Vilniaus centre apsilankęs šernas – sugautas: dar neaišku, ar jis grįš namo

 (52)
Ar spėjote susitikti su Vilniaus įžymybe tapusiu šernu? Miesto gatvėmis vaikštinėjančio laukinio gyvūno galite nebesidairyti – vakar vakare jis buvo sugautas, o dabar yra stebimas veterinarijos gydytojų. Vis dėlto, pasirodo, kad laukinių gyvūnų miesto gatvėse ateityje dar tikrai galime sutikti, o tam turėtume būti pasiruošę.
Vilniaus centre pastebėtas šernas jau sugautas
© DELFI montažas

Gyvūno likimas paaiškės sulaukus veterinarų išvadų

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas Vytautas Gustaitis praneša, kad vakar, vėlai vakare, Vilniuje klaidžiojantis šernas buvo sugautas.

Anot jo, laukinio gyvūno gaudymo misijoje dalyvavo ne tik asociacijos darbuotojai, bet ir trys policijos ekipažai, aplinkosaugininkai.

Šernas buvo sėkmingai užmigdytas ir paimtas tolimesniam stebėjimui. Nuotoliniu būdu užmigdėme jį migdomaisiais vaistais, o dabar laukiame specialistų nurodymų. Gyvūno likimo dar kol kas negaliu komentuoti – viskas priklauso nuo to, kokias išvadas pateiks veterinarijos specialistai“, – praneša V. Gustaitis.

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovo teigimu, šiuo metu svarbiausia yra nustatyti, ar gyvūnas negali būti paveiktas afrikinio kiaulių maro, o iki tol jis yra stebimas ir tiriamas.

Šerno vizitas Vilniaus centre gamtininko nestebina

Tuo metu gamtininkas Selemonas Paltanavičius teigia, kad šerno apsilankymas Vilniuje jo nenustebino.

„Štai, Vingio parkas neretai būna išknaisiotas šernų, išknistų vejų esu matęs ir Žirmūnuose. Pasižiūrėjęs į Vilnių iš aukščiau, pamatai, koks jis žalias, kiek jame miškų, o jais juk galima praktiškai iki pat Katedros aikštės ateiti. Miestiečiams tai – unikumas, bet reikia nepamiršti, kad tai labai pavojinga ne tik žmonėms, bet ir pačiam gyvūnui“, – aiškina gamtininkas.

S. Paltanavičiaus teigimu, miške palei kelią vaikščiojančiam gyvūnui, pabaidytam automobilio, patekti į miesto centrą nėra sudėtinga. Pabaidytas gyvūnas mieste netenka orientacijos, neturi kur prisiglausti ir nežino, kur eiti.

„Būta atvejų, kai briedžiai ir stirnos, ieškodami ramybės, buvo apsistoję vaikų darželių teritorijose. Kiti žvėrys patenka į kokius nors kitus uždarus kiemus. Gyvūnui išeiti iš miesto labirinto yra be galo sunku. Deja, žmonės jam nelabai gali kuo padėti“, – teigia jis.

Daugumos žmonių reakcija – neprotinga

Labiausiai gamtininką piktina neprotinga daugumos žmonių reakcija į mieste sutiktą gyvūną. Negana to, kad gyvūnams nepadedame, dauguma mūsų jiems tik keliame dar didesnį stresą.
„Visi, pamatę šerną, kažkodėl nori lėkti iš paskos, išsitraukti mobiliuosius telefonus, fotografuoti. Žmonės lekia, baido gyvūną, kiti dar švilpia. Pravažiuojantys automobiliai ima signalizuoti, gyvūnas pasimeta ir jaučia didelį stresą. O jaučiantis stresą gyvūnas gali būti neprognozuojamas“, – perspėja S. Paltanavičius.

Neprotingiausia, ką žmogus gali padaryti tokioje situacijoje – bandyti pasidaryti su gyvūnu asmenukę. Gamtininkas prisimena, kaip Nidoje buvo pastebėtas pasiklydęs briedis, o praeiviai tuomet stengėsi prieiti kuo arčiau gyvūno ir su juo nusifotografuoti. Svarbu suprasti, kad gyvūnas nesupranta tokių žmogaus veiksmų, jaučia grėsmę ir gali pulti.

