Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį

 (791)
Neseniai paaiškėjo, kad į svetimą kiemą Vilkaviškyje įsibrovęs ir šunį mušęs vyras – buvęs Seimo narys Stasys Kružinauskas. DELFI su juo susisiekus, vyras paaiškino, kad visą rugsėjį kankinosi dėl nesibaigiančio šuns lojimo, o skriausti šuns neketino. Vis dėlto, už savo veiksmus jis susimokės administracinę baudą.

Šuo nedavė ramybės visą mėnesį

Per porą dienų mušamo šuns vaizdo įrašas feisbuke sulaukė 191 tūkst. peržiūrų, juo buvo pasidalinta 2,8 tūkst. karto. Komentatoriai niekaip negalėjo pateisinti įraše matomo elgesio. Pareigūnai greitai atpažino vaizdo įraše matomą vyrą – buvusį Seimo narį S. Kružinauską. Vilkaviškio politinis veikėjas buvo patekęs į 2000-2004-ųjų metų kadencijos Seimą su Lietuvos socialdemokratų partija.

S. Kružinauskas tikina, kad šuns lojimas ankstyvais rytais jį prižadina jau visą mėnesį. Iš pradžių vyras nekreipė į tai dėmesio, tačiau ilgainiui jį pradėjo erzinti nenurimstantis šuo. Kviesti pareigūnų dėl trukdomos ramybės jis neskubėjo – manė, kad problemą galima išspręsti paprasčiau.

„Ryte miegi ir tave prižadina lojantis šuo. Galvoji, ką čia daryt. Kartais nekreipdavau dėmesio, keldavausi, įsijungdavau radiją, pradėdavau kažką veikti ir negirdėdavau to lojimo. Va, galvojau, nueisiu, pasakysiu žmonėms, bet nieko namuose nėra. Dėl to paleisdavau šunį ir jis nurimdavo“, – pasakoja buvęs Seimo narys.

Vilkaviškyje mušamas šuo
Vilkaviškyje mušamas šuo

Vis dėlto, ketvirtą kartą atėjus paleisti triukšmaujančio šuns, šis iš voljero nesitraukė. Tą dieną šuo vyrui pasirodė agresyvus.

„Voljere jis turėjo maisto – gal pagalvojo, kad aš iš jo jį atimsiu. Anksčiau būdavo ramus, džiaugdavosi, kad jį paleidžiu. Šį kartą buvo agresyvus, todėl pasiėmiau lazdą, kad jei mane pultų, galėčiau užsistoti. Sakau jam – eik lauk, bet jis neina, todėl stūmiau jį lazda, aišku, kepštelėjau keliskart. Va taip ir baigėsi viskas“, – aiškina S. Kružinauskas.

Buvęs Seimo narys teigia, kad ramybės neturi jau visą rugsėjį. Anot jo, vasarą jokių problemų nebuvo – šuo buvo laikomas kambaryje, su juo kartu būdavo vaikai. Kai jie pradėjo eiti į mokyklą, likusiam vienam šuniui pasidarė neramu. Triukšmas prasidėdavo kiek anksčiau nei 8 valandą ryto.

Pastebėjo, kad paleidžiamas šuo nurimsta

Kodėl prie namų pripratęs kambarinis šuniukas buvo išvedinėjamas į lauką, vyrui neaišku, tačiau jis pastebi, kad toks sprendimas sukelia stresą ne tik šuniui, bet ir kaimynams. Vyras juokiasi: „O gal aš per daug gerai girdžiu?“

„Visą mėnesį kentėjau. Atsitiko taip, kad kieme apsilankiau 4 kartus. Tikiuosi, kad šuo pripras būti lauke ir nebelos. Daug žmonių turi šunis – aš ir pats turiu šunį. Jie suloja, kai svetimas žmogus eina pro šalį, bet tuoj pat ir nustoja. O tas ištisai varydavo – atsikvepia ir loja, atsikvepia, ir vėl loja“, – aiškina vyras.

„Vakare jis neloja, dieną irgi. Tik ryte, kai nieko nėra namie. Toks įkyrumas niekam nepatiktų. Tikrai neičiau dėl to mušti šuns – bet va, loja, ir eini aiškintis, tačiau nieko nėra namie. Galvojau parašyti pareiškimą, bet nusprendžiau padaryti viską paprasčiau. Paleidžiu kieme šunį – lojimas baigiasi, ir problemos nėra. Tai gal to šuns nereikia uždarinėt“, – svarsto jis.

