aA
„Šuo – draugas, ar ginklas šunsnukio rankose?“, – retoriškai klausia vilnietis Mindaugas, skaudžiai įsitikinęs, kad neatsakingi šunų šeimininkai pavojingi net ir būnant savame kieme, aptvertame tvora. Būdamas savo valdose ir dairydamasis pro tvoros plyšį, sekmadienį Mindaugo augintinis Montis buvo užpultas praeivio šuns, o dėl to buvo žiauriai sutraumuota gyvūno akis.

Įvykis kelia nerimą: kitą kartą gali nukentėti kitas šuo ar vaikas

Skausmingą Mindaugo augintinio Mončio ir praeivio šuns akistatą užfiksavo vaizdo kameros. Vaizdo įraše matyti, kaip gatve einantis vyras su šunimi bėga link tvoros, už kurios aplinką stebi ir loja Jorkšyro terjeras Montis. Praeivio šuo atrodo agresyviai, ir vos po kelių akimirkų pasigirsta šiurpą keliantis Mončio inkštimas.

Nukentėjusio šuns šeimininkas prisipažįsta – vaizdas jam sukėlė šoką ir baimę, kad kitą kartą viskas galėtų baigtis ir kur kas blogiau.

„Nuskriaustas šuniukas tiesiog stebėjo aplinkinį pasaulį pro vartų apačią ir lojo, kaip tai daro daugelis smalsių padarų. Turbūt puikiai matote iš video, kaip elgėsi užpuoliko šeimininkas. Pasekmės – skaudžiai sužalota akis. Kyla klausimas, kas tikrasis užpuolikas, ir ką dar jis gali paskatinti savo šunis užpjudyti? Jūsų šuniuką, o gal ir mažametį vaiką?“, – stebisi vyras.

Tiki, kad šuo pasveiks, tačiau nori įspėti šunų šeimininkus

Iš pradžių Mindaugas svarstė, jog galbūt pavyktų atrasti Montį užpuolusio šuns šeimininką dėl veterinarinių išlaidų atlyginimo, tačiau šiandien vyrui svarbiausia, kad tokie atvejai nepasikartotų. Šunų šeimininkai turi atkreipti dėmesį, kad jų neatsargus elgesys kai kam gali kainuoti akį, galbūt net ir gyvybę.

Pirmadienį su gyvūnu nuvykęs į kliniką, Mindaugas sulaukė veterinaro išvadų: traumuota kairė akis, konjuktyva smarkiai išraudusi. Jorkšyro terjerui paskirtas dešimties dienų antibiotikų kursas, turi būti lašinami akių lašai. Vyras tiki, kad po paskirto gydymo gyvūnas atsigaus.

„Tačiau mane labiausiai gąsdina, kaip tokie žmonės turi tokius šunis. Šitaip elgtis. Juk šitoks šuo gali neadekvačiai pasielgt su bet kuo, jis gali mažametį vaiką pulti. Kas tada bus, jeigu jam žandą, akį ar dar kažką iškąs? Šį kartą nebuvo taip, kad jis nesuvaldė šuns, bet jis išmokys šitaip šunį elgtis, o kitą kartą pavadėlis gali netyčia ištrūkti iš rankos“, – nerimauja Mindaugas.

Šunų elgsenos specialistė: toks elgesys visiškai nepateisinamas

Pakomentuoti socialiniuose tinkluose pasirodžiusį vaizdo įrašą paprašėme „Urban Dog“ trenerės ir šunų elgsenos specialistės Agnės Jazukevičiūtės.

„Šios situacijos kitaip nelabai ir būtų galima pakomentuoti, kaip tik ant pavadėlio vesto šuns šeimininko kaltė. Suaugusiam vyrui tokį šunį išlaikyti tikrai nebūtų problemų, tad negali sakyti, kad lojantis už tvoros šuo išprovokavo kitą šunį, o šeimininkas tiesiog nesuvaldė šuns, kad ir kaip stengėsi“, – pastebi A. Jazukevičiūtė.

Anot jos, vaizdo įraše taip pat akivaizdžiai matosi, kad kurį laiką ant pavadėlio besitampant šuniui, šeimininkas ramiai žingsniuoja savu keliu, ir tik paskui, pats savo noru, pasileidžia bėgti link tvoros ir lojančio šuniuko.

„Toks elgesys visiškai nepateisinamas. Joks palaidas atbėgantis šuo jo nepuolė, kad reikėtų gintis, jis pats inicijavo savo šuns agresiją kito šuns atžvilgiu jo privačioje teritorijoje“, – pabrėžia A. Jazukevičiūtė.

