Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį

 (792)
Neseniai paaiškėjo, kad į svetimą kiemą Vilkaviškyje įsibrovęs ir šunį mušęs vyras – buvęs Seimo narys Stasys Kružinauskas. DELFI su juo susisiekus, vyras paaiškino, kad visą rugsėjį kankinosi dėl nesibaigiančio šuns lojimo, o skriausti šuns neketino. Vis dėlto, už savo veiksmus jis susimokės administracinę baudą.

Šuo nedavė ramybės visą mėnesį

Per porą dienų mušamo šuns vaizdo įrašas feisbuke sulaukė 191 tūkst. peržiūrų, juo buvo pasidalinta 2,8 tūkst. karto. Komentatoriai niekaip negalėjo pateisinti įraše matomo elgesio. Pareigūnai greitai atpažino vaizdo įraše matomą vyrą – buvusį Seimo narį S. Kružinauską. Vilkaviškio politinis veikėjas buvo patekęs į 2000-2004-ųjų metų kadencijos Seimą su Lietuvos socialdemokratų partija.

S. Kružinauskas tikina, kad šuns lojimas ankstyvais rytais jį prižadina jau visą mėnesį. Iš pradžių vyras nekreipė į tai dėmesio, tačiau ilgainiui jį pradėjo erzinti nenurimstantis šuo. Kviesti pareigūnų dėl trukdomos ramybės jis neskubėjo – manė, kad problemą galima išspręsti paprasčiau.

„Ryte miegi ir tave prižadina lojantis šuo. Galvoji, ką čia daryt. Kartais nekreipdavau dėmesio, keldavausi, įsijungdavau radiją, pradėdavau kažką veikti ir negirdėdavau to lojimo. Va, galvojau, nueisiu, pasakysiu žmonėms, bet nieko namuose nėra. Dėl to paleisdavau šunį ir jis nurimdavo“, – pasakoja buvęs Seimo narys.

Vilkaviškyje mušamas šuo
Vilkaviškyje mušamas šuo

Vis dėlto, ketvirtą kartą atėjus paleisti triukšmaujančio šuns, šis iš voljero nesitraukė. Tą dieną šuo vyrui pasirodė agresyvus.

„Voljere jis turėjo maisto – gal pagalvojo, kad aš iš jo jį atimsiu. Anksčiau būdavo ramus, džiaugdavosi, kad jį paleidžiu. Šį kartą buvo agresyvus, todėl pasiėmiau lazdą, kad jei mane pultų, galėčiau užsistoti. Sakau jam – eik lauk, bet jis neina, todėl stūmiau jį lazda, aišku, kepštelėjau keliskart. Va taip ir baigėsi viskas“, – aiškina S. Kružinauskas.

Buvęs Seimo narys teigia, kad ramybės neturi jau visą rugsėjį. Anot jo, vasarą jokių problemų nebuvo – šuo buvo laikomas kambaryje, su juo kartu būdavo vaikai. Kai jie pradėjo eiti į mokyklą, likusiam vienam šuniui pasidarė neramu. Triukšmas prasidėdavo kiek anksčiau nei 8 valandą ryto.

Pastebėjo, kad paleidžiamas šuo nurimsta

Kodėl prie namų pripratęs kambarinis šuniukas buvo išvedinėjamas į lauką, vyrui neaišku, tačiau jis pastebi, kad toks sprendimas sukelia stresą ne tik šuniui, bet ir kaimynams. Vyras juokiasi: „O gal aš per daug gerai girdžiu?“

„Visą mėnesį kentėjau. Atsitiko taip, kad kieme apsilankiau 4 kartus. Tikiuosi, kad šuo pripras būti lauke ir nebelos. Daug žmonių turi šunis – aš ir pats turiu šunį. Jie suloja, kai svetimas žmogus eina pro šalį, bet tuoj pat ir nustoja. O tas ištisai varydavo – atsikvepia ir loja, atsikvepia, ir vėl loja“, – aiškina vyras.

