aA
Sekmadienį ir pirmadienį telšiškio transliuojami vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose šokiravo tūkstančius internautų. Vyras filmavo, kaip mažą šuniuką girdo brendžiu, kandžioja jam ausis, muša, smaugia. Žinia apie viešinamą šuns kankinimą pasiekė gyvūnų gerovės organizacijas ir prieglaudas, kurios susirūpino paimti šunį iš nesaugios aplinkos. Tačiau tokio akibrokšto gyvūnų gynėjai nesitikėjo: pas telšiškį nuvykę policijos pareigūnai pagrindo paimti šuns neįžvelgė ir ikiteisminio tyrimo nepradėjo.

Tiesiogiai transliavo, kaip kankina šunį

Transliacijų įrašų epizoduose matyti, kad vienu metu gyvūno kankinimus stebėjo šimtai internautų. Šuniui kaukiant iš skausmo, vienas po kito plaukė pasibaisėjusių žmonių komentarai, prašantys telšiškio sustoti. Tačiau netrūko ir tokių, kuriems telšiškio elgesys pasirodęs juokingas.

Klaikius vaizdus užfiksavę internautai perdavė juos pareigūnams ir prieglaudos „Telšių uodegėlė“ atstovams – vaizdo įrašai kėlė susirūpinimą, jog šuo yra nesaugioje, pavojingoje aplinkoje, iš kurios turėtų būti išgelbėtas.

Kaip „Delfi“ komentuoja gyvūnų prieglaudos „Telšių uodegėlė“ šuniukų vadovė Roberta Šliogerytė, šiuo metu stebimi telšiškio transliuoti įrašai ir renkama daugiau įrodymų apie jo žiaurų elgesį su šunimi.

„Šis žmogus – telšiškis, visiems gerai žinomas kaip neprognozuojamas ir agresyvus, ne kartą sumušęs savo sugyventines ir svetimus žmones. Visai atsitiktinai viena mergina atsiuntė mums jo tiesioginę transliaciją, tačiau daug praleidome – kai šunį girdė alkoholiu, smaugė sakydamas „pasmaugsiu tave, p*dere“. Mušė, draskė ir kitaip kankino“, – sako R. Šliogerytė.

Socialiniuose tinkluose išplitęs telšiškio tiesioginės transliacijos įrašas, kuriame kaukia jo kankinamas gyvūnas – tik maža ištrauka to, kas buvo išplatinta.

„Turime dar vieną video, kuriame jis pasakoja, kad tokius šunis reikia bausti, mušti, nes jie nejaučia skausmo, čia ne koks „nudvasa dvarniaška“. Tiek vienos, tiek antros dienos tiesioginėse transliacijose jis tą šunį paima, o gyvūnas iškart ima urzgti. Šuo mažiukas, ausys užsilenkia – jis jo bijo“, – sako prieglaudos atstovė.

Pareigūnų reakcija nustebino

R. Šliogerytė patvirtina, kad įrašai perduoti policijai, organizacijai „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT), apie įvykį informuoti ir telšiškio tėvai, su kuriais jis gyvena. Prieglaudos atstovė tikisi, kad gyvūną pavyks išgelbėti. Tačiau ją stebina pas telšiškį nuvykusių pareigūnų reakcija.

„Pareigūnus iškviečiau, jie išklausė situaciją ir išvyko pas jį. Po visko atvyko, nes jis neigė bet kokius įrodymus. Tada pareigūnams nusiunčiau tiesiogiai visą medžiagą – jie sakė, net nebeklausė, ar galėtų atiduoti šunį, nes jis pašėlo. Keista, nes kas daugiau, jei ne policija, turėtų nebijoti tokių erelių „pašėlimų“. Sakė, užves bylą, teks į apklausas vykti, bet iš patirties manome, kad taip į stalčių ir nuguls“, – stebisi ji.

R. Šliogerytės manymu, šuo turėjo būti iškart paimtas iš asmens, filmavusio gyvūno kankinimus. Anot jos, naujausiuose vaizdo įrašuose telšiškis giriasi, kad pas jį lankėsi policija, sako, kad „Tadžio niekas nepaims“, tyčiojasi iš pareigūnų ir visų žmonių, kurie pakraupę dėl jo elgesio.

„Tikime, kad žmonės suvienys galias ir policija susigėdus pagaliau ims dirbti savo darbą. Mūsų nuomone, gavus tokius įrodymus, šunį reikėtų iškart paimti, o tada analizuoti, o ne palikti gyvūną nesaugioje aplinkoje. Juk vaikus paima ir tada jau tiria, o ne palieka tokiose sąlygose“, – sako R. Šliogerytė.

Pareigūnai: pagrindo paimti šuns nebuvo

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Greta Frajerytė „Delfi“ patvirtino, kad pareigūnai buvo nuvykę pas šuns šeimininką.

„Situacija policijai yra žinoma. Pareigūnai nuvyko pas šuns šeimininką, tačiau pagrindo paimti šuns nebuvo“, – situaciją komentuoja G. Frajerytė.

