Šuniukų vadą pasmerkė mirčiai šaltyje

 (16)
Žiemos speigai nesutrukdo atsikratyti keturkojais – net jeigu tai vos dviejų mėnesių mažyliai.
Šuniukai, palikti sušalti
© DELFI montažas

Po automobiliu – šokiruojantis radinys

Du purvini, sustirę ir sušalę, vos daugiau nei prieš mėnesį į šį pasaulį atkeliavę šuniukai – tokį netikėtą radinį sekmadienį aptiko vakarinės Panevėžio dalies gyventojai.

Trečiasis tos pačios vados jauniklis su atšiauriu likimu akis į akį susidūrė išaušus pirmadieniui. „Įtariame, jog išmesta visa vada. Šuniukai išvežioti po miestą ir išmėtyti“, – sunkiai žodžius rinko Panevėžio gyvūnų globos draugijos savanoris Matas Andrulis.

Jis buvo pirmasis, kuris sekmadienį skubėjo pas šunyčius pastebėjusius gyventojus.

Molainių gatvėje tądien rasti du maži ir bejėgiai jaunikliai – vienas gatvės pradžioje, kitas – gale, trečiasis – Žvaigždžių gatvėje. Viena nuo kitos netoli esančios gatvės kelia įtarimą, jog taip žiauriai su šuneliais galėjo pasielgti vietinis, netoliese gyvenantis asmuo.

„Tokio amžiaus šuniukai patys taip toli nuklysti dar negali. Tuo labiau – į skirtingas puses“, – patikino M. Andrulis.

Vienas iš nelaimėlių, slėpdamasis po automobiliu, tik per laimingą atsitiktinumą vos nepalindo po ratais ir nebuvo sutraiškytas. Su gatvių purvu susimaišęs baltas kailiukas buvo sunkiai įžiūrimas.

„Žmonės parsivežė šuniuką namo, išmaudė, tada nuvažiavau jo pasiimti. Iš karto vykome pas veterinarus, ten jis paskiepytas. Dabar laikomas namuose“, – pasakojo Matas.

Nesugeba prisiimti atsakomybės

Anot savanorio, šuniukams galėjo baigtis kur kas baisiau. Jie buvo ne tik labai sušalę, išsigandę ir alkani – išsipūtę pilveliai bylojo ir apie juose knibždančius kirminus.

M. Andrulis tikino esantis apstulbintas tokio žmogaus negailestingumo ir brutalaus sprendimo atsikratyti šuneliais išmetant juos į gatvę, į šaltį.

Savarankiškai dar nemokantys ėsti sauso pašaro gyvūnai, neseniai buvę kažkieno šeimos nariais, šeimininkams tapo našta.

Matas tvirtino turintis tik vieną tokio žiauraus elgesio paaiškinimą. Tai – neatsakingumas.

„Žmonės nesugeba prisiimti atsakomybės, sterilizuoti kalyčių, kurias augina, jos dauginasi ir paskui jauniklių neturi kur dėti. Atvežti į prieglaudą tikriausiai gėda, nors taip būti tikrai neturėtų. Tiesiog pasirenka žiaurų būdą – išmesti“, – mano savanoris.

Šansas išgyventi

Kol kas, kaip patikino M. Andrulis, apie įvykį nėra gauta jokios tikslesnės informacijos. Niekas nepastebėjo nei panašius keturkojus auginančių vietinių gyventojų, nei įtartinų asmenų. Kai į neabejingų gelbėtojų rankas pakliuvo pirmasis šunelis, tikėtasi, jog tai – nelaimingas atsitiktinumas nuklydus nuo šeimininko. Tačiau viskas aišku tapo suradus dar du mažylius.

„Tuomet ir supratome, jog jie yra išmesti, o šeimininkų nebereikia ieškoti. Reikia gelbėti pačius šuniukus. Oras bjaurus: šalta, sninga. Jeigu yra dar nors vienas šuniukas – jis ryto tikrai nesulauks. Viliamės, jog kas nors atras ir spėsime išgelbėti“, – kalbėjo M. Andrulis.

Atsikratyti norėtais šuneliais jau domisi neabejingi žmonės. Anot savanorio, suteikti naują gyvenimą ir viltį beglobiams pūkuotukams pasiryžęs ne vienas skambinantis ir rašantis gyventojas.

