Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai

 (15)
„Skraidančias ausytes“ būtų galima vadinti ištikimiausiais gyvūnų globos švenčių dalyviais. Australų aviganių mylėtojai, Aurelija ir Andrius Martinoniai, į šventę prie Baltojo tilto, kur spalio 6 d. bus minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, išsiruoš jau ketvirtą kartą. Ateis ne vieni – atsives šuniukų mamą Kubą ir Indy bei Ernį. Šventėje tikisi pasimatyti su savo išveistais šuniukais ir jų šeimininkais ir maloniai praleisti laiką šunų mylėtojų draugijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Veislynas „Skraidančios ausytės“
© Asmeninio albumo nuotr.

Pirmąjį savo šunį, australų aviganį, jie įsigijo prieš ketverius metus. Pašnekovai sako, kad australų aviganiai sužavėjo atsidavimu žmogui, intelektu ir būtent juo paremta dresūra. Jų įsitikinimu, jeigu šios veislės šunį labai spausi – šis „užges“, jeigu paliksi likimo valiai, taps visa griaunančia stichija. Ir tuomet to harmoningo balanso paieška leido Aurelijai ir Andriui atrasti pačias netikėčiausias veiklas!

„Aktyviai dalyvaudami bendruomenės gyvenime, šunų parodose, ganymo, sporto ar visuomeniniuose renginiuose, skirtuose šunų augintojams, pastebėjome, kad mūsų mylimos veislės šunų daugėja, tačiau ne visų veisėjų kompetencija auga,– pirmuosius metus su australų aviganiais prisiminė Andrius. – Vadinamuosius probleminius šunis auginantys žmonės dažnai palieka dresuotojų arba „visagalio interneto“ valiai. Matydami tokį požiūrį, nusprendėme padaryti viską, kad apsaugotume būsimuosius savo „vaikus“.

Kai sulaukė pirmosios vados, nuo pat pirmų šuniukų gimimo dienų mažyliams jiedu atliko neurologines stimuliacijas, stimuliavo pėdutes, kūnelį. Šuniukai buvo pratinami prie skirtingų paėmimo būdų. Šiek tiek ūgtelėjusiems šuniukams karpė nagus, supažindino su šukomis ir pagrindine kūno, snukio bei nasrų apžiūra. Australų aviganiai gana atsargūs su svetimais žmonėmis, todėl šuniukų gyvenamąją vietą veisėjai įrengė svetainėje ir stengėsi, kad augintiniai susitiktų su kuo daugiau draugų ir kad suprastų: žmonės – draugai!

Veisėjai pabrėžia, jog labai svarbu kuo anksčiau šuniukus supažindinti su įvairiais paviršiais, garsais, kvapais.

„Mažyliai lakstė per skaldą, smėlį, žolytę, taškėsi vandenyje. Kiekvieno šėrimo metu tapdavo vis mažiau jautrūs aplinkos ir būsimojo didžiojo pasaulio garsams, – pasakojo Aurelija. – Labai džiaugiamės, kad ir dabar nei vienas mūsų išveistas šuniukas nebijo griaustinio ar fejerverkų. Galų gale, galėjome siurbti su dulkių siurbliu namus ar atlikti smulkius remonto darbus, o šuniukai ramiausiai snūduriavo manieže“.

Dar prieš iškeliaujant šuniukams į naujus namus, veisėjai juos supažindino su antkakliu, pavadėliu ir narvu. Mokė būti atskirai nuo gaujos, nusiraminti.

Po to sekė pažintis su grožio procedūromis, be abejo, pirmieji kartai buvo labai nedrąsūs, užtat šiandien šuniukus ramiai gali apžiūrėti bet koks asmuo. Taip pat nekyla sunkumų kerpant, šukuojant ar plaunant šuns kailį, šiam išsivoliojus rudens purvyne.

Andrius tikina, kad šeimininkus savo išveistiems šuniukams rinko labai atsakingai, stengėsi juos patikrinti, tuo pačiu nuo būsimųjų savininkų jie nieko nenuslėpė, papasakojo viską, kaip yra: „Labai gerbiame šeimas, kurios po susitikimo priėmė sprendimą palaukti arba labiau pasidomėti šia šunų veisle. O nusprendusiems įsigyti ir išsirinkusiems būsimą augintinį, leidome lankyti savo mažylį, žaisti su juo ir pradėti mokyti pagrindinių komandų. Arba paprasčiausiai dūkti ir vartytis su juo pievelėje...“.

