Įrašas feisbuke spaudžia ašarą: šeima išsiruošė į ilgą kelionę, bet draugų nepaliko

 (39)
Kraustantis į kitą miestą ar šalį, daugybė žmonių susirenka savo daiktus visus iki vieno, tačiau brangiausią turtą palieka – pas giminaičius ir prieglaudose atsiduria ištikimi keturkojai draugai, kuriems šeimininkai buvo visas jų gyvenimas. Bet ši istorija ne apie tuos, kurie savo šeimos narius palieka už nugaros. Istorija apie tai, kad brangių draugų niekada nepaliekame – net jei tektų kartu įveikti beveik 3 tūkstančius kilometrų.
Šeimos persikraustymas su augintiniais
© Facebook

„Pasakojimas daugiausia apie tai, kad jei labai nori ir nesi praradęs žmogiškumo, viskas bet kokiu atveju pavyks“, – taip pradedamas Stelos Baranikovos įrašas feisbuke, suvirpinęs šimtus širdžių.

Moteris papasakojo, kad jos draugė padėjo persikelti savo pagyvenusiems tėvams iš Kazachstano į Rostovą prie Dono. Tarp jų – 2777 kilometrai kelio. Įrašą ji patalpino feisbuko grupėje „Valstybinės savivaldybės įstaigos „Rostovo prie Dono miesto apleistų gyvūnų skaičiaus valdymo centras“ savanoriai“.

„Kelias išties netrumpas. Tėvai turėjo katiną ir šunį, tad iš karto ėmė laužyti galvą, kaip reikės pervežti gyvūnus. Gabenti lėktuvu baisu – juk katinui jau 20 metų. O važiuojant traukiniu laukia trys paros kelio“, – rašo S. Boranikova.

Manote, kad tai galėjo šeimą sustabdyti? Apie svarstymą palikti gyvūnus nebuvo nė kalbos. Buvo aiškiai nuspręsta: jie keliauja kartu bet kokiu atveju.

„Juk jie yra šeimos nariai, todėl jų negalima palikti, negalima atiduoti į prieglaudą, perdovanoti, negalima jų kažkam primesti, negalima užmigdyti, žodžiu – jų tiesiog negalima palikti“, – teigia moteris.

Po ilgų svarstymų, priimtas sprendimas keliauti traukiniu. Šeima nematė nieko baisaus tame, kad kelionė truks tris dienas. Taip ir tėvams, ir gyvūnams bus patogiau – juk jie bus drauge!

„Rugpjūčio 29-ąją jie išvyko iš Pavlodaro. Tėvai ir mano draugė užsisakė visą maršrutinį autobusą ir 400 kilometrų važiavo iki Omsko. Ten jie išsinuomojo viešbučio kambarį ir kartu su gyvūnais pernakvojo. Ankstų rugpjūčio 30-osios rytą iš Omsko visi jie išvyko į Rostovą prie Dono.

Taip, buvo šiokių tokių nepatogumų, tiek finansinių, tiek emocinių – teko užsisakyti visą kupė, šuniukas traukiniui sustojus stotelėse bijodavo išeiti į lauką, draugei dėl to buvo nemažai problemų, bet ji nė sekundei nesigailėjo, nė sekundei“, – pabrėžė S. Boranikova.

20-metis katinas Ryžikas kelionės metu laikėsi puikiai. Panašu, kad jis jautėsi patogiausiai iš visų. Džinočka, kuriai aštuoneri metai, nė sekundei nesitraukė nuo šeimininko – stebėtina, kaip gyvūnai mumis pasitiki.

„Tad aš netikiu tais kietaširdžiais menkos dvasios žmonėmis, kurie rašo: „Aš persikraustau, todėl skubiai turiu atiduoti šuniuką arba katytę“. Tai vadinama tingumu, godumu, lengvabūdiškumu, menkumu ir nenoru išeiti iš savo komforto zonos. Kai jūs susirenkate spintas, kilimus ir kitus reikmenis, juk taip jaudinatės, kad tik nieko neužmirštumėte ir neprarastumėte. Tačiau užmirštate savo gyvūnus ir prarandate savo sielą“, – feisbuko įraše pabrėžia S. Boranikova.

Palinkėdama draugės tėvams sveikatos, moteris dalinasi laimingos šeimos nuotraukomis sakydama, kad jų kelionė baigėsi sėkmingai. „Ši istorija tiesiog spaudžia ašaras, nors tai yra įprastas ir normalus žmogaus poelgis“, – pabrėžia ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu
Spalio 26 d. į Lietuvos zoologijos sodą iš Prancūzijos atvyko nauji gyventojai. Septynerių metų raganosių iguanų (Cyclura cornuta) pora, prieš tai gyvenusi Paryžiaus nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, jau apsiprato naujuose namuose ir yra pasiruošusios susitikti su zoologijos sodo lankytojais. Lietuvos zoologijos sode šios rūšies gyvūnai apsigyveno pirmą kartą, rašoma pranešime spaudai.

