Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai

 (15)
„Skraidančias ausytes“ būtų galima vadinti ištikimiausiais gyvūnų globos švenčių dalyviais. Australų aviganių mylėtojai, Aurelija ir Andrius Martinoniai, į šventę prie Baltojo tilto, kur spalio 6 d. bus minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, išsiruoš jau ketvirtą kartą. Ateis ne vieni – atsives šuniukų mamą Kubą ir Indy bei Ernį. Šventėje tikisi pasimatyti su savo išveistais šuniukais ir jų šeimininkais ir maloniai praleisti laiką šunų mylėtojų draugijoje.
Veislynas „Skraidančios ausytės“
© Asmeninio albumo nuotr.

Pirmąjį savo šunį, australų aviganį, jie įsigijo prieš ketverius metus. Pašnekovai sako, kad australų aviganiai sužavėjo atsidavimu žmogui, intelektu ir būtent juo paremta dresūra. Jų įsitikinimu, jeigu šios veislės šunį labai spausi – šis „užges“, jeigu paliksi likimo valiai, taps visa griaunančia stichija. Ir tuomet to harmoningo balanso paieška leido Aurelijai ir Andriui atrasti pačias netikėčiausias veiklas!

„Aktyviai dalyvaudami bendruomenės gyvenime, šunų parodose, ganymo, sporto ar visuomeniniuose renginiuose, skirtuose šunų augintojams, pastebėjome, kad mūsų mylimos veislės šunų daugėja, tačiau ne visų veisėjų kompetencija auga,– pirmuosius metus su australų aviganiais prisiminė Andrius. – Vadinamuosius probleminius šunis auginantys žmonės dažnai palieka dresuotojų arba „visagalio interneto“ valiai. Matydami tokį požiūrį, nusprendėme padaryti viską, kad apsaugotume būsimuosius savo „vaikus“.

Kai sulaukė pirmosios vados, nuo pat pirmų šuniukų gimimo dienų mažyliams jiedu atliko neurologines stimuliacijas, stimuliavo pėdutes, kūnelį. Šuniukai buvo pratinami prie skirtingų paėmimo būdų. Šiek tiek ūgtelėjusiems šuniukams karpė nagus, supažindino su šukomis ir pagrindine kūno, snukio bei nasrų apžiūra. Australų aviganiai gana atsargūs su svetimais žmonėmis, todėl šuniukų gyvenamąją vietą veisėjai įrengė svetainėje ir stengėsi, kad augintiniai susitiktų su kuo daugiau draugų ir kad suprastų: žmonės – draugai!

Veisėjai pabrėžia, jog labai svarbu kuo anksčiau šuniukus supažindinti su įvairiais paviršiais, garsais, kvapais.

„Mažyliai lakstė per skaldą, smėlį, žolytę, taškėsi vandenyje. Kiekvieno šėrimo metu tapdavo vis mažiau jautrūs aplinkos ir būsimojo didžiojo pasaulio garsams, – pasakojo Aurelija. – Labai džiaugiamės, kad ir dabar nei vienas mūsų išveistas šuniukas nebijo griaustinio ar fejerverkų. Galų gale, galėjome siurbti su dulkių siurbliu namus ar atlikti smulkius remonto darbus, o šuniukai ramiausiai snūduriavo manieže“.

Dar prieš iškeliaujant šuniukams į naujus namus, veisėjai juos supažindino su antkakliu, pavadėliu ir narvu. Mokė būti atskirai nuo gaujos, nusiraminti.

Po to sekė pažintis su grožio procedūromis, be abejo, pirmieji kartai buvo labai nedrąsūs, užtat šiandien šuniukus ramiai gali apžiūrėti bet koks asmuo. Taip pat nekyla sunkumų kerpant, šukuojant ar plaunant šuns kailį, šiam išsivoliojus rudens purvyne.

Andrius tikina, kad šeimininkus savo išveistiems šuniukams rinko labai atsakingai, stengėsi juos patikrinti, tuo pačiu nuo būsimųjų savininkų jie nieko nenuslėpė, papasakojo viską, kaip yra: „Labai gerbiame šeimas, kurios po susitikimo priėmė sprendimą palaukti arba labiau pasidomėti šia šunų veisle. O nusprendusiems įsigyti ir išsirinkusiems būsimą augintinį, leidome lankyti savo mažylį, žaisti su juo ir pradėti mokyti pagrindinių komandų. Arba paprasčiausiai dūkti ir vartytis su juo pievelėje...“.

