Nuomonė. Sudie, pikta ir nyki Palanga!

 (334)
Liepa. Palanga. Pats sezono įkarštis. Daugybę metų vykstant į kurortą buvo įprasta „sėdėti kamščiuose”, skaityti bobučių plakatus apie nuomojamus (vienas už kitą prabangesnius) kambarius plaukti su banguojančia minia į pliažą, klausyti paplūdimio prekeivių šūkaliojimų „karšti čeburėėėkai, šaltas aluuus!!!”, laipioti per poniučių ir panelių blauzdas skubant iš putotos Baltijos, kvėpuoti šviežiu šlapimo tvaiku ir nubėgus į kopas pritūpti krūmuose, stengiantis neįlipti į tautiečio patriestą miną. O šiemetinė vasaros Palanga...Tuščia... Nyku...
Šuo su savo šeimininku pliaže
© Asmeninio archyvo nuotr.

Paplūdimio zonoje kilometro spinduliu gal koks dvidešimt poilsiautojų. Nei rusų, nei vokiečių, nei lietuvių. Nei prekeivių, nei turistų, nei... riestauodegių blondinių. Nėr į ką net akies slapta užmest. Niekas negeria, nesikeikia, nerūko, nešiukšlina, nesimuša – net neįdomu. Gal kiek didesnis sambrūzdis prie Palangos tilto ir Basanavičiaus gatvėje. Tačiau bendras vaizdas – nelyginant paplūdimių tuštėjimo metas.

Tačiau baisiausia ne dėl to, kad pagrindiniame Lietuvos kurorte nyku ir tuščia. Baisiausia, jog miestas, jo infrastruktūra ir verslas merdi!!! Kas dėl to kaltas???!!! Ir pagaliau miesto valdžia nutaria išsiaiškinti ir demaskuoti Lietuvos gintarinio kurorto patrauklumo dvasią niokojančius niekadėjus. Pasitelkiamos specialios policijos pajėgos, gelbėtojai, į padangę pakeliamas dronas. Trūksta nebent greitojo reagavimo rinktinės „Aras“ smogikų. Ir štai... pagaliau!!! Nusikaltėlis surastas. Tai sprindžio dydžio kinų kuoduotasis šunelis!!!!

Būtent dėl jo kaltės iš Palangos paplūdimių dingo dešimtys tūkstančių rusų ir lietuvių poilsiautojų. Palaukit, tai dar ne viskas! Tokių nusikaltėlių ne vienas!!! Jų – beveik dešimt. Tai tikrų tikriausia nusikalstama grupuotė! Gauja! Mafija! Policija net kelias valandas triūsia tuščiame paplūdimyje ir sulaiko visą nusikalstamą keturkojų kartelį. Septyni pažeidėjai demaskuoti, du nubausti. Paplūdimio nusikaltėlių gaujai - galas.

Šuo
Šuo
© Asmeninio archyvo nuotr.

Pajuokavom. O dabar rimtai. Siūlyčiau vietos verslininkams ir sveiko proto politikams labai rimtai ištarkuoti pasturgalį tokios idiotiškos akcijos (už mūsų, mokesčių mokėtojų pinigus) organizatoriui. Pirmiausia jau vien dėl to, kad šunys tuščiame paplūdimyje - toks menkas pažeidimas, lyginant su tais, kuriuos daro pati Palangos miesto administracija. Pirmiausia pagal higienos normų reikalavimus paplūdimiai turi būti suskirstyti į žaidimų ir poilsio zonas, apie tai informuojant aiškiai matomuose stenduose. Kas 50 metrų privalo būti persirengimo kabinos, kas 25 metrai – šiukšlių dėžės, privalo būti geriamas vanduo, privalo būti medicinos punktai. Nekabant apie tualetus.

KUR KAKOT, atleiskit?! Kur visa tai???!!!! Kur higienos normose numatyti paplūdimių atributai???!!! Nieko panašaus nėra. Tad jei miesto savivaldybė nevykdo paplūdimiams nustatytų higienos normų reikalavimų, dėl to kalti... šunys? Tai gal šį idiotišką reidą sumaniusiam klerkui reikia pasiskaityti Lietuvos Respublikos įstatymus? Gal spec. tarnyboms vertėtų higienos normų neatitinkančiuose paplūdimiuose (vadinasi, ne paplūdimiuose) ieškoti kaltų ne tarp gauruotų keturkojų, o tų normų nesilaikančių dvikojų?

