Perspėja keturkojų šeimininkus: gatvėse mėtosi paštetas su mirtinomis tabletėmis

 (471)
„Tai galėtų būti ir jūsų šuo“, – aplinkinius perspėja dėl augintinių gyvybių kovojantys vilniečiai. Sostinės senamiesčio gatvėse keturkojus vilioja tabletėmis prismaigstyti pašteto gabaliukai, kai kuriems šunims ir katėms tampantys paskutiniais.
Senamiestyje žudomi gyvūnai
© DELFI montažas

Visą naktį kovoja dėl augintinės gyvybės

Socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje pasirodė žinia, kad Vilniuje nuodijami keturkojai. Ši naktis Mindaugui Anusauskui, garsios atlikėjos Evelinos Young broliui, bemiegė: jo augintinę Čilę kas kelias minutes purto traukuliai, ji stūgauja ir aprimsta tik suleidus raminamųjų. Vyras tik dabar pradėjo tikėti, kad kalytė pasveiks. Iki tol jam plyšo širdis nuo nežinojimo, ar veterinarijos klinikoje raminamai kalytei pavyks išgyventi.

Nors kreiptis į policiją Mindaugas dar nespėjo, vyras susirūpino kuo skubiau perspėti kitus vilniečius, vedžiojančius savo augintinius senamiestyje. Pasirodo, ten vaikščioti su augintiniais nesaugu: gatvėse primėtyta pašteto su mirtinu tablečių įdaru viduje.

„Nuėjome į šalia sankryžos esantį viešbutį paklausti, ar turi filmuotą medžiagą, kurioje galimai būtų užfiksuotas paštetą dėliojantis žmogus. Deja, jų kameros to lauko, kuriame rastas paštetas, neapima. Į policiją dar nespėjome kreiptis, nes darome viską, kad mūsų Čilė išgyventų“, – teigia jis.

Anot Mindaugo, pašteto su tabletėmis paragavusiam šuniui iškart prasideda traukuliai, vėliau nukrenta temperatūra. Į simptomus reikia staigiai sureaguoti ir nugabenti gyvūną į veterinarijos kliniką, nes net ir kelios prarastos minutės gali būti mirtinos.

„Būdami veterinarijos klinikoje nugirdome skambutį. Kreipėsi moteris, įvardijusi panašius simptomus – jos augintiniui pasireiškė stiprūs priepuoliai. Moteris negalėjo greitai atvežti gyvūno į kliniką ir likus trims minutėms iki atvežimo priepuolių kamuojamas terjeras nustojo kvėpuoti. Gydytojai bandė jį gaivinti, deja, nesėkmingai. Šunelis nepabudo“, – prisimena Mindaugas.

Sankryžoje aptiko šiurpių įkalčių

Vos tik prasidėjus Čilės traukuliams, Mindaugas neiškart suprato, kas jai nutiko. Tik sutikęs klinikoje terjero netekusią moterį ir išsiaiškinęs, kad jų augintiniams traukuliai prasidėjo toje pačioje sankryžoje, vyras suprato, kad tai negali būti tik sutapimas.

„Su broliu grįžome į Mindaugo ir Kauno gatvių sankryžą. Per porą minučių suradome pašteto gabalėlius su tabletėmis viduje. Pasivaikščioję šalia radome ir negyvą katinėlį – matyt, tabletės jį iškart pakirto, nes viskas vyksta labai staigiai. Iškart prispausdinome 30 – 40 skelbimų, kad vietiniai žmonės žinotų ir saugotų savo augintinius. Akivaizdu, kad kažkas šiuos spąstus paspendė tyčia“, – tikina Mindaugas.

Vyras ketina nuvežti tabletes tyrimui ir išsiaiškinti, kas tai yra. Įtariama, kad tai gali būti paracetamolis ar ibuprofenas. Veterinarijos gydytojai patikino, kad panašūs simptomai šunims ir katėms pasireiškia apsinuodijus šiais vaistais.

Mindaugo artimieji rūpinasi žinios sklaida socialiniuose tinkluose, kad panašūs atvejai nepasikartotų ir šeimininkai būtų atsargesni. Jo draugė Emilija Galkutė pasidalino Mindaugo ir Kauno gatvių sankryžoje darytomis šiurpiomis nuotraukomis.

„Būkite atidūs ir nieko neleiskit valgyti šunims nuo žemės. Dalinkitės šiuo įrašu, nes niekada nežinot, ar kitas nebus Jūsų šuo“, – perspėja ji.

Šunų šeimininkus perspėja ir Mindaugo sesuo atlikėja Evelina Young – apie tai rašome čia.

