Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis

 (44)
Kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis? Inga Pavilonienė įsitikinusi, kad kaip tik tokį ji ir augina. Konkurse, į kurį susirinko gražiausi šunys iš 11 valstybių, jos augintinis laimėjo pirmą vietą jaunimo klasėje ir tapo Baltijos vokiečių aviganių jaunimo nugalėtoju.
Vokiečių aviganis Wolgang
© Asmeninis archyvas

Rugpjūčio 25-26 dienomis Latvijoje įvyko Baltijos šalių vokiečių aviganių čempionatas. Jame dalyvavo 277 dalyviai iš 11 valstybių – Latvijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Čekijos, Izraelio ir Ukrainos.

„Didžiuojamės, kad pavyko ir mums. Mūsų ilgaplaukis vokiečių aviganis Wolgang Degli Achei laimėjo pirmą vietą jaunimo klasėje ir tapo Baltijos vokiečių aviganių jaunimo jaunimo nugalėtoju – Balt DS Jugend Sieger“, – įspūdžiais po konkurso dalinasi I. Pavilionienė.

Šeimininkė pasakoja, kad jis yra atvežtas iš žymiausio Italijos vokiečių aviganių veislyno Degli Achei – šiame veislyne išveisti pasaulio čempionai.

„Šiai dienai tai yra vienintelis iš Italijos atgabentas ir gyvenantis vokiečių aviganis ne tik Lietuvoje, bet visame Pabaltijyje bei Skandinavijoje“, – teigia ji.

Šuns priežiūrai skiria daug dėmesio

Moteris prisipažįsta, kad tikėjosi laimėti, nes visuomet link to ir ėjo. Wolfgango kasdien laukia fizinio krūvio treniruotė – šeimininkė pasikviečia savo šunis šokti į automobilį, kartu įsideda ir dviratį. Nuvažiavus į tam tikrą vietą, šeimininkė važinėjasi dviračiu šalia bėgant augintiniams.

„Pirmiausia važinėjame dviračiu, o paskui kartu einame plaukioti. Vėliau parbėgame iki mašinos, parvažiuojame namo. Pašeri šunį, jis atsigauna. Pašukuoji, o vakare – poilsis. Per savaitę šukuojame jį du kartus, o porą dienų skiriame dresūrai. Tiek užtenka“, – aiškina ji.

Vokiečių aviganis Wolgang
Vokiečių aviganis Wolgang
© Asmeninis archyvas

Gali pasirodyti, kad Wolfgango priežiūra užtrunka visą dieną. Inga nesutinka ir pabrėžia, kad jai pirmoje vietoje yra šeima.

„Pas mus šuo turi savo vietą. Jis puikiai suvokia, kad mes esame jo šeimininkai, o ne jis mūsų. Aišku, buvo pirmas etapas, kai šuo mums buvo lyg dievas, valdantis situaciją namuose, tačiau tai praėjo“, – pasakoja vokiečių aviganio šeimininkė.

Šuo pasižymi pietietišku charakteriu

Inga pastebi ir tai, kad iš Italijos atvykęs šuo turi labai savitą temperamentą. Anot jos, šuo tikras italas – tai išduoda ir jo elgesys. Iš pat pradžių moteriai šuns elgesys kėlė nuostabą ir atrodė neįprastas.

„Vietiniai šunys dažnai būna cholerikai, o jisai toks karštas, toks įdomus. Vyras visą laiką buvo prieš tai, kad šuo gyventų namuose, bet šiandien Wolfgangas nakvoja su mumis namuose. Vyras sutiko, jam netrukdo – šuo kompaktiškas, supratingas. Palyginus su juo, kiti šunys atrodo kaip kokie kaimiečiai, o jis – kitoks, pietietiško charakterio. Tikras italas, turintis charizmą“, – teigia Inga.

Wolfgango šeimininkė priduria, kad apie savo augintinį sulaukia ne tik teigiamų atsiliepimų. Anot jos, kartais tenka susidurti su pavydžiais žmonėmis, kurių replikos būna nemalonios.

