Palanga svetinga ne visiems: nesilaikantys vienos taisyklės turi reikalų su policija

 (93)
Į pajūrį su augintiniais atvykusiems poilsiautojams tenka ilgiau ieškoti, kur apsistoti. Negana to, su augintiniais negalima patekti į paplūdimį, kai kurias lauko kavines ir net į vaikų žaidimų aikštelę. DELFI Palangoje kalbinti poilsiautojai tikino, kad puikiai žino visus draudimus, tačiau daugelį jų laužo nejausdami sąžinės graužaties.
Poilsiautojai su šunimis
© DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)

Kempinge su šeima ir augintiniu apsistojęs Tomas prisipažino, kad jiems labai pasisekė, jog šį kartą juos čia priėmė su šuneliu. Net ir atviroje poilsiavietėje reikia laikytis tam tikrų taisyklių: „Reikia gyvūną laikyti pririštą ir net uždėti antsnukį. Taip yra bendrai parašyta. Neparašyta juk, koks šuo turi būti.“

Pasidomėjus, kur šeima palieka savo augintinį, kol laiką leidžią paplūdimyje, pašnekovas nusišypsojo ir patikino, kad šunelį pasiima kartu. „Esame gavę gelbėtojų įspėjimą. Nors šalia esantiems poilsiautojams šuo visiškai netrukdė“, – kalbėjo Tomas.

„Paplūdimys yra didžiulė problema, – rėžė Mopso šeimininkė Dalia. – Turiu mažą vaiką, prie žaidimų aikštelių irgi yra ženklas, kad su šunimis ten negalima. Bet einu ten ir nelabai kas ką sako, nors viena moteris užsipuolė ir grasino iškviesti policiją.“

Nors pašnekovės šuo nedidelis, daugeliui vis dėl to atrodo grėsmingas. „Ten, kur gyvenu, buvau jį trumpam paleidusi, tai prieš mane gyvenanti moteris su Jorkšyro terjeru baisiausiai užsipuolė, kad bijo ir pati, bijo ir šunį paleisti“, – aplinkinių baimes dėstė moteris.

Pasidomėjus, ar lengva rasti, kur apsistoti su augintiniu, nusišypsojusi pašnekovė patikino, kad tikrai nelengva: „Jei skelbime būna parašyta, kad su šunimis nepriima, net neskambinu. Turbūt paprasčiau apsistoti viešbučiuose, nes daug kur priima su šunimis už papildomą mokestį.“

Su mažyliu Palangoje atostogaujanti pašnekovė pasakojo, kad ir į paplūdimį keliauja kartu su savo Mopsu: „Gelbėtojai tik įspėja, jie negali išrašyti baudos, bet šiemet žmonės labai pikti. Negana to, pernai žmonės galėjo skambinti tik gelbėtojams, o dabar – tiesiai policijai.“

„Turiu du didelius šunis: Samojedą ir Haskį. Jie abu labai plaukuoti, todėl kažkur apsistoti yra labai sunku“, – pasakojo Palangoje poilsiaujanti Teklė ir patikino, kad lengviau rasti šunims draugišką viešbutį nei privačius nuomotojus. Tačiau net ir radus tokį viešbutį teks pakratyti piniginę: „Už visą kelių dienų viešnagę tenka sumokėti apie 15-20 eurų.“

O štai Maltos bišoną auginanti Barbora tikino, kad didelių problemų jos augintis nekelia. „Apsistojame pas žmones, – tikino mergina. – Jis toks, kad visur galima kartu eiti, visur jis gali būti. Jokių problemų nėra.“

Nedrausmingus poilsiautojus, keliaujančius į pajūrį kartu su savo augintiniais, įspėja gelbėtojai ir liepia kuo greičiau apleisti augintiniams draudžiamą zoną. Nepaklusus šiam liepimui, iškviečiami policijos pareigūnai, kurie skiria piniginę baudą.

Ir nors DELFI kalbinti poilsiautojai tikino, kad spjauna į įstatymus ir džiaugiasi atsipirkdami tik įspėjimais, policijos pareigūnų duomenys kalba ką kitą. Neseniai Palangos paplūdimyje buvo vykdomas reidas, kurio metu septyni poilsiautojai buvo įspėti apleisti paplūdimį, o dviem skirtos baudos – po 14 eurų.

