Kaunietė parodė, kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis

 (44)
Kaip atrodo gražiausias vokiečių aviganis? Inga Pavilonienė įsitikinusi, kad kaip tik tokį ji ir augina. Konkurse, į kurį susirinko gražiausi šunys iš 11 valstybių, jos augintinis laimėjo pirmą vietą jaunimo klasėje ir tapo Baltijos vokiečių aviganių jaunimo nugalėtoju.
Vokiečių aviganis Wolgang
© Asmeninis archyvas

Rugpjūčio 25-26 dienomis Latvijoje įvyko Baltijos šalių vokiečių aviganių čempionatas. Jame dalyvavo 277 dalyviai iš 11 valstybių – Latvijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Čekijos, Izraelio ir Ukrainos.

„Didžiuojamės, kad pavyko ir mums. Mūsų ilgaplaukis vokiečių aviganis Wolgang Degli Achei laimėjo pirmą vietą jaunimo klasėje ir tapo Baltijos vokiečių aviganių jaunimo jaunimo nugalėtoju – Balt DS Jugend Sieger“, – įspūdžiais po konkurso dalinasi I. Pavilionienė.

Šeimininkė pasakoja, kad jis yra atvežtas iš žymiausio Italijos vokiečių aviganių veislyno Degli Achei – šiame veislyne išveisti pasaulio čempionai.

„Šiai dienai tai yra vienintelis iš Italijos atgabentas ir gyvenantis vokiečių aviganis ne tik Lietuvoje, bet visame Pabaltijyje bei Skandinavijoje“, – teigia ji.

Šuns priežiūrai skiria daug dėmesio

Moteris prisipažįsta, kad tikėjosi laimėti, nes visuomet link to ir ėjo. Wolfgango kasdien laukia fizinio krūvio treniruotė – šeimininkė pasikviečia savo šunis šokti į automobilį, kartu įsideda ir dviratį. Nuvažiavus į tam tikrą vietą, šeimininkė važinėjasi dviračiu šalia bėgant augintiniams.

„Pirmiausia važinėjame dviračiu, o paskui kartu einame plaukioti. Vėliau parbėgame iki mašinos, parvažiuojame namo. Pašeri šunį, jis atsigauna. Pašukuoji, o vakare – poilsis. Per savaitę šukuojame jį du kartus, o porą dienų skiriame dresūrai. Tiek užtenka“, – aiškina ji.

Vokiečių aviganis Wolgang
Vokiečių aviganis Wolgang
© Asmeninis archyvas

Gali pasirodyti, kad Wolfgango priežiūra užtrunka visą dieną. Inga nesutinka ir pabrėžia, kad jai pirmoje vietoje yra šeima.

„Pas mus šuo turi savo vietą. Jis puikiai suvokia, kad mes esame jo šeimininkai, o ne jis mūsų. Aišku, buvo pirmas etapas, kai šuo mums buvo lyg dievas, valdantis situaciją namuose, tačiau tai praėjo“, – pasakoja vokiečių aviganio šeimininkė.

Šuo pasižymi pietietišku charakteriu

Inga pastebi ir tai, kad iš Italijos atvykęs šuo turi labai savitą temperamentą. Anot jos, šuo tikras italas – tai išduoda ir jo elgesys. Iš pat pradžių moteriai šuns elgesys kėlė nuostabą ir atrodė neįprastas.

„Vietiniai šunys dažnai būna cholerikai, o jisai toks karštas, toks įdomus. Vyras visą laiką buvo prieš tai, kad šuo gyventų namuose, bet šiandien Wolfgangas nakvoja su mumis namuose. Vyras sutiko, jam netrukdo – šuo kompaktiškas, supratingas. Palyginus su juo, kiti šunys atrodo kaip kokie kaimiečiai, o jis – kitoks, pietietiško charakterio. Tikras italas, turintis charizmą“, – teigia Inga.

Wolfgango šeimininkė priduria, kad apie savo augintinį sulaukia ne tik teigiamų atsiliepimų. Anot jos, kartais tenka susidurti su pavydžiais žmonėmis, kurių replikos būna nemalonios.

„Mūsų šuo labai skiriasi nuo įprastų vokiečių aviganių – ir išore, ir charakteriu. Lietuviai dažnai iškart puola, nes jaučia konkurenciją ir tu nieko nepadarysi. Piktų žodžių irgi sulaukiam“, – prisipažįsta ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Grįžęs namo, vyras aptiko netikėtą dovaną: besilaukianti voverė paprašė jo pagalbos (30)

Grįžęs namo, vyras aptiko netikėtą dovaną: besilaukianti voverė paprašė jo pagalbos
Vieną dieną grįžęs namo vyras pastebėjo, kad atklydusi besilaukianti voverė ant jo lovos susuko sausų šakelių lizdelį savo naujagimių porelei. Neįprasto iškvietimo sulaukę laukinių gyvūnų gelbėtojai Christina ir Michael mėgino sugrąžinti voveriukus motinai, deja, ši nerodė jokio noro pasilikti su mažyliais, o neužilgo visiškai nustojo juos lankyti, rašo BoredPanda.com.

