Nesėkminga gelbėjimo operacija: keturkojai palikti gyventi baisiomis sąlygomis

 (82)
Šiandien Panevėžio rajone, Bliūdžių kaime, vyko bene 40-ies šunų gelbėjimo operacija. Keturkojai buvo laikomi itin baisiomis sąlygomis: vieni pririšti, kiti palikti tiesiog tamsoje. Tačiau Panevėžio gyvūnų globos draugijos organizuota keturkojų gelbėjimo operacija baigėsi nesėkme, mat Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistė, taip pat apsilankiusi įvykio vietoje, teigė, jog gyvūnų laikymo sąlygos atitinka visas reikiamas normas.
Nesėkminga gelbėjimo operacija: keturkojai palikti gyventi baisiomis sąlygomis
© Gediminas Balčiūnas

Panevėžio gyvūnų globos draugija inicijavo šunų gelbėjimo operaciją iš Panevėžio rajone, Bliūdžių kaime gyvenančios senolės namų. Buvo gautas signalas apie itin blogose sąlygose augančius keturkojus. Į Panevėžio rajoną atskubėjo ir Vilniaus organizacijos „SOS gyvūnai“ direktorė Ilona Reklaitytė-Mezenceva, savanoriai.

Deja, augintinių iš senolės gyvūnų globėjai išsivežti negalėjo, mat Panevėžio valstybinės veterinarijos maisto ir tarnybos inspektorė Laima Šomkienė teigė, jog tamsoje grandinėmis pririšti šunys gyvena tinkamose sąlygose.

„Tokių baisių sąlygų neteko matyti per 12 darbo metų“, – su išgąsčiu teigė „SOS gyvūnai“ organizacijos direktorė I. Reklaitytė-Mezenceva, kuri, įlipusi į senolės namus pro langą, rado kankinamą senyvo amžiaus šunį. Jis buvo pririštas trumpa grandine prie sutrūnijusio krėslo.

Nesiteikė net apžiūrėti

Į įvykio vietą atvykusi Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorė L. Šomkienė nesiteikė net apžiūrėti aplinkos, kurioje gyvena keturkojai. Moteris atsistojusi prie tvoros, atsainiai mostelėjusi ranka, tarstelėjo, kad iš šunų įmitimo mato, jog šie paėdę.

Tuo tarpu gyvūnų globos draugijos atstovai inspektorei bandė aiškinti, jog tik paėsti gyvūnui neužtenka.

„Ar mes gyvename viduramžiais? Man baisu klausytis, kaip tokios įstaigos atstovė teigia, jog šunys paėdę, tačiau ji nesiteikia apžiūrėti aplinkos, kurioje keturkojai gyvena“, – pasipiktinusi teigė I. Reklaitytė-Mezenceva.

Ne kartą įspėta

83-ejų metų Bliūdžių kaime gyvenanti senolė buvo ne kartą įspėta dėl gyvūnų nepriežiūros. Senjoros namuose jau nekartą lankėsi ir Panevėžio gyvūnų globos draugijos atstovai.

Ne kartą jie atvežė augintiniams maisto. Tačiau jau kuris laikas niekas nesikeičia: senolė šunis laiko itin prastomis sąlygomis.

Dar balandžio mėnesį buvo gautas signalas, jog Bliūdžiuose gyvenanti moteris tinkamai neprižiūri namuose laikomų kelių dešimčių šunų. Apie tai atsakingus pareigūnus informavo netoliese dirbanti moteris.

Palaidus bei lakstančius šunis vidury gatvės ne kartą matė ir Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Libierienė.

„Mačiau mašinos nutrenktą keturkojį, kurį ėdė kiti šios moters auginami šunys. Tad galite įsivaizduoti, kokios čia sąlygos“, – pasibaisėjusi pasakojo R. Liberienė.

Prieš kelis mėnesius pas senolę apsilankiusi Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos inspektorė L. Šomkienė įspėjo, jog moteris privalo susitvarkyti, kitaip gresia, gana nemažos baudos arba gyvūnų konfiskavimas.

Tačiau šiandien kartu su gyvūnų prieglaudos atstovais pas senjorą atvykusi specialistė teigė, jog leisti paimti gyvūnus ji negali.

Pareigūnai pasiūlė pasidairyti po kitus kaimus

Pas Bliūdžių kaime gyvenančią moterį šiandien popiet apsilankė ir Panevėžio policijos pareigūnai. Jie, kaip ir Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė, nė nesiteikė apžiūrėti aplinkos, kurioje gyvena keturkojai.

„Pavažinėkite po kitus Lietuvos kaimus, dar ne to pamatysite“, – tarstelėjo inspektorė, kuri toliau bendrauti su nepanoro.

Gyvūnų išsivežti neleido

Į normalias gyvenimo sąlygas augintinius norėję išsivežti Panevėžio gyvūnų globos draugijos atstovai to padaryti šiandien negalėjo.

