aA
Samojedo Džerio ir vokiečių aviganio Brendžio šeimininkė Miglė Pilvelytė yra Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto (MTF) Projektų ir kompetencijų plėtros sk. vedėja. Jau penkti metai ji yra ir kinologijos savanorė. Spalio 5 dieną, kai gyvūnų augintojai minės Pasaulinę gyvūnų globos dieną, Miglė su bendraminčiais sostinės Vingio parke pristatys „Akademinį šunį“! Sutikite: skamba neįprastai.
Miglė Pilvelytė
© Asmeninis albumas

Paklausta, kaip Vilniaus kolegijos studentai ir darbuotojai susiję su gyvūnų globa, Miglė atsako, kad šios mokymo įstaigos bendruomenė jau seniai dalyvauja Lietuvos kinologų draugijos renginiuose – šunų parodose, gyvūnų globos šventėse.

„Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bendruomenė savo idėjomis, meninei bei kitokiai veiklai palankiomis studijų programomis labai tinka šiai veiklai, – sako Miglė. – Šįkart Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentai kartu su doc. dr. Inga Kepaliene pasiūlė nestandartinių švietėjiškų veiklų, kurios yra ne tik įdomios, bet ir skatina studentų kūrybiškumą.“

Studentai sugalvojo, ką galima sukurti savo augintiniams, be to, daug idėjų jie siūlo įgyvendinti naudojant antrines žaliavas. Ir net tie, kurie nėra prijaučiantys šunims, labai susidomėjo, todėl bus puiku. Kaip visada! O „kaip visada“ reiškia, kad po tokių renginių ilgai netyla kalbos, dalyvavę šventėje ne tik nebebijo šunų, bet juos pamilsta, dalijasi įspūdžiais.

„Kadangi studentai sau kelia aukštus reikalavimus: mokosi, įgyvendina įvairius projektus, kuria įvaizdį, todėl pasiūlys visiems drauge kurti augintinių įvaizdį, – apie Įvaizdžio dizaino studijų programos studentų idėjas papasakojo kinologijos savanorė Miglė. – Šventėje kviesime papuošti savo augintinius spalvotomis varlytėmis. Norime, kad augintiniai būtų ne tik pasipuošę, bet ir saugūs.“

Savanoriai
Savanoriai
© Asmeninis albumas


Pašnekovė atskleidė, kad mažiesiems renginio dalyviams studentai pasiūlys dekoruoti spalvotas skareles šuniukams arba stilizuotus kauliukus savo svajonių augintiniams.

Šventėje Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė kartu su savo studentėmis kvies susitapatinti su mylimais gyvūnais – saugiais dažais margins vaikų veidukus. O atėjusieji su šuniuku galės sudalyvauti ilgiausios šuns uodegos rinkimuose.

Pasak kinologijos savanorės, kartais labai naudinga įlįsti į šuns kailį, todėl studentai kvies pabūti šuns kailyje ir pažinti aplinką per pojūčius: uosti, matyti, liesti. Bus renkama „nosių nosis“, „akyla akis“ ir „stipriausias pojūtis“.

„Taip pat suksime „Žinių ratą“, juk gyvūnų mylėtojai turi daug žinoti apie savo augintinius. Edukacinis renginys kolegijos studentams bus nauja patirtis, jie taip pat daug sužinos, mokysis kitose erdvėse, bendraus su įvairiais žmonėmis“, – nurodė pašnekovė.

Miglės augintinių – samojedo ir vokiečių aviganio – šventėje nebus (jie gyvena Druskininkuose pas tėvus) ir tai bus tas retas atvejis, kai Miglė dėl savo augintinių negrįš į namus. Kiekvieną savaitgalį parvažiavusi į Druskininkus ji skiria šunims visą laisvalaikį, prisipažįsta, jog tai pati geriausia terapija po Vilniaus šurmulio.

Miglė pasakoja visada mylėjusi gyvūnus, pradedant nuo vaikystėje priglausto kažkieno išmesto šuniuko ar kačiuko, nykstančių balinių vėžlių gelbėjimo ar miške rasto ir išgelbėto jūrinio erelio. Tačiau šunys jai yra patys geriausi draugai – jie visada laukia ir su džiaugsmu akyse pasitinka, visose situacijose palaiko ir nepalieka. Jie visuomet šalia. Nesvarbu, ar jautiesi laimingas, ar prislėgtas.

