aA
Vakar Vilniečiai Pilaitės mikrorajone išvydo neįprastą reginį: po judrias miesto gatves be priežiūros lakstė laisvas kengūriukas. Vilniečių užfiksuotai nuotraukai išplitus feisbuke, netrukus paaiškėjo, jog kengūra buvo naudojama vaidybinio filmo „Vilnius Zoo“ filmavimuose. Deja, pasprukęs kengūriukas toli nenukeliavo ir buvo partrenktas automobilio, kurio vairuotojas paspruko. Kūrybinė grupė aiškina, jog filmavimų metu laikėsi visų rekomendacijų, tačiau sulaikyti staigiai judančio gyvūno jiems nepavyko.
Partrenkta kengūra
© DELFI montažas

Kengūriuko paieškos baigėsi nesėkme: gyvūno likimas – liūdnas

Apie vykstančias kengūriuko paieškas „Vilnius Film Office“ pranešė pirmadienio vakarą. Tąkart kūrybinė komanda perspėjo prie gyvūno nesiartinti ir prašė susisiekti su zoologijos sodo savininku arba filmo prodiusere. Deja, kengūriukas nespėjo grįžti į filmavimo aikštelę – gyvūnas buvo partrenktas automobilio.

Ankstų antradienio rytą pareigūnams pranešta, jog Vilniuje, Senosios Pilaitės kelyje, prie sankryžos su Piliakalnio g., guli leisgyvė kengūra. Manoma, kad ją partrenkė automobilis.

Pareigūnai informavo, jog kengūrą partrenkęs automobilis nuvažiavo. Kai prie sužaloto gyvūno sustojo kiti vairuotojai, kengūra dar judėjo, bet netrukus nugaišo. Į įvykio vietą atvažiavo policija, iškviesti aplinkosaugininkai.

Antradienį, paaiškėjus liūdnam kengūros likimui, „Vilnius Film Office“ skelbimą apie gyvūno dingimą papildė komentaru dėl susiklosčiusios situacijos. Be to, kino biuras patikslino, jog filmavimo darbus Pilaitėje organizavo kino gamybos kompanija „Afterschool“, kuri, anot jų, ir buvo atsakinga bei vykdė gyvūno paieškas.

Trys filmavime gyvūną lydėję asmenys nebegalėjo pavyti kengūriuko

„Afterschool“ kūrybinė komanda aiškina, jog filmavimams ruošėsi atsakingai ir vadovavosi specialistų rekomendacijomis. Tad kodėl gyvūnas pabėgo?

„Filmavimo dieną gyvūną lydėjo trys specialistai, kurie dėl jo staigaus elgesio vis dėlto negalėjo jo pavyti. Negalime vertinti gyvūno savijautos, bet tam, kad būtų užtikrintas gyvūno saugumas ir komfortas darbų metu, laikėmės visų mums teiktų specialistų rekomendacijų tiek vietos paruošimo, tiek transportavimo atveju“, – aiškino kino gamybos kompanijos komanda.

Taip pat jie pabrėžė, jog nuo pat kengūriuko pabėgimo akimirkos gyvūno paieškoms sutelktos gelbėtojų pajėgos, ieškojusios pasiklydusio kengūriuko. Anot jų, paieškos po apylinkes truko iki vidurnakčio, tačiau gyvūno pėdsakų per šį laiką nerasta.

„Darsyk visos komandos vardu, išties reiškiame užuojautą ir išgyvename gyvūnėlio nelaimę, dėsime visas pastangas palaikyti savininkus šios nelaimės akivaizdoje“, – komentuoja „Afterschool“ kūrybinė komanda.

Nutikusią nelaimę vadina žiauriu elgesiu su gyvūnu

Žinant, jog kengūros gali išvystyti apie 60 km/val greitį, gyvūnas išties galėjo toli nuklysti.

Kaip anksčiau buvo rašyta pranešime, perspėjančiame Pilaitės gyventojus apie vykstančius filmavimus, spalio 7 d. filmavimai vyko Smalinės gatvėje ir Pilaitės miške, o partrenktas kengūriukas rastas Senosios Pilaitės kelyje. Taigi, galima pastebėti, kad kengūros kelionė laisvėje ilgai netruko.

Kengūriukas priklausė Trakėnų „Mini Zoo“, kurio savininkas Algirdas Vasiliauskas apgailestauja, jog gyvūno jėga nebuvo įvertinta.

