Šunų ir kačių terapija: kaip gydo keturkojai?

Gyvūnų terapija – tai teigiama gyvūnų įtaka žmogaus sveikatai. Žmonės jau nuo senų senovės suprato, kad gyvūnai palankiai veikia žmonių sveikatą. Pavyzdžiui, senovės Graikijoje buvo manoma, kad svaikatos dievas Asklepijus sergantiems žmonėms pasirodydavo šuns pavidalu ir išlaižydavo jų žaizdas.
Augintiniai
© Fotolia nuotr.

Vėliau krikščionys vaizduodavo šventuosius, lydimus dviejų šunų, kurie pasak legendos, gydydavo savo šeimininkus. Na, o senovės Egipte buvo manoma, kad katės ne tik padeda žmogui pasveikti, bet ir turi nežemiškų galių. Todėl jos buvo laikomos dieviškais sutvėrimais. Tačiau savarankišku gydymo būdu zooterapija tapo tik XX amžiaus viduryje. Dabartiniais laikais pasaulinė sveikatos organizacija pripažįsta, kad gyvūnai teigiamai veikia mūsų sveikatą.

Kokiu būdu gyvūnai veikia mūsų sveikatą?

Stebėkite save, ar jaučiate ką nors, kai glostote šunį ar katę? Jums lengviau bendrauti su tais, kurie šalia tuo metu, jūs nusiraminate, mintys tampa tvarkingesnės, išnyksta neigiamos emocijos. Tą patys galime pastebėti. Fiziologiniai tyrimai rodo, kad žmogui atsipalaiduoja raumenys, pagerėja virškinimas, mažėja spaudimas, greičiau užmiegama.

Kodėl tai įvyksta? Visi gyvūnai – bioenergetikai. Jie jautrūs neigiamai energijai, kurią skleidžia jūsų mintys ar sergantys organai. Be to, jie sugeba neigiamą energiją paversti teigiama. Todėl, kai jums blogai, užvaldo niūrios mintys, skauda pilvą ar galvą, mūsų ištikimieji draugai iš karto sureaguoja. Prisispaudžia prie sergančios vietos, baksnoja nosimi, murkia, inkščia, nulaižo ašaras, prajuokina, prablaško.

Egzistuoja netgi specializuoti centrai, kur „dirba“ specialiai apmokyti gyvūnai. Tokiuose cenruose ne tik tiesiogiai bendraujama su gyvūnu, bet ir rodomi filmai apie gyvūnus, pasakojama apie juos ir t. t.

Šunų terapija

Šuo – socialus, aktyvus, draugiškas gyvūnas. Todėl šunys labai naudingi vaikams, kuriems nustatytas sulėtėjęs emocinis, motorinis vystymasis, taip pat vaikams, sergantiems Dauno sindromu ir cerebriniu paralyžiumi. Tokiems vaikams po bendravimo su keturkojais draugais pagerėja atmintis, jie sparčiau vystosi emociškai ir protiškai.

Šunys kelia motyvaciją. Dėl to vaikus, kurie turi kalbėjimo ir klausos sutrikimų, moko kalbėti dalyvaujant šunims. Sergantys cerebriniu paralyžiumi lengviau įsisavina judesius, jei mokantis kartu dalyvauja šuo.

Šunys sumažina šeimininko įtampą, palengvina galvos skausmus, palaiko psichologiškai ir netgi palengvina mąstymą. Jums geriau seksis rašyti tekstą, ruoštis egzaminams, daryti remontą, jei kartu bus jūsų keturkojis draugas.

Ypatingai jautri šunų uoslė padeda jiems užuosti piktybinius auglius, prieš 20 minučių nuspėti epilepsijos priepuolį. Prasidedant priepuoliui jie stengiasi apsaugoti šeimininką nuo susižeidimo.

Kačių terapija

Anglų gydytojai psichoterapeutai, dirbantys su protiškai atsilikusiais vaikais, pastebėjo, kad katės sugeba teigiamai paveikti psichine liga sergančius žmones, taip pat turinčius širdies negalavimų ar smegenų kraujotakos sutrikimų.

Kartu esant katėms žmonės su psichine negalia labiau atsipalaiduoja, tampa ramesni, su jais lengviau susikalbėti, ko nors išmokyti. Katės padeda gydant depresiją, šizofreniją, neurozes, manijas ir priklausomybę nuo narkotikų.