Kinologijos savanorių Vingio parke bus ne viena dešimtis, todėl šventės organizatorius – Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komandą, tai labai džiugina.

„Moksleiviai, studentai, karjeros žmonės – kinologijos savanorių bendruomenė labai įvairi,– sako LKD Mokymo centro vadovė Daiva Kvedarienė. – Kai kurie netgi neturi augintinio. Kiti yra sukaupę nemažą šunų auginimo bei veisimo patirtį. Dalyvauja su šunimis parodose. Dresuoja šunis. Jų pagalbą jaučiame ne tik šunų parodose ar šventėse, bet ir visuomenės švietimo srityje, nes jie padeda organizuoti „Atsakingo šeimininko akademiją“ įvairiuose Lietuvos miestuose, veda edukacinius užsiėmimus vaikams. Todėl esame įsitikinę, kad gyvūnų globos šventė yra ir savanorių, prisidedančių prie gyvūnų gerovės, šventė.“

Letena
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
5.0000

Lietuvio kurti įrankiai gelbsti Australijos laukinių gyvūnų gyvybes (1)

Praeitą savaitę lietuvių kilmės medicinos dizaineris Girius Antanaitis Vilniaus dailės akademijos...

Po dramatiškos trijų valandų trukmės operacijos išgelbėtas šuo (2)

Sekmadienį, spalio 20 d., Australijoje buvo surengta tris valandas trukusi borderkolio Jimmy...

Širdį verianti ištikimybė: prie degalinės paliktas šunelis šeimininkų laukė 4 metus (51)

Su posakiu, jog šuo yra geriausias žmogaus draugas, sutiktų daugybė žmonių. Šimtai istorijų...

Penevėžio rajone jaunuolis užpuolė vyrą, kurį kaltino dėl suvažinėto katino (31)

Pareigūnai praneša, jog trečiadienio vakarą Panevėžio rajone buvo užpultas krovininio...

Beglobių situacija Lietuvoje gerėja: kasmet priglaudžiama vis daugiau keturkojų (18)

Kasmet spalio mėnesį, minint pasaulinę gyvūnų dieną, garsiau prabyla globos įstaigos,...

Top naujienos

Žvėryno žemgrobiai provokuoja Šimašių: meras žada vėl traukti pjūklą (7)

Vilniaus Žvėryno mikrorajone iš žemgrobių per didelį vargą atsiėmus valstybinę žemę ir joje...

Vladimiras Pozneris: kodėl Stalino Vakarai tik bijojo, o Putino – nekenčia paskelbė diagnozę ir žiniasklaidai, ir politikai (103)

„Vakaruose požiūris į Staliną (šis, mano supratimu, už Putiną daug baisesnis politikas) buvo...

Paguglino ir pakraupo: keliais žingsniais – lengvai pasiekiamos asmeninės nuotraukos ir dokumentai (93)

Noras dalytis su kitais savo įspūdžiais internete atsiliepimų forma gali jums padaryti meškos...

Nauji mokesčiai nepraėjo: prabilo apie biudžeto išlaidų karpymą (13)

Antradienį Seimas atmetė naujus transporto priemonių taršos ir finansų rinkos dalyvių...

Alytaus meras: atsibudusios tarnybėlės puolė persekioti nemokamai vežusius ugniagesiams maistą paramos fonde jau 40 tūkst. eurų (107)

Alytaus meras Nerijaus Cesiulis savo feisbuko paskyroj parašė, kad, nors gaisras dar rusena,...

Turkijos ir Rusijos pavyzdžiai siunčia pavojingą žinią – teritorijų grobimas duoda vaisių (50)

Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano teritorijų užgrobimas Sirijoje, visai kaip ir jo kolegos...

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis (545)

Spalio 18 dieną, t. y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Seimo Kaimo reikalų komitetas nepritarė Prezidentūros siūlymui naikinti lengvatą dyzelinui – pasiūlė savo variantą

Seimo Kaimo reikalų komitetas svarstė ar pritarti Prezidentūros siūlymui sumažinti ūkininkams...

Grybauskaitė Seime svarstomą biudžetą prilygino bolševizmo laikams: didinti mokesčius yra klaida (11)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime svarstomą biudžetą ir mokestinius siūlymus prilygino...

Nepasitikėjimo egzaminą išlaikęs Pranckietis: spaudimas ten visada būdavo (267)

Nepasitikėjimo egzaminą Seime išlaikęs parlamento vadovas Viktoras Pranckietis sako, kad, jeigu...