„Jie tokie mieli, jog tikrai labai greitai atras naujus namus“, – neabejoja savanoris.

Šuo mirtinai sušalo

Žiaurus elgesys su gyvūnais šią žiemą jau nėra pirmas atvejis. Vos prieš kelias dienas į Panevėžio gyvūnų globos draugiją atvežta šalčio auka.

Maždaug šešerių metų kiemsargis į specialistų rankas pakliuvo neabejingų vairuotojų dėka.

Pastebėję keliu Paliūniškis–Panevėžys šliaužiantį šunį, jie kreipėsi į draugijos savanorius.

Pradžioje manyta, jog nelaimėlis gali būti partrenktas, tačiau atlikus ultragarso tyrimą jokių vidinių sužalojimų nepastebėta.

Į saugų prieglobstį patekusio gyvūno kūno temperatūra siekė kritinę ribą – vos 33,5 laipsnio. Tad neliko nieko kito, kaip priskirti keturkojį prie pirmųjų šalčio aukų.

Anot paramediko ir Panevėžio gyvūnų globos draugijos savanorio Justino Stašio, tą kartą šuneliui išgelbėti buvo mestos visos pajėgos: daromos šiltos lašelinės, tiekiamas deguonis ir suleisti reikalingi vaistai.

Nors tikimybė, jog šuo išgyvens, buvo lygi beveik nuliui, po veterinarijos gydytojo Roberto Veikšo apžiūros šunelis kartu su savanoriais iškeliavo į prieglaudą.

Tačiau išgelbėti vargšo gyvūno nepavyko – jis neišgyveno. Kadaise saugojęs namus keturkojis, kaip įtariama, myriop buvo pasmerktas ne kieno nors kito, bet pačių šeimininkų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Smurto protrūkis Kėdainių rajone: moteris bandė suspardyti ir uždaužyti šunelį lazda atsakomybės neišvengs (154)

Smurto protrūkis Kėdainių rajone: moteris bandė suspardyti ir uždaužyti šunelį lazda
Trečiadienio vakarą, apie 16 val. 30 min. gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ gavo iškvietimą dėl jauno šunelio, kuriam šeimininkė surengė žiaurią egzekuciją. Kėdainių rajone moteris savo šuniuką daužė lazda ir spardė kojomis – jei ne pro šalį ėjusi moteris, gyvūnas būtų užmuštas vietoje.

Kova su katėmis pasiekė naują lygį: vilniečiai aptiko spąstuose prispaustą gyvūną (167)

Kova su katėmis pasiekė naują lygį: vilniečiai aptiko spąstuose prispaustą gyvūną
Penktadienį Vilniuje, Santariškėse, daugiabučių kieme po automobiliu aptiktas į spąstus pakliuvęs katinas. Tokiu kraupiu radiniu netoli lopšelio-darželio pasibaisėję vilniečiai įtaria, kad taip su vietinėmis katėmis bandoma susidoroti tyčia, tačiau toks elgesys kelia pavojų toli gražu ne vien katėms.

Pietų Korėjoje šunų prieglaudos vadovė apkaltinta keturkojų žudymu (1)

Pietų Korėjoje šunų prieglaudos vadovė apkaltinta keturkojų žudymu
Vienos didžiausių Pietų Korėjoje gyvūnų teisių gynimo organizacijos vadovė, deklaravusi, jog jos įstaigoje griežtai laikomasi gyvūnų nežudymo politikos, buvo apkaltinta slapta nugalabijusi šimtus išgelbėtų šunų, kad toliau gautų dotacijas.

Radviliškio rajone vyras nukankino du šuniukus (14)

Radviliškio rajone vyras nukankino du šuniukus
Sausio 7 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Radviliškio r., Minaičių k., gyvenančio vyro, gimusio 1988 m., žiauraus elgesio su gyvūnais, nukankinusio du savo šuniukus ir užkasusio juos už ūkinio pastato.

