Skubiai vežė pas veterinarą, plovė skrandžius

Šeima ramiai sau gyveno įprastą gyvenimą, augino vaiką, rūpinosi dviem kalytėmis – neveisline, kurią paėmė iš prieglaudos ir ryžensnaucerio veislės, kol vieną dieną savo kieme pasijuto labai nesaugūs.

„Ryte būdamas kieme vyras pamatė, kad viena iš mūsų šunyčių kažką įtartino valgo. Kadangi pas mums nebūna išmėtyto maisto, iškart priėjo pažiūrėti, kas tai yra. Pamatęs negalėjo patikėti, nes aplink mėtėsi trys dešrelės su žiurknuodžiais. Supratome, kad siekta nunuodyti mūsų šunis, tik nelabai aišku dėl kokių priežasčių, nes šunys niekam nėra užkliuvę, todėl labai nustebome. Negalėjome sugalvoti jokio pagrindo, kodėl taip padarė būtent mums, kas galėjo išprovokuoti tokį žmogaus elgesį. Niekada nieko panašaus nesame patyrę.

Baisiausia, kad kieme būna ne tik šunys, bet ir mūsų mažametis vaikas, kuris galėjo pastebėti tas dešreles. Juo labiau, kad žiurknuodžiai buvo ryškiai rožinės spalvos, į kurią, labai tikėtina, kad vaikas atkreiptų dėmesį. Jei taip nebūtų atsitikę, kažin, kaip viskas galėjo pasibaigti. Baisu net pagalvoti“, – sunerimusi pasakoja Svetlana.

Svetlana su vyru namų sąlygomis nedelsiant išplovė vienam šuniui skrandį, tada abi kalytes vežė pas veterinarą, kur ten jau profesionaliai skrandžius išplovė abiems, nes nežinojo, ar kitas šuo nebuvo apsinuodijęs. Svetlana sako, kad šeima patyrė ne tik moralinę, bet ir materialinę žalą, nes tai kainuoja nemažus pinigus.

Įtaria kaimyną, turi video medžiagą

Grįžusi į namus šeima iškart pradėjo aiškintis, kas tai galėjo padaryti, kreipėsi į policiją, kaimynus, prašė jų kamerų įrašų, juos gavo.

Išsiaiškinus aplinkybes ir išklausius daugumą kaimynų, tapo aišku, kuriam iš kaimynų užkliuvo mūsų šunys. Yra ne tik įtarimai, bet ir daugiau. Negaliu viešinti informacijos, nes vyksta policijos tyrimas. Neįsivaizduoju kuo jam užkliuvo mūsų šunys. Jie visą laiką būna mūsų uždarame kieme, naktį – namuose. Jokių pastabų iš to kaimyno niekada nebuvome gavę, jokių konfliktų nesame turėję. Priešingai, visi kaimynai mūsų šunis pažįsta, visi draugiškai bendraujame. Beveik visi kaimynai patys turi šunis“, – nesupranta kaimyno tikslo nugaišinti jų šunis Svetlana.

Veterinarai

Nors sulaukė palaikymo iš visuomenės, buvo ir pateisinusių tokį elgesį

Kai Svetlana paviešino istoriją Facebooke esančioje Didžiosios Riešės grupėje, sako sulaukę labai daug palaikymo: „Daugumai žmonių tai yra baisus ir protu nesuvokiamas dalykas. Gavau labai daug asmeninių žinučių – ir su konkrečia informacija, ir su paprastu palaikymu. Labai džiaugiuosi, kad šis klausimas tikrai rūpi didžiajai daliai žmonių ir kad nebus tiesiog numota ranka“.

Paklausus, kaip reaguoja į kai kurių pasisakymus, kad supranta tokį elgesį, nes šunys apdergia kaimynų kiemus, tvoras, gėles ir panašiai ir jie praranda kantrybę, todėl nori pakenkti šunims, moteris atsako, kad savo šunis augina tvarkingai, todėl į tokius pasisakymus nekreipia dėmesio.

O štai į žmones, teisinančius nuodus, Svetlana sako žiūrinti labai įtartinai: „Kad ir kaip tau trukdytų šunys ar kiti gyvūnai, tikrai yra kitokių civilizuotų priemonių, kaip išspręsti konfliktus. Kai žmogus nori nunuodyti gyvūną, jis tiesiogine ta žodžio prasme siekia jo mirties. Ar gali normalus, sveikai mąstantis žmogus siekti gyvūno mirties? Ar gali nesuprasti, kad gali nunuodyti ir mažamečius vaikus?

Mes jau ėmėmės visų priemonių, kad nebūtų baisu gyventi tokioje kaimynystėje. Jeigu visi išsigandę tylėsime, tai tokie piktybiniai žmonės siautės toliau ir jeigu vieną dieną tai nutiko mano kieme, kitą dieną gali nutikti ir jūsų“.