Nuomonė. Sudie, pikta ir nyki Palanga!

 (334)
Liepa. Palanga. Pats sezono įkarštis. Daugybę metų vykstant į kurortą buvo įprasta „sėdėti kamščiuose”, skaityti bobučių plakatus apie nuomojamus (vienas už kitą prabangesnius) kambarius plaukti su banguojančia minia į pliažą, klausyti paplūdimio prekeivių šūkaliojimų „karšti čeburėėėkai, šaltas aluuus!!!”, laipioti per poniučių ir panelių blauzdas skubant iš putotos Baltijos, kvėpuoti šviežiu šlapimo tvaiku ir nubėgus į kopas pritūpti krūmuose, stengiantis neįlipti į tautiečio patriestą miną. O šiemetinė vasaros Palanga...Tuščia... Nyku...
Šuo su savo šeimininku pliaže
© Asmeninio archyvo nuotr.

Paplūdimio zonoje kilometro spinduliu gal koks dvidešimt poilsiautojų. Nei rusų, nei vokiečių, nei lietuvių. Nei prekeivių, nei turistų, nei... riestauodegių blondinių. Nėr į ką net akies slapta užmest. Niekas negeria, nesikeikia, nerūko, nešiukšlina, nesimuša – net neįdomu. Gal kiek didesnis sambrūzdis prie Palangos tilto ir Basanavičiaus gatvėje. Tačiau bendras vaizdas – nelyginant paplūdimių tuštėjimo metas.

Tačiau baisiausia ne dėl to, kad pagrindiniame Lietuvos kurorte nyku ir tuščia. Baisiausia, jog miestas, jo infrastruktūra ir verslas merdi!!! Kas dėl to kaltas???!!! Ir pagaliau miesto valdžia nutaria išsiaiškinti ir demaskuoti Lietuvos gintarinio kurorto patrauklumo dvasią niokojančius niekadėjus. Pasitelkiamos specialios policijos pajėgos, gelbėtojai, į padangę pakeliamas dronas. Trūksta nebent greitojo reagavimo rinktinės „Aras“ smogikų. Ir štai... pagaliau!!! Nusikaltėlis surastas. Tai sprindžio dydžio kinų kuoduotasis šunelis!!!!

Būtent dėl jo kaltės iš Palangos paplūdimių dingo dešimtys tūkstančių rusų ir lietuvių poilsiautojų. Palaukit, tai dar ne viskas! Tokių nusikaltėlių ne vienas!!! Jų – beveik dešimt. Tai tikrų tikriausia nusikalstama grupuotė! Gauja! Mafija! Policija net kelias valandas triūsia tuščiame paplūdimyje ir sulaiko visą nusikalstamą keturkojų kartelį. Septyni pažeidėjai demaskuoti, du nubausti. Paplūdimio nusikaltėlių gaujai - galas.

Šuo
Šuo
© Asmeninio archyvo nuotr.

Pajuokavom. O dabar rimtai. Siūlyčiau vietos verslininkams ir sveiko proto politikams labai rimtai ištarkuoti pasturgalį tokios idiotiškos akcijos (už mūsų, mokesčių mokėtojų pinigus) organizatoriui. Pirmiausia jau vien dėl to, kad šunys tuščiame paplūdimyje - toks menkas pažeidimas, lyginant su tais, kuriuos daro pati Palangos miesto administracija. Pirmiausia pagal higienos normų reikalavimus paplūdimiai turi būti suskirstyti į žaidimų ir poilsio zonas, apie tai informuojant aiškiai matomuose stenduose. Kas 50 metrų privalo būti persirengimo kabinos, kas 25 metrai – šiukšlių dėžės, privalo būti geriamas vanduo, privalo būti medicinos punktai. Nekabant apie tualetus.

