Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką

 (4)
Greita Lietuvos savanorių pagalba ir atsakingas kaimyninės Latvijos gyventojų elgesys padėjo grąžinti į namus į mūsų šalį atklydusį šunį. Ši neįtikėtina istorija galėtų būti gera pamoka ir visiems Lietuvos keturkojų šeimininkams, kodėl reikėtų žymėti savo augintinius. Pranešimu apie šį įvykį dalinasi gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“.
Pabėgėlis Hercogas
© Asmeninio albumo nuotr.

Rugsėjo 1 dieną „Pifas“ gavo pranešimą, kad Kėdainių rajone, netoli Juodkiškio užtvankos blaškosi be priežiūros paliktas šuo, panašus į vokiečių aviganį. Nuvykę „Pifo“ atstovai paėmė šunį ir atvežė į veterinarijos kliniką.

Kaip papasakojo „Pifo“ atstovė Greta Linkė, pirmiausia skaneriu buvo patikrinta, ar gyvūnas yra ženklintas. Paaiškėjo, kad šuo yra paženklintas mikroschema, tačiau registruotas jis buvo ne Lietuvos, bet Latvijos valstybiniame gyvūnų ženklinimo registre.

„Kadangi prisijungti prie Latvijos registro ir patikrinti šuns savininko kontaktus gali tik tos šalies, kurioje yra registruotas šuo, veterinarijos gydytojai, kreipėmės į Latvijos veterinarijos klinikas, prašydami padėti nustatyti šuns savininką. Nors ir nelabai tikėjome, kad pasiseks greitai gauti duomenis apie šeimininkus, Latvijos veterinarijos klinika AMI‘s ne tik padėjo nustatyti savininką, bet ir informavo jį apie augintinio buvimą Kėdainiuose. Todėl jau netrukus su mumis susiekė šuns savininkai, kurie buvo labai laimingi sužinoję, kad jų mylimas augintinis, vardu Hercogas, yra gyvas ir sveikas, bet kartu labai nustebę, kur jis buvo rastas Lietuvoje. Paaiškėjo, kad jų augintinis prieš keturias dienas pabėgo iš namų teritorijos Latvijoje, kuri yra net už 240 km nuo Kėdainių. Kaip Hercogas nukeliavo visą šį atstumą, lieka nežinioje“, – juokiasi G. Linkė.

Hercogo savininkai nieko nelaukę sėdo į automobilį ir atvyko atsiimti savo augintinio. Jau naktį iš laimės nenustygstantis Hercogas sėdėjo savo šeimininkų automobilyje ir judėjo pakeliui į namus.

„Hercogas, draugiškas milžinas, su kuriuo niekaip negalėjome susikalbėti. Latviškai nemokėjome, o jis nesuprato lietuviškai. Kai bandėme jam ką nors sakyti, duoti komandas, jis tik kraipė savo didelę galvą žiūrėdamas į mus. Ši istorija dar kartą įrodo, koks svarbus yra privalomas augintinių ženklinimas mikroschema, kuris Latvijoje privalomas nuo 2016 metų. Hercogo atvejis parodo, kad ženklinimas – tai vienintelė garantija, kad netikėtai pabėgęs gyvūnas galės grįžti į savo namus“, – įspėjo „Pifo“ savanorė.

„Pifo“ atstovai patarė žmonėms, radusius gyvūnus gatvėje, nepulti jų savintis, nesivežti į namus, neatiduoti giminaičiams ar tėvams, gyvenantiems kituose miestuose. Tai vis dar dažna praktika, kuri dažnai pastebima radus į tam tikrą veislę panašų gyvūną.

„Pirmiausia yra būtina nuvežti rastą gyvūną pas veterinarijos gydytoją ar į artimiausią prieglaudą patikrinti ar gyvūnas nėra ženklintas mikroschema arba gal turi tatuiruotę“, – sakė G. Linkė.

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, jei gyvūną radęs asmuo norėtų jį toliau laikyti, jis privalo apie jį pranešti vietinėms gyvūnų globos organizacijos, įvairiais kanalais išplatinti skelbimus su savo kontaktais, tokiu būdu sudarant galimybę augintinio ieškančiam savininkui jį surasti. Tik suėjus dviem savaitėms po gyvūno radimo ir neatsiradus gyvūno savininkui, radusiam asmeniui gali pereiti nuosavybės teisė į rastą gyvūną. Kitu atveju tai būtų laikoma svetimo turto pasisavinimu, už ką yra baudžiama įstatymų nustatyta tvarka.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu
Spalio 26 d. į Lietuvos zoologijos sodą iš Prancūzijos atvyko nauji gyventojai. Septynerių metų raganosių iguanų (Cyclura cornuta) pora, prieš tai gyvenusi Paryžiaus nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, jau apsiprato naujuose namuose ir yra pasiruošusios susitikti su zoologijos sodo lankytojais. Lietuvos zoologijos sode šios rūšies gyvūnai apsigyveno pirmą kartą, rašoma pranešime spaudai.

