10 protingiausių šunų veislių, kurias lengviausia dresuoti

 (16)
Kai kurių veislių šunis galima vadinti Einšteinais - jie labai imlūs, greitai perpranta šeimininko komandas ir kuo puikiausiai jas vykdo. Amerikiečių profesorius-zoopsichologas Stanley Coren iš Kolumbijos universiteto sudarė šunų intelekto skalę, pagal kurią išskyrė pačias protingiausias veisles.
© Fotolia nuotr.

Tiesa, nereikėtų galvoti, kad jeigu jūsų augintinis nepateko į šį sąrašą, vadinasi jis nelabai protingas. Juk viskas priklauso ne tik nuo veislės, bet ir nuo paties šuns bei jo šeimininko. Pavyzdžiui, pačioje sąrašo pabaigoje puikuojasi Afganų kurtai - esą sunkiausiai treniruojami šunys. Tačiau mums teko susipažinti su Afganų kurtu Rojumi (neprastas vardas, tiesa?) kurio paklusnumo ir atsidavimo šeimininkui galima tik pavydėti! Tuo tarpu kolegės auginamas labradoras, regis, visiškai nekontroliuojamas!

Taigi teisingiau būtų manyti, kad tai ne pačios protingiausios, o lengviausiai dresuojamos šunų veislės, kurios turi aukščiausią paklusnumo ir darbo kokybės lygį. O kiek šuo sugebės parodyti - labai didele dalimi priklauso nuo paties šeimininko.

1. Borderkolis - vikrūs ir paklusnūs! Ar reikia stebėtis, kad šios veislės šunys dažnai naudojami gelbėjimo operacijoms? Jie su didžiausiu malonumu atliks visas šeimininko komandas ir lauks naujų iššūkių. Tik būkite pasirengę nuolatiniam veiksmui, nes šie šunys, regis, niekada nepavargsta.

2. Pudelis - tikrai ne veltui šios veislės šunys dažnai naudojami cirko pasirodymams. Jie itin imlūs ir puikiai vykdo komandas. Be to, moka prisiderinti prie šeimininko - tinka tiek ramiems, tiek aktyviems žmonėms, o vaikams gali būti geriausios ir rūpestingiausios auklės.

3. Vokiečių aviganis - visų pamėgta veislė, nusipelniusi būti sąrašo viršuje. Tai pasitikintys savimi šunys, puikiai jaučiantys šeimininko emocijas. Jie drąsūs, tvirti ir turi kovinius instinktus. Taigi šeimininkas privalo pasirūpinti, kad šuns poreikis ginti savo aplinką būtų tinkamai sukontroliuotas.

4. Auksaspalvis retriveris - draugiškas, ypatingai su vaikais. Šie šunys buvo išvesti tarnauti žmonėms, todėl jiems būtinas tiek protinis, tiek fizinis aktyvumas. Naujos komandos ir dresūra lauke - tai geriausia, ką šeimininkas gali duoti auksaspalviui retriveriui, kad jis jaustųsi laimingas.

5. Dobermanas - veislė, kurios žmonės prisibijo, tačiau be reikalo. Tai puikūs sarginiai šunys, pasižymintys geru temperamentu. Vis tik jiems reikia tvirtos rankos - jei šuo jaus, kad šeimininkas silpnesnis, netruks tuo pasinaudoti. Kitiems šunims gali rodyti agresiją, tačiau žmones dobermanai labai myli.

6. Šeltis - draugiškas ir imlus šuo, mėgstantis mokytis naujų komandų ir su malonumu jas atliekantis. Manoma, kad vidutinis šeltis naują komandą supranta po mažiau nei 5 pakartojimų. Nors ir gero bei draugiško charakterio, vis tik šios veislės šunį reikia nuo mažens socializuoti bei treniruoti laikytis arčiau šeimininko, mat šelčiai - bandos šunys, paskui kokią voverę ar katę galintys lėkti ištisus kilometrus.

7. Labradoro retriveris - šuo, kuris tinka aktyviems žmonėms. Ši veislė išsiskiria savo prieraišumu ir noru įtikti šeimininkui, todėl labradoro retriveriai noriai vykdo visas komandas. Tiesa, netreniruojamas šuo gali būti kaip nekontroliuojamas uraganas!

