Nuomonė. Sudie, pikta ir nyki Palanga!

 (334)
Liepa. Palanga. Pats sezono įkarštis. Daugybę metų vykstant į kurortą buvo įprasta „sėdėti kamščiuose”, skaityti bobučių plakatus apie nuomojamus (vienas už kitą prabangesnius) kambarius plaukti su banguojančia minia į pliažą, klausyti paplūdimio prekeivių šūkaliojimų „karšti čeburėėėkai, šaltas aluuus!!!”, laipioti per poniučių ir panelių blauzdas skubant iš putotos Baltijos, kvėpuoti šviežiu šlapimo tvaiku ir nubėgus į kopas pritūpti krūmuose, stengiantis neįlipti į tautiečio patriestą miną. O šiemetinė vasaros Palanga...Tuščia... Nyku...
Šuo su savo šeimininku pliaže
© Asmeninio archyvo nuotr.

Paplūdimio zonoje kilometro spinduliu gal koks dvidešimt poilsiautojų. Nei rusų, nei vokiečių, nei lietuvių. Nei prekeivių, nei turistų, nei... riestauodegių blondinių. Nėr į ką net akies slapta užmest. Niekas negeria, nesikeikia, nerūko, nešiukšlina, nesimuša – net neįdomu. Gal kiek didesnis sambrūzdis prie Palangos tilto ir Basanavičiaus gatvėje. Tačiau bendras vaizdas – nelyginant paplūdimių tuštėjimo metas.

Tačiau baisiausia ne dėl to, kad pagrindiniame Lietuvos kurorte nyku ir tuščia. Baisiausia, jog miestas, jo infrastruktūra ir verslas merdi!!! Kas dėl to kaltas???!!! Ir pagaliau miesto valdžia nutaria išsiaiškinti ir demaskuoti Lietuvos gintarinio kurorto patrauklumo dvasią niokojančius niekadėjus. Pasitelkiamos specialios policijos pajėgos, gelbėtojai, į padangę pakeliamas dronas. Trūksta nebent greitojo reagavimo rinktinės „Aras“ smogikų. Ir štai... pagaliau!!! Nusikaltėlis surastas. Tai sprindžio dydžio kinų kuoduotasis šunelis!!!!

Būtent dėl jo kaltės iš Palangos paplūdimių dingo dešimtys tūkstančių rusų ir lietuvių poilsiautojų. Palaukit, tai dar ne viskas! Tokių nusikaltėlių ne vienas!!! Jų – beveik dešimt. Tai tikrų tikriausia nusikalstama grupuotė! Gauja! Mafija! Policija net kelias valandas triūsia tuščiame paplūdimyje ir sulaiko visą nusikalstamą keturkojų kartelį. Septyni pažeidėjai demaskuoti, du nubausti. Paplūdimio nusikaltėlių gaujai - galas.

Šuo
Šuo
© Asmeninio archyvo nuotr.

Pajuokavom. O dabar rimtai. Siūlyčiau vietos verslininkams ir sveiko proto politikams labai rimtai ištarkuoti pasturgalį tokios idiotiškos akcijos (už mūsų, mokesčių mokėtojų pinigus) organizatoriui. Pirmiausia jau vien dėl to, kad šunys tuščiame paplūdimyje - toks menkas pažeidimas, lyginant su tais, kuriuos daro pati Palangos miesto administracija. Pirmiausia pagal higienos normų reikalavimus paplūdimiai turi būti suskirstyti į žaidimų ir poilsio zonas, apie tai informuojant aiškiai matomuose stenduose. Kas 50 metrų privalo būti persirengimo kabinos, kas 25 metrai – šiukšlių dėžės, privalo būti geriamas vanduo, privalo būti medicinos punktai. Nekabant apie tualetus.

