aA
Feisbuke plinta nuotrauka moters, kuri, kaip įtariama, barsto nuodus Vilniuje, Antakalnyje. Įvykio liudininkė ilgą laiką bandė susekti, kas jų kieme reguliariai barsto mirtinus nuodus – šįkart ji spėjo moterį nufotografuoti, tačiau įtariamoji tuoj pat pabėgo.
Vilnietė tikina pastebėjusi moterį, nuodijančią gyvūnus
© Asmeninis albumas

Nuodus barstančią moterį bando susekti jau 7 mėnesius

Antakalnyje, P. Vileišio gatvėje, gyvenanti Irina Slutsker teigia, kad nuodus mėtančią moterį bando susekti jau 7 mėnesius – tiek laiko kieme ji pastebi reguliariai pribarstytus baltus miltelius, galimai – žiurkių nuodus.

„Viskas prasidėjo dar rugpjūčio mėnesį. Gaudžiau ją visą šį laiką, ir tik praėjusią savaitę pagavau. Tuo metu ji pradėjo rėkti: čia ne aš, jūs nieko negalite įrodyti. Bet aš turiu surinkusi tuos nuodus. Kaskart, radusi nuodų, užsirašydavau dieną ir valandą – viską sekiau. Spėjau nufotografuoti, tačiau ji pabėgo. Kažkur čia netoliese gyvena“, – teigia moteris.

Irina tikisi, kad vietiniai gyventojai padės atpažinti moterį. Irina stebisi, kad jų daugiabučio namo kieme, kaip įtariama, nuodus barsto moteris, kuri gyvena kažkuriame iš tolimesnių namų.

„Kai ją pamačiau, paklausiau: jūs gi ne iš mūsų namo, ko jūs čia atėjot? Ji sako: va, ir nesužinosi, kur aš gyvenu, nieko man nepadarysi – neturi čia būti jokių kačių“, – sako moteris.

Nuodai Antakalnyje pasiglemžė ne vieno šuns ir katės gyvybę

Irina nusivylusi pareigūnų reakcija į šiuos įvykius. Ji bandė kreiptis pagalbos anksčiau, nes dar žiemą, anot jos, kieme buvo nudvėsusios dvi katės. Anksčiau Antakalnyje pranešta apie ne vieną atvejį, kuomet apsinuodijimas žiurkių nuodais šunims baigėsi mirtinai.

Viena iš nukentėjusiųjų Antakalnyje – Austėja Beinoraitė, kurios apnuodytas augintinis neišgyveno. „Dėl tokių beširdžių žmonių praeitų metų rudenį netekome savo šuniuko“, – pastebėjusi plintančią nuotrauką, skaudų įvykį prisiminė ji.

Nuodai Antakalnyje prieš keletą mėnesių pražudė ir dar vieną kalytę. Erikos Valčiukienės augintinei vienas pasivaikščiojimas po Antakalnio rajoną tapo paskutiniu: tąkart moteris prašė panašaus likimo žmones vienytis ir bendromis jėgomis surasti asmenį, barstantį nuodus.

Veterinarai šiuo atveju taip pat įtarė, kad kalytę pražudė žiurkių nuodai. Tiesa, tai tik keletas žiniasklaidai žinomų atvejų – mirtinai pasibaigusių nunuodijimų gali būti ir daugiau.

Renka įkalčius ir ieško liudininkų

Vis dėlto, komentatoriai į pasidalintą nuotrauką reagavo įvairiai. Vieni pasibaisėjo tyčiniu gyvūnų nuodijimu, o kiti perspėjo, kad neskubėtume teisti – neva iš nuotraukos sunku suprasti, ką moteris iš tikrųjų daro, todėl nereikėtų daryti skubotų išvadų. Nepaisant išsiskiriančių požiūrių, nuotrauka dalintasi tūkstančius kartų.

Tiesa, net ir tokia sparti sklaida nepadėjo identifikuoti nuotraukoje esančios moters – iki šiol nežinoma, kas yra įtariamoji.

Nuotrauką feisbuke išplatinti padėjusi Rebeka Chotkevičiūtė teigia, kad jei būtų buvusi įvykio vietoje tuo metu, kai buvo daryta nuotrauka, būtų nepaleidusi nuodus barstančios moters. Deja, Rebeka paaiškina, kad Irina neturėjo sveikatos bėgti paskui šią moterį. Negana to, prieš pabėgdama, ši užpuolė Iriną, metė į ją dėžę.

„Man tai labai rūpi – dabar medžioju ją prie namų, eisiu per kaimynus. Ta kaimynė surinko nuodus, tai jei ką, ir ekspertizę tų nuodų bus galima padaryti“, – trečiadienio vakarą DELFI komentavo Rebeka.

Žinutė socialiniame tinkle
Žinutė socialiniame tinkle
© Facebook

Vis dėlto, ketvirtadienį ryte kalbinta Rebeka, panašu, kad mažiau tiki tuo, kad pavyks atskleisti nusikaltimą, ilgą laiką neduodantį ramybės šunų ir kačių šeimininkams. „Tai kad jiems daugiau įrodymų reikia“, – tiek tepasako ji.

Pareigūnai patiems liudininkams rinkti nuodų nepataria

Nors feisbuke įrašu su moters paieškomis pradėta dalintis itin aktyviai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja teigia, kad pareigūnams nepranešta apie įtarimus dėl nuodus barstančios moters.