Vėliau naujieji šeimininkai, atsiimdami savo augintinį, be šuniuko kraitelio su būtiniausiais daiktais, dar gaudavo septyniolikos puslapių „Vartotojo instrukcijas“ su patarimais, užduotimis ir iškylančių problemų sprendimo variantais, nujautrinimo planu bei patarimais „Ką daryti, jeigu...“.

Negana to, jie surengė naujiesiems šeimininkams mokymus „Kaip pasiruošti australui namuose“. Į mokymus pasikvietė Indrę Pašakinskaitę, sporto klubo „Crazy Foxes“ narę, lėkščiasvydžio entuziastę.

„Pasirinkome Indrę dėl jos žinių ir meilės aviganiams. Be to, Indrė šuniukams atliko temperamento testą, kurį aptarėme kartu su šuniukų šeimininkais, – apie naujųjų šeimininkų „bandymus“ pasakojo Aurelija. – Kiekviena šeima sulaukė patarimų, kaip elgtis būtent su jų šuniuku ir koks metodas bus tinkamiausias dresuojant. Šioje srityje Indrė nepralenkiama“.

Naujųjų šeimininkų mokymuose buvo ir daugiau praktinių, kasdienių patarimų, kuriuos veisėjai juokaudami vadina „patarimais iš gyvenimo“. Kalbėta apie dažniausiai pasitaikančias klaidas, saugant šuniuką iki paskutiniojo skiepo bei kitką.

„Džiaugiamės, kad visos šeimos išgirdo patarimus ir tęsia mūsų pradėtą darbą, o jeigu pasitaiko sunkumų, sprendžiame juos visi kartu“, – atsisveikindami sako Aurelija ir Andrius, skraidančių ausyčių fanai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neįmanoma nesižavėti škotų miškinės katės jaunikliu (3)

Neįmanoma nesižavėti škotų miškinės katės jaunikliu
Česterio zoologijos sodas paskelbė vaizdo įrašą su rugpjūtį gimusiu škotų miškinės katės jaunikliu. Šis katinėlis tiesiog sutvertas vaikščioti vienas. Anglijos miesto Česterio zoologijos sodas pasidalino vaizdo įrašu su škotų miškinės katės jaunikliu. Rugpjūtį gimęs gudrus ir sumanus mažylis tyrinėja voljerą stebimas budraus mamos Einich žvilgsnio.

Gaisrą išgyvenęs šuo parodė tikrą ištikimybę: šeimininkų laukė ištisas savaites (7)

Gaisrą išgyvenęs šuo parodė tikrą ištikimybę: šeimininkų laukė ištisas savaites
Kalifornijoje, Paradaiso mieste siaučiantys miškų gaisrai jau spėjo pasiglemžti 85 gyvybes. Internete sparčiai plinta istorija apie šunį, šių gaisrų akivaizdoje išgyvenusį beveik mėnesį laiko, laukiant savo sugrįžtančios šeimininkės, rašo BoredPanda.com.

Jautrus atsisveikinimas: Džordžo H. V. Bušo šuo budėjo prie mirusio šeimininko karsto (4)

Jautrus atsisveikinimas: Džordžo H. V. Bušo šuo budėjo prie mirusio šeimininko karsto
Velionio JAV eksprezidento George'o H. W. Busho (Džordžo H. V. Bušo) šuo pagalbininkas pirmadienį atidavė duoklę savo šeimininkui prie JAV vėliava uždengto karsto.

Nauja keturkojė pareigūnė Mėta: pažiūrėkite, kokia ji miela (15)

Nauja keturkojė pareigūnė Mėta: pažiūrėkite, kokia ji miela
Pristatome naująją Klaipėdos apskrities policijos bendruomenės narę – anglų springerspanielių veislės kalytę Mėtą, kuri netrukus pradės savo tarnybą narkotikų paieškose.