„Vakare jis neloja, dieną irgi. Tik ryte, kai nieko nėra namie. Toks įkyrumas niekam nepatiktų. Tikrai neičiau dėl to mušti šuns – bet va, loja, ir eini aiškintis, tačiau nieko nėra namie. Galvojau parašyti pareiškimą, bet nusprendžiau padaryti viską paprasčiau. Paleidžiu kieme šunį – lojimas baigiasi, ir problemos nėra. Tai gal to šuns nereikia uždarinėt“, – svarsto jis.

Vilkaviškyje mušamas šuo
Vilkaviškyje mušamas šuo
© Asmeninis albumas

Apie jam skirtą administracinę bausmę vyras kalba nenoriai. „Koks skirtumas – kokia ta bauda bebūtų, didelė ar maža, ji vis tiek nesmagi. Šitas nemalonumas man kainuos, bet tai bus pamoka“, – sako S. Kružinauskas.

Vyro laukia administracinė bauda nuo 50 iki 1,2 tūkst. eurų

Vaizdo įrašu pasidalinusi šuns šeimininkė Lina Žiurinskienė DELFI teigė, kad šuo voljere būna paliekamas tol, kol vaikai būna mokykloje – taip šeima elgiasi jau antrus metus.

„Šuo pripratęs prie voljero, bet, mums išvažiavus, kurį laiką, žinoma, paloja. Mūsų žiniomis, tai trunka 15-20 minučių. Manome, kad galbūt dėl šios priežasties vyras skriaudžia šunį. Nežinome to žmogaus tikslų ar tikslių priežasčių, kodėl jis taip pasielgė – čia tik jis gali atsakyti“, – teigia L. Žiurinskienė.

Moteris prisipažino, kad šeima, pamačiusi, kas vyksta kieme jiems nesant namuose, pasijuto nesaugiai. Vaikai jaučia didelį stresą ir nenori eiti į mokyklą – bijo, kad likęs vienas šuo gali bet kada būti nuskriaustas.

„Voljeras didelis, pritaikytas daug didesniam šuniui, yra namelis, yra kur šuniui minkštai atsigulti, visada paliekam vandens ir maisto. Nesuprantu, kodėl mes turime dėl kažko jaustis kalti. Šuo netriuksmauja nuolatos. Paloja, kai išvažiuojam – taip savo liūdesį matyt išreiškia. Juk ne mūsų vienų šuo loja, aplink ir daugiau šunų yra“, – teigia ji.

Moteris tebesvarsto, ką daryti toliau. „Pikta, kad turime bijoti palikti šuniuką savo kieme. Dabar ir nelabai galime palikti, nes šuo paprasčiausiai bijo ten eiti“, – piktinasi moteris.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės specialistė Daiva Klimavičienė DELFI patikino, kad vyrui pradėta administracinė teisena. Pirminiais duomenimis, veterinarijos specialistai nenustatė šuns sužalojimų, todėl vyro laukia administracinė bauda.

Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnyje numatoma, kad žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 50 iki 1,2 tūkst. eurų. Padarytas pakartotinai, nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,2 tūkst. Iki 1,75 tūkst. eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Siaubo filmas „Žvėrinčiuje“: liepė nutraukti ten laikomų vilkų kančias (192)

Siaubo filmas „Žvėrinčiuje“: liepė nutraukti ten laikomų vilkų kančias
„Telšių rajone esančiame „Žvėrinčiuje“ siaubingomis sąlygomis laikomi sergantys vilkai. Tokios blogos būklės juos matau jau antrus metus“, – LRT.lt rašo skaitytoja Izabela Wojtowicz. Moteris pasidalijo ir nuotraukomis, kuriose – žaizdoti leisgyviai laukiniai gyvūnai. „Žvėrinčiaus“ atstovai atsisakė LRT.lt komentuoti situaciją, tuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Telšių skyrius teigia atlikęs tyrimą ir nurodęs nutraukti ligai imlių gyvūnų laikymą.

Klaipėdietis pasibaisėjo žmonių žiaurumu: vidury miško paliko sušalti kalytę (119)

Klaipėdietis pasibaisėjo žmonių žiaurumu: vidury miško paliko sušalti kalytę
Išėjęs pabėgioti miške, klaipėdietis Arūnas tokio reginio nesitikėjo. Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijoje, Kairių poligone, apie 10 kilometrų miško gilumoje jis aptiko myriop paliktą sustirusią kalytę, iš šalčio negalinčią net pajudėti.