„Mūsų šuo labai skiriasi nuo įprastų vokiečių aviganių – ir išore, ir charakteriu. Lietuviai dažnai iškart puola, nes jaučia konkurenciją ir tu nieko nepadarysi. Piktų žodžių irgi sulaukiam“, – prisipažįsta ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbė juokingiausius laukinės gamtos kadrus (2)

Paskelbė juokingiausius laukinės gamtos kadrus
Paskelbti geriausi 2018 metų „Juokingiausių laukinės gamtos fotografijų apdovanojimų“ kadrai – iš 2000 buvo atrinktas 41 linksmiausias kadras, rašo BoredPanda.com.

Po skyrybų vyras liko vienas su šunimi, bet nepalūžo: kartu rado būdą atsitiesti (9)

Po skyrybų vyras liko vienas su šunimi, bet nepalūžo: kartu rado būdą atsitiesti
Sakoma, kad kiekviena pabaiga – kažko naujo pradžia. Tuo teko įsitikinti brazilų iliustratoriui Rafaelui Mantesso. Prieš keletą metų vyras išsiskyrė su žmona. Po skyrybų vyras liko gyventi vienas tarp tuščių baltų sienų – viskas, kas jam liko, buvo bulterjeras, rašo BoredPanda.com.

Palygino šeimininkus ir jų šunis: ar matote panašumų? (4)

Palygino šeimininkus ir jų šunis: ar matote panašumų?
Koks šeimininkas, toks ir šuo. Britų fotografas Gerrardas Gethingsas, paviešindamas linksmą nuotraukų seriją, įrodė, kad šis posakis nemeluoja, rašo BoredPanda.com.

Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką (4)

Keturkojis „pabėgėlis“ grįžo iš Lietuvos į Latviją: tai davė vertingą pamoką
Greita Lietuvos savanorių pagalba ir atsakingas kaimyninės Latvijos gyventojų elgesys padėjo grąžinti į namus į mūsų šalį atklydusį šunį. Ši neįtikėtina istorija galėtų būti gera pamoka ir visiems Lietuvos keturkojų šeimininkams, kodėl reikėtų žymėti savo augintinius. Pranešimu apie šį įvykį dalinasi gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“.

Įrašas feisbuke spaudžia ašarą: šeima išsiruošė į ilgą kelionę, bet draugų nepaliko (39)

Įrašas feisbuke spaudžia ašarą: šeima išsiruošė į ilgą kelionę, bet draugų nepaliko
Kraustantis į kitą miestą ar šalį, daugybė žmonių susirenka savo daiktus visus iki vieno, tačiau brangiausią turtą palieka – pas giminaičius ir prieglaudose atsiduria ištikimi keturkojai draugai, kuriems šeimininkai buvo visas jų gyvenimas. Bet ši istorija ne apie tuos, kurie savo šeimos narius palieka už nugaros. Istorija apie tai, kad brangių draugų niekada nepaliekame – net jei tektų kartu įveikti beveik 3 tūkstančius kilometrų.

Dydis nesvarbu: milžiniška gorila susirado patį mažiausią draugą (12)

Dydis nesvarbu: milžiniška gorila susirado patį mažiausią draugą
Nevyriausybinė organizacija „Ape Action Africa“ rūpinasi nykstančiais primatais – gorilomis, šimpanzėmis ir beždžionėmis. Nors centras įkurtas 1996 metais, jo gyventojai vis dar turi kuo nustebinti visko mačiusius darbuotojus, rašo BoredPanda.com.

Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis (44)

Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis
Kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis? Inga Pavilonienė įsitikinusi, kad kaip tik tokį ji ir augina. Konkurse, į kurį susirinko gražiausi šunys iš 11 valstybių, jos augintinis laimėjo pirmą vietą jaunimo klasėje ir tapo Baltijos vokiečių aviganių jaunimo nugalėtoju.