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę (15)

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę
Ar kasdien viduryje miesto pastebite daugiabučių namų sienomis laipiojančias voveres? Grupės „Rapeseed“ narys Saulius Jeruslanovas kviečia visus pakelti akis į viršų – taip pasaulis bus gražesnis. Kaip tik šiandien Vilniuje, Žirmūnuose šis triukas jam „suveikė“ ir padovanojo neįprastą reginį, kuris praskaidrino nuotaiką.

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams (11)

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams
Kad ir kokie nuostabūs ir didingi būtų drambliai, jų gyvenimas tikrai ne rožėmis klotas. Ypač kai jiems pavojų kelia brakonieriai ir dėl miškų kirtimų naikinamos jų natūralios buveinės.

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai (24)

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai
Vestuvių organizavimas nėra lengvas verslas. Čia yra visiškai normalu dvi savaites rinktis pasifloriškesnį atspalvį pabusti viduryje nakties išpiltoms šalto prakaito nes vietoje šampaninio atspalvio servetėlės labiau primena dramblio kaulo ir net nepradėsime pasakoti kuo skiriasi pelenų rožė nuo paprastos rožės, nes mūsų akys mato daugiau atspalvių už statistinę Pantone paletę. Kartu, tai darbas, kuris padovanoja galybę emocijų ir naujų draugų ir nuolat kelia iššūkius, rašoma pranešime spaudai.

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis (25)

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis
Meino meškėno veislės katės išties atrodo nežemiškai – tarsi būtų nužengusios iš pasakos. Viena iš didžiausių prijaukintų kačių atrodo didingai net ir tada, kai tiesiog ilsisi ant sofos. Nieko keisto, kad jų šeimininkai dažnai mėgsta pasirodyti, kad augina šias gražuoles, ir turbūt sutiksite, kad instagrame jos atrodo geriau nei kai kurie žmonės, rašo BoredPanda.com.

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus (5)

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus
Pirmadienį ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo katinus, kurie, kaip manoma, buvo užkasti keičiant šiluminį vamzdyną.

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių (1)

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių
Škotijoje vieną britų žvejį teko nukelti nuo stataus uolos skardžio, ant kurio jis atsidūrė gelbėdamasis nuo maždaug 50 pilkųjų ruonių su jaunikliais būrio, pirmadienį pranešė pakrančių apsauga.

Britų karalienė neteko paskutinio korgio (7)

Britų karalienė neteko paskutinio korgio
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II neteko savo paskutiniojo korgio.

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką (23)

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką
Du vyriškos lyties pingvinai, suėję į „tos pačios lyties individų porą“, sėkmingai išperėjo pingvinuką ir jį „beprotiškai myli“, penktadienį paskelbė Sidnėjaus akvariumas.

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti (13)

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti
Pripažinkite: jei sutiktumėte žmogų, atrodantį taip pat, kaip jūs, bent jau stabtelėtumėte pasisveikinti. Išvedusi savo kalytę Rogue pasivaikščioti ir sutikusi identiškai atrodantį gyvūną, Bethany Coleman nusprendė juos supažindinti, rašo BoredPanda.com.

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti (20)

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti
Honza Řeháček – laisvai samdomas čekų fotografas, dievinantis gamtą, keliones ir savo vilkšunį Sitką. Dažnai galima pastebėti jį derinant visas tris savo aistras: vyras leidžiasi į nuotykius su savo šunimi po gražiausias pasaulio vietas ir kaskart pakeliui įamžina po keletą įspūdingų nuotraukų, rašo BoredPanda.com.

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką (14)

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką
Gyvūnų prieglaudos, VšĮ „Naminukai“ feisbuko paskyroje pasidalino jautriu įrašu, kuriuo internautai kaipmat suskubo dalintis. Šįkart prieglauda atkreipė dėmesį į ugniagesių gelbėtojų darbą. Pirmadienį Vilniuje, Kalvarijų gatvėje iš liepsnojančio namo jie išgelbėjo katinėlį – o ir gelbėjo jį kaip žmogų.

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną (10)

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną
Spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Šią dieną Lietuvos zoologijos sodas skatina visą dėmesį skirti mūsų uodeguotiesiems (ir ne tik) draugams – gyvūnams ir ta proga jau šį sekmadienį (spalio 7 d.) kviečia į renginį, skirtą zoologijos sodo gyventojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai (15)

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai
„Skraidančias ausytes“ būtų galima vadinti ištikimiausiais gyvūnų globos švenčių dalyviais. Australų aviganių mylėtojai, Aurelija ir Andrius Martinoniai, į šventę prie Baltojo tilto, kur spalio 6 d. bus minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, išsiruoš jau ketvirtą kartą. Ateis ne vieni – atsives šuniukų mamą Kubą ir Indy bei Ernį. Šventėje tikisi pasimatyti su savo išveistais šuniukais ir jų šeimininkais ir maloniai praleisti laiką šunų mylėtojų draugijoje.

Dzūkijoje nufilmuota gausi vilkų šeimyna (135)

Dzūkijoje nufilmuota gausi vilkų šeimyna
Spalio pradžioje Žuvinto biosferos rezervate gamtos tyrimų ir apsaugos tikslais įrengtos vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo gausią vilkų šeimyną.