„Būdami civilizuota visuomenė, savo elgesiu neturėtume palaikyti ir leisti smurto prieš gyvūnus tik dėl pramogos“, – savivaldybės pranešime sako sprendimo iniciatorius, Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys Tadas Stakėnas.

Tokį patį sprendimą šiais metais yra priėmusi Kėdainių rajono savivaldybė.

Penktadienį laikinasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika Eltai patvirtino pasirašęs įstatymo projektą dėl draudimo cirke naudoti laukinius gyvūnus.

„Šią savaitę pasirašiau patį įstatymo projektą, jis suderintas ir atiduotas Vyriausybei. Buvo ne tik viena eilutė dėl laukinių gyvūnų draudimo cirke, bet peržiūrėjome ir visą įstatymą, todėl tai užtruko šiek tiek laiko. Tikimės, kad bus labiau išdirbtas projektas“, – Eltai sakė laikinasis ministras.

ELTA primena, kad Laukinės gyvūnijos įstatymo pataisas yra pateikęs Seimo narys Linas Balsys. Rugsėjį Aplinkos apsaugos komitetas pritarė projektui, tačiau nutarta jį patikslinti ir sujungti L. Balsio pasiūlymus su Aplinkos ministerijos pasiūlymais.

Kaip teigia pataisų autorius, ES šalių įstatymuose vis dažniau įtvirtinama nuostata, draudžianti jų teritorijoje rengti cirko pasirodymus, kuriuose naudojami laukiniai gyvūnai.

Įstatymo pakeitimo projekte pažymima, kad cirkas yra nesuderinamas su gyvūnų gerovės standartais – dresuojant ir juos kontroliuojant prieš gyvūnus yra taikomas smurtas, o juos vežant iš vienos vietos į kitą gyvūnai laikomi vilkikų priekabose, kur neįmanoma užtikrinti jų prigimtinių poreikių. Akcentuojama, kad gyvūnams gyvenant netinkamomis sąlygomis dažnai pasireiškia jų elgsenos sutrikimai, jų elgesys tampa neprognozuojamas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės