesto centrą nėra sudėtinga. Pabaidytas gyvūnas mieste netenka orientacijos, neturi kur prisiglausti ir nežino, kur eiti.

„Būta atvejų, kai briedžiai ir stirnos, ieškodami ramybės, buvo apsistoję vaikų darželių teritorijose. Kiti žvėrys patenka į kokius nors kitus uždarus kiemus. Gyvūnui išeiti iš miesto labirinto yra be galo sunku. Deja, žmonės jam nelabai gali kuo padėti“, – teigia jis.

Daugumos žmonių reakcija – neprotinga

Labiausiai gamtininką piktina neprotinga daugumos žmonių reakcija į mieste sutiktą gyvūną. Negana to, kad gyvūnams nepadedame, dauguma mūsų jiems tik keliame dar didesnį stresą.
„Visi, pamatę šerną, kažkodėl nori lėkti iš paskos, išsitraukti mobiliuosius telefonus, fotografuoti. Žmonės lekia, baido gyvūną, kiti dar švilpia. Pravažiuojantys automobiliai ima signalizuoti, gyvūnas pasimeta ir jaučia didelį stresą. O jaučiantis stresą gyvūnas gali būti neprognozuojamas“, – perspėja S. Paltanavičius.

Neprotingiausia, ką žmogus gali padaryti tokioje situacijoje – bandyti pasidaryti su gyvūnu asmenukę. Gamtininkas prisimena, kaip Nidoje buvo pastebėtas pasiklydęs briedis, o praeiviai tuomet stengėsi prieiti kuo arčiau gyvūno ir su juo nusifotografuoti. Svarbu suprasti, kad gyvūnas nesupranta tokių žmogaus veiksmų, jaučia grėsmę ir gali pulti.

„Turėtume būti protingesni už gyvūnus. Vis dėlto, šernai po vieną nevaikšto, todėl keista, kad šis toks atsiskyręs. Tai – bandos gyvūnai, o likusiam vienam gyvūnui tikrai nėra lengva“, – teigia gamtininkas.

Vieninteliai būdai gyvūnui padėti – sugauti jį uždarame kieme arba užmigdyti jį nuotoliniu būdu. Pastebėjus mieste paklydusį laukinį gyvūną, reikia skambinti numeriu 112 – tuomet bus susisiekta su atitinkamomis tarnybomis ir gyvūnas bus grąžinamas į laisvę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Gaisrą išgyvenęs šuo parodė tikrą ištikimybę: šeimininkų laukė ištisas savaites (6)

Gaisrą išgyvenęs šuo parodė tikrą ištikimybę: šeimininkų laukė ištisas savaites
Kalifornijoje, Paradaiso mieste siaučiantys miškų gaisrai jau spėjo pasiglemžti 85 gyvybes. Internete sparčiai plinta istorija apie šunį, šių gaisrų akivaizdoje išgyvenusį beveik mėnesį laiko, laukiant savo sugrįžtančios šeimininkės, rašo BoredPanda.com.

Jautrus atsisveikinimas: Džordžo H. V. Bušo šuo budėjo prie mirusio šeimininko karsto (4)

Jautrus atsisveikinimas: Džordžo H. V. Bušo šuo budėjo prie mirusio šeimininko karsto
Velionio JAV eksprezidento George'o H. W. Busho (Džordžo H. V. Bušo) šuo pagalbininkas pirmadienį atidavė duoklę savo šeimininkui prie JAV vėliava uždengto karsto.

Nauja keturkojė pareigūnė Mėta: pažiūrėkite, kokia ji miela (15)

Nauja keturkojė pareigūnė Mėta: pažiūrėkite, kokia ji miela
Pristatome naująją Klaipėdos apskrities policijos bendruomenės narę – anglų springerspanielių veislės kalytę Mėtą, kuri netrukus pradės savo tarnybą narkotikų paieškose.

Grįžęs namo, vyras aptiko netikėtą dovaną: besilaukianti voverė paprašė jo pagalbos (38)

Grįžęs namo, vyras aptiko netikėtą dovaną: besilaukianti voverė paprašė jo pagalbos
Vieną dieną grįžęs namo vyras pastebėjo, kad atklydusi besilaukianti voverė ant jo lovos susuko sausų šakelių lizdelį savo naujagimių porelei. Neįprasto iškvietimo sulaukę laukinių gyvūnų gelbėtojai Christina ir Michael mėgino sugrąžinti voveriukus motinai, deja, ši nerodė jokio noro pasilikti su mažyliais, o neužilgo visiškai nustojo juos lankyti, rašo BoredPanda.com.

