Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką

 (4)
Greita Lietuvos savanorių pagalba ir atsakingas kaimyninės Latvijos gyventojų elgesys padėjo grąžinti į namus į mūsų šalį atklydusį šunį. Ši neįtikėtina istorija galėtų būti gera pamoka ir visiems Lietuvos keturkojų šeimininkams, kodėl reikėtų žymėti savo augintinius. Pranešimu apie šį įvykį dalinasi gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“.
Pabėgėlis Hercogas
© Asmeninio albumo nuotr.

Rugsėjo 1 dieną „Pifas“ gavo pranešimą, kad Kėdainių rajone, netoli Juodkiškio užtvankos blaškosi be priežiūros paliktas šuo, panašus į vokiečių aviganį. Nuvykę „Pifo“ atstovai paėmė šunį ir atvežė į veterinarijos kliniką.

Kaip papasakojo „Pifo“ atstovė Greta Linkė, pirmiausia skaneriu buvo patikrinta, ar gyvūnas yra ženklintas. Paaiškėjo, kad šuo yra paženklintas mikroschema, tačiau registruotas jis buvo ne Lietuvos, bet Latvijos valstybiniame gyvūnų ženklinimo registre.

„Kadangi prisijungti prie Latvijos registro ir patikrinti šuns savininko kontaktus gali tik tos šalies, kurioje yra registruotas šuo, veterinarijos gydytojai, kreipėmės į Latvijos veterinarijos klinikas, prašydami padėti nustatyti šuns savininką. Nors ir nelabai tikėjome, kad pasiseks greitai gauti duomenis apie šeimininkus, Latvijos veterinarijos klinika AMI‘s ne tik padėjo nustatyti savininką, bet ir informavo jį apie augintinio buvimą Kėdainiuose. Todėl jau netrukus su mumis susiekė šuns savininkai, kurie buvo labai laimingi sužinoję, kad jų mylimas augintinis, vardu Hercogas, yra gyvas ir sveikas, bet kartu labai nustebę, kur jis buvo rastas Lietuvoje. Paaiškėjo, kad jų augintinis prieš keturias dienas pabėgo iš namų teritorijos Latvijoje, kuri yra net už 240 km nuo Kėdainių. Kaip Hercogas nukeliavo visą šį atstumą, lieka nežinioje“, – juokiasi G. Linkė.

Hercogo savininkai nieko nelaukę sėdo į automobilį ir atvyko atsiimti savo augintinio. Jau naktį iš laimės nenustygstantis Hercogas sėdėjo savo šeimininkų automobilyje ir judėjo pakeliui į namus.

„Hercogas, draugiškas milžinas, su kuriuo niekaip negalėjome susikalbėti. Latviškai nemokėjome, o jis nesuprato lietuviškai. Kai bandėme jam ką nors sakyti, duoti komandas, jis tik kraipė savo didelę galvą žiūrėdamas į mus. Ši istorija dar kartą įrodo, koks svarbus yra privalomas augintinių ženklinimas mikroschema, kuris Latvijoje privalomas nuo 2016 metų. Hercogo atvejis parodo, kad ženklinimas – tai vienintelė garantija, kad netikėtai pabėgęs gyvūnas galės grįžti į savo namus“, – įspėjo „Pifo“ savanorė.

„Pifo“ atstovai patarė žmonėms, radusius gyvūnus gatvėje, nepulti jų savintis, nesivežti į namus, neatiduoti giminaičiams ar tėvams, gyvenantiems kituose miestuose. Tai vis dar dažna praktika, kuri dažnai pastebima radus į tam tikrą veislę panašų gyvūną.

„Pirmiausia yra būtina nuvežti rastą gyvūną pas veterinarijos gydytoją ar į artimiausią prieglaudą patikrinti ar gyvūnas nėra ženklintas mikroschema arba gal turi tatuiruotę“, – sakė G. Linkė.

