Ateinantys į aikštelę pavedžioti šunis susiduria su problema

 (2)
Panevėžyje yra keletas šunų vedžiojimo aikštelių, tačiau vienintelė, pakankamai erdvi, įsikūrusi tik Kultūros ir poilsio parke. Visgi net čia keturkojų šeimininkai turi gerokai pavargti, kad vakare susirastų savo augintinį, mat aikštelė jau keletą metų skęsta tamsoje.
Šunų vedžiojimo aptvarai
© M. Blinstrubytės nuotr.

Tvarkosi patys

Didžiausioje Panevėžio šunų vedžiojimo aikštelėje telkšo balos, o sutemus sunku ką nors įžiūrėti, kadangi šalia esantys žibintai jau keletą metų išjungti. Panevėžietis Darius teigia, kad apie esamą situaciją savivaldybę informavo jau ne kartą, tačiau iš valdininkų pagalbos taip ir nesulaukė.

„Prieš kokius ketverius ar penkerius metus mes surinkome tikrai nemažai parašų ir kreipėmės į savivaldybę prašydami, kad aikštelė būtų apšviesta. Tuomet mums žadėjo, kad kai tik parkas bus tvarkomas, įjungs ir mums reikalingus žibintus. Tačiau praėjo tiek metų, o rezultato jokio. Takelis palei upę, visas likęs parkas apšviestas, o mums reikalinga teritorija – ne. Dabar vėl kreipėmės į savivaldybę, tačiau negavome jokio atsakymo. Jie net nebesiteikia su mumis kalbėtis“, – „Sekundei“ tvirtino panevėžietis.

Pasak Dariaus, dėl apšvietimo stokos vakarais aikštele naudotis žmonės tiesiog bijo. Ypač po neseniai parke įvykdytos žmogžudystės. Tad tai yra ne tik patogumo, bet ir saugumo problema. Dėl šių priežasčių į voljerą kas vakarą savo šunis atveda tik apie 8 -10 šeimininkų.

Esama situacija nepatenkinta ir Gintarė. Moteris sako, kad į voljerą savo augintinį atveda kiekvieną vakarą, todėl jai puikiai žinoma apšvietimo problema.

„Aikštutė vakarais visiškai neapšviečiama. Šalia yra stulpai, tačiau jie jau daugybę metų neveikia. Kad ką nors matytume, patys esame pasidarę prožektorių laikiklius ir atsinešame kuo pasišviesti“,- teigė Gintarė.

Tačiau apšvietimas yra ne vienintelė problema, kurią sprendžia keturkojų šeimininkai. „Sekundės“ kalbinti panevėžiečiai pasakojo, kad jie patys pasistatė pavėsinę nuo lietaus, suoliuką, patys rūpinasi, kad vasaros metu būtų nupjauta žolė.

Pasak gyventojų, dėl aukštos žolės ir puolančių erkių prieš keletą metų taip pat buvo kreiptasi į savivaldybę. Nuo tada du kartus per sezoną žolė nupjaunama savivaldybės lėšomis, tačiau didžiąją dalį darbo vis tiek atlieka patys keturkojų augintojai.

Kitose Panevėžio šunų vedžiojimo aikštelėse situacija panaši. Keturkojės Milos šeimininkas Mindaugas pasakojo, kad ne kartą lankėsi Skaistakalnio parke esančiame voljere, tačiau čia pastebėjo dvi problemas. Pirmoji – nėra žibintų, tad vakarais būna tamsu, o antroji – savivaldybė nesirūpina žolės nupjovimu vasarą. Aikštelė tvarkinga tik pačių žmonių dėka.

Šalia Projektuotojų gatvės esančioje šunų vedžiojimo aikštelėje sutikta Reda pasakojo, kad jos augintinis nedrąsus, todėl į voljerą eiti nenori. Moteris pripažino, kad apšvietimo problema jai žinoma. Šalia nėra jokių žibintų, aikštelė tolėliau nuo gatvės, tad vakarais būna tamsu.

Gali tekti palaukti

Panevėžio miesto savivaldybės infrastruktūros skyriaus vyriausiojo specialisto Arvydo Šato teigimu, problema žinoma, tačiau jos sprendimo gyventojams gali tekti palaukti.