Tiesa, tai tėra minimali bauda. Piktybiškiems ir dažnai nusižengiantiems poilsiautojams gali tekti mokėti ir 57 eurų dydžio baudą. Jei nusižengta ne pirmą kartą arba buvo pakenkta aplinkiniams, ši suma gali siekti ir daugiau nei 500 eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Išdykęs šunelis tapo žvaigžde: „Street View“ automobilio gaudynės kelia juoką (4)

Išdykęs šunelis tapo žvaigžde: „Street View“ automobilio gaudynės kelia juoką
Pastaruoju metu daug kalbama apie duomenų saugumą internete, bet panašu, kad dėl savo privačių duomenų viešinimo susirūpinti turėtų ne tik interneto vartotojai. Štai, šio šunelio šėlionės, patekusios į „Google" kuriamus „Street View“ žemėlapius, apskriejo visą internetą, rašo BoredPanda.com.

Nuotraukos, kurios pakelia nuotaiką: pažiūrėkite, kaip pelytėms gera žieduose (2)

Nuotraukos, kurios pakelia nuotaiką: pažiūrėkite, kaip pelytėms gera žieduose
Jeigu šiandien atsikėlėte blogos nuotaikos, gali būti, kad viskas, ko jums trūksta - tai trumpa pertrauka nuo darbų pasižiūrint į kažką mielo ir smagaus. Pavyzdžiui, tai gali būti pelės mažylės, rašo BoredPanda.com.

Šunelis, kuriam nėra abejingų: gražuolio nosį puošia širdies formos dėmė (12)

Šunelis, kuriam nėra abejingų: gražuolio nosį puošia širdies formos dėmė
Ne paslaptis, kad dalmatinai – gražuoliai, kurių kūną puošia įvairių formų dėmės. Dalmatinas vardu Vilis taip pat yra unikalus. Jo šeimą iškart sužavėjo ypatinga širdelės formos dėmė ant šunelio nosies, rašo BoredPanda.com.

Iškalbinga katino išraiška: tokio pikto gyvūno turbūt dar nematėte (16)

Iškalbinga katino išraiška: tokio pikto gyvūno turbūt dar nematėte
Kol vieni gyvūnai atrodo mieli ir pūkuoti, kiti atrodo.. niekuo nepatenkinti. Loki – sfinksas, primenantis seną vyrą, šaukiantį, kad dingtumėte iš jo kiemo, rašo BoredPanda.com.

Neįtikėtina apkurtusio šuns istorija: po ilgų klajonių jis rado jaukius namus (4)

Neįtikėtina apkurtusio šuns istorija: po ilgų klajonių jis rado jaukius namus
Dešimties mėnesių kurčias stafordšyras Ivor turėjo labai sunkią gyvenimo pradžią. Dėl savo negalios jis pakeitė net 5 šeimas, tačiau gyvūnų gerovės organizaciją, kuri vadinasi Karališkoji organizacija prevencijai prieš žiaurumą prieš gyvūnus, rašo BoredPanda.com.

Žvaigžde tapęs katinas: tik pažvelkite, kaip jis meistriškai pozuoja prieš kameras (9)

Žvaigžde tapęs katinas: tik pažvelkite, kaip jis meistriškai pozuoja prieš kameras
Turbūt visi yra sutikę labai fotogeniškų žmonių. Tačiau, kiek pasaulyje yra puikiai prieš objektyvą atrodančių kačių? Vienas toks keturkojis gyveną Japonijoje ir, kaip juokauja jo šeimininkas, katinėlis yra tikras fotoaparato objektyvo specialistas.

Didvyriškas poelgis išgelbėjo voveraitės gyvybę (10)

Didvyriškas poelgis išgelbėjo voveraitės gyvybę
Ne visi herojai dėvi apsiaustus ir šie vyrai yra to pavyzdys, rašo BoredPanda.com. Grupelė jaunų vyrų prisiėmė atsakomybę ir į gyvenimą sugrąžino mažytę voveraitę.