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, jei gyvūną radęs asmuo norėtų jį toliau laikyti, jis privalo apie jį pranešti vietinėms gyvūnų globos organizacijos, įvairiais kanalais išplatinti skelbimus su savo kontaktais, tokiu būdu sudarant galimybę augintinio ieškančiam savininkui jį surasti. Tik suėjus dviem savaitėms po gyvūno radimo ir neatsiradus gyvūno savininkui, radusiam asmeniui gali pereiti nuosavybės teisė į rastą gyvūną. Kitu atveju tai būtų laikoma svetimo turto pasisavinimu, už ką yra baudžiama įstatymų nustatyta tvarka.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Veterinarijos gydytojo paklausė, kas jo darbe sunkiausia: atsakymas sukrėtė (2)

Veterinarijos gydytojo paklausė, kas jo darbe sunkiausia: atsakymas sukrėtė
Paskutinis atsisveikinimas su augintiniu – tai įvykis, nuo kurio gyvūnų šeimininkai stengiasi pabėgti ir apie tai daug negalvoti. Nors mirtis neišvengiama, kartais elgiamės taip, tarsi to niekada nebūtų. Taip elgiamės tol, kol ta neišvengiama akimirka ateina ir užklumpa mus nepasiruošusius, rašo BoredPanda.com.

Paskelbė juokingiausius laukinės gamtos kadrus (3)

Paskelbė juokingiausius laukinės gamtos kadrus
Paskelbti geriausi 2018 metų „Juokingiausių laukinės gamtos fotografijų apdovanojimų“ kadrai – iš 2000 buvo atrinktas 41 linksmiausias kadras, rašo BoredPanda.com.

Po skyrybų vyras liko vienas su šunimi, bet nepalūžo: kartu rado būdą atsitiesti (9)

Po skyrybų vyras liko vienas su šunimi, bet nepalūžo: kartu rado būdą atsitiesti
Sakoma, kad kiekviena pabaiga – kažko naujo pradžia. Tuo teko įsitikinti brazilų iliustratoriui Rafaelui Mantesso. Prieš keletą metų vyras išsiskyrė su žmona. Po skyrybų vyras liko gyventi vienas tarp tuščių baltų sienų – viskas, kas jam liko, buvo bulterjeras, rašo BoredPanda.com.

Palygino šeimininkus ir jų šunis: ar matote panašumų? (4)

Palygino šeimininkus ir jų šunis: ar matote panašumų?
Koks šeimininkas, toks ir šuo. Britų fotografas Gerrardas Gethingsas, paviešindamas linksmą nuotraukų seriją, įrodė, kad šis posakis nemeluoja, rašo BoredPanda.com.

Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką (4)

Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką
Greita Lietuvos savanorių pagalba ir atsakingas kaimyninės Latvijos gyventojų elgesys padėjo grąžinti į namus į mūsų šalį atklydusį šunį. Ši neįtikėtina istorija galėtų būti gera pamoka ir visiems Lietuvos keturkojų šeimininkams, kodėl reikėtų žymėti savo augintinius. Pranešimu apie šį įvykį dalinasi gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“.

Įrašas feisbuke spaudžia ašarą: šeima išsiruošė į ilgą kelionę, bet draugų nepaliko (39)

Įrašas feisbuke spaudžia ašarą: šeima išsiruošė į ilgą kelionę, bet draugų nepaliko
Kraustantis į kitą miestą ar šalį, daugybė žmonių susirenka savo daiktus visus iki vieno, tačiau brangiausią turtą palieka – pas giminaičius ir prieglaudose atsiduria ištikimi keturkojai draugai, kuriems šeimininkai buvo visas jų gyvenimas. Bet ši istorija ne apie tuos, kurie savo šeimos narius palieka už nugaros. Istorija apie tai, kad brangių draugų niekada nepaliekame – net jei tektų kartu įveikti beveik 3 tūkstančius kilometrų.

Dydis nesvarbu: milžiniška gorila susirado patį mažiausią draugą (12)

Dydis nesvarbu: milžiniška gorila susirado patį mažiausią draugą
Nevyriausybinė organizacija „Ape Action Africa“ rūpinasi nykstančiais primatais – gorilomis, šimpanzėmis ir beždžionėmis. Nors centras įkurtas 1996 metais, jo gyventojai vis dar turi kuo nustebinti visko mačiusius darbuotojus, rašo BoredPanda.com.

Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis (44)

Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis
Kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis? Inga Pavilonienė įsitikinusi, kad kaip tik tokį ji ir augina. Konkurse, į kurį susirinko gražiausi šunys iš 11 valstybių, jos augintinis laimėjo pirmą vietą jaunimo klasėje ir tapo Baltijos vokiečių aviganių jaunimo nugalėtoju.

Itin reta gyvūnų draugystė: tigro, liūto ir hienos jauniklių motinos pareigas prisiėmė kalytė

Itin reta gyvūnų draugystė: tigro, liūto ir hienos jauniklių motinos pareigas prisiėmė kalytė
Viename Pekino zoologijos sode tigrų, liūto ir hienų jaunikliai gyvena ir žaidžia kartu su auksaspalvių retriverių veislės šuniukais, kurių motina žindo visus mažylius.

Kroatijos saloje – šunų ir jų šeimininkų plaukimo ir bėgimo varžybos

Kroatijos saloje – šunų ir jų šeimininkų plaukimo ir bėgimo varžybos
Kroatijai priklausančioje Adrijos jūros Rabo saloje rugpjūčio 28 dieną netilo juokas ir lojimas. Čia surengtos šunelių ir jų šeimininkų plaukimo ir bėgimo varžybos.

Internautai juokiasi iki ašarų: pažiūrėkite, kaip sunku krokodilui gyventi žmonių pasaulyje (13)

Internautai juokiasi iki ašarų: pažiūrėkite, kaip sunku krokodilui gyventi žmonių pasaulyje
Japonų iliustratorius Keigo savo sekėjus mėgsta nustebinti keistomis, kartais – absurdiškomis iliustracijomis, kuriose dažnai galima pamatyti gyvūnus. Keibo save laiko „paprastu biuro darbuotoju, gyvenančiu paprastą gyvenimą su savo žmona ir dukra“. Visgi, vyras turi pomėgį, kuris ne tik teikia jam daug džiaugsmo, bet ir kelia aplinkinių susidomėjimą ir juoką, rašo BoredPanda.com.

Vyro ir varnos draugystė Anykščiuose: pokštininkė mėgsta ledus ir vyro šunį (37)

Vyro ir varnos draugystė Anykščiuose: pokštininkė mėgsta ledus ir vyro šunį
Anykščių Kūrybos ir dailės mokyklos direktorius Arūnas Vilkončius pavasarį nuo pražūties išgelbėjo mažą varniuką. Dabar tai jau suaugusi, Čitos vardą turinti protinga varna, jo laukianti Elmos kolektyviniame sode ir krečianti pokštus ne tik jam, bet ir kaimynams.

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką (5)

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką
Pietų Australijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, suvirpinęs šimtus tūkstančių feisbuko vartotojų širdžių. Pakelėje išvydusios partrenktą kengūrą, Lauren Wagner ir Sarah Raggamuffin nepravažiavo pro šalį. Moterys priėjo prie gyvūno ir patikrino jo sterblę: didelei nuostabai, ten slėpėsi mažas kengūriukas.

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis
Rugpjūčio 11 dieną plintant miškų gaisrui „Nelson“, policininkai skubėjo gelbėti gyvūnų prieglaudoje laikomų šunų.

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos (17)

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos
Čia ožkos smalsios kaip šuniukai, sargo pareigas užima karvė Zuika, o vietoje žadintuvo kambaryje gieda gaidys Ugnius, portalui LRT.lt apie saugių namų fermos gyvūnams „Trys paršeliai“ kasdienybę pasakoja įkūrėjai Viktorija Naujokaitė ir Edvardas Stalionis. „Jei moki duoti dėmesio ir paglostyti, tada ir gaidys labai greitai socializuosis“, – sako E. Stalionis ir priduria, kad ūkininkų fermose tokių gyvūnų tikrai nepamatysime – sąlygos ten dažniausiai nežmoniškai žiaurios.