Į nelaimę sureagavo ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė–Pliuskė, pareiškusi, jog „nepalaiko jokio laukinių gyvūnų išnaudojimo nei komerciniais, nei pramoginiais, nei pažintiniais tikslais. Organizacija mano, kad tai – vienas iš žiauraus elgesio su gyvūnų atvejų, nutikusių dėl gyvūno savininko ir filmo komandos aplaidumo.“

„Jei kengūra galėtų pati pasirinkti, filmavimo aikštelė būtų paskutinė vieta, kurioje ji norėtų būti. Negana to, jog laukinis gyvūnas laikytas nenatūraliomis, stresą keliančiomis sąlygomis, nebuvo užtikrintas nei jo, nei aplinkinių saugumas – pabėgusi kengūra ne tik žuvo pati, bet ir sukėlė eismo įvykį, kuriame galėjo nukentėti ir žmonės. Gyvūno savininkas bei filmavimo aikštelėje už jo gerovę atsakingi asmenys turėtų prisiimti atsakomybę, o ne tik viešai liūdėti bei reikšti užuojautą“, – mano „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė, pridėjusi, kad žiauriai su gyvūnų besielgę asmenys turėtų sulaukti griežtos atsakomybės.

Vis dėlto, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio specialistai DELFI nurodė, jog dėl šio įvykio policija tyrimo kol kas nėra pradėjusi.

Letena
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(46 žmonės įvertino)
3.4565

Siaubingas radinys Kupiškyje: kibire nuskandino mažus kačiukus (16)

Ketvirtadienį Kupiškyje rasti nuskandinti katinukai. Kaip pranešė Panevėžio apskrities policija...

Kraupus radinys Kretingos rajone: ūkiniame pastate aptiko pakartą šunį (3)

Pareigūnai praneša, jog spalio 15 d. 21 val. Kretingos rajone, Kumpikų kaime esančiame ūkiniame...

Tragiška kengūriuko baigtis įsiutino gyvūnų gynėjus: šito taip nepaliks (176)

Vakar Vilniečiai Pilaitės mikrorajone išvydo neįprastą reginį: po judrias miesto gatves be...

Kėdainiuose atšaukė sprendimą dėl cirko su laukiniais gyvūnais pasirodymų uždraudimo (1)

Kėdainių rajone naujas politinis sezonas šiandien, penktadienį, prasidėjo itin karštai. Po ilgos...

Vilniečiai šunis laikė baisiomis sąlygomis: nevedė į lauką, namuose – baisus dvokas (4)

Šiais modernios ir atsakingos visuomenės laikais dauguma gyvūnų savininkų tinkamai rūpinasi jų...

Top naujienos

Vladimiras Pozneris: kodėl Stalino Vakarai tik bijojo, o Putino – nekenčia paskelbė diagnozę ir žiniasklaidai, ir politikai (98)

„Vakaruose požiūris į Staliną (šis, mano supratimu, už Putiną daug baisesnis politikas) buvo...

Žvėryno žemgrobiai provokuoja Šimašių: meras žada vėl traukti pjūklą

Vilniaus Žvėryno mikrorajone iš žemgrobių per didelį vargą atsiėmus valstybinę žemę ir joje...

Paguglino ir pakraupo: keliais žingsniais – lengvai pasiekiamos asmeninės nuotraukos ir dokumentai (90)

Noras dalytis su kitais savo įspūdžiais internete atsiliepimų forma gali jums padaryti meškos...

Nauji mokesčiai nepraėjo: prabilo apie biudžeto išlaidų karpymą (1)

Antradienį Seimas atmetė naujus transporto priemonių taršos ir finansų rinkos dalyvių...

Alytaus meras: atsibudusios tarnybėlės puolė persekioti nemokamai vežusius ugniagesiams maistą paramos fonde jau 40 tūkst. eurų (73)

Alytaus meras Nerijaus Cesiulis savo feisbuko paskyroj parašė, kad, nors gaisras dar rusena,...

Turkijos ir Rusijos pavyzdžiai siunčia pavojingą žinią – teritorijų grobimas duoda vaisių (41)

Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano teritorijų užgrobimas Sirijoje, visai kaip ir jo kolegos...

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis (545)

Spalio 18 dieną, t. y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Grybauskaitė Seime svarstomą biudžetą prilygino bolševizmo laikams: didinti mokesčius yra klaida

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime svarstomą biudžetą ir mokestinius siūlymus prilygino...

Nepasitikėjimo egzaminą išlaikęs Pranckietis: spaudimas ten visada būdavo (256)

Nepasitikėjimo egzaminą Seime išlaikęs parlamento vadovas Viktoras Pranckietis sako, kad, jeigu...

Pirėjuje liejosi kraujas: užpulti „Bayern“ sirgaliai, futbolininkai davė originalų atsaką (1)

Mažiausiai penkiems Miuncheno „Bayern“ ekipos aistruoliams prireikė medikų pagalbos po to,...