Šunų ir kačių terapija: kaip gydo keturkojai?

Gyvūnų terapija – tai teigiama gyvūnų įtaka žmogaus sveikatai. Žmonės jau nuo senų senovės suprato, kad gyvūnai palankiai veikia žmonių sveikatą. Pavyzdžiui, senovės Graikijoje buvo manoma, kad svaikatos dievas Asklepijus sergantiems žmonėms pasirodydavo šuns pavidalu ir išlaižydavo jų žaizdas.
Augintiniai
© Fotolia nuotr.

Vėliau krikščionys vaizduodavo šventuosius, lydimus dviejų šunų, kurie pasak legendos, gydydavo savo šeimininkus. Na, o senovės Egipte buvo manoma, kad katės ne tik padeda žmogui pasveikti, bet ir turi nežemiškų galių. Todėl jos buvo laikomos dieviškais sutvėrimais. Tačiau savarankišku gydymo būdu zooterapija tapo tik XX amžiaus viduryje. Dabartiniais laikais pasaulinė sveikatos organizacija pripažįsta, kad gyvūnai teigiamai veikia mūsų sveikatą.

Kokiu būdu gyvūnai veikia mūsų sveikatą?

Stebėkite save, ar jaučiate ką nors, kai glostote šunį ar katę? Jums lengviau bendrauti su tais, kurie šalia tuo metu, jūs nusiraminate, mintys tampa tvarkingesnės, išnyksta neigiamos emocijos. Tą patys galime pastebėti. Fiziologiniai tyrimai rodo, kad žmogui atsipalaiduoja raumenys, pagerėja virškinimas, mažėja spaudimas, greičiau užmiegama.

Kodėl tai įvyksta? Visi gyvūnai – bioenergetikai. Jie jautrūs neigiamai energijai, kurią skleidžia jūsų mintys ar sergantys organai. Be to, jie sugeba neigiamą energiją paversti teigiama. Todėl, kai jums blogai, užvaldo niūrios mintys, skauda pilvą ar galvą, mūsų ištikimieji draugai iš karto sureaguoja. Prisispaudžia prie sergančios vietos, baksnoja nosimi, murkia, inkščia, nulaižo ašaras, prajuokina, prablaško.

Egzistuoja netgi specializuoti centrai, kur „dirba“ specialiai apmokyti gyvūnai. Tokiuose cenruose ne tik tiesiogiai bendraujama su gyvūnu, bet ir rodomi filmai apie gyvūnus, pasakojama apie juos ir t. t.

Šunų terapija

Šuo – socialus, aktyvus, draugiškas gyvūnas. Todėl šunys labai naudingi vaikams, kuriems nustatytas sulėtėjęs emocinis, motorinis vystymasis, taip pat vaikams, sergantiems Dauno sindromu ir cerebriniu paralyžiumi. Tokiems vaikams po bendravimo su keturkojais draugais pagerėja atmintis, jie sparčiau vystosi emociškai ir protiškai.

Šunys kelia motyvaciją. Dėl to vaikus, kurie turi kalbėjimo ir klausos sutrikimų, moko kalbėti dalyvaujant šunims. Sergantys cerebriniu paralyžiumi lengviau įsisavina judesius, jei mokantis kartu dalyvauja šuo.

Šunys sumažina šeimininko įtampą, palengvina galvos skausmus, palaiko psichologiškai ir netgi palengvina mąstymą. Jums geriau seksis rašyti tekstą, ruoštis egzaminams, daryti remontą, jei kartu bus jūsų keturkojis draugas.

Ypatingai jautri šunų uoslė padeda jiems užuosti piktybinius auglius, prieš 20 minučių nuspėti epilepsijos priepuolį. Prasidedant priepuoliui jie stengiasi apsaugoti šeimininką nuo susižeidimo.

Kačių terapija

Anglų gydytojai psichoterapeutai, dirbantys su protiškai atsilikusiais vaikais, pastebėjo, kad katės sugeba teigiamai paveikti psichine liga sergančius žmones, taip pat turinčius širdies negalavimų ar smegenų kraujotakos sutrikimų.

Kartu esant katėms žmonės su psichine negalia labiau atsipalaiduoja, tampa ramesni, su jais lengviau susikalbėti, ko nors išmokyti. Katės padeda gydant depresiją, šizofreniją, neurozes, manijas ir priklausomybę nuo narkotikų.

Kačių net nereikia specialiai apmokyti, jos kažko ypatinga ir nedaro. Jei žmogus joms patinka, jos trinasi jam į kojas, šoka ant kelių, murkia, laižo rankas, taip sulaukdamos atsakomojo švelnumo. Tarp kitko, kačių murkimas pagreitina audinių regeneraciją. Greičiau gyja žaizdos ir tvirtėja kaulai.

Katės padeda gydyti hipertoniją, infarktą, reumatizmą, skrandžio opą, gastritą, gripą ir plaučių uždegimą. Jos palengvina vienatvę, malšina galvos skausmus, gydo uždegimus.