Vėliau naujieji šeimininkai, atsiimdami savo augintinį, be šuniuko kraitelio su būtiniausiais daiktais, dar gaudavo septyniolikos puslapių „Vartotojo instrukcijas“ su patarimais, užduotimis ir iškylančių problemų sprendimo variantais, nujautrinimo planu bei patarimais „Ką daryti, jeigu...“.

Negana to, jie surengė naujiesiems šeimininkams mokymus „Kaip pasiruošti australui namuose“. Į mokymus pasikvietė Indrę Pašakinskaitę, sporto klubo „Crazy Foxes“ narę, lėkščiasvydžio entuziastę.

„Pasirinkome Indrę dėl jos žinių ir meilės aviganiams. Be to, Indrė šuniukams atliko temperamento testą, kurį aptarėme kartu su šuniukų šeimininkais, – apie naujųjų šeimininkų „bandymus“ pasakojo Aurelija. – Kiekviena šeima sulaukė patarimų, kaip elgtis būtent su jų šuniuku ir koks metodas bus tinkamiausias dresuojant. Šioje srityje Indrė nepralenkiama“.

Naujųjų šeimininkų mokymuose buvo ir daugiau praktinių, kasdienių patarimų, kuriuos veisėjai juokaudami vadina „patarimais iš gyvenimo“. Kalbėta apie dažniausiai pasitaikančias klaidas, saugant šuniuką iki paskutiniojo skiepo bei kitką.

„Džiaugiamės, kad visos šeimos išgirdo patarimus ir tęsia mūsų pradėtą darbą, o jeigu pasitaiko sunkumų, sprendžiame juos visi kartu“, – atsisveikindami sako Aurelija ir Andrius, skraidančių ausyčių fanai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti (22)

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti
Honza Řeháček – laisvai samdomas čekų fotografas, dievinantis gamtą, keliones ir savo vilkšunį Sitką. Dažnai galima pastebėti jį derinant visas tris savo aistras: vyras leidžiasi į nuotykius su savo šunimi po gražiausias pasaulio vietas ir kaskart pakeliui įamžina po keletą įspūdingų nuotraukų, rašo BoredPanda.com.

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką (13)

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką
Gyvūnų prieglaudos, VšĮ „Naminukai“ feisbuko paskyroje pasidalino jautriu įrašu, kuriuo internautai kaipmat suskubo dalintis. Šįkart prieglauda atkreipė dėmesį į ugniagesių gelbėtojų darbą. Pirmadienį Vilniuje, Kalvarijų gatvėje iš liepsnojančio namo jie išgelbėjo katinėlį – o ir gelbėjo jį kaip žmogų.

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną (10)

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną
Spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Šią dieną Lietuvos zoologijos sodas skatina visą dėmesį skirti mūsų uodeguotiesiems (ir ne tik) draugams – gyvūnams ir ta proga jau šį sekmadienį (spalio 7 d.) kviečia į renginį, skirtą zoologijos sodo gyventojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai (15)

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai
„Skraidančias ausytes“ būtų galima vadinti ištikimiausiais gyvūnų globos švenčių dalyviais. Australų aviganių mylėtojai, Aurelija ir Andrius Martinoniai, į šventę prie Baltojo tilto, kur spalio 6 d. bus minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, išsiruoš jau ketvirtą kartą. Ateis ne vieni – atsives šuniukų mamą Kubą ir Indy bei Ernį. Šventėje tikisi pasimatyti su savo išveistais šuniukais ir jų šeimininkais ir maloniai praleisti laiką šunų mylėtojų draugijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dzūkijoje nufilmuota gausi vilkų šeimyna (133)

Dzūkijoje nufilmuota gausi vilkų šeimyna
Spalio pradžioje Žuvinto biosferos rezervate gamtos tyrimų ir apsaugos tikslais įrengtos vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo gausią vilkų šeimyną, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Šunelį prikėlė antram gyvenimui – pagamino specialius ratukus (8)

Šunelį prikėlė antram gyvenimui – pagamino specialius ratukus
Apie pajieslietės Vidos Simonavičienės šunį Mažylį papasakojo gyventojai. Mažylis ypatingas ne tik todėl, kad yra takso ir vokiečių aviganio mišrūnas ir, kaip kiekvienam šeimininkui, yra pats mylimiausias ir gražiausias šuo.

