Palanga svetinga ne visiems: nesilaikantys vienos taisyklės turi reikalų su policija

 (93)
Į pajūrį su augintiniais atvykusiems poilsiautojams tenka ilgiau ieškoti, kur apsistoti. Negana to, su augintiniais negalima patekti į paplūdimį, kai kurias lauko kavines ir net į vaikų žaidimų aikštelę. DELFI Palangoje kalbinti poilsiautojai tikino, kad puikiai žino visus draudimus, tačiau daugelį jų laužo nejausdami sąžinės graužaties.
Poilsiautojai su šunimis
© DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)

Kempinge su šeima ir augintiniu apsistojęs Tomas prisipažino, kad jiems labai pasisekė, jog šį kartą juos čia priėmė su šuneliu. Net ir atviroje poilsiavietėje reikia laikytis tam tikrų taisyklių: „Reikia gyvūną laikyti pririštą ir net uždėti antsnukį. Taip yra bendrai parašyta. Neparašyta juk, koks šuo turi būti.“

Pasidomėjus, kur šeima palieka savo augintinį, kol laiką leidžią paplūdimyje, pašnekovas nusišypsojo ir patikino, kad šunelį pasiima kartu. „Esame gavę gelbėtojų įspėjimą. Nors šalia esantiems poilsiautojams šuo visiškai netrukdė“, – kalbėjo Tomas.

„Paplūdimys yra didžiulė problema, – rėžė Mopso šeimininkė Dalia. – Turiu mažą vaiką, prie žaidimų aikštelių irgi yra ženklas, kad su šunimis ten negalima. Bet einu ten ir nelabai kas ką sako, nors viena moteris užsipuolė ir grasino iškviesti policiją.“

Nors pašnekovės šuo nedidelis, daugeliui vis dėl to atrodo grėsmingas. „Ten, kur gyvenu, buvau jį trumpam paleidusi, tai prieš mane gyvenanti moteris su Jorkšyro terjeru baisiausiai užsipuolė, kad bijo ir pati, bijo ir šunį paleisti“, – aplinkinių baimes dėstė moteris.

Pasidomėjus, ar lengva rasti, kur apsistoti su augintiniu, nusišypsojusi pašnekovė patikino, kad tikrai nelengva: „Jei skelbime būna parašyta, kad su šunimis nepriima, net neskambinu. Turbūt paprasčiau apsistoti viešbučiuose, nes daug kur priima su šunimis už papildomą mokestį.“

Su mažyliu Palangoje atostogaujanti pašnekovė pasakojo, kad ir į paplūdimį keliauja kartu su savo Mopsu: „Gelbėtojai tik įspėja, jie negali išrašyti baudos, bet šiemet žmonės labai pikti. Negana to, pernai žmonės galėjo skambinti tik gelbėtojams, o dabar – tiesiai policijai.“

„Turiu du didelius šunis: Samojedą ir Haskį. Jie abu labai plaukuoti, todėl kažkur apsistoti yra labai sunku“, – pasakojo Palangoje poilsiaujanti Teklė ir patikino, kad lengviau rasti šunims draugišką viešbutį nei privačius nuomotojus. Tačiau net ir radus tokį viešbutį teks pakratyti piniginę: „Už visą kelių dienų viešnagę tenka sumokėti apie 15-20 eurų.“

O štai Maltos bišoną auginanti Barbora tikino, kad didelių problemų jos augintis nekelia. „Apsistojame pas žmones, – tikino mergina. – Jis toks, kad visur galima kartu eiti, visur jis gali būti. Jokių problemų nėra.“

Nedrausmingus poilsiautojus, keliaujančius į pajūrį kartu su savo augintiniais, įspėja gelbėtojai ir liepia kuo greičiau apleisti augintiniams draudžiamą zoną. Nepaklusus šiam liepimui, iškviečiami policijos pareigūnai, kurie skiria piniginę baudą.

Ir nors DELFI kalbinti poilsiautojai tikino, kad spjauna į įstatymus ir džiaugiasi atsipirkdami tik įspėjimais, policijos pareigūnų duomenys kalba ką kitą. Neseniai Palangos paplūdimyje buvo vykdomas reidas, kurio metu septyni poilsiautojai buvo įspėti apleisti paplūdimį, o dviem skirtos baudos – po 14 eurų.