Vis dėlto, jos paklausėme: kokie įrodymai reikalingi norint demaskuoti žmogų, įtariamą tyčiniu gyvūnų nuodijimu? Iki šiol stebėtas ne vienas atvejis, kai šunis ir kates nuodijantys asmenys nebuvo susekami, o jei ir atsirasdavo įtariamųjų, šiems nubausti visuomet pritrūkdavo įrodymų.

„Įrodinėjimo, įrodymų vertinimo ir jų pakankamumo klausimus kiekvienu atveju sprendžia teismas. Pirmiausiai turime pastebėti, kad pranešimo apie įvykį aplinkybes tikslinančiai policijai galėtų padėti nuotraukos, tačiau gyventojams jokiu būdu nepatartina patiems nei rinkti, nei imtis tirti barstomos medžiagos pavyzdžių. O nenustačius fakto, kad barstomi nuodai, sunku spręsti, kuo būtų pagrįsti liudijimai, kad nuodijami gyvūnai, ar konkrečiai – katės. Susidūrus su panašiais atvejais raginame kreiptis į policiją ir leisti pareigūnams atlikti savo darbą“, – aiškina ji.

Baudžiamoji atsakomybė taikoma tada, kai gyvūnas žūsta ar būna suluošintas, o administracinė – kai gyvūnui gresia žūtis ar suluošinimas.

Pagal Baudžiamojo kodekso 310 straipsnį, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Toks elgesys užtraukia baudą nuo 300 iki 1,75 tūkst. eurų. Pakartotas nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,75 tūkst. iki 2,3 tūkst. eurų.

Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnyje numatoma, kad žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 50 iki 1,2 tūkst. eurų. Padarytas pakartotinai, nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,2 tūkst. Iki 1,75 tūkst. eurų.

Letena
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(56 žmonės įvertino)
4.2679
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šiurpūs vaizdai: apleistame name – iškankinti ir neprižiūrėti šunys (78)

Sekmadienį pasklidusi žinia apie vienoje Vilniaus rajono sodyboje rastus žiauriomis sąlygomis...

Vilniečiai teigia pričiupę gyvūnų nuodytoją: feisbuke plinta nuotrauka su įtariama moterimi (236)

Feisbuke plinta nuotrauka moters, kuri, kaip įtariama, barsto nuodus Vilniuje , Antakalnyje ....

Feisbuke kates supirkinėjęs vyras pateikė savo versiją: mane apšmeižė, kad esu kačių maniakas (48)

Feisbuke tūkstančiams vartotojų pradėjus dalintis perspėjimu dėl vyro, superkančio kates neva...

Feisbuke plinta įtartinas skelbimas: vyras pareiškė, kad nebrangiai superka kates (110)

Neseniai feisbuke išplito skelbimas , kuriame vyras teigia norįs nebrangiai supirkti kates . Kilus...

Keturkojų šeimininkus įspėja apie mirtiną pavojų: kiemuose primėtyta mėsos gabaliukų su vinimis (254)

Sekmadienį vaikščiodamas su šunimi šilutiškis Marius Jatkonis aptiko kraupų radinį: kieme...

Top naujienos

Prieš atleisdamas Vaitkų, Masiulis jam skyrė įspūdingą premiją už gerus darbo rezultatus (321)

Prieš atleisdamas iš pareigų Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių...

Orai: trumpam sugrįš žiemiški orai (9)

Antradienio naktį pirmoje pusėje daugelyje rajonų pasirodys trumpi, nedideli krituliai, vyraus...

Po tymų protrūkio Lietuvoje prabilo apie dar didesnį pavojų: tai ne vienintelė liga, kuri gali grįžti (152)

Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis kilo sumaištis dėl tymų protrūkio. Šiemet Lietuvoje iš viso...

Mokesčius mokėjo kiekvieną mėnesį, bet liko skolingi – dalį lietuvių užgriuvo nemalonumai (274)

Praėjusią savaitę prasidėjęs pajamų deklaravimas ir vėl kelia žmonių pasipiktinimą. Žmonės...

Mirė knygos „Kaip tampama albinosais“ autorius, Afganistano karo veteranas Zigmas Stankus (105)

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje po sunkios ligos pirmadienį mirė Afganistano karo...

Ne bomba, o logiška „Spurs“ išvada: Motiejūnas – NBA krepšininkas, kurio talentas niekur nedingo (41)

Baltijos sesės Lietuva ir Latvija jau konkuruoja ne tik dėl investuotojų, bet ir dėl savo eksporto...

Mače su serbais traumą patyrė Ronaldo, Ukraina paskutinę minutę išsigelbėjo Liuksemburge (1)

Europos futbolo čempionate B grupėje, kurioje varžosi ir Lietuva, pirmadienį vakare buvo...

Diagnozė, kurios nenori išgirsti nė viena: ką būtina žinoti apie gimdos kaklelio vėžį (24)

Pradėjus gimdos kaklelio vėžio patikros programą Lietuvoje, nustatoma daug daugiau ankstyvosios...

Kosmetikos pristatyme dalyvavusios garsios moterys pasidalino plaukų priežiūros receptais (23)

Pirmadienio vakarą kviestiniams svečiams buvo pristatyta lietuviška plaukų priežiūros kosmetika...