Kačių net nereikia specialiai apmokyti, jos kažko ypatinga ir nedaro. Jei žmogus joms patinka, jos trinasi jam į kojas, šoka ant kelių, murkia, laižo rankas, taip sulaukdamos atsakomojo švelnumo. Tarp kitko, kačių murkimas pagreitina audinių regeneraciją. Greičiau gyja žaizdos ir tvirtėja kaulai.

Katės padeda gydyti hipertoniją, infarktą, reumatizmą, skrandžio opą, gastritą, gripą ir plaučių uždegimą. Jos palengvina vienatvę, malšina galvos skausmus, gydo uždegimus.

Taigi, jei katė įkyriai lenda prie jūsų, meilinasi, šoka ant kelių, nenuvykite jos. Tokiu elgesiu ji ne tik išreiškia savo meilę, bet ir bando jums padėti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neįprasta katės išvaizda užbūrė internautus (1)

Neįprasta katės išvaizda užbūrė internautus
Nuo dviveidžių žmonių stengiamės laikytis kuo atokiau, bet už dviveides kates turbūt nėra nieko mielesnio. Visai neseniai profesionalus gyvūnų fotografas Jean-Michel'is Labat'as fotografavo katytę Narnia, britų trumpaplaukę iš Prancūzijos. Internete pasirodžiusios nuotraukos greitai sulaukė internautų susidomėjimo, rašo BoredPanda.com.

Neįtikėtina, kad tai tas pats šuo: moters rūpestis jį pakeitė neatpažįstamai (8)

Neįtikėtina, kad tai tas pats šuo: moters rūpestis jį pakeitė neatpažįstamai
Šunelis buvo pavadintas Frodo vardu, mat jo susivėlusio kailio garbanos šiek tiek priminė pagrindinio „Žiedų valdovo“ herojaus Frodo Beginso plaukus. Tiesa, kurį laiką benamis šunelis labiau priminė to paties filmo veikėją Golumą, rašo BoredPanda.com.

Pastatė tikrą kačių rojų: pasižiūrėkite, kiek nedaug gyvūnams reikia iki laimės (8)

Pastatė tikrą kačių rojų: pasižiūrėkite, kiek nedaug gyvūnams reikia iki laimės
Visiems žinoma, kaip katės dievina kartonines dėžes. Kompanija „Cat Thing“ iš Taivano šiek tiek jas patobulino, moderniai sujungė ir sukūrė tikrą kačių miestą, rašo BoredPanda.com.

Stulbinantys pokyčiai: priglaustą benamę kalytę sunku atpažinti (11)

Stulbinantys pokyčiai: priglaustą benamę kalytę sunku atpažinti
Ar niekada nesusimąstėte, kodėl žmonės išleidžia šimtus veisliniams šunims, kol prieglaudose mylinčių šeimininkų laukia tūkstančiai benamių gyvūnų? Kaip tik viena iš tokių – haskių veislės kalytė Luna. Nualinta ir nuplikusi ji visai nepriminė įspūdingų savo veislės atstovų, rašo BoredPanda.com.

Ką apie katę pasako jos uodega? (10)

Ką apie katę pasako jos uodega?
Bendraudamos katės naudoja mažiausiai 25 įvairiausius vizualius signalus ir jų derinius. Kačių pozų reikšmę ne visada išeina teisingai interpretuoti, tad svarbu atsižvelgti į visas smulkmenas. Nors katės ir šunys – skirtingos rūšys, žmonės dažnai šunų elgesį pritaiko katėms, taip sukeldami daugybę nesusipratimų.

Vestuves nusprendė atšvęsti kitaip: vietoje puokščių pasirinko šuniukus (19)

Vestuves nusprendė atšvęsti kitaip: vietoje puokščių pasirinko šuniukus
Becky ir John'as buvo pačiame vestuvių planavimo įkarštyje, kai pamatė gyvūnų prieglaudos „Little Guild“ įrašą socialiniame tinkle apie paliktus mažus šuniukus, ieškančius naujų namų. Pora sumąstė juos laikinai priimti ir prižiūrėti – juk anksčiau teko auginti paršiukus ir karves ir šis kartas neturėtų būti kuo nors sudėtingesnis, rašo BoredPanda.com.

