Šunų ir kačių terapija: kaip gydo keturkojai?

Gyvūnų terapija – tai teigiama gyvūnų įtaka žmogaus sveikatai. Žmonės jau nuo senų senovės suprato, kad gyvūnai palankiai veikia žmonių sveikatą. Pavyzdžiui, senovės Graikijoje buvo manoma, kad svaikatos dievas Asklepijus sergantiems žmonėms pasirodydavo šuns pavidalu ir išlaižydavo jų žaizdas.
Augintiniai
© Fotolia nuotr.

Vėliau krikščionys vaizduodavo šventuosius, lydimus dviejų šunų, kurie pasak legendos, gydydavo savo šeimininkus. Na, o senovės Egipte buvo manoma, kad katės ne tik padeda žmogui pasveikti, bet ir turi nežemiškų galių. Todėl jos buvo laikomos dieviškais sutvėrimais. Tačiau savarankišku gydymo būdu zooterapija tapo tik XX amžiaus viduryje. Dabartiniais laikais pasaulinė sveikatos organizacija pripažįsta, kad gyvūnai teigiamai veikia mūsų sveikatą.

Kokiu būdu gyvūnai veikia mūsų sveikatą?

Stebėkite save, ar jaučiate ką nors, kai glostote šunį ar katę? Jums lengviau bendrauti su tais, kurie šalia tuo metu, jūs nusiraminate, mintys tampa tvarkingesnės, išnyksta neigiamos emocijos. Tą patys galime pastebėti. Fiziologiniai tyrimai rodo, kad žmogui atsipalaiduoja raumenys, pagerėja virškinimas, mažėja spaudimas, greičiau užmiegama.

Kodėl tai įvyksta? Visi gyvūnai – bioenergetikai. Jie jautrūs neigiamai energijai, kurią skleidžia jūsų mintys ar sergantys organai. Be to, jie sugeba neigiamą energiją paversti teigiama. Todėl, kai jums blogai, užvaldo niūrios mintys, skauda pilvą ar galvą, mūsų ištikimieji draugai iš karto sureaguoja. Prisispaudžia prie sergančios vietos, baksnoja nosimi, murkia, inkščia, nulaižo ašaras, prajuokina, prablaško.

Egzistuoja netgi specializuoti centrai, kur „dirba“ specialiai apmokyti gyvūnai. Tokiuose cenruose ne tik tiesiogiai bendraujama su gyvūnu, bet ir rodomi filmai apie gyvūnus, pasakojama apie juos ir t. t.

Šunų terapija

Šuo – socialus, aktyvus, draugiškas gyvūnas. Todėl šunys labai naudingi vaikams, kuriems nustatytas sulėtėjęs emocinis, motorinis vystymasis, taip pat vaikams, sergantiems Dauno sindromu ir cerebriniu paralyžiumi. Tokiems vaikams po bendravimo su keturkojais draugais pagerėja atmintis, jie sparčiau vystosi emociškai ir protiškai.

Šunys kelia motyvaciją. Dėl to vaikus, kurie turi kalbėjimo ir klausos sutrikimų, moko kalbėti dalyvaujant šunims. Sergantys cerebriniu paralyžiumi lengviau įsisavina judesius, jei mokantis kartu dalyvauja šuo.

Šunys sumažina šeimininko įtampą, palengvina galvos skausmus, palaiko psichologiškai ir netgi palengvina mąstymą. Jums geriau seksis rašyti tekstą, ruoštis egzaminams, daryti remontą, jei kartu bus jūsų keturkojis draugas.

Ypatingai jautri šunų uoslė padeda jiems užuosti piktybinius auglius, prieš 20 minučių nuspėti epilepsijos priepuolį. Prasidedant priepuoliui jie stengiasi apsaugoti šeimininką nuo susižeidimo.

Kačių terapija

Anglų gydytojai psichoterapeutai, dirbantys su protiškai atsilikusiais vaikais, pastebėjo, kad katės sugeba teigiamai paveikti psichine liga sergančius žmones, taip pat turinčius širdies negalavimų ar smegenų kraujotakos sutrikimų.

Kartu esant katėms žmonės su psichine negalia labiau atsipalaiduoja, tampa ramesni, su jais lengviau susikalbėti, ko nors išmokyti. Katės padeda gydant depresiją, šizofreniją, neurozes, manijas ir priklausomybę nuo narkotikų.