Itin reta gyvūnų draugystė: tigro, liūto ir hienos jauniklių motinos pareigas prisiėmė kalytė

Itin reta gyvūnų draugystė: tigro, liūto ir hienos jauniklių motinos pareigas prisiėmė kalytė
Viename Pekino zoologijos sode tigrų, liūto ir hienų jaunikliai gyvena ir žaidžia kartu su auksaspalvių retriverių veislės šuniukais, kurių motina žindo visus mažylius.

Kroatijos saloje – šunų ir jų šeimininkų plaukimo ir bėgimo varžybos

Kroatijos saloje – šunų ir jų šeimininkų plaukimo ir bėgimo varžybos
Kroatijai priklausančioje Adrijos jūros Rabo saloje rugpjūčio 28 dieną netilo juokas ir lojimas. Čia surengtos šunelių ir jų šeimininkų plaukimo ir bėgimo varžybos.

Internautai juokiasi iki ašarų: pažiūrėkite, kaip sunku krokodilui gyventi žmonių pasaulyje (13)

Internautai juokiasi iki ašarų: pažiūrėkite, kaip sunku krokodilui gyventi žmonių pasaulyje
Japonų iliustratorius Keigo savo sekėjus mėgsta nustebinti keistomis, kartais – absurdiškomis iliustracijomis, kuriose dažnai galima pamatyti gyvūnus. Keibo save laiko „paprastu biuro darbuotoju, gyvenančiu paprastą gyvenimą su savo žmona ir dukra“. Visgi, vyras turi pomėgį, kuris ne tik teikia jam daug džiaugsmo, bet ir kelia aplinkinių susidomėjimą ir juoką, rašo BoredPanda.com.

Vyro ir varnos draugystė Anykščiuose: pokštininkė mėgsta ledus ir vyro šunį (37)

Vyro ir varnos draugystė Anykščiuose: pokštininkė mėgsta ledus ir vyro šunį
Anykščių Kūrybos ir dailės mokyklos direktorius Arūnas Vilkončius pavasarį nuo pražūties išgelbėjo mažą varniuką. Dabar tai jau suaugusi, Čitos vardą turinti protinga varna, jo laukianti Elmos kolektyviniame sode ir krečianti pokštus ne tik jam, bet ir kaimynams.

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką (5)

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką
Pietų Australijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, suvirpinęs šimtus tūkstančių feisbuko vartotojų širdžių. Pakelėje išvydusios partrenktą kengūrą, Lauren Wagner ir Sarah Raggamuffin nepravažiavo pro šalį. Moterys priėjo prie gyvūno ir patikrino jo sterblę: didelei nuostabai, ten slėpėsi mažas kengūriukas.

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis
Rugpjūčio 11 dieną plintant miškų gaisrui „Nelson“, policininkai skubėjo gelbėti gyvūnų prieglaudoje laikomų šunų.

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos (17)

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos
Čia ožkos smalsios kaip šuniukai, sargo pareigas užima karvė Zuika, o vietoje žadintuvo kambaryje gieda gaidys Ugnius, portalui LRT.lt apie saugių namų fermos gyvūnams „Trys paršeliai“ kasdienybę pasakoja įkūrėjai Viktorija Naujokaitė ir Edvardas Stalionis. „Jei moki duoti dėmesio ir paglostyti, tada ir gaidys labai greitai socializuosis“, – sako E. Stalionis ir priduria, kad ūkininkų fermose tokių gyvūnų tikrai nepamatysime – sąlygos ten dažniausiai nežmoniškai žiaurios.

Internautai nesėkmingai bando atspėti: koks gyvūnas slepiasi tarp žaislų? (50)

Internautai nesėkmingai bando atspėti: koks gyvūnas slepiasi tarp žaislų?
Gali atrodyti, kad šioje nuotraukoje „pozuoja“ vien tik pliušiniai žaislai, tačiau jūs klystate – šiame kadre yra ir tikras gyvūnas. Vis dėlto, ne jums vienam sunku jį pamatyti – ši užduotis pasirodė sunki daugybei internautų, rašo thedodo.com.