Taigi, jei katė įkyriai lenda prie jūsų, meilinasi, šoka ant kelių, nenuvykite jos. Tokiu elgesiu ji ne tik išreiškia savo meilę, bet ir bando jums padėti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Alpėse vyko šunų kinkinių varžybos (1)

Alpėse vyko šunų kinkinių varžybos
Beveik 400 kilometrų, devyni etapai, 23 profesionalūs vadeliotojai iš viso pasaulio ir 300 šunų.... Sausio 13 dieną smarkiai sningant Alpėse prasidėjo tradicinės šunų kinkinių varžybos „The Great Odyssey“.Nuo 2005 metų vykstančiose lenktynėse šiais metais šunys ir jų šeimininkai varžysis iki sausio 23 dienos, kai bus pagerbti nugalėtojai.Praeitais metais greičiausi ir ištvermingiausi buvo Remy Coste keturkojai. Jis nugalėjo ir 2016 metais.

Gyvūnų prieglauda iš arti: šuneliai, kurie niekada neturės namų ir šeimininkų (70)

Gyvūnų prieglauda iš arti: šuneliai, kurie niekada neturės namų ir šeimininkų
Šiuo metu vien Vilniaus „Lesės“ prieglaudoje namų ieško 90 gyvūnų. Kai kuriems naujų namų reikės laukti keletą dienų, kai kam tai bus savaitės, mėnesiai. Kaip bebūtų liūdna, kai kuriems gyvūnams prieglauda taip ir liks vieninteliais namais. Aplankėme beglobius pasižiūrėti, kaip atrodo jų gyvenimas prieglaudoje.

Keistos vietos, kuriose šeimininkai rado savo augintinius (6)

Keistos vietos, kuriose šeimininkai rado savo augintinius
Žiūrėdami į nuotraukas kačių, sėdinčių ant stiklinių stalviršių, pasaulį pamatome iš visai kito kampo – visai kaip ir nuotraukose, darytose iš drono. „Bored Panda“ išrinko nuotraukas, kurios atveria akis labiau nei bet kuris vaizdo įrašas „Youtube“ platformoje, rašo BoredPanda.com.

Kolorado valstijoje ugniagesiai išgelbėjo į ledinį vandenį įkritusį šunį

Kolorado valstijoje ugniagesiai išgelbėjo į ledinį vandenį įkritusį šunį
Praėjusį šeštadienį Kolorado valstijoje, Lon Tri mieste ugniagesiai išgelbėjo į ledinį vandenį įkritusį šunį.„Reuters“ atsiųstame filmuotame reportaže matyti, kaip neperšlampamą kostiumą vilkintis ugniagesys, prisirišęs virve šliaužia link šuns.Paskui jis paėmė šunį ir plonu ledo sluoksniu abu atsargiai parkeliavo iki saugios vietos.„Bri pasisekė“, – parašė ugniagesiai savo feisbuko paskyroje. Į pagalbą juos pakvietė žmogus, paskambinęs pagalbos telefonu 911.

Išrinkti gražiausi Lietuvos šunys (34)

Išrinkti gražiausi Lietuvos šunys
Lietuvos šunų čempionų čempionatas – tai išskirtinis, visiškai kitoks, nei įprastos šunų parodos, kinologų renginys. Ir būna jis tik kartą metuose. Sausio 12 dieną jis vyko pramogų komplekse „Vilnius Grand Resort“, į renginį susirinko daugiau kaip 200 svečių. Čempionatą organizavo Lietuvos kinologų draugija, vienijanti mūsų šalies šunų augintojus.

Vilniaus gatvėse pora kasdien persekioja šunis: parodė, kurie praeiviai mieliausi (9)

Vilniaus gatvėse pora kasdien persekioja šunis: parodė, kurie praeiviai mieliausi
Einate pasivaikščioti su šunimi į lauką? Nepamirškite pasitikrinti veidrodyje, ar atrodote nepriekaištingai, nes bet kurią dieną galite sulaukti išskirtinio fotografų dėmesio. Gyvūnų mylėtojai feisbuke jau kurį laiką seka „Dogs of Vilnius“ (Vilniaus šunys – angl.) projektą, kuriame galima susipažinti su mieliausiais sostinės šunimis.

Nepaprasta draugystė: voverė kasdien grįžta pas moterį, kuri ją išgelbėjo (19)

Nepaprasta draugystė: voverė kasdien grįžta pas moterį, kuri ją išgelbėjo
Sutikęs sužeistą žmogų ar gyvūną, negali tiesiog atgręžti jam nugaros. Tai gali patvirtinti Pietų Afrikos Respublikoje gyvenanti Simone Serfontein, kuri tokiu būdu susirado geriausią draugę, rašo BoredPanda.com.