Tiesa, tai tėra minimali bauda. Piktybiškiems ir dažnai nusižengiantiems poilsiautojams gali tekti mokėti ir 57 eurų dydžio baudą. Jei nusižengta ne pirmą kartą arba buvo pakenkta aplinkiniams, ši suma gali siekti ir daugiau nei 500 eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką (5)

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką
Pietų Australijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, suvirpinęs šimtus tūkstančių feisbuko vartotojų širdžių. Pakelėje išvydusios partrenktą kengūrą, Lauren Wagner ir Sarah Raggamuffin nepravažiavo pro šalį. Moterys priėjo prie gyvūno ir patikrino jo sterblę: didelei nuostabai, ten slėpėsi mažas kengūriukas.

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis
Rugpjūčio 11 dieną plintant miškų gaisrui „Nelson“, policininkai skubėjo gelbėti gyvūnų prieglaudoje laikomų šunų.

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos (11)

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos
Čia ožkos smalsios kaip šuniukai, sargo pareigas užima karvė Zuika, o vietoje žadintuvo kambaryje gieda gaidys Ugnius, portalui LRT.lt apie saugių namų fermos gyvūnams „Trys paršeliai“ kasdienybę pasakoja įkūrėjai Viktorija Naujokaitė ir Edvardas Stalionis. „Jei moki duoti dėmesio ir paglostyti, tada ir gaidys labai greitai socializuosis“, – sako E. Stalionis ir priduria, kad ūkininkų fermose tokių gyvūnų tikrai nepamatysime – sąlygos ten dažniausiai nežmoniškai žiaurios.

Internautai nesėkmingai bando atspėti: koks gyvūnas slepiasi tarp žaislų? (50)

Internautai nesėkmingai bando atspėti: koks gyvūnas slepiasi tarp žaislų?
Gali atrodyti, kad šioje nuotraukoje „pozuoja“ vien tik pliušiniai žaislai, tačiau jūs klystate – šiame kadre yra ir tikras gyvūnas. Vis dėlto, ne jums vienam sunku jį pamatyti – ši užduotis pasirodė sunki daugybei internautų, rašo thedodo.com.

Įspūdžiai po didžiausio pasaulyje renginio šunims: Lietuva tam dar nepasiruošusi specialiai DELFI iš Amsterdamo (26)

Įspūdžiai po didžiausio pasaulyje renginio šunims: Lietuva tam dar nepasiruošusi
Amsterdame, kuriame yra daugiau nei 800 tūkst. gyventojų ir dieną naktį verda veiksmas, įvyko išskirtinis renginys „World Dog Show“. 33 658 keturkojų ir bent dvigubai didesnė lydinčiųjų armija reiškia solidžią finansinę injekciją į Nyderlandų viešbučių bei kavinių-restoranų verslą.

Jaunikio šuo sužibėjo vestuvėse: pažiūrėkite, kaip jis pozuoja nuotraukose (19)

Jaunikio šuo sužibėjo vestuvėse: pažiūrėkite, kaip jis pozuoja nuotraukose
Nuo pat mažens šunelis Boone viską daro karto su šeimininku Jayce'u Conway. „Boone visuomet seka man iš paskos. Rytais kartu keliamės 4 val. 30 min., jis vyksta su manimi į darbą, tuomet kartu važinėjamės po golfo aikštę, kai išmokome žaisti“, – „The Dodo“ sakė šeimininkas.

Išrinktas gražiausias šuo pasaulyje specialiai DELFI iš Amsterdamo (10)

Išrinktas gražiausias šuo pasaulyje
Sekmadienį vakare „RAI Amsterdam“ daugiafunkciniame parodų centre finišavo keturias dienas trukęs gražiausių pasaulio šunų rinkimų maratonas „World Dog Show 2018“. Labiausiai prestižinis titulas „Best in Show“ šįkart atiteko Nyderlandų veislyne „Van Tum-Tum's Vriendjes“ auginamam Frosty Snowman.