KUR KAKOT, atleiskit?! Kur visa tai???!!!! Kur higienos normose numatyti paplūdimių atributai???!!! Nieko panašaus nėra. Tad jei miesto savivaldybė nevykdo paplūdimiams nustatytų higienos normų reikalavimų, dėl to kalti... šunys? Tai gal šį idiotišką reidą sumaniusiam klerkui reikia pasiskaityti Lietuvos Respublikos įstatymus? Gal spec. tarnyboms vertėtų higienos normų neatitinkančiuose paplūdimiuose (vadinasi, ne paplūdimiuose) ieškoti kaltų ne tarp gauruotų keturkojų, o tų normų nesilaikančių dvikojų?

Nuoširdžiai patariu Palangos miesto policijai, Klaipėdos higienos specialistams ir gelbėtojams dėl aukščiau išvardintų pažeidimų ir higienos normų nesilaikymo užsukti į Palangos mero Šarūno Vaitkaus kabinetą ir išrašyti jam administracinės teisės pažeidimų protokolą. Ir ne vieną.

Baigiant šunų temą, noriu pridurti, kad mes vis dar vieninteliai iš ES šalių esame neturintys paplūdimių keturkojams. Gyvūnų gerovės srityje atsiliekame dvidešimt penkeriais metais. Nerasite nei vieno kurorto Europoje (nekalbu apie posovietinėms šalims skirtas turistines zonas), kur nebūtų paplūdimio keturkojams.

Girdžiu, kaip rėkia ir keikiasi, šunofobai ir šunofobės mamos, kad neves savo vaikų nei į vandenį, nei į kavinę, nei į paplūdimį, kur buvo ar yra šuo. Tačiau mielieji ir mielosios, gerbkime vieni kitus. Mes pykstamės būtent dėl to, kad neturim taisyklių. Jei būtų atskiros zonos, kuriose mes nesusidurtume, problema išnyktų savaime. Nereiktų slapstytis gyvūnų mylėtojams ir piktintis šunų „heiteriams”.

O jei ne visai apie šunis, tačiau apie Palangos paplūdimių tuštybės priežastį, tai išvada paprasta – kainos. Kiaulienos kepsnys - 10 eurų. Kuklūs pietūs dviems asmenims - 30 eurų. Rūkytas karšis – 10 eurų, upėtakis – 10 eurų. Padori nakvynė – 100 eurų. Nepykit, mere, atleiskit, vietos verslininkai, pasiturinčiam ar vidutines pajamas gaunančiam lietuviui per prasta ilsėtis kukliuose, bet brangiuose apartamentuose, valgyti sukiužusioje knaipėje, gulėti šaltame paplūdimyje, kuris neatitinka higienos normų ir sisioti krūmuose. Ir dar tas lietus ir vėjas, kad jį kur devynios…

Už tuos pačius pinigus galima kuo puikiausiai ilsėtis prabangiuose Italijos, Ispanijos, Turkijos kurortuose. O biednam žmogui Palanga jau ech… nebeįkandama.

Kur išeitis? Miesto administracijos ir Lietuvos politikų galvose. Jau metus laiko Sveikatos apsaugos ministerijos vadovų stalčiuose dūla projektas dėl draudimo vesti keturkojus į paplūdimius panaikinimo. Jei pajūrio kurortuose atsirastų specialios zonos keturkojams, čia sulėktų tūkstančiai gyvūnų mylėtojų, pasirengusių pakloti nemažus pinigus už savo keturkojo vaiko atostogas. Kuriems, beje, nesvarbu nei oras, nei prabanga. O tokių mylėtojų Lietuvoje – beveik milijonas! Galima būtų rinkti mokesčius, nuomoti bliūdelius, skėčius, imti mokestį už nakvynę, teikti kitas paslaugas. Bet ar taip gali sugebėti mąstyti savo sultyse verdantis klerkas? Aišku, kad ne. Įstatymų nesilaikantis išminčius iš savo kiemo teritorijos šiandien veja paskutinį jam nešantį pelną objektą – mažą, drebantį iš šalčio kinų kuoduotąjį...