KUR KAKOT, atleiskit?! Kur visa tai???!!!! Kur higienos normose numatyti paplūdimių atributai???!!! Nieko panašaus nėra. Tad jei miesto savivaldybė nevykdo paplūdimiams nustatytų higienos normų reikalavimų, dėl to kalti... šunys? Tai gal šį idiotišką reidą sumaniusiam klerkui reikia pasiskaityti Lietuvos Respublikos įstatymus? Gal spec. tarnyboms vertėtų higienos normų neatitinkančiuose paplūdimiuose (vadinasi, ne paplūdimiuose) ieškoti kaltų ne tarp gauruotų keturkojų, o tų normų nesilaikančių dvikojų?

Nuoširdžiai patariu Palangos miesto policijai, Klaipėdos higienos specialistams ir gelbėtojams dėl aukščiau išvardintų pažeidimų ir higienos normų nesilaikymo užsukti į Palangos mero Šarūno Vaitkaus kabinetą ir išrašyti jam administracinės teisės pažeidimų protokolą. Ir ne vieną.

Baigiant šunų temą, noriu pridurti, kad mes vis dar vieninteliai iš ES šalių esame neturintys paplūdimių keturkojams. Gyvūnų gerovės srityje atsiliekame dvidešimt penkeriais metais. Nerasite nei vieno kurorto Europoje (nekalbu apie posovietinėms šalims skirtas turistines zonas), kur nebūtų paplūdimio keturkojams.

Girdžiu, kaip rėkia ir keikiasi, šunofobai ir šunofobės mamos, kad neves savo vaikų nei į vandenį, nei į kavinę, nei į paplūdimį, kur buvo ar yra šuo. Tačiau mielieji ir mielosios, gerbkime vieni kitus. Mes pykstamės būtent dėl to, kad neturim taisyklių. Jei būtų atskiros zonos, kuriose mes nesusidurtume, problema išnyktų savaime. Nereiktų slapstytis gyvūnų mylėtojams ir piktintis šunų „heiteriams”.

O jei ne visai apie šunis, tačiau apie Palangos paplūdimių tuštybės priežastį, tai išvada paprasta – kainos. Kiaulienos kepsnys - 10 eurų. Kuklūs pietūs dviems asmenims - 30 eurų. Rūkytas karšis – 10 eurų, upėtakis – 10 eurų. Padori nakvynė – 100 eurų. Nepykit, mere, atleiskit, vietos verslininkai, pasiturinčiam ar vidutines pajamas gaunančiam lietuviui per prasta ilsėtis kukliuose, bet brangiuose apartamentuose, valgyti sukiužusioje knaipėje, gulėti šaltame paplūdimyje, kuris neatitinka higienos normų ir sisioti krūmuose. Ir dar tas lietus ir vėjas, kad jį kur devynios…

Už tuos pačius pinigus galima kuo puikiausiai ilsėtis prabangiuose Italijos, Ispanijos, Turkijos kurortuose. O biednam žmogui Palanga jau ech… nebeįkandama.

Kur išeitis? Miesto administracijos ir Lietuvos politikų galvose. Jau metus laiko Sveikatos apsaugos ministerijos vadovų stalčiuose dūla projektas dėl draudimo vesti keturkojus į paplūdimius panaikinimo. Jei pajūrio kurortuose atsirastų specialios zonos keturkojams, čia sulėktų tūkstančiai gyvūnų mylėtojų, pasirengusių pakloti nemažus pinigus už savo keturkojo vaiko atostogas. Kuriems, beje, nesvarbu nei oras, nei prabanga. O tokių mylėtojų Lietuvoje – beveik milijonas! Galima būtų rinkti mokesčius, nuomoti bliūdelius, skėčius, imti mokestį už nakvynę, teikti kitas paslaugas. Bet ar taip gali sugebėti mąstyti savo sultyse verdantis klerkas? Aišku, kad ne. Įstatymų nesilaikantis išminčius iš savo kiemo teritorijos šiandien veja paskutinį jam nešantį pelną objektą – mažą, drebantį iš šalčio kinų kuoduotąjį...