„Situacija yra tokia, kad dabar didelių investicijų nedarysime. Aš tiesiog paprašysiu aptarnaujančių organizacijų, kad nuvažiuotų ir patikrintų esamą apšvietimą. Jeigu parke šiuo metu stovi žibintas ir jis tiesiog nešviečia, per savaitę turėtume viską sutvarkyti. Tačiau, jeigu tai yra kabelių problema arba apskritai net nėra apšvietimo stulpų, o šunų savininkai nori, kad jie būtų, tuomet mes dabar to nedarysime. Greitu metu planuojama parko rekonstrukcija. Šunų vedžiojimo aikštelė bus perkelta į kitą vietą, tad dabar į ją investuoti tiesiog neapsimoka“, – „Sekundei“ teigė A. Šatas.

Paklaustas, kodėl apšvietimas nebuvo sutvarkytas dar prieš ketverius metus, kai žmonės rinko parašus ir pateikė juos savivaldybei, A. Šatas tikino, kad tokio atvejo neatsimenantis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Pareigūnai sulaukė žavingo pastiprinimo: mielam šuneliui žada paaukštinimą (2)

Pareigūnai sulaukė žavingo pastiprinimo: mielam šuneliui žada paaukštinimą
Policijos departamentas Minesotoje sulaukė paties mieliausio pastiprinimo savo istorijoje. Dar pernai Sent Polo policijos departamento pareigūnė Kathryn Smith buvo iškviesta į vieną ūkį, kuriame pastebėti be priežiūros likę maži šuniukai ir jų susilaukusi kalytė. Atvykusi į vietą, pareigūnė taip susižavėjo šuniukais, kad vieną iš jų nusprendė pasilikti ir pavadinti Fuzzu, rašo thedodo.com.

Išdykęs šunelis tapo žvaigžde: „Street View“ automobilio gaudynės kelia juoką (4)

Išdykęs šunelis tapo žvaigžde: „Street View“ automobilio gaudynės kelia juoką
Pastaruoju metu daug kalbama apie duomenų saugumą internete, bet panašu, kad dėl savo privačių duomenų viešinimo susirūpinti turėtų ne tik interneto vartotojai. Štai, šio šunelio šėlionės, patekusios į „Google" kuriamus „Street View“ žemėlapius, apskriejo visą internetą, rašo BoredPanda.com.

Nuotraukos, kurios pakelia nuotaiką: pažiūrėkite, kaip pelytėms gera žieduose (2)

Nuotraukos, kurios pakelia nuotaiką: pažiūrėkite, kaip pelytėms gera žieduose
Jeigu šiandien atsikėlėte blogos nuotaikos, gali būti, kad viskas, ko jums trūksta - tai trumpa pertrauka nuo darbų pasižiūrint į kažką mielo ir smagaus. Pavyzdžiui, tai gali būti pelės mažylės, rašo BoredPanda.com.

Šunelis, kuriam nėra abejingų: gražuolio nosį puošia širdies formos dėmė (12)

Šunelis, kuriam nėra abejingų: gražuolio nosį puošia širdies formos dėmė
Ne paslaptis, kad dalmatinai – gražuoliai, kurių kūną puošia įvairių formų dėmės. Dalmatinas vardu Vilis taip pat yra unikalus. Jo šeimą iškart sužavėjo ypatinga širdelės formos dėmė ant šunelio nosies, rašo BoredPanda.com.

Iškalbinga katino išraiška: tokio pikto gyvūno turbūt dar nematėte (16)

Iškalbinga katino išraiška: tokio pikto gyvūno turbūt dar nematėte
Kol vieni gyvūnai atrodo mieli ir pūkuoti, kiti atrodo.. niekuo nepatenkinti. Loki – sfinksas, primenantis seną vyrą, šaukiantį, kad dingtumėte iš jo kiemo, rašo BoredPanda.com.

Neįtikėtina apkurtusio šuns istorija: po ilgų klajonių jis rado jaukius namus (4)

Neįtikėtina apkurtusio šuns istorija: po ilgų klajonių jis rado jaukius namus
Dešimties mėnesių kurčias stafordšyras Ivor turėjo labai sunkią gyvenimo pradžią. Dėl savo negalios jis pakeitė net 5 šeimas, tačiau gyvūnų gerovės organizaciją, kuri vadinasi Karališkoji organizacija prevencijai prieš žiaurumą prieš gyvūnus, rašo BoredPanda.com.