„Leidimą paimti keturkojus privalo išduoti Veterinarijos tarnyba, kurios inspektorė, kaip matome, nesiteikė net pabūti čia iki galo. Ji išvyko su mintimi, kad situacija čia yra gera. Savo ruožtu bandysime rašyti pareiškimą, tačiau vis tiek leidimą privalės išduoti. Manau, atomazga aiški“, – nusivylusi pasakojo Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R. Liberienė.

Prašo pagalbos

Iš Vilniaus atvykusi gyvūnų gelbėtoja I. Reklaitytė-Mezenceva liko šokiruota Panevėžio valstybinėmis institucijomis.

„Man baisu. Grįžtame keliais dešimtmečiais atgal. Tiesiog trūksta žodžių, kaip tarnybos gali elgtis. Panašu, jog gyvūno gyvybė – nieko verta“, – teigė „SOS gyvūnai“ direktorė.

I. Reklaitytė-Mezenceva prašė nelikti abejingam nė vienam šioje istorijoje ir susivienijus padėti išgelbėti nelaimėlius keturkojus.

„Kartu galime kažką pakeisti“, – pridūrė gyvūnų gelbėtoja.

„SOS gyvūnų“ organizacijos direktorė senyvo amžiaus keturkojų augintojos maldavo atiduoti bent kelis augintinus, mat jiems skubiai reikia pagalbos, kitaip jie gali ir neišgyventi. Tačiau moteris nesutiko atiduoti nei vieno šuns, teigdama, kad labai juos myli.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 gyvūnų, kuriems nepasisekė nuotraukose atrodyti gerai (10)

10 gyvūnų, kuriems nepasisekė nuotraukose atrodyti gerai
Visi turime tą nelaimėlį draugą, kuris nuotraukose atrodo keistai. Fotografuojamas jis būtinai turi sumirksėti, bauginančiai tykoti fone arba vėpsoti į kamerą apsvaigusiu žvilgsniu – jei ne jis, jūsų nuotraukos būtų tobulos, rašo BoredPanda.com.

Katėms alergiškas vyras pagamino baldą, nuo kurio jos nenori nulipti (15)

Katėms alergiškas vyras pagamino baldą, nuo kurio jos nenori nulipti
Tiltus katėms gaminantis Mike'as prisipažįsta, kad visą gyvenimą buvo alergiškas katėms ir šunims. Vyras pajuto didelį palengvėjimą, kai galėjo išsikraustyti iš gimtųjų namų, kuriuose buvo laikomi šeimos augintiniai. Vis dėlto, atsisveikinti su varvančia nosimi ir niežtinčia oda jam nepavyko, rašo BoredPanda.com.

Vyras nesėdi vietoje: atsisakė darbo, namų ir leidosi į kelionę su kate (34)

Vyras nesėdi vietoje: atsisakė darbo, namų ir leidosi į kelionę su kate
Gal tai tik paprastas juoda katė iš prieglaudos, tačiau jai teko nukeliauti daugiau nei 50 tūkst. kilometrų kemperiu Australijoje. Katė Vilou ir jos šeimininkas Ričis kartu keliauja nuo 2015 m. gegužės, kuomet paliko gimtąjį Hobarto miestą, esantį Tasmanijos valstijoje, rašo BoredPanda.com.

Ar matote nuotraukoje pasislėpusį apuoką? (34)

Ar matote nuotraukoje pasislėpusį apuoką?
Tiems, kas šioje nuotraukoje mato tik šakų tinklą, teks įsižiūrėti atidžiau. Iš pirmo žvilgsnio sunku patikėti, tačiau tarp jų slepiasi apuokas. Art'as Wolfe'as fotografijų projektą „Vanishing Art“ pradėjo dar 1989 m., tačiau tebetęsia iki šiol, rašo BoredPanda.com.

Meilė iš pirmo žvilgsnio: pirmieji susitikimai su būsimais augintiniais (6)

Meilė iš pirmo žvilgsnio: pirmieji susitikimai su būsimais augintiniais
Pirmoji pažintis su būsimu keturkoju šeimos nariu yra viena iš džiaugsmingiausių ir jausmingiausių patirčių gyvenime. Pirmasis prisilietimas prie šaltos ir drėgnos nosies, pirmasis lyžtelėjimas ir šuolis ant naujojo šeimininko kelių – to neįmanoma pamiršti, rašo BoredPanda.com.

Netikėta gyvačių fotosesijos kulminacija: mirtinas kirtis nesustabdė fotografo (14)

Netikėta gyvačių fotosesijos kulminacija: mirtinas kirtis nesustabdė fotografo
Gyvatės. Daugybė žmonių pagrįstai jų bijo, tačiau niekas nedrįsta neigti, kad šie sutvėrimai yra savitai gražūs. Šį grožį nusprendė įamžinti fotografas Mark'as Laita savo nuotraukų albumui „Serpantinas“. Knygoje vaizduojamos gyvatės, kurių ryškiaspalvius raštus pabrėžia juodas fonas, rašo BoredPanda.com.