Grįžęs namo, vyras aptiko netikėtą dovaną: besilaukianti voverė paprašė jo pagalbos (38)

Grįžęs namo, vyras aptiko netikėtą dovaną: besilaukianti voverė paprašė jo pagalbos
Vieną dieną grįžęs namo vyras pastebėjo, kad atklydusi besilaukianti voverė ant jo lovos susuko sausų šakelių lizdelį savo naujagimių porelei. Neįprasto iškvietimo sulaukę laukinių gyvūnų gelbėtojai Christina ir Michael mėgino sugrąžinti voveriukus motinai, deja, ši nerodė jokio noro pasilikti su mažyliais, o neužilgo visiškai nustojo juos lankyti, rašo BoredPanda.com.

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu (1)

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu
Spalio 26 d. į Lietuvos zoologijos sodą iš Prancūzijos atvyko nauji gyventojai. Septynerių metų raganosių iguanų (Cyclura cornuta) pora, prieš tai gyvenusi Paryžiaus nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, jau apsiprato naujuose namuose ir yra pasiruošusios susitikti su zoologijos sodo lankytojais. Lietuvos zoologijos sode šios rūšies gyvūnai apsigyveno pirmą kartą, rašoma pranešime spaudai.

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę (19)

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę
Ar kasdien viduryje miesto pastebite daugiabučių namų sienomis laipiojančias voveres? Grupės „Rapeseed“ narys Saulius Jeruslanovas kviečia visus pakelti akis į viršų – taip pasaulis bus gražesnis. Kaip tik šiandien Vilniuje, Žirmūnuose šis triukas jam „suveikė“ ir padovanojo neįprastą reginį, kuris praskaidrino nuotaiką.

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams (11)

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams
Kad ir kokie nuostabūs ir didingi būtų drambliai, jų gyvenimas tikrai ne rožėmis klotas. Ypač kai jiems pavojų kelia brakonieriai ir dėl miškų kirtimų naikinamos jų natūralios buveinės.

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai (27)

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai
Vestuvių organizavimas nėra lengvas verslas. Čia yra visiškai normalu dvi savaites rinktis pasifloriškesnį atspalvį pabusti viduryje nakties išpiltoms šalto prakaito nes vietoje šampaninio atspalvio servetėlės labiau primena dramblio kaulo ir net nepradėsime pasakoti kuo skiriasi pelenų rožė nuo paprastos rožės, nes mūsų akys mato daugiau atspalvių už statistinę Pantone paletę. Kartu, tai darbas, kuris padovanoja galybę emocijų ir naujų draugų ir nuolat kelia iššūkius, rašoma pranešime spaudai.

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis (25)

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis
Meino meškėno veislės katės išties atrodo nežemiškai – tarsi būtų nužengusios iš pasakos. Viena iš didžiausių prijaukintų kačių atrodo didingai net ir tada, kai tiesiog ilsisi ant sofos. Nieko keisto, kad jų šeimininkai dažnai mėgsta pasirodyti, kad augina šias gražuoles, ir turbūt sutiksite, kad instagrame jos atrodo geriau nei kai kurie žmonės, rašo BoredPanda.com.

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus (5)

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus
Pirmadienį ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo katinus, kurie, kaip manoma, buvo užkasti keičiant šiluminį vamzdyną.

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių (1)

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių
Škotijoje vieną britų žvejį teko nukelti nuo stataus uolos skardžio, ant kurio jis atsidūrė gelbėdamasis nuo maždaug 50 pilkųjų ruonių su jaunikliais būrio, pirmadienį pranešė pakrančių apsauga.

Britų karalienė neteko paskutinio korgio (7)

Britų karalienė neteko paskutinio korgio
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II neteko savo paskutiniojo korgio.

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką (23)

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką
Du vyriškos lyties pingvinai, suėję į „tos pačios lyties individų porą“, sėkmingai išperėjo pingvinuką ir jį „beprotiškai myli“, penktadienį paskelbė Sidnėjaus akvariumas.

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti (13)

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti
Pripažinkite: jei sutiktumėte žmogų, atrodantį taip pat, kaip jūs, bent jau stabtelėtumėte pasisveikinti. Išvedusi savo kalytę Rogue pasivaikščioti ir sutikusi identiškai atrodantį gyvūną, Bethany Coleman nusprendė juos supažindinti, rašo BoredPanda.com.