Nuoširdžiai patariu Palangos miesto policijai, Klaipėdos higienos specialistams ir gelbėtojams dėl aukščiau išvardintų pažeidimų ir higienos normų nesilaikymo užsukti į Palangos mero Šarūno Vaitkaus kabinetą ir išrašyti jam administracinės teisės pažeidimų protokolą. Ir ne vieną.

Baigiant šunų temą, noriu pridurti, kad mes vis dar vieninteliai iš ES šalių esame neturintys paplūdimių keturkojams. Gyvūnų gerovės srityje atsiliekame dvidešimt penkeriais metais. Nerasite nei vieno kurorto Europoje (nekalbu apie posovietinėms šalims skirtas turistines zonas), kur nebūtų paplūdimio keturkojams.

Girdžiu, kaip rėkia ir keikiasi, šunofobai ir šunofobės mamos, kad neves savo vaikų nei į vandenį, nei į kavinę, nei į paplūdimį, kur buvo ar yra šuo. Tačiau mielieji ir mielosios, gerbkime vieni kitus. Mes pykstamės būtent dėl to, kad neturim taisyklių. Jei būtų atskiros zonos, kuriose mes nesusidurtume, problema išnyktų savaime. Nereiktų slapstytis gyvūnų mylėtojams ir piktintis šunų „heiteriams”.

O jei ne visai apie šunis, tačiau apie Palangos paplūdimių tuštybės priežastį, tai išvada paprasta – kainos. Kiaulienos kepsnys - 10 eurų. Kuklūs pietūs dviems asmenims - 30 eurų. Rūkytas karšis – 10 eurų, upėtakis – 10 eurų. Padori nakvynė – 100 eurų. Nepykit, mere, atleiskit, vietos verslininkai, pasiturinčiam ar vidutines pajamas gaunančiam lietuviui per prasta ilsėtis kukliuose, bet brangiuose apartamentuose, valgyti sukiužusioje knaipėje, gulėti šaltame paplūdimyje, kuris neatitinka higienos normų ir sisioti krūmuose. Ir dar tas lietus ir vėjas, kad jį kur devynios…

Už tuos pačius pinigus galima kuo puikiausiai ilsėtis prabangiuose Italijos, Ispanijos, Turkijos kurortuose. O biednam žmogui Palanga jau ech… nebeįkandama.

Kur išeitis? Miesto administracijos ir Lietuvos politikų galvose. Jau metus laiko Sveikatos apsaugos ministerijos vadovų stalčiuose dūla projektas dėl draudimo vesti keturkojus į paplūdimius panaikinimo. Jei pajūrio kurortuose atsirastų specialios zonos keturkojams, čia sulėktų tūkstančiai gyvūnų mylėtojų, pasirengusių pakloti nemažus pinigus už savo keturkojo vaiko atostogas. Kuriems, beje, nesvarbu nei oras, nei prabanga. O tokių mylėtojų Lietuvoje – beveik milijonas! Galima būtų rinkti mokesčius, nuomoti bliūdelius, skėčius, imti mokestį už nakvynę, teikti kitas paslaugas. Bet ar taip gali sugebėti mąstyti savo sultyse verdantis klerkas? Aišku, kad ne. Įstatymų nesilaikantis išminčius iš savo kiemo teritorijos šiandien veja paskutinį jam nešantį pelną objektą – mažą, drebantį iš šalčio kinų kuoduotąjį...

Sudie pikta, atšiauri, nyki Palanga. Atsiprašau - sudie, Palangos biurokratai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti mintimis? Išsakyti savo nuomonę? Padiskutuoti su autoriumi? Laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Augintiniai“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu
Spalio 26 d. į Lietuvos zoologijos sodą iš Prancūzijos atvyko nauji gyventojai. Septynerių metų raganosių iguanų (Cyclura cornuta) pora, prieš tai gyvenusi Paryžiaus nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, jau apsiprato naujuose namuose ir yra pasiruošusios susitikti su zoologijos sodo lankytojais. Lietuvos zoologijos sode šios rūšies gyvūnai apsigyveno pirmą kartą, rašoma pranešime spaudai.

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę (15)

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę
Ar kasdien viduryje miesto pastebite daugiabučių namų sienomis laipiojančias voveres? Grupės „Rapeseed“ narys Saulius Jeruslanovas kviečia visus pakelti akis į viršų – taip pasaulis bus gražesnis. Kaip tik šiandien Vilniuje, Žirmūnuose šis triukas jam „suveikė“ ir padovanojo neįprastą reginį, kuris praskaidrino nuotaiką.

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams (11)

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams
Kad ir kokie nuostabūs ir didingi būtų drambliai, jų gyvenimas tikrai ne rožėmis klotas. Ypač kai jiems pavojų kelia brakonieriai ir dėl miškų kirtimų naikinamos jų natūralios buveinės.

