Ateinantys į aikštelę pavedžioti šunis susiduria su problema

 (2)
Panevėžyje yra keletas šunų vedžiojimo aikštelių, tačiau vienintelė, pakankamai erdvi, įsikūrusi tik Kultūros ir poilsio parke. Visgi net čia keturkojų šeimininkai turi gerokai pavargti, kad vakare susirastų savo augintinį, mat aikštelė jau keletą metų skęsta tamsoje.
Šunų vedžiojimo aptvarai
© M. Blinstrubytės nuotr.

Tvarkosi patys

Didžiausioje Panevėžio šunų vedžiojimo aikštelėje telkšo balos, o sutemus sunku ką nors įžiūrėti, kadangi šalia esantys žibintai jau keletą metų išjungti. Panevėžietis Darius teigia, kad apie esamą situaciją savivaldybę informavo jau ne kartą, tačiau iš valdininkų pagalbos taip ir nesulaukė.

„Prieš kokius ketverius ar penkerius metus mes surinkome tikrai nemažai parašų ir kreipėmės į savivaldybę prašydami, kad aikštelė būtų apšviesta. Tuomet mums žadėjo, kad kai tik parkas bus tvarkomas, įjungs ir mums reikalingus žibintus. Tačiau praėjo tiek metų, o rezultato jokio. Takelis palei upę, visas likęs parkas apšviestas, o mums reikalinga teritorija – ne. Dabar vėl kreipėmės į savivaldybę, tačiau negavome jokio atsakymo. Jie net nebesiteikia su mumis kalbėtis“, – „Sekundei“ tvirtino panevėžietis.

Pasak Dariaus, dėl apšvietimo stokos vakarais aikštele naudotis žmonės tiesiog bijo. Ypač po neseniai parke įvykdytos žmogžudystės. Tad tai yra ne tik patogumo, bet ir saugumo problema. Dėl šių priežasčių į voljerą kas vakarą savo šunis atveda tik apie 8 -10 šeimininkų.

Esama situacija nepatenkinta ir Gintarė. Moteris sako, kad į voljerą savo augintinį atveda kiekvieną vakarą, todėl jai puikiai žinoma apšvietimo problema.

„Aikštutė vakarais visiškai neapšviečiama. Šalia yra stulpai, tačiau jie jau daugybę metų neveikia. Kad ką nors matytume, patys esame pasidarę prožektorių laikiklius ir atsinešame kuo pasišviesti“,- teigė Gintarė.

Tačiau apšvietimas yra ne vienintelė problema, kurią sprendžia keturkojų šeimininkai. „Sekundės“ kalbinti panevėžiečiai pasakojo, kad jie patys pasistatė pavėsinę nuo lietaus, suoliuką, patys rūpinasi, kad vasaros metu būtų nupjauta žolė.

Pasak gyventojų, dėl aukštos žolės ir puolančių erkių prieš keletą metų taip pat buvo kreiptasi į savivaldybę. Nuo tada du kartus per sezoną žolė nupjaunama savivaldybės lėšomis, tačiau didžiąją dalį darbo vis tiek atlieka patys keturkojų augintojai.

Kitose Panevėžio šunų vedžiojimo aikštelėse situacija panaši. Keturkojės Milos šeimininkas Mindaugas pasakojo, kad ne kartą lankėsi Skaistakalnio parke esančiame voljere, tačiau čia pastebėjo dvi problemas. Pirmoji – nėra žibintų, tad vakarais būna tamsu, o antroji – savivaldybė nesirūpina žolės nupjovimu vasarą. Aikštelė tvarkinga tik pačių žmonių dėka.

Šalia Projektuotojų gatvės esančioje šunų vedžiojimo aikštelėje sutikta Reda pasakojo, kad jos augintinis nedrąsus, todėl į voljerą eiti nenori. Moteris pripažino, kad apšvietimo problema jai žinoma. Šalia nėra jokių žibintų, aikštelė tolėliau nuo gatvės, tad vakarais būna tamsu.

Gali tekti palaukti

Panevėžio miesto savivaldybės infrastruktūros skyriaus vyriausiojo specialisto Arvydo Šato teigimu, problema žinoma, tačiau jos sprendimo gyventojams gali tekti palaukti.