Kačių mylėtojų laukia turiningas savaitgalis: pažiūrėkite, kokios gražuolės bus parodoje (8)

Kačių mylėtojų laukia turiningas savaitgalis: pažiūrėkite, kokios gražuolės bus parodoje
Jau tapo tradicija, kad rudeninę kačių parodą Lietuvos felinologų draugija „Bubastė“ skiria Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Šioje parodoje savo grožį demonstruos ne tik lepūnėlės tarptautinių konkursų nugalėtojos, bet ir likimo nuskriaustosios, dėl įvairiausių nepalankių aplinkybių atsidūrusios gatvėje, tačiau dabar sočiai laukiančios tikrojo šeimininko „Gyvūnų globėjų asociacijos“ globoje, rašoma pranešime spaudai.

Veterinarijos gydytojo paklausė, kas jo darbe sunkiausia: atsakymas sukrėtė (6)

Veterinarijos gydytojo paklausė, kas jo darbe sunkiausia: atsakymas sukrėtė
Paskutinis atsisveikinimas su augintiniu – tai įvykis, nuo kurio gyvūnų šeimininkai stengiasi pabėgti ir apie tai daug negalvoti. Nors mirtis neišvengiama, kartais elgiamės taip, tarsi to niekada nebūtų. Taip elgiamės tol, kol ta neišvengiama akimirka ateina ir užklumpa mus nepasiruošusius, rašo BoredPanda.com.

Paskelbė juokingiausius laukinės gamtos kadrus (3)

Paskelbė juokingiausius laukinės gamtos kadrus
Paskelbti geriausi 2018 metų „Juokingiausių laukinės gamtos fotografijų apdovanojimų“ kadrai – iš 2000 buvo atrinktas 41 linksmiausias kadras, rašo BoredPanda.com.

Po skyrybų vyras liko vienas su šunimi, bet nepalūžo: kartu rado būdą atsitiesti (9)

Po skyrybų vyras liko vienas su šunimi, bet nepalūžo: kartu rado būdą atsitiesti
Sakoma, kad kiekviena pabaiga – kažko naujo pradžia. Tuo teko įsitikinti brazilų iliustratoriui Rafaelui Mantesso. Prieš keletą metų vyras išsiskyrė su žmona. Po skyrybų vyras liko gyventi vienas tarp tuščių baltų sienų – viskas, kas jam liko, buvo bulterjeras, rašo BoredPanda.com.

Palygino šeimininkus ir jų šunis: ar matote panašumų? (4)

Palygino šeimininkus ir jų šunis: ar matote panašumų?
Koks šeimininkas, toks ir šuo. Britų fotografas Gerrardas Gethingsas, paviešindamas linksmą nuotraukų seriją, įrodė, kad šis posakis nemeluoja, rašo BoredPanda.com.

Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką (4)

Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką
Greita Lietuvos savanorių pagalba ir atsakingas kaimyninės Latvijos gyventojų elgesys padėjo grąžinti į namus į mūsų šalį atklydusį šunį. Ši neįtikėtina istorija galėtų būti gera pamoka ir visiems Lietuvos keturkojų šeimininkams, kodėl reikėtų žymėti savo augintinius. Pranešimu apie šį įvykį dalinasi gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“.

Įrašas feisbuke spaudžia ašarą: šeima išsiruošė į ilgą kelionę, bet draugų nepaliko (39)

Įrašas feisbuke spaudžia ašarą: šeima išsiruošė į ilgą kelionę, bet draugų nepaliko
Kraustantis į kitą miestą ar šalį, daugybė žmonių susirenka savo daiktus visus iki vieno, tačiau brangiausią turtą palieka – pas giminaičius ir prieglaudose atsiduria ištikimi keturkojai draugai, kuriems šeimininkai buvo visas jų gyvenimas. Bet ši istorija ne apie tuos, kurie savo šeimos narius palieka už nugaros. Istorija apie tai, kad brangių draugų niekada nepaliekame – net jei tektų kartu įveikti beveik 3 tūkstančius kilometrų.

Dydis nesvarbu: milžiniška gorila susirado patį mažiausią draugą (12)

Dydis nesvarbu: milžiniška gorila susirado patį mažiausią draugą
Nevyriausybinė organizacija „Ape Action Africa“ rūpinasi nykstančiais primatais – gorilomis, šimpanzėmis ir beždžionėmis. Nors centras įkurtas 1996 metais, jo gyventojai vis dar turi kuo nustebinti visko mačiusius darbuotojus, rašo BoredPanda.com.

Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis (44)

Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis
Kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis? Inga Pavilonienė įsitikinusi, kad kaip tik tokį ji ir augina. Konkurse, į kurį susirinko gražiausi šunys iš 11 valstybių, jos augintinis laimėjo pirmą vietą jaunimo klasėje ir tapo Baltijos vokiečių aviganių jaunimo nugalėtoju.