Žvaigžde tapęs katinas: tik pažvelkite, kaip jis meistriškai pozuoja prieš kameras (9)

Žvaigžde tapęs katinas: tik pažvelkite, kaip jis meistriškai pozuoja prieš kameras
Turbūt visi yra sutikę labai fotogeniškų žmonių. Tačiau, kiek pasaulyje yra puikiai prieš objektyvą atrodančių kačių? Vienas toks keturkojis gyveną Japonijoje ir, kaip juokauja jo šeimininkas, katinėlis yra tikras fotoaparato objektyvo specialistas.

Didvyriškas poelgis išgelbėjo voveraitės gyvybę (10)

Didvyriškas poelgis išgelbėjo voveraitės gyvybę
Ne visi herojai dėvi apsiaustus ir šie vyrai yra to pavyzdys, rašo BoredPanda.com. Grupelė jaunų vyrų prisiėmė atsakomybę ir į gyvenimą sugrąžino mažytę voveraitę.

Šios nuotraukos priverčia juoktis iki ašarų: parodo, kokie iš tikrųjų yra haskiai (28)

Šios nuotraukos priverčia juoktis iki ašarų: parodo, kokie iš tikrųjų yra haskiai
Visi, kas augina haskio veislės šunį, puikiai žino jo trūkumus ir privalumus. Viena vertus, haskiai gali būti pasyvūs ir tingūs gyvūnai, su kuriais neįtikėtinai nuobodu. Antra vertus, jie nepaprastai kultūringi, mandagūs ir greitai išmoksta gerų manierų, rašo BoredPanda.com.

Šuns defektas tapo jo išskirtiniu bruožu: kitą tokį rasti labai sunku

Šuns defektas tapo jo išskirtiniu bruožu: kitą tokį rasti labai sunku
Poti aka yra dvejų metų prancūzų buldogas, turintis retą paveldėta sutrikimą. Jis negali laikyti burnoje viso savo liežuvio, todėl jo galiukas visuomet kapo ant apatinės snukučio dalies, rašo BoredPanda.com.

Kas slypi po liūdniausio šuns kauke: šis gražuolis nuolat stebina savo šeimininkę (14)

Kas slypi po liūdniausio šuns kauke: šis gražuolis nuolat stebina savo šeimininkę
Jeigu esate nors kartą pagalvojč, kaip buldogas atrodo su antakiais, ko gero, pamatę šios kalytės antakius, negalėsite nuo jų atitraukti akių, rašo BoredPanda.com

Reto grožio kalytė: gerbėjus sužavėjo jos neįprastos ausys (15)

Reto grožio kalytė: gerbėjus sužavėjo jos neįprastos ausys
Visame pasaulyje galime rasti tūkstančius mielų gyvūnų, tačiau Goma yra ypatinga. Žavinga kalytė, kurios didelės apvalios ausys primena peliuko Mikio personažą, turi virš 60 tūkst. gerbėjų instagrame, rašo BoredPanda.com.

Neįprasta augintinė: moteris papasakojo, ką reiškia kambaryje laikyti lapę (13)

Neįprasta augintinė: moteris papasakojo, ką reiškia kambaryje laikyti lapę
Jessika Coker – moteris, namuose auginanti dvejų metų lapę Juniper, turinčią virš 2 milijonų sekėjų savo instagramo paskyroje. Lyg to būtų maža, be šios lapės moteris augina malamuto mišrūną Moose, jauną lapiuką Figą, dvi nykštukines voveres Petunią ir Peach bei keletą roplių, rašo BoredPanda.com.

Iki ašarų juokinga kova: pažiūrėkite, kaip kiškiai aiškinasi santykius (12)

Iki ašarų juokinga kova: pažiūrėkite, kaip kiškiai aiškinasi santykius
Interneto platybėse pasirodė vaizdo įrašas, susilaukęs daug dėmesio ir juoko. „Daily Mail“ puslapyje pasidalintame vaizdo įraše porelė kiškių bando išsiaiškinti, kuris iš jų yra tikrasis Velykų kiškis. Šį klausimą gyvūnai bando išspręsti kumščiais, ar, tiksliau, letenėlėmis.

Vokietijoje duris atverė taksų veislės šuneliams skirtas muziejus (1)

Vokietijoje duris atverė taksų veislės šuneliams skirtas muziejus
Vokietijos Pasau mieste duris atvers naujas muziejus, skirtas vokiečių itin mylimiems taksų veislės šuneliais. Skelbiama, kad jame bus galima apžiūrėti per 2 tūkst. eksponatų – nuo takso formos duonos iki didžiulės auksinės statulos.