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu (1)

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu
Spalio 26 d. į Lietuvos zoologijos sodą iš Prancūzijos atvyko nauji gyventojai. Septynerių metų raganosių iguanų (Cyclura cornuta) pora, prieš tai gyvenusi Paryžiaus nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, jau apsiprato naujuose namuose ir yra pasiruošusios susitikti su zoologijos sodo lankytojais. Lietuvos zoologijos sode šios rūšies gyvūnai apsigyveno pirmą kartą, rašoma pranešime spaudai.

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę (19)

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę
Ar kasdien viduryje miesto pastebite daugiabučių namų sienomis laipiojančias voveres? Grupės „Rapeseed“ narys Saulius Jeruslanovas kviečia visus pakelti akis į viršų – taip pasaulis bus gražesnis. Kaip tik šiandien Vilniuje, Žirmūnuose šis triukas jam „suveikė“ ir padovanojo neįprastą reginį, kuris praskaidrino nuotaiką.

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams (11)

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams
Kad ir kokie nuostabūs ir didingi būtų drambliai, jų gyvenimas tikrai ne rožėmis klotas. Ypač kai jiems pavojų kelia brakonieriai ir dėl miškų kirtimų naikinamos jų natūralios buveinės.

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai (27)

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai
Vestuvių organizavimas nėra lengvas verslas. Čia yra visiškai normalu dvi savaites rinktis pasifloriškesnį atspalvį pabusti viduryje nakties išpiltoms šalto prakaito nes vietoje šampaninio atspalvio servetėlės labiau primena dramblio kaulo ir net nepradėsime pasakoti kuo skiriasi pelenų rožė nuo paprastos rožės, nes mūsų akys mato daugiau atspalvių už statistinę Pantone paletę. Kartu, tai darbas, kuris padovanoja galybę emocijų ir naujų draugų ir nuolat kelia iššūkius, rašoma pranešime spaudai.

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis (25)

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis
Meino meškėno veislės katės išties atrodo nežemiškai – tarsi būtų nužengusios iš pasakos. Viena iš didžiausių prijaukintų kačių atrodo didingai net ir tada, kai tiesiog ilsisi ant sofos. Nieko keisto, kad jų šeimininkai dažnai mėgsta pasirodyti, kad augina šias gražuoles, ir turbūt sutiksite, kad instagrame jos atrodo geriau nei kai kurie žmonės, rašo BoredPanda.com.

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus (5)

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus
Pirmadienį ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo katinus, kurie, kaip manoma, buvo užkasti keičiant šiluminį vamzdyną.

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių (1)

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių
Škotijoje vieną britų žvejį teko nukelti nuo stataus uolos skardžio, ant kurio jis atsidūrė gelbėdamasis nuo maždaug 50 pilkųjų ruonių su jaunikliais būrio, pirmadienį pranešė pakrančių apsauga.

Britų karalienė neteko paskutinio korgio (7)

Britų karalienė neteko paskutinio korgio
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II neteko savo paskutiniojo korgio.

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką (23)

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką
Du vyriškos lyties pingvinai, suėję į „tos pačios lyties individų porą“, sėkmingai išperėjo pingvinuką ir jį „beprotiškai myli“, penktadienį paskelbė Sidnėjaus akvariumas.

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti (13)

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti
Pripažinkite: jei sutiktumėte žmogų, atrodantį taip pat, kaip jūs, bent jau stabtelėtumėte pasisveikinti. Išvedusi savo kalytę Rogue pasivaikščioti ir sutikusi identiškai atrodantį gyvūną, Bethany Coleman nusprendė juos supažindinti, rašo BoredPanda.com.

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti (20)

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti
Honza Řeháček – laisvai samdomas čekų fotografas, dievinantis gamtą, keliones ir savo vilkšunį Sitką. Dažnai galima pastebėti jį derinant visas tris savo aistras: vyras leidžiasi į nuotykius su savo šunimi po gražiausias pasaulio vietas ir kaskart pakeliui įamžina po keletą įspūdingų nuotraukų, rašo BoredPanda.com.