Paklausta, kaip į susiklosčiusią situaciją turėtų reaguoti sužaloto šuns šeimininkai, šunų elgsenos specialistė mano, jog, atpažinus vaizdo įraše esančius asmenis, šeimininkai drąsiai galėtų ir turėtų kreiptis dėl žalos atlyginimo.

Praeivio kaltumu šioje situacijoje neabejoja ir šunų dresuotoja Karina Ščuckytė. Ji įsitikinusi, kad nukentėjusio šuns šeimininkas turi kreiptis į policiją.

„Kaltas agresyvų šunį prie kito prileidęs šeimininkas. Jeigu tik būtų prileidęs, galima būtų galvoti, kad gal nesitikėjo tokios savo šuns reakcijos. Tačiau greitas pasišalinimas, kol kitas šuo klykia, nepalieka abejonių, kas kaltas“, – sako ji.

Letena
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(67 žmonės įvertino)
4.2537

Vilnietis užfiksavo kraupų poelgį: susidūrimas su praeiviu šuniui kainavo akį (228)

„Šuo – draugas, ar ginklas šunsnukio rankose?“, – retoriškai klausia vilnietis Mindaugas,...

Lazdijų rajone nušautas šuo (4)

Sekmadienį į policiją kreipėsi moteris, radusi nušautą savo šunį.

Lietuvoje vis dar nėra draudimo laikyti gyvūnus žiauriai su jais pasielgusiems žmonėms: kas stabdo įstatymų leidėjus? (7)

Seimo rudens sesijoje bus pakartotinai svarstomas siūlymas įvesti draudimą iki 5 metų laikyti...

Žiaurus poelgis Šiaulių rajone: iš po žemių vadavo gyvus užkastus šuniukus (3)

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ( VMVT ) inspektoriai kartu su savanoriais savaitgalį...

Kraupus radinys Kaune: žiauriai surištą šunį išmetė į atliekų konteinerį (41)

Vėlų penktadienio vakarą viename iš Kauno konteinerių aptiktas sukrečiantis radinys –...

Top naujienos

Skirtingose laboratorijose antikūnų testo rezultatai gali skirtis: gydytoja pasakė, kokius tyrimus atlikti po ligos ir vakcinos (13)

Pastaruoju metu visuomenėje daug dėmesio sulaukia antikūnų prieš koronavirusą tyrimai –...

Nuo lapkričio griežtinama darbdavių atsakomybė – didės baudos (48)

Nuo šių metų lapkričio mėnesio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos administracinių...

Pandemijos kreivė lūžta? Anksčiausiai pajuodusių savivaldybių skaičiai teikia vilčių

Ir toliau augant naujų koronaviruso atvejų skaičiui, epidemiologinis šalies žemėlapis...

Kultūros ministras Kairys savo kabinetui atnaujinti pasitelkė partijos kolegas: skirta suma nustebino politikus papildyta ministerijos komentaru (160)

Kultūros ministras , liberalas Simonas Kairys atsinaujina kabinetą. LNK žinios praneša, kad iki...

COVID-19 situacija Kinijoje – vis sudėtingesnė, skelbiamas karantinas milijoniniame mieste

Per pastaruosius penkis mėnesius Kinijai pavyko net tris kartus pasiekti užsibrėžtą tikslą –...

Lenkijos premjero žodžiai sukėlė skandalą: ES gali pradėti trečiąjį pasaulinį karą (351)

Lenkija siekia numalšinti Europos Sąjungos partnerių pasipiktinimą, kilusį po to, kai šalies...

Mantas Martišius. Nepažinta tauta, vardu Lietuva (2)

Mažiausiai dešimt metų iš eilės vasaros antrojoje pusėje iškyla abiturientų aukštojo mokslo...

Apmusijusiame LFF veidrodyje – Liubinsko idėjos grimasa: aš tų prielipų visai nesiūliau (7)

Lietuvos futbolo federacija ( LFF ) nuo ateinančių metų imsis dalinti labdarą. Taip vadinamos...

Nufilmuoti dūkstantys Karšuvos girios vilkai: vaizdas privers nusišypsoti (28)

Vilkai dažnai vaizduojami kaip pikti ir pavojingi plėšrūnai, tačiau šis Karšuvos girioje...

Aplink Lietuvą – ragaujant cepelinus! Sukurtas specialius žemėlapis didžkukulių mėgėjams

Lietuvoje – bulvių sezonas. Bulviakasio pabaigtuvės ir sočių vaišių su cepelinais startas....