„Situacija yra tokia, kad dabar didelių investicijų nedarysime. Aš tiesiog paprašysiu aptarnaujančių organizacijų, kad nuvažiuotų ir patikrintų esamą apšvietimą. Jeigu parke šiuo metu stovi žibintas ir jis tiesiog nešviečia, per savaitę turėtume viską sutvarkyti. Tačiau, jeigu tai yra kabelių problema arba apskritai net nėra apšvietimo stulpų, o šunų savininkai nori, kad jie būtų, tuomet mes dabar to nedarysime. Greitu metu planuojama parko rekonstrukcija. Šunų vedžiojimo aikštelė bus perkelta į kitą vietą, tad dabar į ją investuoti tiesiog neapsimoka“, – „Sekundei“ teigė A. Šatas.

Paklaustas, kodėl apšvietimas nebuvo sutvarkytas dar prieš ketverius metus, kai žmonės rinko parašus ir pateikė juos savivaldybei, A. Šatas tikino, kad tokio atvejo neatsimenantis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką (5)

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką
Pietų Australijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, suvirpinęs šimtus tūkstančių feisbuko vartotojų širdžių. Pakelėje išvydusios partrenktą kengūrą, Lauren Wagner ir Sarah Raggamuffin nepravažiavo pro šalį. Moterys priėjo prie gyvūno ir patikrino jo sterblę: didelei nuostabai, ten slėpėsi mažas kengūriukas.

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis

Per Kalifornijos miškų gaisrus policija skubėjo gelbėti prieglaudos šunis
Rugpjūčio 11 dieną plintant miškų gaisrui „Nelson“, policininkai skubėjo gelbėti gyvūnų prieglaudoje laikomų šunų.

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos (16)

Išskirtinė sodyba: ožkos kaip šuniukai, sarginė karvė ir prieraišios vištos
Čia ožkos smalsios kaip šuniukai, sargo pareigas užima karvė Zuika, o vietoje žadintuvo kambaryje gieda gaidys Ugnius, portalui LRT.lt apie saugių namų fermos gyvūnams „Trys paršeliai“ kasdienybę pasakoja įkūrėjai Viktorija Naujokaitė ir Edvardas Stalionis. „Jei moki duoti dėmesio ir paglostyti, tada ir gaidys labai greitai socializuosis“, – sako E. Stalionis ir priduria, kad ūkininkų fermose tokių gyvūnų tikrai nepamatysime – sąlygos ten dažniausiai nežmoniškai žiaurios.

Internautai nesėkmingai bando atspėti: koks gyvūnas slepiasi tarp žaislų? (50)

Internautai nesėkmingai bando atspėti: koks gyvūnas slepiasi tarp žaislų?
Gali atrodyti, kad šioje nuotraukoje „pozuoja“ vien tik pliušiniai žaislai, tačiau jūs klystate – šiame kadre yra ir tikras gyvūnas. Vis dėlto, ne jums vienam sunku jį pamatyti – ši užduotis pasirodė sunki daugybei internautų, rašo thedodo.com.

Įspūdžiai po didžiausio pasaulyje renginio šunims: Lietuva tam dar nepasiruošusi specialiai DELFI iš Amsterdamo (26)

Įspūdžiai po didžiausio pasaulyje renginio šunims: Lietuva tam dar nepasiruošusi
Amsterdame, kuriame yra daugiau nei 800 tūkst. gyventojų ir dieną naktį verda veiksmas, įvyko išskirtinis renginys „World Dog Show“. 33 658 keturkojų ir bent dvigubai didesnė lydinčiųjų armija reiškia solidžią finansinę injekciją į Nyderlandų viešbučių bei kavinių-restoranų verslą.

Jaunikio šuo sužibėjo vestuvėse: pažiūrėkite, kaip jis pozuoja nuotraukose (19)

Jaunikio šuo sužibėjo vestuvėse: pažiūrėkite, kaip jis pozuoja nuotraukose
Nuo pat mažens šunelis Boone viską daro karto su šeimininku Jayce'u Conway. „Boone visuomet seka man iš paskos. Rytais kartu keliamės 4 val. 30 min., jis vyksta su manimi į darbą, tuomet kartu važinėjamės po golfo aikštę, kai išmokome žaisti“, – „The Dodo“ sakė šeimininkas.

Išrinktas gražiausias šuo pasaulyje specialiai DELFI iš Amsterdamo (10)

Išrinktas gražiausias šuo pasaulyje
Sekmadienį vakare „RAI Amsterdam“ daugiafunkciniame parodų centre finišavo keturias dienas trukęs gražiausių pasaulio šunų rinkimų maratonas „World Dog Show 2018“. Labiausiai prestižinis titulas „Best in Show“ šįkart atiteko Nyderlandų veislyne „Van Tum-Tum's Vriendjes“ auginamam Frosty Snowman.