„Turėtume būti protingesni už gyvūnus. Vis dėlto, šernai po vieną nevaikšto, todėl keista, kad šis toks atsiskyręs. Tai – bandos gyvūnai, o likusiam vienam gyvūnui tikrai nėra lengva“, – teigia gamtininkas.

Vieninteliai būdai gyvūnui padėti – sugauti jį uždarame kieme arba užmigdyti jį nuotoliniu būdu. Pastebėjus mieste paklydusį laukinį gyvūną, reikia skambinti numeriu 112 – tuomet bus susisiekta su atitinkamomis tarnybomis ir gyvūnas bus grąžinamas į laisvę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Veterinarijos gydytojo paklausė, kas jo darbe sunkiausia: atsakymas sukrėtė (4)

Veterinarijos gydytojo paklausė, kas jo darbe sunkiausia: atsakymas sukrėtė
Paskutinis atsisveikinimas su augintiniu – tai įvykis, nuo kurio gyvūnų šeimininkai stengiasi pabėgti ir apie tai daug negalvoti. Nors mirtis neišvengiama, kartais elgiamės taip, tarsi to niekada nebūtų. Taip elgiamės tol, kol ta neišvengiama akimirka ateina ir užklumpa mus nepasiruošusius, rašo BoredPanda.com.

Paskelbė juokingiausius laukinės gamtos kadrus (3)

Paskelbė juokingiausius laukinės gamtos kadrus
Paskelbti geriausi 2018 metų „Juokingiausių laukinės gamtos fotografijų apdovanojimų“ kadrai – iš 2000 buvo atrinktas 41 linksmiausias kadras, rašo BoredPanda.com.

Po skyrybų vyras liko vienas su šunimi, bet nepalūžo: kartu rado būdą atsitiesti (9)

Po skyrybų vyras liko vienas su šunimi, bet nepalūžo: kartu rado būdą atsitiesti
Sakoma, kad kiekviena pabaiga – kažko naujo pradžia. Tuo teko įsitikinti brazilų iliustratoriui Rafaelui Mantesso. Prieš keletą metų vyras išsiskyrė su žmona. Po skyrybų vyras liko gyventi vienas tarp tuščių baltų sienų – viskas, kas jam liko, buvo bulterjeras, rašo BoredPanda.com.

Palygino šeimininkus ir jų šunis: ar matote panašumų? (4)

Palygino šeimininkus ir jų šunis: ar matote panašumų?
Koks šeimininkas, toks ir šuo. Britų fotografas Gerrardas Gethingsas, paviešindamas linksmą nuotraukų seriją, įrodė, kad šis posakis nemeluoja, rašo BoredPanda.com.

Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką (4)

Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką
Greita Lietuvos savanorių pagalba ir atsakingas kaimyninės Latvijos gyventojų elgesys padėjo grąžinti į namus į mūsų šalį atklydusį šunį. Ši neįtikėtina istorija galėtų būti gera pamoka ir visiems Lietuvos keturkojų šeimininkams, kodėl reikėtų žymėti savo augintinius. Pranešimu apie šį įvykį dalinasi gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“.

Įrašas feisbuke spaudžia ašarą: šeima išsiruošė į ilgą kelionę, bet draugų nepaliko (39)

Įrašas feisbuke spaudžia ašarą: šeima išsiruošė į ilgą kelionę, bet draugų nepaliko
Kraustantis į kitą miestą ar šalį, daugybė žmonių susirenka savo daiktus visus iki vieno, tačiau brangiausią turtą palieka – pas giminaičius ir prieglaudose atsiduria ištikimi keturkojai draugai, kuriems šeimininkai buvo visas jų gyvenimas. Bet ši istorija ne apie tuos, kurie savo šeimos narius palieka už nugaros. Istorija apie tai, kad brangių draugų niekada nepaliekame – net jei tektų kartu įveikti beveik 3 tūkstančius kilometrų.