Vilkaviškyje mušamas šuo
Vilkaviškyje mušamas šuo
© Asmeninis albumas

Apie jam skirtą administracinę bausmę vyras kalba nenoriai. „Koks skirtumas – kokia ta bauda bebūtų, didelė ar maža, ji vis tiek nesmagi. Šitas nemalonumas man kainuos, bet tai bus pamoka“, – sako S. Kružinauskas.

Vyro laukia administracinė bauda nuo 50 iki 1,2 tūkst. eurų

Vaizdo įrašu pasidalinusi šuns šeimininkė Lina Žiurinskienė DELFI teigė, kad šuo voljere būna paliekamas tol, kol vaikai būna mokykloje – taip šeima elgiasi jau antrus metus.

„Šuo pripratęs prie voljero, bet, mums išvažiavus, kurį laiką, žinoma, paloja. Mūsų žiniomis, tai trunka 15-20 minučių. Manome, kad galbūt dėl šios priežasties vyras skriaudžia šunį. Nežinome to žmogaus tikslų ar tikslių priežasčių, kodėl jis taip pasielgė – čia tik jis gali atsakyti“, – teigia L. Žiurinskienė.

Moteris prisipažino, kad šeima, pamačiusi, kas vyksta kieme jiems nesant namuose, pasijuto nesaugiai. Vaikai jaučia didelį stresą ir nenori eiti į mokyklą – bijo, kad likęs vienas šuo gali bet kada būti nuskriaustas.

„Voljeras didelis, pritaikytas daug didesniam šuniui, yra namelis, yra kur šuniui minkštai atsigulti, visada paliekam vandens ir maisto. Nesuprantu, kodėl mes turime dėl kažko jaustis kalti. Šuo netriuksmauja nuolatos. Paloja, kai išvažiuojam – taip savo liūdesį matyt išreiškia. Juk ne mūsų vienų šuo loja, aplink ir daugiau šunų yra“, – teigia ji.

Moteris tebesvarsto, ką daryti toliau. „Pikta, kad turime bijoti palikti šuniuką savo kieme. Dabar ir nelabai galime palikti, nes šuo paprasčiausiai bijo ten eiti“, – piktinasi moteris.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės specialistė Daiva Klimavičienė DELFI patikino, kad vyrui pradėta administracinė teisena. Pirminiais duomenimis, veterinarijos specialistai nenustatė šuns sužalojimų, todėl vyro laukia administracinė bauda.

Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnyje numatoma, kad žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 50 iki 1,2 tūkst. eurų. Padarytas pakartotinai, nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,2 tūkst. Iki 1,75 tūkst. eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus (70)

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti dviejų, galimai, nušautų, šunų nuotrauka. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus be jokios priežasties pribaigė netoliese šventę medžiotojai.

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę (597)

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę
Naujamiesčio gyventojai nebe pirmą kartą susiduria su pasikartojančiais šunų nunuodijimo viešose vietose atvejais. Šiomis dienomis ašaras lieja ne vienas vilnietis. Deja, nei viena anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusi jautri istorija apie brangaus augintinio netektį nesuvirpino širdžių tiems, kurie tuos nuodus mėtė. Jie tai tebedaro ir iki šiol, nes pareigūnams jų nesiseka sugauti, o šunų šeimininkams belieka būti budriems ir imtis papildomo saugumo.

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą (56)

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis nepalaikys siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą.

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas siūlo 300 eurų siekiančias baudas (832)

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas
Seimo nario Petro Čimbaro pasiūlyti Triukšmo valdymo įstatymo pakeitimai sukėlė tikrą audrą: visuomenė piktinasi, kad Seimas bando uždrausti šunims loti. Apie tai, ko galima tikėtis iš siūlomų įstatymo pakeitimų, DELFI TV Gyvai kalbėjomės su P. Čimbaru ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadove Brigita Kymantaite.

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį (16)

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį
Sekmadienį neblaivus alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį.

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį (791)

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį
Neseniai paaiškėjo, kad į svetimą kiemą Vilkaviškyje įsibrovęs ir šunį mušęs vyras – buvęs Seimo narys Stasys Kružinauskas. DELFI su juo susisiekus, vyras paaiškino, kad visą rugsėjį kankinosi dėl nesibaigiančio šuns lojimo, o skriausti šuns neketino. Vis dėlto, už savo veiksmus jis susimokės administracinę baudą.

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį (152)

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį
Feisbuke plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: į svetimą kiemą įsibrovęs vyras atidaro voljerą ir lazda talžo šunį. Žiauriai su šunimi besielgiantį vyrą užfiksavo stebėjimo kameros. Vaizdo įrašas pasiekė pareigūnus, kurie greitai sureagavo ir atpažino įtariamąjį, kuriam gresia administracinė atsakomybė.