Paklausta, ar dėl šio įvykio pradėtas vykdyti tyrimas, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistė nurodo, kad situacijos aplinkybes pareigūnai vis dar tikslinasi.

„Šiuo metu yra tikslinamos įvykio aplinkybės, ikiteisminis tyrimas nepradėtas“, – teigia G. Frajerytė.

Sieks teisingumo šuns atžvilgiu: privalo būti konfiskuotas

Tačiau organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė su tokia pozicija nesutinka, ir tvirtina, kad yra pasiruošusi ginti viešą interesą bei siekti teisingumo šuns atžvilgiu.

Anot jos, socialiniuose tinkluose išplitusi kankinamo gyvūno transliacija pažeidžia tiek Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą (GGA), tiek Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 346 straipsnio 16 ir 20 dalį.

Pagal GGA įstatymo 4 straipsnio 1 dalį, „draudžiama žiauriai elgtis su gyvūnais ir juos kankinti, bet kokiomis priemonėmis tiesiogiai ar netiesiogiai propaguoti ir skatinti žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, kurstyti smurtą prieš gyvūnus“.

Pagal ANK 346 straipsnio 16 dalį, „žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 150 iki 2000 eurų“, o pagal ANK 346 straipsnio 20 dalį gyvūno konfiskavimas yra privalomas.

„Taigi, įstatymų leidėjas 2021 metų ANK įtvirtino sąlygą, jog esant gyvūno kankinimui yra privalomas gyvūno konfiskavimas. Todėl šiuo atveju gyvūnas privalo būti konfiskuotas“, – įsitikinusi B. Vaitiekūnaitė-Pliuskė.

Letena
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(34 žmonės įvertino)
4.3235

Vilniaus rajone pranešta apie nukankintą kalytę (1)

Policija šeštadienį gavo pranešimą apie Vilniaus rajone nukankintą kalytę.

Vyro elgesys šokiravo internautus: transliavo, kaip muša šunį, smaugia ir girdo brendžiu (7)

Sekmadienį ir pirmadienį telšiškio transliuojami vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose šokiravo...

Siūloma, kad dėl žiauraus elgesio atimtų gyvūnų laikymo išlaidos būtų kompensuojamos

Seimas svarstys siūlymą, kad dėl žiauraus elgesio iš šeimininkų atimtų gyvūnų laikymo ir...

Vilnietis užfiksavo kraupų poelgį: susidūrimas su praeiviu šuniui kainavo akį (27)

„Šuo – draugas, ar ginklas šunsnukio rankose?“, – retoriškai klausia vilnietis Mindaugas,...

Lazdijų rajone nušautas šuo

Sekmadienį į policiją kreipėsi moteris, radusi nušautą savo šunį.

Top naujienos

Paskutiniai manevrai prieš lemiamus žingsnius: Kremlius signalizuoja, kada tikėtis karinių veiksmų (377)

Daugiau jokių pokalbių: sutinkate su mūsų reikalavimais arba bus „atsakas“. Tokią pozicija...

Prieš audringą rytojų tarnybos jau ruošia pajėgas: sunkiausios bus ateinančios dvi paros (1)

„Po audringo pirmadienio ramių dienų periodas labai greitai ir vėl baigsis“, – įspėja...

Po pokalbių prezidentūroje ryškėja naujas valdančiųjų konfliktas: lengvatos dusinamos iškart atnaujinta (65)

Spręsdama verslo praradimo dėl Lietuvos įtampų su Kinija klausimą, Prezidentūra siūlo...

Intriga Seime: ką Ispanijoje sesijos metu veikia Antanas Matulas? (17)

Parlamentarai šiomis dienomis Seime pasigedo konservatoriaus, Sveikatos reikalų komiteto pirmininko...

SAM pateikė naujuosius saviizoliacijos algoritmus: svarbios detalės dėl ugdymo įstaigų (9)

Nuo pirmadienio pasikeitus saviizoliacijos tvarkai, kai kuriems žmonėms kilo klausimų. Dabar 7...

Kinija užsipuolė dar vieną Europos šalį: esame šokiruoti papildyta (95)

Kinija trečiadienį užsipuolė Slovėniją šiai Europos Sąjungos šaliai pareiškus, kad ji...

Tiesiogiai – iš Vyriausybės: Sveikatos apsaugos ministro Dulkio komentaras (1)

Po Vyriausybės pasitarimo ir posėdžio Vyriausybės spaudos centre vyks spaudos konferencija,...

D+The Economist

Energetikos krizė Europai kelia neurozę: jei žiemos šalčiai neišgąsdins Baltijos valstybių, jas baugins Putinas su ledo ritulininko kauke

George Orwello knygoje „1984“ buvo 101-as kambarys, kuriame įkalintieji susidurdavo su...

Verslininkas Vizbaras: buvome paaukoti dėl vertybinės politikos (84)

Lietuvos verslui nuogąstaujant dėl nuostolių Lietuvos ir Kinijos įtemptų santykių kontekste,...

Dingusios devynmetės paieškose Australijoje – kraupi atomazga

Sausio 19 d., kai buvo rastas dingusia paskelbtos devynerių metų mergaitės kūnas, Australijos...