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai (24)

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai
Vestuvių organizavimas nėra lengvas verslas. Čia yra visiškai normalu dvi savaites rinktis pasifloriškesnį atspalvį pabusti viduryje nakties išpiltoms šalto prakaito nes vietoje šampaninio atspalvio servetėlės labiau primena dramblio kaulo ir net nepradėsime pasakoti kuo skiriasi pelenų rožė nuo paprastos rožės, nes mūsų akys mato daugiau atspalvių už statistinę Pantone paletę. Kartu, tai darbas, kuris padovanoja galybę emocijų ir naujų draugų ir nuolat kelia iššūkius, rašoma pranešime spaudai.

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis (25)

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis
Meino meškėno veislės katės išties atrodo nežemiškai – tarsi būtų nužengusios iš pasakos. Viena iš didžiausių prijaukintų kačių atrodo didingai net ir tada, kai tiesiog ilsisi ant sofos. Nieko keisto, kad jų šeimininkai dažnai mėgsta pasirodyti, kad augina šias gražuoles, ir turbūt sutiksite, kad instagrame jos atrodo geriau nei kai kurie žmonės, rašo BoredPanda.com.

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus (5)

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus
Pirmadienį ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo katinus, kurie, kaip manoma, buvo užkasti keičiant šiluminį vamzdyną.

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių (1)

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių
Škotijoje vieną britų žvejį teko nukelti nuo stataus uolos skardžio, ant kurio jis atsidūrė gelbėdamasis nuo maždaug 50 pilkųjų ruonių su jaunikliais būrio, pirmadienį pranešė pakrančių apsauga.

Britų karalienė neteko paskutinio korgio (7)

Britų karalienė neteko paskutinio korgio
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II neteko savo paskutiniojo korgio.

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką (23)

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką
Du vyriškos lyties pingvinai, suėję į „tos pačios lyties individų porą“, sėkmingai išperėjo pingvinuką ir jį „beprotiškai myli“, penktadienį paskelbė Sidnėjaus akvariumas.

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti (13)

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti
Pripažinkite: jei sutiktumėte žmogų, atrodantį taip pat, kaip jūs, bent jau stabtelėtumėte pasisveikinti. Išvedusi savo kalytę Rogue pasivaikščioti ir sutikusi identiškai atrodantį gyvūną, Bethany Coleman nusprendė juos supažindinti, rašo BoredPanda.com.

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti (20)

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti
Honza Řeháček – laisvai samdomas čekų fotografas, dievinantis gamtą, keliones ir savo vilkšunį Sitką. Dažnai galima pastebėti jį derinant visas tris savo aistras: vyras leidžiasi į nuotykius su savo šunimi po gražiausias pasaulio vietas ir kaskart pakeliui įamžina po keletą įspūdingų nuotraukų, rašo BoredPanda.com.

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką (14)

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką
Gyvūnų prieglaudos, VšĮ „Naminukai“ feisbuko paskyroje pasidalino jautriu įrašu, kuriuo internautai kaipmat suskubo dalintis. Šįkart prieglauda atkreipė dėmesį į ugniagesių gelbėtojų darbą. Pirmadienį Vilniuje, Kalvarijų gatvėje iš liepsnojančio namo jie išgelbėjo katinėlį – o ir gelbėjo jį kaip žmogų.

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną (10)

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną
Spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Šią dieną Lietuvos zoologijos sodas skatina visą dėmesį skirti mūsų uodeguotiesiems (ir ne tik) draugams – gyvūnams ir ta proga jau šį sekmadienį (spalio 7 d.) kviečia į renginį, skirtą zoologijos sodo gyventojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai (15)

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai
„Skraidančias ausytes“ būtų galima vadinti ištikimiausiais gyvūnų globos švenčių dalyviais. Australų aviganių mylėtojai, Aurelija ir Andrius Martinoniai, į šventę prie Baltojo tilto, kur spalio 6 d. bus minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, išsiruoš jau ketvirtą kartą. Ateis ne vieni – atsives šuniukų mamą Kubą ir Indy bei Ernį. Šventėje tikisi pasimatyti su savo išveistais šuniukais ir jų šeimininkais ir maloniai praleisti laiką šunų mylėtojų draugijoje.

Dzūkijoje nufilmuota gausi vilkų šeimyna (135)

Dzūkijoje nufilmuota gausi vilkų šeimyna
Spalio pradžioje Žuvinto biosferos rezervate gamtos tyrimų ir apsaugos tikslais įrengtos vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo gausią vilkų šeimyną.