Dydis nesvarbu: milžiniška gorila susirado patį mažiausią draugą (12)

Dydis nesvarbu: milžiniška gorila susirado patį mažiausią draugą
Nevyriausybinė organizacija „Ape Action Africa“ rūpinasi nykstančiais primatais – gorilomis, šimpanzėmis ir beždžionėmis. Nors centras įkurtas 1996 metais, jo gyventojai vis dar turi kuo nustebinti visko mačiusius darbuotojus, rašo BoredPanda.com.

Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis (44)

Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis
Kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis? Inga Pavilonienė įsitikinusi, kad kaip tik tokį ji ir augina. Konkurse, į kurį susirinko gražiausi šunys iš 11 valstybių, jos augintinis laimėjo pirmą vietą jaunimo klasėje ir tapo Baltijos vokiečių aviganių jaunimo nugalėtoju.

Itin reta gyvūnų draugystė: tigro, liūto ir hienos jauniklių motinos pareigas prisiėmė kalytė

Itin reta gyvūnų draugystė: tigro, liūto ir hienos jauniklių motinos pareigas prisiėmė kalytė
Viename Pekino zoologijos sode tigrų, liūto ir hienų jaunikliai gyvena ir žaidžia kartu su auksaspalvių retriverių veislės šuniukais, kurių motina žindo visus mažylius.

Kroatijos saloje – šunų ir jų šeimininkų plaukimo ir bėgimo varžybos

Kroatijos saloje – šunų ir jų šeimininkų plaukimo ir bėgimo varžybos
Kroatijai priklausančioje Adrijos jūros Rabo saloje rugpjūčio 28 dieną netilo juokas ir lojimas. Čia surengtos šunelių ir jų šeimininkų plaukimo ir bėgimo varžybos.

Internautai juokiasi iki ašarų: pažiūrėkite, kaip sunku krokodilui gyventi žmonių pasaulyje (13)

Internautai juokiasi iki ašarų: pažiūrėkite, kaip sunku krokodilui gyventi žmonių pasaulyje
Japonų iliustratorius Keigo savo sekėjus mėgsta nustebinti keistomis, kartais – absurdiškomis iliustracijomis, kuriose dažnai galima pamatyti gyvūnus. Keibo save laiko „paprastu biuro darbuotoju, gyvenančiu paprastą gyvenimą su savo žmona ir dukra“. Visgi, vyras turi pomėgį, kuris ne tik teikia jam daug džiaugsmo, bet ir kelia aplinkinių susidomėjimą ir juoką, rašo BoredPanda.com.

Vyro ir varnos draugystė Anykščiuose: pokštininkė mėgsta ledus ir vyro šunį (37)

Vyro ir varnos draugystė Anykščiuose: pokštininkė mėgsta ledus ir vyro šunį
Anykščių Kūrybos ir dailės mokyklos direktorius Arūnas Vilkončius pavasarį nuo pražūties išgelbėjo mažą varniuką. Dabar tai jau suaugusi, Čitos vardą turinti protinga varna, jo laukianti Elmos kolektyviniame sode ir krečianti pokštus ne tik jam, bet ir kaimynams.

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką (5)

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką
Pietų Australijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, suvirpinęs šimtus tūkstančių feisbuko vartotojų širdžių. Pakelėje išvydusios partrenktą kengūrą, Lauren Wagner ir Sarah Raggamuffin nepravažiavo pro šalį. Moterys priėjo prie gyvūno ir patikrino jo sterblę: didelei nuostabai, ten slėpėsi mažas kengūriukas.

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis
Rugpjūčio 11 dieną plintant miškų gaisrui „Nelson“, policininkai skubėjo gelbėti gyvūnų prieglaudoje laikomų šunų.

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos (17)

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos
Čia ožkos smalsios kaip šuniukai, sargo pareigas užima karvė Zuika, o vietoje žadintuvo kambaryje gieda gaidys Ugnius, portalui LRT.lt apie saugių namų fermos gyvūnams „Trys paršeliai“ kasdienybę pasakoja įkūrėjai Viktorija Naujokaitė ir Edvardas Stalionis. „Jei moki duoti dėmesio ir paglostyti, tada ir gaidys labai greitai socializuosis“, – sako E. Stalionis ir priduria, kad ūkininkų fermose tokių gyvūnų tikrai nepamatysime – sąlygos ten dažniausiai nežmoniškai žiaurios.