Peršerta kalytė negalėjo nė paeiti: gelbėtojai gyvūną pakeitė neatpažįstamai

 (1)
Niagaros gyvūnų gerovės organizacijai praėjusių metų gegužę perduota didelį viršsvorį turėjusi biglių veislės kalytė Honey, negalinti net paeiti. Šeimininkas kalyte atsikratė ir norėjo ją užmigdyti, tačiau organizacijos darbuotojai atsisakė to imtis, rašo thedodo.com.
Kalytės pokyčiai
© DELFI montažas

„Ji buvo dar jauna ir žinojome, kad galime jai padėti numesti svorio“, – „The Dodo“ sakė šiuo metu kalytę priglaudusi Sue Cable.

Kalytę apžiūrėjęs veterinaras paaiškino, kad jos viršsvorį lėmė skydliaukės sutrikimai. Gavusi reikiamus vaistus, kalytė netrukus numetė maždaug 2,5 kg, tačiau netrukus paaiškėjo, kad skydliaukė buvo ne vienintelė bėda, dėl kurios Honey turėjo viršsvorio.

Prieglaudos darbuotojai nedaug žinojo apie žmogų, pristačiusį kalytę organizacijai – panašu, kad tai buvo Honey garbaus amžiaus šeimininkės giminaitis ar ja besirūpinantis žmogus.

„Žinojome, kad kalytės šeimininkė turėjo progresuojančią silpnaprotystę. Ji pamiršdavo, kad jau yra pamaitinusi kalytę ir dėl to nuolat tik tai ir tedarydavo“, – teigė S. Cable.

Gaudama pernelyg daug maisto, Honey svėrė apie 30 kg, nors jos amžiaus sveikas biglis įprastai sveria 9 kg.

Prieglauda parengė kalytei treniruočių programas, kurios turėjo pastatyti ją ant kojų. Kalytė pradėjo lankyti baseiną, kuriame jos sąnariai pailsėdavo nuo didelio juos slegiančio svorio.

„Iš pradžių jai nepatiko vanduo, tačiau paskatinome ją judėti duodami užkandžiams morkų. Nežinau, kiek tiksliai laiko praėjo iki tol, kol ji vėl galėjo vaikščioti, tačiau vanduo jai padėjo tai padaryti“, – pasakojo S. Cable.

Bėgant laikui, Honey forma darėsi vis geresnė. Jau rugsėjo mėnesį ji buvo numetusi beveik 9 kg. Tuomet kalytė kasdien galėdavo eiti pasivaikščioti, jai buvo taikoma hidroterapija.

Iki šios dienos kalytei pavyko numesti 17 kg – beveik pusę savo ankstesnio svorio.

„Šiandien jai nesunku vaikščioti, lipti laiptais ar net pabėgėti. Dabar ji yra lyg visai kitas šuo. Akivaizdu, kad ji jaučiasi daug geriau“, – sakė S. Cable.

Daugiau rasite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Ką apie katę pasako jos uodega? (3)

Ką apie katę pasako jos uodega?
Bendraudamos katės naudoja mažiausiai 25 įvairiausius vizualius signalus ir jų derinius. Kačių pozų reikšmę ne visada išeina teisingai interpretuoti, tad svarbu atsižvelgti į visas smulkmenas. Nors katės ir šunys – skirtingos rūšys, žmonės dažnai šunų elgesį pritaiko katėms, taip sukeldami daugybę nesusipratimų.

Vestuves nusprendė atšvęsti kitaip: vietoje puokščių pasirinko šuniukus (18)

Vestuves nusprendė atšvęsti kitaip: vietoje puokščių pasirinko šuniukus
Becky ir John'as buvo pačiame vestuvių planavimo įkarštyje, kai pamatė gyvūnų prieglaudos „Little Guild“ įrašą socialiniame tinkle apie paliktus mažus šuniukus, ieškančius naujų namų. Pora sumąstė juos laikinai priimti ir prižiūrėti – juk anksčiau teko auginti paršiukus ir karves ir šis kartas neturėtų būti kuo nors sudėtingesnis, rašo BoredPanda.com.

Reikėjo drąsos: namų duris atvėrė bičių aviliui (1)

Reikėjo drąsos: namų duris atvėrė bičių aviliui
Pastaruoju metu bičių populiacija sparčiai mažėja - tam didelės įtakos turi šiuolaikinės žemdirbystės technologijos, naikinančios bičių gyvenamąją aplinką. Tai išties verčia sunerimti, mat bitės apdulkina augalus. Tam, kad bičių nykimo problema būtų išspręsta, reikia inovatyvių sprendimų - tai padaryti kur kas lengviau, nei įkalbėti stambią pramonę atsisakyti žalingos praktikos, rašo BoredPanda.com.

Neapsakomai miela: pažiūrėkite, kaip viena prie kitos glaudžiasi papūgėlės (17)

Neapsakomai miela: pažiūrėkite, kaip viena prie kitos glaudžiasi papūgėlės
Winter, Sprig, River ir Rain – 4 žvirblinės papūgėlės, labai mėgstančios meiliai viena prie kitos prisiglausti. Jas auginanti Rupa Sutton „Bored Panda“ puslapyje pasidalino nuotraukomis, kuriomis neįmanoma nesižavėti.