Reikėjo drąsos: namų duris atvėrė bičių aviliui (1)

Reikėjo drąsos: namų duris atvėrė bičių aviliui
Pastaruoju metu bičių populiacija sparčiai mažėja - tam didelės įtakos turi šiuolaikinės žemdirbystės technologijos, naikinančios bičių gyvenamąją aplinką. Tai išties verčia sunerimti, mat bitės apdulkina augalus. Tam, kad bičių nykimo problema būtų išspręsta, reikia inovatyvių sprendimų - tai padaryti kur kas lengviau, nei įkalbėti stambią pramonę atsisakyti žalingos praktikos, rašo BoredPanda.com.

Neapsakomai miela: pažiūrėkite, kaip viena prie kitos glaudžiasi papūgėlės (17)

Neapsakomai miela: pažiūrėkite, kaip viena prie kitos glaudžiasi papūgėlės
Winter, Sprig, River ir Rain – 4 žvirblinės papūgėlės, labai mėgstančios meiliai viena prie kitos prisiglausti. Jas auginanti Rupa Sutton „Bored Panda“ puslapyje pasidalino nuotraukomis, kuriomis neįmanoma nesižavėti.

Pasieniečiai sulaukė labai mielo pastiprinimo: parodė naujus tarnybinius šuniukus (18)

Pasieniečiai sulaukė labai mielo pastiprinimo: parodė naujus tarnybinius šuniukus
Pasieniečių tarnybinių šunų būrį papildė keturi jauni belgų aviganiai. Pirmadienį Neymaras, Nemo, Nika ir Niko buvo perduoti naujiesiems šeimininkams – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasieniečiams kinologams.

Protingas šuo išgelbėjo šeimininkės gyvybę (3)

Protingas šuo išgelbėjo šeimininkės gyvybę
Kai prieš 6 mėnesius Poppy Yang išgelbėjo Taivano automobilių stovėjimo aikštelėje paliktą šunelį, nesitikėjo, kad ateis ta diena, kai šunelis atsidėkos jai tuo pačiu, rašo thedodo.com.

Šveicarijoje rastas prieš daugiau kaip penkis mėnesius Vokietijoje dingęs šuo (4)

Šveicarijoje rastas prieš daugiau kaip penkis mėnesius Vokietijoje dingęs šuo
Vokietijoje prieš daugiau kaip penkis mėnesius dingęs šuo netikėtai buvo surastas Šveicarijoje – gyvūną netoli Ciuricho miesto pastebėjo šalies paramedikai.

Stebuklas, nepaliekantis abejingų: prieš 10 metų pasiklydusi kalytė sugrįžo į namus (3)

Stebuklas, nepaliekantis abejingų: prieš 10 metų pasiklydusi kalytė sugrįžo į namus
Yra daug naminių gyvūnų dingimo istorijų, kai po kelių dienų nežinomybės jie vėl grįžta į namus. Tačiau labradorės Abby istorija yra unikali, rašo BoredPanda.com.

Neįtikėtinas atsidavimas: kalytė visą dieną nesitraukė nuo mirštančios draugės (7)

Neįtikėtinas atsidavimas: kalytė visą dieną nesitraukė nuo mirštančios draugės
Kalytė vardu Pancake buvo svarbia dramblių rezervato Tailande dalimi nuo pat tos akimirkos, kai prieš trejetą metų buvo priglausta iš gatvės. Kai klaidžiojančią kalytę pastebėjo viena rezervato darbuotoja ir paklausė įkūrėjos Katherine Connor, ar ši nenorėtų priglausti kalytės, moteris sutiko nedvejodama, rašo thedodo.com.

Nepaprasta draugystė: pitbulis ir jūrų kiaulytės tapo geriausiais draugais (8)

Nepaprasta draugystė: pitbulis ir jūrų kiaulytės tapo geriausiais draugais
Galbūt jūrų kiaulyčių ir pitbulio draugystė daugeliui gali pasirodyti neįprasta, tačiau vienai šeimai San Franciske tai jau tapo kasdienybe, rašo thedodo.com.

Peršerta kalytė negalėjo nė paeiti: gelbėtojai gyvūną pakeitė neatpažįstamai (1)

Peršerta kalytė negalėjo nė paeiti: gelbėtojai gyvūną pakeitė neatpažįstamai
Niagaros gyvūnų gerovės organizacijai praėjusių metų gegužę perduota didelį viršsvorį turėjusi biglių veislės kalytė Honey, negalinti net paeiti. Šeimininkas kalyte atsikratė ir norėjo ją užmigdyti, tačiau organizacijos darbuotojai atsisakė to imtis, rašo thedodo.com.