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą (6)

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą
Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sakė palaikantis Dovilės Šakalienės ir Lino Balsio siūlomą iniciatyvą uždrausti naudoti laukinius gyvūnus cirko veiklai. Pasak K. Navicko, Seimui priėmus tokias įstatymo pataisas, iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai turbūt patektų į zoologijos sodus.

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų (115)

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų
Virtuvės šefas nusprendė pajuokauti, tačiau jo pokštas liko nesuprastas. Instagrame paviešintos nuotraukos su gyvūnų skerdienomis, kurias lydi trikdantys užrašai, sulaukė visuomenės pasipiktinimo ir privertė viešai atsiprašyti.

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines (16)

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines
Organizacijos „Tušti narvai“ aktyvistai, pirmadienio rytą prie Seimo atsinešę kailių fermose nugaišusias audines, vėl mėgino atkreipti parlamentarų dėmesį į tokių gyvūnų žudymą dėl kailio. Prieš 3 savaites jie paviešino vaizdus iš šalies kailių fermų ir tikina, kad nesustos, kol gyvūnų žudymas dėl kailio nebus sustabdytas. Prie Seimo protestavo apie šimtą žmonių, du iš jų laikė negyvas audines.

Kailinių žvėrelių augintojai kreipėsi į generalinę prokuratūrą dėl gyvūnų gynėjų veiksmų (6)

Kailinių žvėrelių augintojai kreipėsi į generalinę prokuratūrą dėl gyvūnų gynėjų veiksmų
Išanalizavusi VšĮ „Tušti narvai“ žiniasklaidai pateiktus įrašus neva iš Lietuvos žvėrelių fermų ir įvertinus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) išvadas po pirmųjų neplaninių patikrinimų, Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija nusprendė kreiptis į generalinę prokuratūrą dėl gyvūnų gynėjų šmeižto, rašoma Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pranešime spaudai.

Po patikrinimų kailių fermose Seimo narys Kasčiūnas Maisto ir veterinarijos tarnybai uždavė klausimų (16)

Po patikrinimų kailių fermose Seimo narys Kasčiūnas Maisto ir veterinarijos tarnybai uždavė klausimų
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas, atsižvelgdamas į 2018 m. rugpjūčio 27 d. pasirodžiusią informaciją apie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) baigtus neplaninius patikrinimus Kaišiadorių, Širvintų, Utenos, Zarasų ir Rokiškio rajonuose esančiuose kanadinių audinių auginimo ūkiuose ir praneštą informaciją apie aptiktus gyvūnų laikymo pažeidimus, kreipėsi į VMVT direktorių Darių Remeiką, prašydamas paaiškinti, ar tarnyba yra pajėgi užtikrinti visavertę kontrolę ir aukštesnius kailinių gyvūnų auginimo standartus ir kokiomis priemonėmis tai bus įgyvendinama.

Siūlo griežtinti nuobaudas už gyvūnų gerovės pažeidimus (18)

Siūlo griežtinti nuobaudas už gyvūnų gerovės pažeidimus
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siūlo keisti kai kurias Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas, susijusias su gyvūnų, laikomų netinkamomis sąlygomis, konfiskavimu bei didinti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidėjams ir asmenims, žiauriai besielgiantiems su gyvūnais.

Ramybės nedavė daugiabučio balkone per dienas kaukiantis šuo: įsikišus pareigūnams situacija kardinaliai pasikeitė (113)

Ramybės nedavė daugiabučio balkone per dienas kaukiantis šuo: įsikišus pareigūnams situacija kardinaliai pasikeitė
Pilaitės gyventojams vasara buvo nerami – kone kasdien tekdavo klausytis balkone uždaromo šuns kaukimo. Naujai pastatytų daugiabučių gyventojai susirūpino ne tik dėl savo trikdomos ramybės, bet ir dėl gyvūno gerovės.

Vilniuje įvykęs zoologijos sodo atidarymas kelia audras: aktyvistai surengė protestą (105)

Vilniuje įvykęs zoologijos sodo atidarymas kelia audras: aktyvistai surengė protestą
Ketvirtadienį duris atvėrė pirmasis Vilniuje zoologijos sodas „Zoopark“ – lankytojai čia laukiami nuo rugpjūčio 31 dienos. Vis dėlto, naujo zoologijos sodo atsidarymu džiaugiasi ne visi: gyvūnų mylėtojai ir teisių gynėjai susirūpino, kad tai – dar viena vieta, kurioje dirbtinomis sąlygomis bus kalinami laukiniai gyvūnai. Atidarymo metu prie zoologijos sodo gyvūnų teisių aktyvistai surengė protestą.