Pasieniečiai sulaukė labai mielo pastiprinimo: parodė naujus tarnybinius šuniukus (18)

Pasieniečiai sulaukė labai mielo pastiprinimo: parodė naujus tarnybinius šuniukus
Pasieniečių tarnybinių šunų būrį papildė keturi jauni belgų aviganiai. Pirmadienį Neymaras, Nemo, Nika ir Niko buvo perduoti naujiesiems šeimininkams – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasieniečiams kinologams.

Protingas šuo išgelbėjo šeimininkės gyvybę (2)

Protingas šuo išgelbėjo šeimininkės gyvybę
Kai prieš 6 mėnesius Poppy Yang išgelbėjo Taivano automobilių stovėjimo aikštelėje paliktą šunelį, nesitikėjo, kad ateis ta diena, kai šunelis atsidėkos jai tuo pačiu, rašo thedodo.com.

Šveicarijoje rastas prieš daugiau kaip penkis mėnesius Vokietijoje dingęs šuo (4)

Šveicarijoje rastas prieš daugiau kaip penkis mėnesius Vokietijoje dingęs šuo
Vokietijoje prieš daugiau kaip penkis mėnesius dingęs šuo netikėtai buvo surastas Šveicarijoje – gyvūną netoli Ciuricho miesto pastebėjo šalies paramedikai.

Stebuklas, nepaliekantis abejingų: prieš 10 metų pasiklydusi kalytė sugrįžo į namus (3)

Stebuklas, nepaliekantis abejingų: prieš 10 metų pasiklydusi kalytė sugrįžo į namus
Yra daug naminių gyvūnų dingimo istorijų, kai po kelių dienų nežinomybės jie vėl grįžta į namus. Tačiau labradorės Abby istorija yra unikali, rašo BoredPanda.com.

Neįtikėtinas atsidavimas: kalytė visą dieną nesitraukė nuo mirštančios draugės (7)

Neįtikėtinas atsidavimas: kalytė visą dieną nesitraukė nuo mirštančios draugės
Kalytė vardu Pancake buvo svarbia dramblių rezervato Tailande dalimi nuo pat tos akimirkos, kai prieš trejetą metų buvo priglausta iš gatvės. Kai klaidžiojančią kalytę pastebėjo viena rezervato darbuotoja ir paklausė įkūrėjos Katherine Connor, ar ši nenorėtų priglausti kalytės, moteris sutiko nedvejodama, rašo thedodo.com.

Nepaprasta draugystė: pitbulis ir jūrų kiaulytės tapo geriausiais draugais (8)

Nepaprasta draugystė: pitbulis ir jūrų kiaulytės tapo geriausiais draugais
Galbūt jūrų kiaulyčių ir pitbulio draugystė daugeliui gali pasirodyti neįprasta, tačiau vienai šeimai San Franciske tai jau tapo kasdienybe, rašo thedodo.com.

Peršerta kalytė negalėjo nė paeiti: gelbėtojai gyvūną pakeitė neatpažįstamai (1)

Peršerta kalytė negalėjo nė paeiti: gelbėtojai gyvūną pakeitė neatpažįstamai
Niagaros gyvūnų gerovės organizacijai praėjusių metų gegužę perduota didelį viršsvorį turėjusi biglių veislės kalytė Honey, negalinti net paeiti. Šeimininkas kalyte atsikratė ir norėjo ją užmigdyti, tačiau organizacijos darbuotojai atsisakė to imtis, rašo thedodo.com.

Kalytę kankino šeimininkės ilgesys: išvykusios merginos tėtis rado sprendimą (3)

Kalytę kankino šeimininkės ilgesys: išvykusios merginos tėtis rado sprendimą
Tėvai ilgėjosi rudenį į koledžą išvykusios dukters Annie Shi, tačiau žinojo, kad viskas taip ir turi būti. Vis dėlto, merginos kalytei Tarai buvo sunkiau tai pripažinti ir, likusi be savo geriausios draugės, ši labai nerimavo, rašo thedodo.com.

Iki nelaimės – vos kelios sekundės: šeimą nuo gaisro išgelbėjo šuo (5)

Iki nelaimės – vos kelios sekundės: šeimą nuo gaisro išgelbėjo šuo
Kiekvienas, išvydęs pitbulterjerą Roscoe, galėtų pasakyti, kad jo būdas visai neprimena sarginio šuns. Tačiau tuo metu, kai jo šeimai iškyla pavojus, šis šuo nedvejoja ir padaro viską, kad ją išgelbėtų, rašo thedodo.com.

Šunų vaidmuo vestuvėse didžiulis: akivaizdu, kas jaunavedžiams svarbiausia (7)

Šunų vaidmuo vestuvėse didžiulis: akivaizdu, kas jaunavedžiams svarbiausia
Gil'as ir Luna, kaip ir daugybė kitų porų, dievina savo šunis ir nori, kad jie visada būtų šalia. Vestuvės – ne išimtis. Kaip originaliai į šią svarbią gyvenimo progą įpinti ir savo augintinius? Į šį klausimą atsakančiomis nuotraukomis dalinasi BoredPanda.com.

Žiemos linksmybės: pažiūrėkite, kaip sniegu džiaugiasi voverės (3)

Žiemos linksmybės: pažiūrėkite, kaip sniegu džiaugiasi voverės
Kasdien raudonosios voverės yra priverstos ieškoti maisto. Tuo sumaniai pasinaudoja fotografas Geert'as Weggen'as, savo sode su maistu ir paruoštomis nuotraukų scenomis laukdamas atvykstančių išalkusių gyvūnų, rašo BoredPanda.com.