Šios nuotraukos priverčia juoktis iki ašarų: parodo, kokie iš tikrųjų yra haskiai (28)

Šios nuotraukos priverčia juoktis iki ašarų: parodo, kokie iš tikrųjų yra haskiai
Visi, kas augina haskio veislės šunį, puikiai žino jo trūkumus ir privalumus. Viena vertus, haskiai gali būti pasyvūs ir tingūs gyvūnai, su kuriais neįtikėtinai nuobodu. Antra vertus, jie nepaprastai kultūringi, mandagūs ir greitai išmoksta gerų manierų, rašo BoredPanda.com.

Šuns defektas tapo jo išskirtiniu bruožu: kitą tokį rasti labai sunku

Šuns defektas tapo jo išskirtiniu bruožu: kitą tokį rasti labai sunku
Poti aka yra dvejų metų prancūzų buldogas, turintis retą paveldėta sutrikimą. Jis negali laikyti burnoje viso savo liežuvio, todėl jo galiukas visuomet kapo ant apatinės snukučio dalies, rašo BoredPanda.com.

Kas slypi po liūdniausio šuns kauke: šis gražuolis nuolat stebina savo šeimininkę (14)

Kas slypi po liūdniausio šuns kauke: šis gražuolis nuolat stebina savo šeimininkę
Jeigu esate nors kartą pagalvojč, kaip buldogas atrodo su antakiais, ko gero, pamatę šios kalytės antakius, negalėsite nuo jų atitraukti akių, rašo BoredPanda.com

Reto grožio kalytė: gerbėjus sužavėjo jos neįprastos ausys (15)

Reto grožio kalytė: gerbėjus sužavėjo jos neįprastos ausys
Visame pasaulyje galime rasti tūkstančius mielų gyvūnų, tačiau Goma yra ypatinga. Žavinga kalytė, kurios didelės apvalios ausys primena peliuko Mikio personažą, turi virš 60 tūkst. gerbėjų instagrame, rašo BoredPanda.com.

Neįprasta augintinė: moteris papasakojo, ką reiškia kambaryje laikyti lapę (13)

Neįprasta augintinė: moteris papasakojo, ką reiškia kambaryje laikyti lapę
Jessika Coker – moteris, namuose auginanti dvejų metų lapę Juniper, turinčią virš 2 milijonų sekėjų savo instagramo paskyroje. Lyg to būtų maža, be šios lapės moteris augina malamuto mišrūną Moose, jauną lapiuką Figą, dvi nykštukines voveres Petunią ir Peach bei keletą roplių, rašo BoredPanda.com.

Iki ašarų juokinga kova: pažiūrėkite, kaip kiškiai aiškinasi santykius (12)

Iki ašarų juokinga kova: pažiūrėkite, kaip kiškiai aiškinasi santykius
Interneto platybėse pasirodė vaizdo įrašas, susilaukęs daug dėmesio ir juoko. „Daily Mail“ puslapyje pasidalintame vaizdo įraše porelė kiškių bando išsiaiškinti, kuris iš jų yra tikrasis Velykų kiškis. Šį klausimą gyvūnai bando išspręsti kumščiais, ar, tiksliau, letenėlėmis.

Vokietijoje duris atverė taksų veislės šuneliams skirtas muziejus (1)

Vokietijoje duris atverė taksų veislės šuneliams skirtas muziejus
Vokietijos Pasau mieste duris atvers naujas muziejus, skirtas vokiečių itin mylimiems taksų veislės šuneliais. Skelbiama, kad jame bus galima apžiūrėti per 2 tūkst. eksponatų – nuo takso formos duonos iki didžiulės auksinės statulos.

Pažiūrėkite į mažuosius asiliukus: argi jie ne mieli? (28)

Pažiūrėkite į mažuosius asiliukus: argi jie ne mieli?
Gyvūnų jaunikliai sugeba suvirpinti kiekvieną širdį – net jei ji būtų iš geležies. Bet kol visi žavisi delnuose telpančiais lapiukais ar stirniukais, ar kas nors pagalvoja apie tai, kokie mieli yra asiliukai? Juk dažniausiai juos minime tik siekdami įžeisti kitus, rašo BoredPanda.com.