Sudie pikta, atšiauri, nyki Palanga. Atsiprašau - sudie, Palangos biurokratai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti mintimis? Išsakyti savo nuomonę? Padiskutuoti su autoriumi? Laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Augintiniai“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Išdykęs šunelis tapo žvaigžde: „Street View“ automobilio gaudynės kelia juoką (4)

Išdykęs šunelis tapo žvaigžde: „Street View“ automobilio gaudynės kelia juoką
Pastaruoju metu daug kalbama apie duomenų saugumą internete, bet panašu, kad dėl savo privačių duomenų viešinimo susirūpinti turėtų ne tik interneto vartotojai. Štai, šio šunelio šėlionės, patekusios į „Google" kuriamus „Street View“ žemėlapius, apskriejo visą internetą, rašo BoredPanda.com.

Nuotraukos, kurios pakelia nuotaiką: pažiūrėkite, kaip pelytėms gera žieduose (2)

Nuotraukos, kurios pakelia nuotaiką: pažiūrėkite, kaip pelytėms gera žieduose
Jeigu šiandien atsikėlėte blogos nuotaikos, gali būti, kad viskas, ko jums trūksta - tai trumpa pertrauka nuo darbų pasižiūrint į kažką mielo ir smagaus. Pavyzdžiui, tai gali būti pelės mažylės, rašo BoredPanda.com.

Šunelis, kuriam nėra abejingų: gražuolio nosį puošia širdies formos dėmė (12)

Šunelis, kuriam nėra abejingų: gražuolio nosį puošia širdies formos dėmė
Ne paslaptis, kad dalmatinai – gražuoliai, kurių kūną puošia įvairių formų dėmės. Dalmatinas vardu Vilis taip pat yra unikalus. Jo šeimą iškart sužavėjo ypatinga širdelės formos dėmė ant šunelio nosies, rašo BoredPanda.com.

Iškalbinga katino išraiška: tokio pikto gyvūno turbūt dar nematėte (16)

Iškalbinga katino išraiška: tokio pikto gyvūno turbūt dar nematėte
Kol vieni gyvūnai atrodo mieli ir pūkuoti, kiti atrodo.. niekuo nepatenkinti. Loki – sfinksas, primenantis seną vyrą, šaukiantį, kad dingtumėte iš jo kiemo, rašo BoredPanda.com.

Neįtikėtina apkurtusio šuns istorija: po ilgų klajonių jis rado jaukius namus (4)

Neįtikėtina apkurtusio šuns istorija: po ilgų klajonių jis rado jaukius namus
Dešimties mėnesių kurčias stafordšyras Ivor turėjo labai sunkią gyvenimo pradžią. Dėl savo negalios jis pakeitė net 5 šeimas, tačiau gyvūnų gerovės organizaciją, kuri vadinasi Karališkoji organizacija prevencijai prieš žiaurumą prieš gyvūnus, rašo BoredPanda.com.

Žvaigžde tapęs katinas: tik pažvelkite, kaip jis meistriškai pozuoja prieš kameras (9)

Žvaigžde tapęs katinas: tik pažvelkite, kaip jis meistriškai pozuoja prieš kameras
Turbūt visi yra sutikę labai fotogeniškų žmonių. Tačiau, kiek pasaulyje yra puikiai prieš objektyvą atrodančių kačių? Vienas toks keturkojis gyveną Japonijoje ir, kaip juokauja jo šeimininkas, katinėlis yra tikras fotoaparato objektyvo specialistas.

Didvyriškas poelgis išgelbėjo voveraitės gyvybę (10)

Didvyriškas poelgis išgelbėjo voveraitės gyvybę
Ne visi herojai dėvi apsiaustus ir šie vyrai yra to pavyzdys, rašo BoredPanda.com. Grupelė jaunų vyrų prisiėmė atsakomybę ir į gyvenimą sugrąžino mažytę voveraitę.