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę (15)

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę
Ar kasdien viduryje miesto pastebite daugiabučių namų sienomis laipiojančias voveres? Grupės „Rapeseed“ narys Saulius Jeruslanovas kviečia visus pakelti akis į viršų – taip pasaulis bus gražesnis. Kaip tik šiandien Vilniuje, Žirmūnuose šis triukas jam „suveikė“ ir padovanojo neįprastą reginį, kuris praskaidrino nuotaiką.

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams (11)

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams
Kad ir kokie nuostabūs ir didingi būtų drambliai, jų gyvenimas tikrai ne rožėmis klotas. Ypač kai jiems pavojų kelia brakonieriai ir dėl miškų kirtimų naikinamos jų natūralios buveinės.

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai (24)

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai
Vestuvių organizavimas nėra lengvas verslas. Čia yra visiškai normalu dvi savaites rinktis pasifloriškesnį atspalvį pabusti viduryje nakties išpiltoms šalto prakaito nes vietoje šampaninio atspalvio servetėlės labiau primena dramblio kaulo ir net nepradėsime pasakoti kuo skiriasi pelenų rožė nuo paprastos rožės, nes mūsų akys mato daugiau atspalvių už statistinę Pantone paletę. Kartu, tai darbas, kuris padovanoja galybę emocijų ir naujų draugų ir nuolat kelia iššūkius, rašoma pranešime spaudai.

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis (25)

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis
Meino meškėno veislės katės išties atrodo nežemiškai – tarsi būtų nužengusios iš pasakos. Viena iš didžiausių prijaukintų kačių atrodo didingai net ir tada, kai tiesiog ilsisi ant sofos. Nieko keisto, kad jų šeimininkai dažnai mėgsta pasirodyti, kad augina šias gražuoles, ir turbūt sutiksite, kad instagrame jos atrodo geriau nei kai kurie žmonės, rašo BoredPanda.com.

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus (5)

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus
Pirmadienį ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo katinus, kurie, kaip manoma, buvo užkasti keičiant šiluminį vamzdyną.

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių (1)

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių
Škotijoje vieną britų žvejį teko nukelti nuo stataus uolos skardžio, ant kurio jis atsidūrė gelbėdamasis nuo maždaug 50 pilkųjų ruonių su jaunikliais būrio, pirmadienį pranešė pakrančių apsauga.

Britų karalienė neteko paskutinio korgio (7)

Britų karalienė neteko paskutinio korgio
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II neteko savo paskutiniojo korgio.

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką (23)

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką
Du vyriškos lyties pingvinai, suėję į „tos pačios lyties individų porą“, sėkmingai išperėjo pingvinuką ir jį „beprotiškai myli“, penktadienį paskelbė Sidnėjaus akvariumas.

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti (13)

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti
Pripažinkite: jei sutiktumėte žmogų, atrodantį taip pat, kaip jūs, bent jau stabtelėtumėte pasisveikinti. Išvedusi savo kalytę Rogue pasivaikščioti ir sutikusi identiškai atrodantį gyvūną, Bethany Coleman nusprendė juos supažindinti, rašo BoredPanda.com.

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti (20)

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti
Honza Řeháček – laisvai samdomas čekų fotografas, dievinantis gamtą, keliones ir savo vilkšunį Sitką. Dažnai galima pastebėti jį derinant visas tris savo aistras: vyras leidžiasi į nuotykius su savo šunimi po gražiausias pasaulio vietas ir kaskart pakeliui įamžina po keletą įspūdingų nuotraukų, rašo BoredPanda.com.

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką (14)

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką
Gyvūnų prieglaudos, VšĮ „Naminukai“ feisbuko paskyroje pasidalino jautriu įrašu, kuriuo internautai kaipmat suskubo dalintis. Šįkart prieglauda atkreipė dėmesį į ugniagesių gelbėtojų darbą. Pirmadienį Vilniuje, Kalvarijų gatvėje iš liepsnojančio namo jie išgelbėjo katinėlį – o ir gelbėjo jį kaip žmogų.

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną (10)

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną
Spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Šią dieną Lietuvos zoologijos sodas skatina visą dėmesį skirti mūsų uodeguotiesiems (ir ne tik) draugams – gyvūnams ir ta proga jau šį sekmadienį (spalio 7 d.) kviečia į renginį, skirtą zoologijos sodo gyventojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai (15)

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai
„Skraidančias ausytes“ būtų galima vadinti ištikimiausiais gyvūnų globos švenčių dalyviais. Australų aviganių mylėtojai, Aurelija ir Andrius Martinoniai, į šventę prie Baltojo tilto, kur spalio 6 d. bus minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, išsiruoš jau ketvirtą kartą. Ateis ne vieni – atsives šuniukų mamą Kubą ir Indy bei Ernį. Šventėje tikisi pasimatyti su savo išveistais šuniukais ir jų šeimininkais ir maloniai praleisti laiką šunų mylėtojų draugijoje.

Dzūkijoje nufilmuota gausi vilkų šeimyna (135)

Dzūkijoje nufilmuota gausi vilkų šeimyna
Spalio pradžioje Žuvinto biosferos rezervate gamtos tyrimų ir apsaugos tikslais įrengtos vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo gausią vilkų šeimyną.