„Šis tyrimas atskleidžia kailių fermerių požiūrį į gyvūnus. Miręs audinės jauniklis pelno neatneš, todėl su juo elgiamasi kaip su šiukšle. Net nesivarginama nunešti toliau nuo narvo, kuriame vis dar yra jo motina – jaunikliai tiesiog metami ant žemės. Neaišku, kiek laiko šie lavonai taip laikyti, bet kai kuriuos graužė vabalai, kiti atrodė gerokai apirę“, – tyrimo medžiagą komentavo organizacijos „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė.

Apie užfiksuotus pažeidimus „Tušti narvai“ informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą bei Aplinkos apsaugos departamentų valdybas. VMVT informavo, jog patikrinus 7-ias fermas, pažeidimai buvo rasti kiekvienoje iš jų. Šiaulių rajone esančioje fermoje mažesniuose nei reikalaujama narvuose buvo laikoma virš 3000 audinių. Tai įstatymuose traktuojama kaip žiaurus elgesys su gyvūnais. VMVT teigimu, kailių ūkio savininkas buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn. Taip pat rasti dar 3 ūkiai, laikę gyvūnus per mažuose narvuose, tiesa, apie jų skaičių organizacijai informacija nepateikta.

„Kailių fermų tyrimus viešiname jau penktus metus. Matosi, kad padėtis jose nesikeičia. Vienintelis būdas sustabdyti šį žiaurumą – tokią praktiką uždrausti. Kailių fermose neįmanoma užtikrinti gyvūnų poreikių. Matome, kad kailių fermeriai dažnai negali suteikti net minimalių, įstatymais reikalaujamų, sąlygų. Kalbėti apie tokią aplinką, kurioje gyvūnai jaustųsi gerai, nėra prasmės. Tai tiesiog per brangiai kainuotų“, – teigė G. Vaitkevičiūtė.

Įstatymo projektas, siūlantis uždrausti gyvūnų auginimą ir žudymą dėl kailio, yra įtrauktas į šio rudens Seimo sesijos darbotvarkę.

Kailių fermas uždraudė arba jų veiklą stipriai apribojo jau 18 Europos valstybių. Spalio mėnesį tai padarė Slovakija, o kailio pardavimas neseniai buvo uždraustas Kalifornijoje. Visuomenės apklausos Lietuvoje rodo, kad 82 proc. lietuvių gyvūnų auginimą dėl kailio laiko nepriimtinu.