Neįtikėtinai mieli galvijai: susipažinkite su škotų hailendais (24)

Neįtikėtinai mieli galvijai: susipažinkite su škotų hailendais
Pagalvojus apie mielus, mažus pūkuotus gyvūnus, pirmiausia dauguma įsivaizduoja kačiukus, lapes arba pandas. Tiesa, vienos veislės veršiukai atrodo ne mažiau mieli nei anksčiau minėti gyvūnai, rašo BoredPanda.com.

Tarptautinėje parodoje – kilmingos gražuolės

Tarptautinėje parodoje – kilmingos gražuolės
Spalio 7-8 dienomis 10-17 val. Kauno „Girstučio“ kultūros centre vyks tarptautinė kačių paroda. Visi gyvūnų mylėtojai kviečiami pasigrožėti retomis kačių veislėmis iš viso pasaulio.

Nekasdienis reginys: parodė didžiausią sraigę pasaulyje (3)

Nekasdienis reginys: parodė didžiausią sraigę pasaulyje
Adrian'as Kozakiewicz – Europoje daugiausiai vabzdžių auginantis jų tyrinėtojas, besidomintis vabzdžiais iš viso pasaulio. Neseniai A. Kozakiewicz savo sekėjams internete parodė milžinišką sraigę, vadinamą archachatina marginata arba vakarų Afrikos sraige, išsiskiriančią savo milžinišku dydžiu, rašo BoredPanda.com.

Vienišai kalytei skyrė baisią diagnozę: rūpestinga moteris pakeitė jos gyvenimą (2)

Vienišai kalytei skyrė baisią diagnozę: rūpestinga moteris pakeitė jos gyvenimą
13 metų amžiaus čiau-čiau ir aviganio mišrūnė Kayla klaidžiojo Niujorko gatvėmis, kuomet 2016 m. spalį ją pasiėmė Bruklino gyvūnų priežiūros centras. Deja, medikai nustatė, kad gyvūnas sunkiai serga – jam burnos vėžys. Nors veterinarai tikino, kad kalytei liko gyventi 3-6 mėnesiai, naujos šeimininkės meilė suteikė gyvūnui stiprybės, rašoma thedodo.com.

Vyras pabudo nuo keisto garso: kieme žaidė lūšis su jaunikliais (32)

Vyras pabudo nuo keisto garso: kieme žaidė lūšis su jaunikliais
Vieną rytą Timą Newton'ą pažadino keisti garsai už durų į lauką. Nustebintas netikėto reginio, jis čiupo į rankas savo kamerą – už durų stovėjo lūšis su septyniais lūšiukais, rašoma BoredPanda.com.

Gudrūs žmonės vagių nebijo: apsauga, kuri patikimai apgina nuo plėšikų (29)

Gudrūs žmonės vagių nebijo: apsauga, kuri patikimai apgina nuo plėšikų
Bankomatu naudotis vieniems gali būti rizikinga – ypač naktį. Vagišiams atbaidyti įrengiamos stebėjimo kameros, netoliese budi apsaugos darbuotojai, tačiau yra ir dar viena patikima apsauga, kuri pasirūpins jūsų saugumu mainais už skanėstą, rašo BoredPanda.com.

Pasiklydusi kalytė ant kalno praleido 6 savaites: laimė, atsirado gerų žmonių (5)

Pasiklydusi kalytė ant kalno praleido 6 savaites: laimė, atsirado gerų žmonių
Išgirdusi vietinius Kolorado žmones kalbant, kad iš Broso kalno pusės jau kurį laiką girdimas liūdnas šuns inkštimas, Trinity Smith nusprendė atskubėti gyvūnui į pagalbą. Kalnas, siekiantis 4,27 km virš jūros lygio, nebuvo pati jaukiausia vieta pasiklydusiam naminiam gyvūnui, rašo thedodo.com.

Susipažinkite: štai taip atrodo atrodo seniausias katinas pasaulyje (8)

Susipažinkite: štai taip atrodo atrodo seniausias katinas pasaulyje
Sakoma, kad katės turi devynis gyvenimus. Šis posakis itin tinka katinui, vardu Nutmeg'as. Irzlus gyvūnas ilgą laiką buvo vadinamas seniausiu katinu pasaulyje, tačiau šį rugsėjį gyvūno gyvybė užgeso jam sulaukus 32-ejų metų, rašo thedodo.com.

10 arklių, kuriems auga ūsai: internautai leipsta juokais (8)

10 arklių, kuriems auga ūsai: internautai leipsta juokais
Ar žinojote, kad kai kuriems arkliams auga ūsai? Nepaisant lyties, juos gali užsiauginti bet kurios veislės arkliai, nors pastebima, kad vienai iš jų tai pasireiškia dažniau, rašo BoredPanda.com.