Zoologijos sodo lankytojai savo išmaniųjų telefonų pagalba, nuskenavę specialų QR kodą, atsidurs Facebook „Messenger“ programėlėje, kur su jais pokalbį pradės žirafos, raganosės įguanos, arktiniai vilkai ir baltosios pelėdos. „Sulaukus užklausos su pasiūlymu prakalbinti zoologijos sodo gyvūnus, labai apsidžiaugėme, o tuo pačiu ir susimąstėme, kaip tai būtų galima padaryti įdomiai ir interaktyviai.
„Vaikštinėjant su šeima Lietuvos zoologijos sode, kilo noras daugiau sužinoti apie gyvūnus, ne tik moksliškai, bet ir paprastąja „žmogiškąja“ kalba. Kadangi mūsų įmonė kuria susirašinėjimo robotus – chatbot ir panaudojant šią technologiją jau „prakalbinome“ automobilius, pagalvojau – o kodėl, nebūtų galima „prakalbinti“ ir gyvūnų? Gyvūnų „prakalbinimui“ panaudojome chatbot – susirašinėjimo robotą, susietą su Facebook „Messenger“ programėle. Bendravimas su gyvūnu prasideda tada, kai lankytojas, priėjęs prie gyvūno voljero, nuskenuoja ant specialios lentelės esantį QR kodą. Nuskenavus šį kodą, pokalbis atidaromas per „Messenger“ programėlę ir paspaudus „Pradėti“ (angl. „Get started“) mygtuką, prasideda pokalbis“ – apie edukacinio projekto idėją pasakojo MB „Colifa“ direktorė Evelina Čiurlionė.
Kadangi įmonėje „Colifa“ dirba Lietuvos zoologijos sodo gyvūnus ir Kauno miestą mylintys žmonės, MB „Colifa“ šį projektą nusprendė įgyvendinti iš savo finansinių resursų bei padovanoti interaktyvų gyvūnų pažinimo džiaugsmą Lietuvos zoologijos sodo lankytojams, kurie gyvūnus galės kalbinti net iki spalio pabaigos. Visi gyvūnų mylėtojai, kalbinantys gyvūnus, kiekvieną savaitę turės galimybę laimėti ir „Kaunakiemio pramogos“ įsteigtus prizus į „Rio areną“, „Vilko kartodromą“, „KA-RINGAS lazerių erdves“ bei „DP-60 pabėgimo kambarį“. Iš viso, per 14 projekto savaičių, burtų keliu bus išrinkti 56 gyvūnus kalbinę lankytojai, kuriems atiteks kvietimai į minėtas pramogų erdves. Daugiau informacijos, kaip prakalbinti žirafas, iguanas, arktinius vilkus ir baltąsias pelėdas adresu www.zoosodas.lt.