Tyrimą atlikę ir medžiaga pranešime žiniasklaidai pasidalinę aktyvistai pasakoja, jog šiuos vaizdus užfiksavo 6-iose šalies fermose 2022 metais.

„Gyvūnų sąlygos šiuose ūkiuose yra absoliučiai pasibaisėtinos. Ankštuose narvuose lapės negali patenkinti prigimtinių savo poreikių, todėl joms pasireiškia įvairūs elgesio sutrikimai, kaip, pavyzdžiui, nepaliaujamas žingsniavimas pirmyn ir atgal“, – teigė suomių aktyvistas Kristo Muurimaa.

Komentuodami akivaizdžiai per didelį lapių svorį, vaizdus užfiksavę aktyvistai nurodė, jog lapės taip veisiamos tam, kad jų kailis būtų kuo didesnis, nepaisant fakto, jog tokia veisimo praktika gyvūnams sukelia sveikatos problemas.

Paskelbtoje medžiagoje taip pat matomi lapių jaunikliai ėdantys kitų jauniklių lavonus.

„Suomijos gyvūnų apsaugos įstatymai labai atsilieka nuo Europos standartų, o visos Suomijos kailių fermos gyvūnų atžvilgiu yra daugmaž vienodos“, – tvirtino K. Muurimaa.

Lietuvoje veikiančios gyvūnų apsaugos organizacijos „Tušti narvai“ vadovė teigia, jog panašūs vaizdai fiksuojami ir kitose pasaulio šalyje.

„Šokiruoja kailių fermerių cinizmas. Kailininkai žino, kad priverstinai nutukinant gyvūnus jiems prasideda sveikatos problemos. Bet jie ir toliau tai daro, kad uždirbtų daugiau pinigų iš vieno nukankinto gyvūno kailio. Kailių industrija nėra suderinama su gyvūnų gerove. Tai rodo tyrimai, tokie kaip šis, atskleidžiantys gyvūnų laikymo kailių fermose sąlygas iš visų pasaulio šalių, tame tarpe ir Lietuvos“, – tyrimą komentuoja organizacijos „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė.

Europos piliečių iniciatyva, siekianti uždrausti gyvūnų auginimą kailiams ir kailio importą visoje Europos Sąjungoje, surinko 1,3 milijono europiečių parašų ir jau šiais metais bus pateikta Europos Komisijai, kuris privalo svarstyti klausimą, jeigu iniciatyvą pasirašo milijonas balsavimo teisę turinčių ES piliečių.

Lietuvoje siūlymas uždrausti gyvūnus auginti ir žudyti tik dėl jų kailio Seimui pateiktas 2021-ųjų metų lapkritį ir šiuo metu laukia Vyriausybės išvados.