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu (1)

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu
Spalio 26 d. į Lietuvos zoologijos sodą iš Prancūzijos atvyko nauji gyventojai. Septynerių metų raganosių iguanų (Cyclura cornuta) pora, prieš tai gyvenusi Paryžiaus nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, jau apsiprato naujuose namuose ir yra pasiruošusios susitikti su zoologijos sodo lankytojais. Lietuvos zoologijos sode šios rūšies gyvūnai apsigyveno pirmą kartą, rašoma pranešime spaudai.

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę (18)

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę
Ar kasdien viduryje miesto pastebite daugiabučių namų sienomis laipiojančias voveres? Grupės „Rapeseed“ narys Saulius Jeruslanovas kviečia visus pakelti akis į viršų – taip pasaulis bus gražesnis. Kaip tik šiandien Vilniuje, Žirmūnuose šis triukas jam „suveikė“ ir padovanojo neįprastą reginį, kuris praskaidrino nuotaiką.

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams (11)

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams
Kad ir kokie nuostabūs ir didingi būtų drambliai, jų gyvenimas tikrai ne rožėmis klotas. Ypač kai jiems pavojų kelia brakonieriai ir dėl miškų kirtimų naikinamos jų natūralios buveinės.

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai (25)

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai
Vestuvių organizavimas nėra lengvas verslas. Čia yra visiškai normalu dvi savaites rinktis pasifloriškesnį atspalvį pabusti viduryje nakties išpiltoms šalto prakaito nes vietoje šampaninio atspalvio servetėlės labiau primena dramblio kaulo ir net nepradėsime pasakoti kuo skiriasi pelenų rožė nuo paprastos rožės, nes mūsų akys mato daugiau atspalvių už statistinę Pantone paletę. Kartu, tai darbas, kuris padovanoja galybę emocijų ir naujų draugų ir nuolat kelia iššūkius, rašoma pranešime spaudai.

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis (25)

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis
Meino meškėno veislės katės išties atrodo nežemiškai – tarsi būtų nužengusios iš pasakos. Viena iš didžiausių prijaukintų kačių atrodo didingai net ir tada, kai tiesiog ilsisi ant sofos. Nieko keisto, kad jų šeimininkai dažnai mėgsta pasirodyti, kad augina šias gražuoles, ir turbūt sutiksite, kad instagrame jos atrodo geriau nei kai kurie žmonės, rašo BoredPanda.com.

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus (5)

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus
Pirmadienį ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo katinus, kurie, kaip manoma, buvo užkasti keičiant šiluminį vamzdyną.

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių (1)

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių
Škotijoje vieną britų žvejį teko nukelti nuo stataus uolos skardžio, ant kurio jis atsidūrė gelbėdamasis nuo maždaug 50 pilkųjų ruonių su jaunikliais būrio, pirmadienį pranešė pakrančių apsauga.

Britų karalienė neteko paskutinio korgio (7)

Britų karalienė neteko paskutinio korgio
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II neteko savo paskutiniojo korgio.

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką (23)

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką
Du vyriškos lyties pingvinai, suėję į „tos pačios lyties individų porą“, sėkmingai išperėjo pingvinuką ir jį „beprotiškai myli“, penktadienį paskelbė Sidnėjaus akvariumas.

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti (13)

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti
Pripažinkite: jei sutiktumėte žmogų, atrodantį taip pat, kaip jūs, bent jau stabtelėtumėte pasisveikinti. Išvedusi savo kalytę Rogue pasivaikščioti ir sutikusi identiškai atrodantį gyvūną, Bethany Coleman nusprendė juos supažindinti, rašo BoredPanda.com.

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti (20)

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti
Honza Řeháček – laisvai samdomas čekų fotografas, dievinantis gamtą, keliones ir savo vilkšunį Sitką. Dažnai galima pastebėti jį derinant visas tris savo aistras: vyras leidžiasi į nuotykius su savo šunimi po gražiausias pasaulio vietas ir kaskart pakeliui įamžina po keletą įspūdingų nuotraukų, rašo BoredPanda.com.

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką (14)

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką
Gyvūnų prieglaudos, VšĮ „Naminukai“ feisbuko paskyroje pasidalino jautriu įrašu, kuriuo internautai kaipmat suskubo dalintis. Šįkart prieglauda atkreipė dėmesį į ugniagesių gelbėtojų darbą. Pirmadienį Vilniuje, Kalvarijų gatvėje iš liepsnojančio namo jie išgelbėjo katinėlį – o ir gelbėjo jį kaip žmogų.

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną (10)

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną
Spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Šią dieną Lietuvos zoologijos sodas skatina visą dėmesį skirti mūsų uodeguotiesiems (ir ne tik) draugams – gyvūnams ir ta proga jau šį sekmadienį (spalio 7 d.) kviečia į renginį, skirtą zoologijos sodo gyventojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai (15)

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai
„Skraidančias ausytes“ būtų galima vadinti ištikimiausiais gyvūnų globos švenčių dalyviais. Australų aviganių mylėtojai, Aurelija ir Andrius Martinoniai, į šventę prie Baltojo tilto, kur spalio 6 d. bus minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, išsiruoš jau ketvirtą kartą. Ateis ne vieni – atsives šuniukų mamą Kubą ir Indy bei Ernį. Šventėje tikisi pasimatyti su savo išveistais šuniukais ir jų šeimininkais ir maloniai praleisti laiką šunų mylėtojų draugijoje.