Kačių pasaulio įdomybės: kačių kaimas, viešbutis ir pirmasis JK katinas (2)

Kačių pasaulio įdomybės: kačių kaimas, viešbutis ir pirmasis JK katinas
Kviečiame prisiminti garsiausias pasaulio kates ir įdomiausias su jomis susijusias istorijas.

Prieglauda turi atsaką piktadariams: su Lietuvos žvaigždėmis sukūrė jautrią dainą (10)

Prieglauda turi atsaką piktadariams: su Lietuvos žvaigždėmis sukūrė jautrią dainą
Gyvūnų globos organizacija „Vyšnių sodas“, aktyviai ginanti beglobių teises, sulaukė keršto protrūkio: buvo apiplėšti darbuotojai, iš globos namų išleisti gyvūnai. Šis skaudus įvykis gyvūnų teisių gynėjų neįbaugino ir paskatino sukurti neįprastą atsaką plėšikams, rašoma pranešime spaudai.

Į Amsterdamą susirinko gražiausi pasaulio šunys Specialiai DELFI iš Amsterdamo (23)

Į Amsterdamą susirinko gražiausi pasaulio šunys
Nyderlandų sostinės daugiafunkciniame parodų centre „RAI Amsterdam“ prasidėjo keturias dienas truksiantis svarbiausias šių metų kinologų forumas – „World Dog Show 2018“. Keturių tarptautinių parodų maratono metu bus tituluotas gražiausias pasaulio šuo.

Liepsnose užsimezgė neįprasta draugystė: nuo gaisro kartu gelbėjosi katė ir višta (10)

Liepsnose užsimezgė neįprasta draugystė: nuo gaisro kartu gelbėjosi katė ir višta
Kalifornijoje siaučiantis Carr gaisras jau apėmė 160 tūkst. akrų teritoriją. Šis gaisras – vienas iš baisiausių valstijos istorijoje. Nors nežinia, kiek aukų jis spėjo pareikalauti, pavojaus akivaizdoje pastebėta graži, netikėta draugystė, rašo thedodo.com.

Dingusi kalytė namo negrįžo visą mėnesį: laimei, jos šeima niekada nepasidavė (2)

Dingusi kalytė namo negrįžo visą mėnesį: laimei, jos šeima niekada nepasidavė
Justinas Scott'as – greitosios pagalbos medikas, kadaise sualukęs itin sudėtingo iškvietimo, kurio metu žuvo jo draugas. Medikas buvo sukrėstas ir tuomet, kai jo gyvenime labiausiai reikėjo pagalbos, pasirodė kalytė Shelby. Nuo tos akimirkos, kai vyras priglaudė kaniterapinę kalytę, jo gyvenimas akivaizdžiai pagerėjo, rašo thedodo.com.

Delfinai – dideliame pavojuje: paaiškėjo didesni nei manyta jų medžioklės mastai (5)

Delfinai – dideliame pavojuje: paaiškėjo didesni nei manyta jų medžioklės mastai
Trijų gyvūnų apsaugos organizacijų paskelbtas tyrimas parodė, kad delfinų ir jūrų kiaulių yra sumedžiojama daugiau nei manyta.

10 kačių, tapusių modeliais: pažiūrėkite, kokios jos gražios (14)

10 kačių, tapusių modeliais: pažiūrėkite, kokios jos gražios
Felicity Berkleef – didelė kačių gerbėja, mėgstanti jas fotografuoti. Jos įkeliamas žavingų keturkojų modelių nuotraukas stebi 34,7 tūkst. sekėjų. „Bored Panda“ dalinasi įspūdingiausiomis jos nuotraukomis – kviečiame pasižiūrėti.

Pagaliau namuose: ankštame narve gyvenusi cirko meška paleidžiama į laisvę (27)

Pagaliau namuose: ankštame narve gyvenusi cirko meška paleidžiama į laisvę
Cirko meškutė Napa neįsivaizdavo, kaip atrodo pasaulis už jos narvo grotų. Gyvūnas gimė zoologijos sode, iš kurio pateko į cirko Serbijoje rengiamus pasirodymus. Tiesa, 2009 m. Serbijoje cirko pasirodymai su laukiniais gyvūnais buvo uždrausti, todėl Napa buvo perkelta į zoologijos sodą, kuriame ir toliau gyveno siaubingomis sąlygomis, rašo thedodo.com.