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla (191)

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla
Seimo nario Petro Čimbaro siūlomos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos išties sukėlė daug triukšmo: gyvūnų teisių gynėjai ir mylėtojai suskubo prieštarauti siūlomoms pataisoms ir jas praminė „draudimu šunims loti“. Visgi atsirado ir tokių, kurie palaiko Seimo nario iniciatyvą ir pasidalino savo istorijomis, kaip lojantys šunys trukdo jų ramybę.

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą (356)

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą
Antradienio vakarą Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras Seimui pateikė penktą Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą. Šiuo variantu siūloma spręsti gyventojų ir jų laikomų gyvūnų keliamo triukšmo problemą. Įstatymo pakeitimams ir vėl nepritarta ir siūloma juos tobulinti dar kartą: jau šeštą.

Miesto pakrašty išardė šunų fermą (1)

Miesto pakrašty išardė šunų fermą
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus
Įsigiję augintinį daugelis mūsų suprantame, kad tai yra naujasis šeimos narys, kad būsime atsakingi už savo keturkojį daugiau nei 10 metų. Kartais galbūt rūpinamės juo kaip savo vaiku, galbūt laikome geriausiu draugu arba švelniu vaikų mokytoju. Tačiau nepaisant to, dažnai išgirstame apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus. Skriaudėjai dažnai lieka nepakankamai nubausti, todėl norėdami mūsų šalyje matyti kuo mažiau pranešimų apie įvairius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, turime imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (903)

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus (74)

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti dviejų, galimai, nušautų, šunų nuotrauka. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus be jokios priežasties pribaigė netoliese šventę medžiotojai.

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę (598)

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę
Naujamiesčio gyventojai nebe pirmą kartą susiduria su pasikartojančiais šunų nunuodijimo viešose vietose atvejais. Šiomis dienomis ašaras lieja ne vienas vilnietis. Deja, nei viena anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusi jautri istorija apie brangaus augintinio netektį nesuvirpino širdžių tiems, kurie tuos nuodus mėtė. Jie tai tebedaro ir iki šiol, nes pareigūnams jų nesiseka sugauti, o šunų šeimininkams belieka būti budriems ir imtis papildomo saugumo.

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą (59)

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis nepalaikys siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą.

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas siūlo 300 eurų siekiančias baudas (839)

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas
Seimo nario Petro Čimbaro pasiūlyti Triukšmo valdymo įstatymo pakeitimai sukėlė tikrą audrą: visuomenė piktinasi, kad Seimas bando uždrausti šunims loti. Apie tai, ko galima tikėtis iš siūlomų įstatymo pakeitimų, DELFI TV Gyvai kalbėjomės su P. Čimbaru ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadove Brigita Kymantaite.

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį (17)

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį
Sekmadienį neblaivus alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį.

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį (792)

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį
Neseniai paaiškėjo, kad į svetimą kiemą Vilkaviškyje įsibrovęs ir šunį mušęs vyras – buvęs Seimo narys Stasys Kružinauskas. DELFI su juo susisiekus, vyras paaiškino, kad visą rugsėjį kankinosi dėl nesibaigiančio šuns lojimo, o skriausti šuns neketino. Vis dėlto, už savo veiksmus jis susimokės administracinę baudą.

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį (152)

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį
Feisbuke plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: į svetimą kiemą įsibrovęs vyras atidaro voljerą ir lazda talžo šunį. Žiauriai su šunimi besielgiantį vyrą užfiksavo stebėjimo kameros. Vaizdo įrašas pasiekė pareigūnus, kurie greitai sureagavo ir atpažino įtariamąjį, kuriam gresia administracinė atsakomybė.

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą (6)

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą
Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sakė palaikantis Dovilės Šakalienės ir Lino Balsio siūlomą iniciatyvą uždrausti naudoti laukinius gyvūnus cirko veiklai. Pasak K. Navicko, Seimui priėmus tokias įstatymo pataisas, iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai turbūt patektų į zoologijos sodus.