Sprukdama nuo skerdyklos, karvė išgelbėjo ne tik savo gyvybę: dabar jos gyvenimas kitoks (24)

Sprukdama nuo skerdyklos, karvė išgelbėjo ne tik savo gyvybę: dabar jos gyvenimas kitoks
Prieš savaitę sunkvežimis gabeno karvę į Patersono skerdyklą Naujajame Džersyje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vis dėlto, tai nebuvo paprasta karvė – jos neįprasta istorija pavertė ją interneto garsenybe, rašo BoredPanda.com.

Policininkas išgelbėjo ir vėliau priglaudė vidury greitkelio atsidūrusį kačiuką (3)

Policininkas išgelbėjo ir vėliau priglaudė vidury greitkelio atsidūrusį kačiuką
Šiaurės Kanzaso miesto policijos departamentas išplatino vaizdo įrašą, kuriame nufilmuota, kaip vienas šiame regione patruliuojantis policininkas gelbsti vidury plataus greitkelio atsidūrusį kačiuką.Kaip buvo pranešta kanalu „CBS News“, pareigūnas Jasonas Smithas kačiuką pastebėjo ant I-29 greitkelį skiriančios centrinės pertvaros. Jis sustojo, nukėlė kačiuką nuo pertvaros ir saugiai parsinešė jį į automobilį.Išgelbėtu kačiuku buvo tinkamai pasirūpinta, o jį auginti apsiėmė policininko J. Smitho šeima.

20 kurioziškų akimirkų: šios katės žino, kaip pakelti nuotaiką (2)

20 kurioziškų akimirkų: šios katės žino, kaip pakelti nuotaiką
Kačių nuotraukų niekada nebus gana – turbūt su tuo sutiks kiekvienas internautas. Kadangi šie gyvūnai kaip niekas kitas moka pakelti nuotaiką, „Bored Panda“ išrinko keletą juokingiausių nuotraukų.

Vilniečių pora pasidarbavo iš peties: savo kalytei pastatė prabangius namus (58)

Vilniečių pora pasidarbavo iš peties: savo kalytei pastatė prabangius namus
Vilniečių poros augintinė Zara išties gyvena nepaprastoje būdoje: tiesa, šio grožio net nesinori vadinti būda. Kadangi vilniečiai savo kalytei nieko negaili, šie jai pastatė jaukius, šiluma spinduliuojančius namus.

Policijos naras iš užšalusio ežero ištraukė šuniuką (8)

Policijos naras iš užšalusio ežero ištraukė šuniuką
Trečiadienį, gruodžio 26 d. Turkijos rytinėje Vano provincijoje policijos naras šoko į užšalusį ežerą gelbėti ant ledo įstrigusio šuniuko. Vano savivaldybės paskelbtoje vaizdo medžiagoje užfiksuotas naras Burakas Oktenas, kuris rankomis laužia ledą, bandydamas pasiekti šunį.Ištrauktam ant kranto hipotermiją patyrusiam šuniukui buvo atliktas širdies masažas, po to jis buvo susuktas į rankšluosčius ir nugabentas į veterinarijos kliniką.Pareigūnai pranešė, kad gyvūnui atliktos visos reikalingos procedūros ir tikimasi, kad jis visiškai atsigaus.

Beglobiai gyvūnai tapo jautraus kalėdinio filmuko herojais (9)

Beglobiai gyvūnai tapo jautraus kalėdinio filmuko herojais
„Jų akyse atsispindi praeitis – badas, šaltis, žmogaus išdavystė. Ir laukimas, kad vieną dieną jie turės mylinčią šeimą“,– tokiais žodžiais prasideda vaizdo įrašas apie gyvūnus iš globos namų. Lietuvoje tūkstančiai gyvūnų neturi savo namų ir buvo išmesti tiesiog į gatvę savo buvusių šeimininkų.

Turbūt mieliausia lietuviška instagramo žvaigždė: internautai seka kiekvieną katino Mobio žingsnį (28)

Turbūt mieliausia lietuviška instagramo žvaigždė: internautai seka kiekvieną katino Mobio žingsnį
Lietuviškų instagramo žvaigdžių padangėje žinomi veidai turi labai rimtą konkurentą – ir tai net nėra žmogus. Pasirodo, tam, kad taptum žvaigžde, tereikia būti katinu. Vilnietis škotų nulėpausis Mobis turi net 49 tūkst. sekėjų – aiškinamės, sunkus ar lengvas tas žvaigždės-katino gyvenimas.

Neįmanoma nesižavėti škotų miškinės katės jaunikliu (3)

Neįmanoma nesižavėti škotų miškinės katės jaunikliu
Česterio zoologijos sodas paskelbė vaizdo įrašą su rugpjūtį gimusiu škotų miškinės katės jaunikliu. Šis katinėlis tiesiog sutvertas vaikščioti vienas. Anglijos miesto Česterio zoologijos sodas pasidalino vaizdo įrašu su škotų miškinės katės jaunikliu. Rugpjūtį gimęs gudrus ir sumanus mažylis tyrinėja voljerą stebimas budraus mamos Einich žvilgsnio.