Šios nuotraukos priverčia juoktis iki ašarų: parodo, kokie iš tikrųjų yra haskiai (28)

Šios nuotraukos priverčia juoktis iki ašarų: parodo, kokie iš tikrųjų yra haskiai
Visi, kas augina haskio veislės šunį, puikiai žino jo trūkumus ir privalumus. Viena vertus, haskiai gali būti pasyvūs ir tingūs gyvūnai, su kuriais neįtikėtinai nuobodu. Antra vertus, jie nepaprastai kultūringi, mandagūs ir greitai išmoksta gerų manierų, rašo BoredPanda.com.

Šuns defektas tapo jo išskirtiniu bruožu: kitą tokį rasti labai sunku

Šuns defektas tapo jo išskirtiniu bruožu: kitą tokį rasti labai sunku
Poti aka yra dvejų metų prancūzų buldogas, turintis retą paveldėta sutrikimą. Jis negali laikyti burnoje viso savo liežuvio, todėl jo galiukas visuomet kapo ant apatinės snukučio dalies, rašo BoredPanda.com.

Kas slypi po liūdniausio šuns kauke: šis gražuolis nuolat stebina savo šeimininkę (14)

Kas slypi po liūdniausio šuns kauke: šis gražuolis nuolat stebina savo šeimininkę
Jeigu esate nors kartą pagalvojč, kaip buldogas atrodo su antakiais, ko gero, pamatę šios kalytės antakius, negalėsite nuo jų atitraukti akių, rašo BoredPanda.com

Reto grožio kalytė: gerbėjus sužavėjo jos neįprastos ausys (15)

Reto grožio kalytė: gerbėjus sužavėjo jos neįprastos ausys
Visame pasaulyje galime rasti tūkstančius mielų gyvūnų, tačiau Goma yra ypatinga. Žavinga kalytė, kurios didelės apvalios ausys primena peliuko Mikio personažą, turi virš 60 tūkst. gerbėjų instagrame, rašo BoredPanda.com.

Neįprasta augintinė: moteris papasakojo, ką reiškia kambaryje laikyti lapę (13)

Neįprasta augintinė: moteris papasakojo, ką reiškia kambaryje laikyti lapę
Jessika Coker – moteris, namuose auginanti dvejų metų lapę Juniper, turinčią virš 2 milijonų sekėjų savo instagramo paskyroje. Lyg to būtų maža, be šios lapės moteris augina malamuto mišrūną Moose, jauną lapiuką Figą, dvi nykštukines voveres Petunią ir Peach bei keletą roplių, rašo BoredPanda.com.

Iki ašarų juokinga kova: pažiūrėkite, kaip kiškiai aiškinasi santykius (12)

Iki ašarų juokinga kova: pažiūrėkite, kaip kiškiai aiškinasi santykius
Interneto platybėse pasirodė vaizdo įrašas, susilaukęs daug dėmesio ir juoko. „Daily Mail“ puslapyje pasidalintame vaizdo įraše porelė kiškių bando išsiaiškinti, kuris iš jų yra tikrasis Velykų kiškis. Šį klausimą gyvūnai bando išspręsti kumščiais, ar, tiksliau, letenėlėmis.

Vokietijoje duris atverė taksų veislės šuneliams skirtas muziejus (1)

Vokietijoje duris atverė taksų veislės šuneliams skirtas muziejus
Vokietijos Pasau mieste duris atvers naujas muziejus, skirtas vokiečių itin mylimiems taksų veislės šuneliais. Skelbiama, kad jame bus galima apžiūrėti per 2 tūkst. eksponatų – nuo takso formos duonos iki didžiulės auksinės statulos.

Pažiūrėkite į mažuosius asiliukus: argi jie ne mieli? (28)

Pažiūrėkite į mažuosius asiliukus: argi jie ne mieli?
Gyvūnų jaunikliai sugeba suvirpinti kiekvieną širdį – net jei ji būtų iš geležies. Bet kol visi žavisi delnuose telpančiais lapiukais ar stirniukais, ar kas nors pagalvoja apie tai, kokie mieli yra asiliukai? Juk dažniausiai juos minime tik siekdami įžeisti kitus, rašo BoredPanda.com.