Sudie pikta, atšiauri, nyki Palanga. Atsiprašau - sudie, Palangos biurokratai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti mintimis? Išsakyti savo nuomonę? Padiskutuoti su autoriumi? Laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Augintiniai“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Jaunikio šuo sužibėjo vestuvėse: pažiūrėkite, kaip jis pozuoja nuotraukose (11)

Jaunikio šuo sužibėjo vestuvėse: pažiūrėkite, kaip jis pozuoja nuotraukose
Nuo pat mažens šunelis Boone viską daro karto su šeimininku Jayce'u Conway. „Boone visuomet seka man iš paskos. Rytais kartu keliamės 4 val. 30 min., jis vyksta su manimi į darbą, tuomet kartu važinėjamės po golfo aikštę, kai išmokome žaisti“, – „The Dodo“ sakė šeimininkas.

Išrinktas gražiausias šuo pasaulyje specialiai DELFI iš Amsterdamo (9)

Išrinktas gražiausias šuo pasaulyje
Sekmadienį vakare „RAI Amsterdam“ daugiafunkciniame parodų centre finišavo keturias dienas trukęs gražiausių pasaulio šunų rinkimų maratonas „World Dog Show 2018“. Labiausiai prestižinis titulas „Best in Show“ šįkart atiteko Nyderlandų veislyne „Van Tum-Tum's Vriendjes“ auginamam Frosty Snowman.

Kačių pasaulio įdomybės: kačių kaimas, viešbutis ir pirmasis JK katinas (1)

Kačių pasaulio įdomybės: kačių kaimas, viešbutis ir pirmasis JK katinas
Kviečiame prisiminti garsiausias pasaulio kates ir įdomiausias su jomis susijusias istorijas.

Prieglauda turi atsaką piktadariams: su Lietuvos žvaigždėmis sukūrė jautrią dainą (10)

Prieglauda turi atsaką piktadariams: su Lietuvos žvaigždėmis sukūrė jautrią dainą
Gyvūnų globos organizacija „Vyšnių sodas“, aktyviai ginanti beglobių teises, sulaukė keršto protrūkio: buvo apiplėšti darbuotojai, iš globos namų išleisti gyvūnai. Šis skaudus įvykis gyvūnų teisių gynėjų neįbaugino ir paskatino sukurti neįprastą atsaką plėšikams, rašoma pranešime spaudai.

Į Amsterdamą susirinko gražiausi pasaulio šunys Specialiai DELFI iš Amsterdamo (22)

Į Amsterdamą susirinko gražiausi pasaulio šunys
Nyderlandų sostinės daugiafunkciniame parodų centre „RAI Amsterdam“ prasidėjo keturias dienas truksiantis svarbiausias šių metų kinologų forumas – „World Dog Show 2018“. Keturių tarptautinių parodų maratono metu bus tituluotas gražiausias pasaulio šuo.

Liepsnose užsimezgė neįprasta draugystė: nuo gaisro kartu gelbėjosi katė ir višta (10)

Liepsnose užsimezgė neįprasta draugystė: nuo gaisro kartu gelbėjosi katė ir višta
Kalifornijoje siaučiantis Carr gaisras jau apėmė 160 tūkst. akrų teritoriją. Šis gaisras – vienas iš baisiausių valstijos istorijoje. Nors nežinia, kiek aukų jis spėjo pareikalauti, pavojaus akivaizdoje pastebėta graži, netikėta draugystė, rašo thedodo.com.

Dingusi kalytė namo negrįžo visą mėnesį: laimei, jos šeima niekada nepasidavė (3)

Dingusi kalytė namo negrįžo visą mėnesį: laimei, jos šeima niekada nepasidavė
Justinas Scott'as – greitosios pagalbos medikas, kadaise sualukęs itin sudėtingo iškvietimo, kurio metu žuvo jo draugas. Medikas buvo sukrėstas ir tuomet, kai jo gyvenime labiausiai reikėjo pagalbos, pasirodė kalytė Shelby. Nuo tos akimirkos, kai vyras priglaudė kaniterapinę kalytę, jo gyvenimas akivaizdžiai pagerėjo, rašo thedodo.com.

Delfinai – dideliame pavojuje: paaiškėjo didesni nei manyta jų medžioklės mastai (5)

Delfinai – dideliame pavojuje: paaiškėjo didesni nei manyta jų medžioklės mastai
Trijų gyvūnų apsaugos organizacijų paskelbtas tyrimas parodė, kad delfinų ir jūrų kiaulių yra sumedžiojama daugiau nei manyta.

10 kačių, tapusių modeliais: pažiūrėkite, kokios jos gražios (14)

10 kačių, tapusių modeliais: pažiūrėkite, kokios jos gražios
Felicity Berkleef – didelė kačių gerbėja, mėgstanti jas fotografuoti. Jos įkeliamas žavingų keturkojų modelių nuotraukas stebi 34,7 tūkst. sekėjų. „Bored Panda“ dalinasi įspūdingiausiomis jos nuotraukomis – kviečiame pasižiūrėti.

Pagaliau namuose: ankštame narve gyvenusi cirko meška paleidžiama į laisvę (27)

Pagaliau namuose: ankštame narve gyvenusi cirko meška paleidžiama į laisvę
Cirko meškutė Napa neįsivaizdavo, kaip atrodo pasaulis už jos narvo grotų. Gyvūnas gimė zoologijos sode, iš kurio pateko į cirko Serbijoje rengiamus pasirodymus. Tiesa, 2009 m. Serbijoje cirko pasirodymai su laukiniais gyvūnais buvo uždrausti, todėl Napa buvo perkelta į zoologijos sodą, kuriame ir toliau gyveno siaubingomis sąlygomis, rašo thedodo.com.

Neįprasta gelbėjimo operacija: geri žmonės išgelbėjo skęstantį flamingą (7)

Neįprasta gelbėjimo operacija: geri žmonės išgelbėjo skęstantį flamingą
Franco Guicciardi dirba banglenčių sporto instruktoriumi viename Italijos paplūdimyje. Vieną dieną, žvelgdamas į vandenyną, jis išvydo tolumoje skęstantį gyvūną. Netrukus vyras atpažino, kad skenduolis yra flamingas. Vyras greitai pasikvietė draugą, griebė banglentes ir nuskubėjo paukščiui į pagalbą, rašo thedodo.com.

Veislyne šis šuo buvo išmestas: šiandien visi stebisi jo panašumu į meškiuką (3)

Veislyne šis šuo buvo išmestas: šiandien visi stebisi jo panašumu į meškiuką
Nors atrodo, kad šuniukų žavesiui neįmanoma atsispirti, norisi jais rūpintis ir juos glostyti, vis dar esama žmonių, kurie juos beširdiškai palieka ir išmeta kaip šiukšles. Taip nutiko ir Pomeranijos špicui Bertramui, kurį veisėjai paliko dėl to, nes šunelis buvo „perdidelis pardavimui“, rašo BoredPanda.com.

Stulbinantys pokyčiai prieglaudoje: pasveikusią kalytę sunku atpažinti (9)

Stulbinantys pokyčiai prieglaudoje: pasveikusią kalytę sunku atpažinti
Teksase rasta kalytė Skye anksčiau atrodė išties prastai. Vos vienerių haskių veislės mišrūnei buvo nuslinkęs kailis, kalytė buvo užsikrėtusi erkių pernešamomis ligomis. Prieglaudoje, kurioje ji atsidūrė, gyvūnams greitai buvo atliekama eutanazija, ir Skye dienos jau buvo suskaičiuotos, rašo thedodo.com.

Nepaprastas pasimatymas po vandeniu: naras pasisveikina su pačiu didžiausiu rykliu (3)

Nepaprastas pasimatymas po vandeniu: naras pasisveikina su pačiu didžiausiu rykliu
Šis ryklys savo dydžiu prilygsta tam, kurį matėte filme „Nasrai“. Jiedu skiriasi tik tuo, kad didysis baltasis ryklys, vardu Deep Blue, yra tikras. 6 metrų ilgio Deep Blue yra laikoma didžiausiu rykliu, kuris buvo nufilmuotas, rašo thedodo.com.

Įtaria Egipto zoologijos sodą asilą perdažius kaip zebrą (7)

Įtaria Egipto zoologijos sodą asilą perdažius kaip zebrą
Egipto zoologijos sodas kaltinamas mėginęs apgauti lankytojus, kai asilą nudažė kaip zebrą.