8. Papiljonas - mažos veislės šunytis, kuris tikrai netiks sargybai (nebent praneš apie užsukusius nelauktus svečius savo lojimu), bet bus linksmas ir ištikimas draugas, noriai vykdysiantis šeimininko komandas. Beje, užsienyje šios veislės šunys dėl savo charakterio savybių dažnai dirba terapiniai šunimis su pagyvenusiais žmonėmis ar bendravimo problemų turinčiais vaikais.


9. Rotveileris - itin tvirto charakterio šuo, kuriam reikia stipraus šeimininko, mokančio nukreipti augintinį reikiama linkme. Rotveileriai puikūs sargai ir gynėjai, tačiau juos reikia tinkamai dresuoti, kad kovinė agresija nebūtų rodoma be reikalo.

10. Australijos aviganis - turi labai stiprius ganymo ir saugojimo instinktus, o ištvermė ir energija tiesiog neišsemiama. Tai ištikimi, paklusnūs šunys, stipriai prisirišę prie savo šeimininko, tačiau ne visuomet labai lengvai prisileidžiantys svetimus žmones ar gyvūnus.

Neradote savo šuns veislės? Visų veislių sąrašą galite pažiūrėti čia!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Grįžęs namo, vyras aptiko netikėtą dovaną: besilaukianti voverė paprašė jo pagalbos (8)

Grįžęs namo, vyras aptiko netikėtą dovaną: besilaukianti voverė paprašė jo pagalbos
Vieną dieną grįžęs namo vyras pastebėjo, kad atklydusi besilaukianti voverė ant jo lovos susuko sausų šakelių lizdelį savo naujagimių porelei. Neįprasto iškvietimo sulaukę laukinių gyvūnų gelbėtojai Christina ir Michael mėgino sugrąžinti voveriukus motinai, deja, ši nerodė jokio noro pasilikti su mažyliais, o neužilgo visiškai nustojo juos lankyti, rašo BoredPanda.com.

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu (1)

Nauji gyventojai Lietuvos zoologijos sode: susipažinkite su Žozefina ir Bonapartu
Spalio 26 d. į Lietuvos zoologijos sodą iš Prancūzijos atvyko nauji gyventojai. Septynerių metų raganosių iguanų (Cyclura cornuta) pora, prieš tai gyvenusi Paryžiaus nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, jau apsiprato naujuose namuose ir yra pasiruošusios susitikti su zoologijos sodo lankytojais. Lietuvos zoologijos sode šios rūšies gyvūnai apsigyveno pirmą kartą, rašoma pranešime spaudai.

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę (17)

Tokio reginio vilnietis nesitikėjo: nufilmavo daugiabučio sienomis laipiojančią voverę
Ar kasdien viduryje miesto pastebite daugiabučių namų sienomis laipiojančias voveres? Grupės „Rapeseed“ narys Saulius Jeruslanovas kviečia visus pakelti akis į viršų – taip pasaulis bus gražesnis. Kaip tik šiandien Vilniuje, Žirmūnuose šis triukas jam „suveikė“ ir padovanojo neįprastą reginį, kuris praskaidrino nuotaiką.

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams (11)

Plinta jautrus vaizdo įrašas: vyras kasdien groja akliems drambliams
Kad ir kokie nuostabūs ir didingi būtų drambliai, jų gyvenimas tikrai ne rožėmis klotas. Ypač kai jiems pavojų kelia brakonieriai ir dėl miškų kirtimų naikinamos jų natūralios buveinės.

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai (24)

Tokios vestuvės Lietuvoje atšvęstos pirmą kartą: jaunieji – keturkojai
Vestuvių organizavimas nėra lengvas verslas. Čia yra visiškai normalu dvi savaites rinktis pasifloriškesnį atspalvį pabusti viduryje nakties išpiltoms šalto prakaito nes vietoje šampaninio atspalvio servetėlės labiau primena dramblio kaulo ir net nepradėsime pasakoti kuo skiriasi pelenų rožė nuo paprastos rožės, nes mūsų akys mato daugiau atspalvių už statistinę Pantone paletę. Kartu, tai darbas, kuris padovanoja galybę emocijų ir naujų draugų ir nuolat kelia iššūkius, rašoma pranešime spaudai.