Pareigūnai pažeidėjams žada baudžiamąją atsakomybę

DELFI susisiekus su Vilniaus apskrities policijos komisariato komunikacijos poskyrio specialistu Pauliumi Radvilavičiumi, šis teigė, kad kol kas apie nuodijamus gyvūnus girdėjo tik iš besikreipiančių žurnalistų – pareiškimo dar kol kas niekas nepateikė. Vis dėlto, pastaruoju metu pareiškimų dėl gyvūnų nuodijimo Vilniaus apskrityje sulaukiama labai mažai.

„Nuo kovo 1 d. sulaukėme dviejų pareiškimų. Kovo 23 d. pranešėja teigė, kad Elektrėnuose kaimynė ant pievelės pribarstė nuodų, o pranešėjos šuo jų lyžtelėjo. Atvykus policijos pareigūnams paaiškėjo, kad iš tiesų ant pievelės būta žiurkių nuodų. Antrojo pranešimo sulaukėme gegužės 20 d. Pranešėja įtarė, kad ant kelio pribarstytais nuodais galimai nuodijami gyvūnai. Atvykus pareigūnams paaiškėjo, kad tai tebuvo baltos duonos gabalėliai, be jokių nuodų. Išbarstyti lesinant paukščius“, – situaciją komentuoja P. Radvilavičius.

Jis tikina, kad nuo to laiko daugiau pranešimų policijos registre nefiksuojama, tačiau galima ir paklaida.

Už tokį nusikaltimą gresia dvejopa atsakomybė – administracinė arba baudžiamoji. Administracinė taikoma atvejais, kada gyvūnams pakenkta, tačiau šie išgyveno, o baudžiamoji atsakomybė taikoma tuomet, kai gyvūnas neišgyvena.

„Šiuo atveju pažeidėjui gali grėsti baudžiamoji atsakomybė. Tačiau dėl nuodijamų šunų pastaruoju metu į mus niekas nesikreipė“, – teigia P. Radvilavičius.

Papildyta:

P. Radvilavičius prideda, kad 12 val. 32 min. buvo užregistruotas pranešimas dėl paštetu užnuodyto ir stipriai susirgusio pranešėjo šuns. Įtariama, kad kažkas tyčia nuodija kiemo šunis. Pranešėjas pareigūnų laukė klinikoje „Greitoji žirafa“.

Pagal Baudžiamojo kodekso 310 straipsnį, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Už šiame straipsnyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo.

Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnyje numatoma, kad žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 50 iki 1,2 tūkst. eurų. Padarytas pakartotinai, nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,2 tūkst. Iki 1,75 tūkst. eurų.

Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo 300 iki 1,75 tūkst. eurų. Pakartotas nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,75 tūkst. Iki 2,3 tūkst. eurų.

Gyvūnų nuodijimas nėra išeitis

Kol kas galima tik spėti, kas ir kodėl paspendė mirtinus spąstus gyvūnams. Vis dėlto, panašiais atvejais gyvūnų teisių gynėjai dažniausiai aiškina, kad vietinius gyventojus galimai erzina nevisad surenkamos gyvūnų išmatos, ypač kalbant apie beglobius gyvūnus. Augintinių išmatas kartais palieka ir neatsakingi gyvūnų šeimininkai, piktinantys tuos, kurių teritorijoje paliekama netvarka.

Žmonės nežino, kad problemą galima išspręsti humaniškai, nepakenkiant gyvūnams. Rūpesčių sukelia ir nekastruojami, po langais besidauginatys gyvūnai – kartu su jais dauginasi ir rūpesčiai.

Tokiais atvejais gyventojai turėtų kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ar gyvūnų gelbėjimu bei priežiūra užsiimančias organizacijas.

DELFI skaitytojai, galbūt turite daugiau informacijos apie šį gyvūnų nuodijimo atvejį? Gal žinote arba užfiksavote kaltininką(-us)? Pasidalinkite šia informacija su DELFI redakcija rašydami el. p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Gyvūnų nuodijimas“ arba spauskite šią nuorodą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Įbauginto šuns kančios baigėsi: gelbėtojai paaiškino, kodėl skriaudėjai liks nenubausti (21)

Įbauginto šuns kančios baigėsi: gelbėtojai paaiškino, kodėl skriaudėjai liks nenubausti
Vilniuje, Žvėryne išgelbėtas šuo, krūpčiojantis nuo bet kokio žmogaus judesio. Kaimynystėje gyvenantys žmonės liudija, kad prieš gyvūną buvo smurtaujama, tačiau, dėl įrodymų trūkumo, panašu, kad šioje situacijoje niekas nebus nubaustas.

Aiškėja gyvūnų nuodytojo veidas: žiauriais darbais jis gyrėsi ir anksčiau (482)

Aiškėja gyvūnų nuodytojo veidas: žiauriais darbais jis gyrėsi ir anksčiau
Šią savaitę gyvūnų mylėtojus sukrėtė baisi žinia: Vilniaus gatvėse gyvūnai nuodijami pašteto gabaliukais su mirtinomis tabletėmis, kurie mėtosi vilniečių kiemuose. Paskutiniais duomenimis, kaimynystėje vis garsiau kalbama apie konkretų tai padariusį žmogų.