Kačių net nereikia specialiai apmokyti, jos kažko ypatinga ir nedaro. Jei žmogus joms patinka, jos trinasi jam į kojas, šoka ant kelių, murkia, laižo rankas, taip sulaukdamos atsakomojo švelnumo. Tarp kitko, kačių murkimas pagreitina audinių regeneraciją. Greičiau gyja žaizdos ir tvirtėja kaulai.

Katės padeda gydyti hipertoniją, infarktą, reumatizmą, skrandžio opą, gastritą, gripą ir plaučių uždegimą. Jos palengvina vienatvę, malšina galvos skausmus, gydo uždegimus.

Taigi, jei katė įkyriai lenda prie jūsų, meilinasi, šoka ant kelių, nenuvykite jos. Tokiu elgesiu ji ne tik išreiškia savo meilę, bet ir bando jums padėti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Londonietė voverę palaikė įsilaužėliu (4)

Londonietė voverę palaikė įsilaužėliu
Londone gyvenanti moteris ketvirtadienio rytą išgirdo savo namuose kažką įtartino. Ji išsyk puolė skambinti policijai pranešti apie įtariamą įsilaužimą į jos namus. Tačiau policija, atvykusi pagal iškvietimą, rado tik voverę.

Pasieniečiai prajuokino: kiek bėglių matote šiame vaizdo įraše? (98)

Pasieniečiai prajuokino: kiek bėglių matote šiame vaizdo įraše?
Savo feisbuko paskyroje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) darbuotojai pasidalino linksmu vaizdo įrašu: Švenčionių rajone pastebėta iš Baltarusijos į Lietuvą atbėganti šernų šeimynėlė. Minutės trukmės įraše vienas po kito iš krūmynų lenda šerniukai, kuriuos suskaičiuoti būtų išties sunku - bet jūs pabandykite!

Jautrus vaizdo įrašas: pažiūrėkite, kaip terapinis šuo puola gelbėti šeimininkės (5)

Jautrus vaizdo įrašas: pažiūrėkite, kaip terapinis šuo puola gelbėti šeimininkės
Kasdien mus pasiekia istorijos, vaizdo įrašai ir nuotraukos, verčiančios susimąstyti, ar mes tikrai esame pakankamai geri savo šunims, ar esame jų verti. Dažniausiai tokias mintis sukelia tarnybiniai ir terapiniai šunys, darantys viską, kad mums būtų lengviau gyventi. Vienas iš pavyzdžių – šunelis Oakley, kiekvieną dieną padedantis savo šeimininkei Amber Aquart, rašo BoredPanda.com.

Anglijos paplūdimiuose – būrys girtų kirų: paukščiai svaiginosi šiukšlėse (23)

Anglijos paplūdimiuose – būrys girtų kirų: paukščiai svaiginosi šiukšlėse
Pietvakarių Anglijoje paplūdimiuose buvo rasta dešimtys kirų, kurie „nesiorientavo ir buvo sutrikę“. Gamtininkai įtaria, kad paukščiai paragavo tarp šiukšlių rastų alkoholio likučių, rašo anglija.lt.

Los Andžele lokys įsliūkino į žmonių baseiną ir smagiai pasipliuškeno (6)

Los Andžele lokys įsliūkino į žmonių baseiną ir smagiai pasipliuškeno
Lauke tvyrant maždaug 32 laipsnių pagal Celcijų karščiui, antradienį vienas lokys perlipo kelias tvoras ir atsivėsino viename baseine Los Andželo Granada Hilso priemiestyje.

Širdį draskantis vaizdas: pastebėjo, kaip lokiukai žaidžia su šiukšlėmis (3)

Širdį draskantis vaizdas: pastebėjo, kaip lokiukai žaidžia su šiukšlėmis
Svalbardas – tai Norvegijai priklausanti salų grupė, esanti Arkties vandenyne ir nuo artimiausios žemyninės dalies nutolusi šimtus kilometrų. Nors atokioje saloje gyvena vos 2,6 tūkst. žmonių, jų poveikis salai – akivaizdus, rašo BoredPanda.com.

Šunų gebėjimai, apie kuriuos anksčiau nežinojome: padės saugoti nykstančias rūšis

Šunų gebėjimai, apie kuriuos anksčiau nežinojome: padės saugoti nykstančias rūšis
Šunys gali ieškoti narkotikų, draudžiamų pervežti per sieną gyvūnų ar jų dalių, surasti pasiklydusius žmones miške ir kalnuose. Jie gali sekti žvėries pėdsakais padėdami šeimininkui medžioti arba užuosti po žeme augančius brangiausius grybus – trumus. Šuns uoslė tūkstantį ar daugiau kartų jautresnė, nei žmogaus. Ir kuo toliau, tuo daugiau atsiranda netikėtų šios keturkojų savybės pritaikymo būdų. Pavyzdžiui, liepos pradžioje atvykusi biologė ir šunų trenerė iš Austrijos mokė tris lietuviškus šunis užuosti niūriaspalvio auksavabalio lervas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Užburiantis katės žvilgsnis: šioms akims neįmanoma atsispirti (23)

Užburiantis katės žvilgsnis: šioms akims neįmanoma atsispirti
Bengalijos katytę Molly instagrame tikriausiai pažįsta visi. Jos žinomumo paslaptis – nepaprasto grožio akys. daugelis jas įvardina kaip hipnotizuojančias ir tuo pačiu liūdnas, rašo BoredPanda.com.

Nugaišo bjauriausiu pasaulio šunimi karūnuota Zsa Zsa (11)

Nugaišo bjauriausiu pasaulio šunimi karūnuota Zsa Zsa
Jo šlovė tęsėsi neilgai: nugaišo anglų buldogas Zsa Zsa, kuris tik praėjusį mėnesį buvo karūnuotas bjauriausiu pasaulio šunimi. Devynerių metų kalė nugaišo miegodama, JAV televizijos stočiai HLN sakė jos šeimininkė Megan Brainard iš Anokos Minesotos valstijoje.

Lietuvos zoologijos sode – dar vienas mielas jauniklis (3)

Lietuvos zoologijos sode – dar vienas mielas jauniklis
Prie gausaus Lietuvos zoologijos sodo jauniklių būrio prisijungė dar vienas ypatingo mielumo jauniklis – snieginė ožkytė Bitutė. Ji gimė gegužės pabaigoje ir jau aktyviai leidžia laiką lauke.

10 nuotraukų, kurios parodo, kas iš tiesų yra bokseriai (3)

10 nuotraukų, kurios parodo, kas iš tiesų yra bokseriai
Vokiečių bokseris – ištikimas savo šeimai kompanionas, visuomet pasiruošęs jus apsaugoti ir kartu pažaisti. „Bored Panda“ išrinko nuotraukas, kurios įrodo, kad su šios veislės šunimis niekada nebūna liūdna.

Internautai negali atsistebėti: rado katytę, kurios žvilgsnis panašus į žmogaus (27)

Internautai negali atsistebėti: rado katytę, kurios žvilgsnis panašus į žmogaus
Valkyrie – miela poros mėnesių Meino meškėnų veislės katytė, neseniai tapusi interneto žvaigžde dėl savo panašumo į žmogų. Daugybė internautų sutiko, kad, žiūrėdami į Meino meškėnę, joje mato žmogaus veidą, rašo BoredPanda.com.

Jaudinantis susitikimas: šunelis, kurį išgelbėjo pareigūnai, grįžo jiems padėkoti (24)

Jaudinantis susitikimas: šunelis, kurį išgelbėjo pareigūnai, grįžo jiems padėkoti
Dar šių metų pradžioje, vasario 22 d. vakarą, Švenčionių rajono policijos komisariatas sureagavo į pagalbos prašantį cypimą, sklindantį iš šiukšlių konteinerio. Pagalbos sulaukusi šunytė sustiprėjo, ūgtelėjo ir sugrįžo padėkoti pareigūnams.

Tikras didvyris: šunelis išgelbėjo šeimininkę nuo barškuolės nuodų (5)

Tikras didvyris: šunelis išgelbėjo šeimininkę nuo barškuolės nuodų
Praėjusį penktadienį amerikietė Paula Godwin išėjo pasivaikščioti su savo šunimis Toddu ir Cooperiu. Deja, pasivaikščiojimas baigėsi visai ne taip, kaip moteris galėjo tikėtis, rašo BoredPanda.com

Šventosios poilsiautojai nustebo: tik dabar paaiškėjo, kas šis netikėtas svečias (24)

Šventosios poilsiautojai nustebo: tik dabar paaiškėjo, kas šis netikėtas svečias
Turbūt mažiausia, ko galima tikėtis iš Šventosios, tai pakrante tipenančių pingvinų. Vis dėlto, pasirodo, kad net ir paprastas pasivaikščiojimas lietuviškame kurorte gali nustebinti egzotiškais potyriais. Sutikite: šis apsišaukėlis turbūt būtų apgavęs ir jus. Kaip vėliau paaiškėjo, tai ne pingvinas – tai laibasnapis narūnėlis.