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis (25)

Milžiniškas katinas pavergė internautus: pažiūrėkite, koks gražuolis
Meino meškėno veislės katės išties atrodo nežemiškai – tarsi būtų nužengusios iš pasakos. Viena iš didžiausių prijaukintų kačių atrodo didingai net ir tada, kai tiesiog ilsisi ant sofos. Nieko keisto, kad jų šeimininkai dažnai mėgsta pasirodyti, kad augina šias gražuoles, ir turbūt sutiksite, kad instagrame jos atrodo geriau nei kai kurie žmonės, rašo BoredPanda.com.

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus (5)

Ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo su šiluminiu vamzdynu užkastus katinus
Pirmadienį ugniagesiai Kaišiadoryse vadavo katinus, kurie, kaip manoma, buvo užkasti keičiant šiluminį vamzdyną.

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių (1)

Britų žvejį teko gelbėti nuo agresyvių ruonių
Škotijoje vieną britų žvejį teko nukelti nuo stataus uolos skardžio, ant kurio jis atsidūrė gelbėdamasis nuo maždaug 50 pilkųjų ruonių su jaunikliais būrio, pirmadienį pranešė pakrančių apsauga.

Britų karalienė neteko paskutinio korgio (7)

Britų karalienė neteko paskutinio korgio
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II neteko savo paskutiniojo korgio.

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką (23)

Australijoje tos pačios lyties pingvinų pora augina pingvinuką
Du vyriškos lyties pingvinai, suėję į „tos pačios lyties individų porą“, sėkmingai išperėjo pingvinuką ir jį „beprotiškai myli“, penktadienį paskelbė Sidnėjaus akvariumas.

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti (13)

Išvesta pasivaikščioti, kalytė sutiko savo dvynį: šeimininkei neliko nieko kito, tik jį priglausti
Pripažinkite: jei sutiktumėte žmogų, atrodantį taip pat, kaip jūs, bent jau stabtelėtumėte pasisveikinti. Išvedusi savo kalytę Rogue pasivaikščioti ir sutikusi identiškai atrodantį gyvūną, Bethany Coleman nusprendė juos supažindinti, rašo BoredPanda.com.

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti (20)

Vaizdai, kurie užburia: su šunimi keliaujantis vyras turi ką parodyti
Honza Řeháček – laisvai samdomas čekų fotografas, dievinantis gamtą, keliones ir savo vilkšunį Sitką. Dažnai galima pastebėti jį derinant visas tris savo aistras: vyras leidžiasi į nuotykius su savo šunimi po gražiausias pasaulio vietas ir kaskart pakeliui įamžina po keletą įspūdingų nuotraukų, rašo BoredPanda.com.

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką (14)

Vilniečiai negali atsižavėti ugniagesiais: iš degančio namo išgelbėjo kačiuką
Gyvūnų prieglaudos, VšĮ „Naminukai“ feisbuko paskyroje pasidalino jautriu įrašu, kuriuo internautai kaipmat suskubo dalintis. Šįkart prieglauda atkreipė dėmesį į ugniagesių gelbėtojų darbą. Pirmadienį Vilniuje, Kalvarijų gatvėje iš liepsnojančio namo jie išgelbėjo katinėlį – o ir gelbėjo jį kaip žmogų.

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną (10)

Lietuvos zoologijos sodas kviečia švęsti Pasaulinę gyvūnijos dieną
Spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Šią dieną Lietuvos zoologijos sodas skatina visą dėmesį skirti mūsų uodeguotiesiems (ir ne tik) draugams – gyvūnams ir ta proga jau šį sekmadienį (spalio 7 d.) kviečia į renginį, skirtą zoologijos sodo gyventojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai (15)

Šunų gerbėjai ruošiasi į svarbią šventę: čia susirinks mieliausi keturkojai
„Skraidančias ausytes“ būtų galima vadinti ištikimiausiais gyvūnų globos švenčių dalyviais. Australų aviganių mylėtojai, Aurelija ir Andrius Martinoniai, į šventę prie Baltojo tilto, kur spalio 6 d. bus minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, išsiruoš jau ketvirtą kartą. Ateis ne vieni – atsives šuniukų mamą Kubą ir Indy bei Ernį. Šventėje tikisi pasimatyti su savo išveistais šuniukais ir jų šeimininkais ir maloniai praleisti laiką šunų mylėtojų draugijoje.