Perspėja keturkojų šeimininkus: gatvėse mėtosi paštetas su mirtinomis tabletėmis papildyta policijos komentaru (471)

Perspėja keturkojų šeimininkus: gatvėse mėtosi paštetas su mirtinomis tabletėmis
„Tai galėtų būti ir jūsų šuo“, – aplinkinius perspėja dėl augintinių gyvybių kovojantys vilniečiai. Sostinės senamiesčio gatvėse keturkojus vilioja tabletėmis prismaigstyti pašteto gabaliukai, kai kuriems šunims ir katėms tampantys paskutiniais.

Tragiška baigtis: garsaus dailininko Cicėno paliktas šuo neišgyveno (54)

Tragiška baigtis: garsaus dailininko Cicėno paliktas šuo neišgyveno
Dailininko Lino Cicėno šuns, kurį emigravęs vyras paliko, išgelbėti nepavyko. Liūdną žinią paskelbusi „Vyšnių sodo" vadovė Monika Mužaitė tikina, kad rankų nenuleis ir sieks įrodyti, kad tragiškai pasibaigusi istorija – žiauraus elgesio su gyvūnu pasekmė.

Galutinai ir neskundžiamai: pasieniečių tarnybinį šunį nušovęs Komskis - kaltas (12)

Galutinai ir neskundžiamai: pasieniečių tarnybinį šunį nušovęs Komskis - kaltas
Byloje nustatyta, kad nuteistasis, būdamas medžiotojų klubo narys, medžioklės metu Pagėgių rinktinės saugomame pasienio ruože miško kelyje su legaliai laikomu užtaisytu graižtviniu šautuvu tykojo žvėries. Pastebėjęs keliu bėgantį šunį, turintį specialią žymą – liemenę su specialiais skiriamaisiais ženklais ir atšvaitais, tyčia – negailestingai ir be jokios pateisinamos priežasties – šovė į jį. Dėl daugybinių sužalojimų gyvūnas, kuris kartu su kinologu persekiojo iš įvykio vietos pabėgusius du asmenis, žuvo. Teismai konstatavo, kad nuteistasis žiauriai elgėsi su gyvūnu ir nušaudamas jį Pagėgių rinktinei padarė 8081,91 Eur turtinę žalą, teigiama teismo pranešime spaudai.

Prieglaudos darbuotoja patyrė tikrą košmarą: iki šiol negali atsigauti nuo baisybių, kurias teko patirti (56)

Prieglaudos darbuotoja patyrė tikrą košmarą: iki šiol negali atsigauti nuo baisybių, kurias teko patirti
Norisi tikėti, kad gyvūnų prieglauda yra vieta, kurioje rūpinamasi gyvūnų gerove, tačiau Alytaus „Nuare“ dirbusi Neringa Štarevičiūtė pateikė kitą versiją. Anot moters, čia jie kankinami ir migdomi be jokios priežasties. Moteris pasakoja, kas vyko už prieglaudos, kuri jai labiau priminė koncentracijos stovyklą, durų.

Šunį užmušusiam panevėžiečiui – areštas (13)

Šunį užmušusiam panevėžiečiui – areštas
Teismas patenkino Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroro Giedriaus Jasulaičio prašymą ir baudžiamuoju įsakymu pripažino 49 metų panevėžietį A. V. kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Užkapojusiam mečete savo šunį vyrui skirtas 30 parų areštas.

Kraupus įvykis paplūdimyje: moters akyse negyvai sudraskytas mažas šunelis liudininkė pasidalino detalėmis, aiškėja įtariamieji (175)

Kraupus įvykis paplūdimyje: moters akyse negyvai sudraskytas mažas šunelis
Net ir ramus pasivaikščiojimas su savo augintiniu jūros pakrante gali baigtis tragedija. Vakar feisbuke išplito šiurpą keliantis vizažistės Alinos įrašas: jos akyse pribėgęs didelis agresyvus šuo negyvai sudraskė šalia buvusį mažą šunelį.

Užupio gyventojai pakraupę: dailininkas Cicėnas paliko savo šunį supūti (250)

Užupio gyventojai pakraupę: dailininkas Cicėnas paliko savo šunį supūti
Emigravęs dailininkas Linas Cicėnas Užupyje paliko supūti savo šunį – kritinės būklės gyvūnas rastas prirakintas saulės kaitroje. Pats dailininkas aiškina, kad neturi pinigų sugrįžti ir šioje istorijoje visai ne šuo, o jis pats yra kankinys. Tuo metu kaimynai teigia, kad dailininkas net ir būdamas Lietuvoje savo šunimi negalėdavo pasirūpinti.