Kačių pasaulio įdomybės: kačių kaimas, viešbutis ir pirmasis JK katinas (2)

Kačių pasaulio įdomybės: kačių kaimas, viešbutis ir pirmasis JK katinas
Kviečiame prisiminti garsiausias pasaulio kates ir įdomiausias su jomis susijusias istorijas.

Prieglauda turi atsaką piktadariams: su Lietuvos žvaigždėmis sukūrė jautrią dainą (10)

Prieglauda turi atsaką piktadariams: su Lietuvos žvaigždėmis sukūrė jautrią dainą
Gyvūnų globos organizacija „Vyšnių sodas“, aktyviai ginanti beglobių teises, sulaukė keršto protrūkio: buvo apiplėšti darbuotojai, iš globos namų išleisti gyvūnai. Šis skaudus įvykis gyvūnų teisių gynėjų neįbaugino ir paskatino sukurti neįprastą atsaką plėšikams, rašoma pranešime spaudai.

Į Amsterdamą susirinko gražiausi pasaulio šunys Specialiai DELFI iš Amsterdamo (23)

Į Amsterdamą susirinko gražiausi pasaulio šunys
Nyderlandų sostinės daugiafunkciniame parodų centre „RAI Amsterdam“ prasidėjo keturias dienas truksiantis svarbiausias šių metų kinologų forumas – „World Dog Show 2018“. Keturių tarptautinių parodų maratono metu bus tituluotas gražiausias pasaulio šuo.

Liepsnose užsimezgė neįprasta draugystė: nuo gaisro kartu gelbėjosi katė ir višta (10)

Liepsnose užsimezgė neįprasta draugystė: nuo gaisro kartu gelbėjosi katė ir višta
Kalifornijoje siaučiantis Carr gaisras jau apėmė 160 tūkst. akrų teritoriją. Šis gaisras – vienas iš baisiausių valstijos istorijoje. Nors nežinia, kiek aukų jis spėjo pareikalauti, pavojaus akivaizdoje pastebėta graži, netikėta draugystė, rašo thedodo.com.

Dingusi kalytė namo negrįžo visą mėnesį: laimei, jos šeima niekada nepasidavė (2)

Dingusi kalytė namo negrįžo visą mėnesį: laimei, jos šeima niekada nepasidavė
Justinas Scott'as – greitosios pagalbos medikas, kadaise sualukęs itin sudėtingo iškvietimo, kurio metu žuvo jo draugas. Medikas buvo sukrėstas ir tuomet, kai jo gyvenime labiausiai reikėjo pagalbos, pasirodė kalytė Shelby. Nuo tos akimirkos, kai vyras priglaudė kaniterapinę kalytę, jo gyvenimas akivaizdžiai pagerėjo, rašo thedodo.com.

Delfinai – dideliame pavojuje: paaiškėjo didesni nei manyta jų medžioklės mastai (5)

Delfinai – dideliame pavojuje: paaiškėjo didesni nei manyta jų medžioklės mastai
Trijų gyvūnų apsaugos organizacijų paskelbtas tyrimas parodė, kad delfinų ir jūrų kiaulių yra sumedžiojama daugiau nei manyta.

10 kačių, tapusių modeliais: pažiūrėkite, kokios jos gražios (14)

10 kačių, tapusių modeliais: pažiūrėkite, kokios jos gražios
Felicity Berkleef – didelė kačių gerbėja, mėgstanti jas fotografuoti. Jos įkeliamas žavingų keturkojų modelių nuotraukas stebi 34,7 tūkst. sekėjų. „Bored Panda“ dalinasi įspūdingiausiomis jos nuotraukomis – kviečiame pasižiūrėti.

Pagaliau namuose: ankštame narve gyvenusi cirko meška paleidžiama į laisvę (27)

Pagaliau namuose: ankštame narve gyvenusi cirko meška paleidžiama į laisvę
Cirko meškutė Napa neįsivaizdavo, kaip atrodo pasaulis už jos narvo grotų. Gyvūnas gimė zoologijos sode, iš kurio pateko į cirko Serbijoje rengiamus pasirodymus. Tiesa, 2009 m. Serbijoje cirko pasirodymai su laukiniais gyvūnais buvo uždrausti, todėl Napa buvo perkelta į zoologijos sodą, kuriame ir toliau gyveno siaubingomis sąlygomis, rašo thedodo.com.