Neįtikėtinas žiaurumas Alytuje: šiukšlių konteineryje paliko sušalti 10 šuniukų (128)

Neįtikėtinas žiaurumas Alytuje: šiukšlių konteineryje paliko sušalti 10 šuniukų
Mažiems šuneliams nebuvo nei dviejų savaičių, o jie jau buvo išmesti ir palikti numirti žiemiškame šaltyje. Paskutiniais duomenimis, juodame šiukšlių maiše viso rasti dešimt šunelių, iš kurių išgyveno tik du.

Šuniukų vadą pasmerkė mirčiai šaltyje (16)

Šuniukų vadą pasmerkė mirčiai šaltyje
Žiemos speigai nesutrukdo atsikratyti keturkojais – net jeigu tai vos dviejų mėnesių mažyliai.

Siaubo filmas „Žvėrinčiuje“: liepė nutraukti ten laikomų vilkų kančias (192)

Siaubo filmas „Žvėrinčiuje“: liepė nutraukti ten laikomų vilkų kančias
„Telšių rajone esančiame „Žvėrinčiuje“ siaubingomis sąlygomis laikomi sergantys vilkai. Tokios blogos būklės juos matau jau antrus metus“, – LRT.lt rašo skaitytoja Izabela Wojtowicz. Moteris pasidalijo ir nuotraukomis, kuriose – žaizdoti leisgyviai laukiniai gyvūnai. „Žvėrinčiaus“ atstovai atsisakė LRT.lt komentuoti situaciją, tuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Telšių skyrius teigia atlikęs tyrimą ir nurodęs nutraukti ligai imlių gyvūnų laikymą.

Klaipėdietis pasibaisėjo žmonių žiaurumu: vidury miško paliko sušalti kalytę (119)

Klaipėdietis pasibaisėjo žmonių žiaurumu: vidury miško paliko sušalti kalytę
Išėjęs pabėgioti miške, klaipėdietis Arūnas tokio reginio nesitikėjo. Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijoje, Kairių poligone, apie 10 kilometrų miško gilumoje jis aptiko myriop paliktą sustirusią kalytę, iš šalčio negalinčią net pajudėti.

Tokį elgesį vadina baisia gėda: kaip tapti šalimi, kuri nenaikina benamių gyvūnų? (69)

Tokį elgesį vadina baisia gėda: kaip tapti šalimi, kuri nenaikina benamių gyvūnų?
Būkime šalimi, kuri nenaikina benamių gyvūnų, o suteikia jiems antrus namus. Tokią idėją Lietuvai pasiūlė Agnetė Stankutė, mananti, kad „atėjo laikas uždaryti karantinavimo tarnybas ir pakeisti jas prieglaudomis“. Kokios šios idėjos įgyvendinimo galimybės Lietuvoje?

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla (192)

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla
Seimo nario Petro Čimbaro siūlomos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos išties sukėlė daug triukšmo: gyvūnų teisių gynėjai ir mylėtojai suskubo prieštarauti siūlomoms pataisoms ir jas praminė „draudimu šunims loti“. Visgi atsirado ir tokių, kurie palaiko Seimo nario iniciatyvą ir pasidalino savo istorijomis, kaip lojantys šunys trukdo jų ramybę.

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą (356)

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą
Antradienio vakarą Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras Seimui pateikė penktą Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą. Šiuo variantu siūloma spręsti gyventojų ir jų laikomų gyvūnų keliamo triukšmo problemą. Įstatymo pakeitimams ir vėl nepritarta ir siūloma juos tobulinti dar kartą: jau šeštą.

Miesto pakrašty išardė šunų fermą (1)

Miesto pakrašty išardė šunų fermą
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus
Įsigiję augintinį daugelis mūsų suprantame, kad tai yra naujasis šeimos narys, kad būsime atsakingi už savo keturkojį daugiau nei 10 metų. Kartais galbūt rūpinamės juo kaip savo vaiku, galbūt laikome geriausiu draugu arba švelniu vaikų mokytoju. Tačiau nepaisant to, dažnai išgirstame apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus. Skriaudėjai dažnai lieka nepakankamai nubausti, todėl norėdami mūsų šalyje matyti kuo mažiau pranešimų apie įvairius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, turime imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (904)

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus (74)

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti dviejų, galimai, nušautų, šunų nuotrauka. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus be jokios priežasties pribaigė netoliese šventę medžiotojai.