Miesto pakrašty išardė šunų fermą

 (1)
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.
Iš Panevėžio pakraštyje esančios sodybos šungaudžiai ir gyvūnų globotojai išsivežė vienuolika šunų, bet dar nemažai jų liko pasislėpusių apleistame kieme
© M. Garucko nuotr.

Daugiau nei dešimt baltos ir rusvos spalvų, nedidelių, sulaukėjusių senų ir visai jaunų šunelių – tiek augintinių ketvirtadienį specialiomis priemonėmis bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ šungaudžiai sugavo palaike tvora aptvertoje sodyboje Panevėžio pakraštyje.

Jiems talkino ir gyvūnų globos draugijos savanoriai. Išsigandę ir drebantys gyvūnai nuo savo gelbėtojų gynėsi kąsdami. Bet, pasak juos surinkusių specialistų, dabar šuneliai atgavo tikrąją laisvę – daug metų čia keturkojai gyveno netinkamomis sąlygomis. Pastaruoju metu jie buvo netekę dar ir savo didžiausios gynėjos – pasiligojusi namų šeimininkė išsikraustė pas vaikus.

Įmonės „Panevėžio specialus autotransportas“ specialistai ir gyvūnų globos draugijos savanoriai bei Panevėžio seniūnijos darbuotojai vakar vyko į nebegyvenamą sodybą kartu su jos savininkės artimaisiais nuspręsti, ką daryti su vienais likusiais gyvūnais. Šeimininkės neperkalbėdavo Toks tarnybų vizitas į šią sodybą nebe pirmas. Paskutinį kartą gyvūnų gelbėtojai prieš daugiau nei metus bandė paaiškinti savininkei, kad laikas dalį ūkio atiduoti kitiems globėjams – sunkiai vaikštanti senolė akivaizdžiai neturėjo jėgų tinkamai prižiūrėti didelio būrio augintinių. Apleistoje, aukštais kiečiais apžėlusioje sodyboje dar praeitų metų vasarą šmirinėjo dešimtys tiek jaunų, tiek senų šunų. Tąkart į sodybą atvažiavę gyvūnų globos draugijos savanoriai bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai net nepajėgė visų suskaičiuoti. Nors sodybos kieme buvo matyti saujelė sauso ėdalo ir neaiškios kilmės košės likučių, kasdien pro šalį važinėdavę gyvūnų globėjai įtarė, kad šie sodybos sargai iš bado galėjo net imti vieni kitus ėsti.

Visgi ir tokiomis sąlygomis tada šeimininkei pavyko išsaugoti beveik visą savo turtą. Geresnio gyvenimo sulaukė tik vienas, savanorių išsivežtas senas, aklas, prie grandinės tamsoje laikytas šunelis. Atimti kitų palaidų keturkojų nematė pagrindo gelbėjimo operaciją stebėjusi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistė. Šios įstaigos atstovai nieko nežinojo ir apie šios savaitės bandymą sutvarkyti šunų užvaldytą sodybą, nors inspektorė Laima Šomkienė tikino, kad šioji įdėmiai stebima. Anot jos, atsakinga veterinarijos gydytoja nuolat vykdo sodybos kontrolę – žiūri, kad visi keturkojai būtų laiku paskiepyti nuo pasiutligės, išgydyti nuo kirminų, turėtų ėdesio.

„Mūsų žiniomis, gyvūnų šeimininkę dabar prižiūri dukros, sodyba liko tuščia. Tačiau veterinarijos gydytoja ten reguliariai lankosi ir tikrina. Paskutiniais duomenimis, ten tikrai buvo ėdesio, išvirta miežinės košės, atliktos privalomos priežiūros ir sveikatos procedūros“, – tvirtino inspektorė.

Kai paskutinį kartą ši specialistė lankėsi sodyboje, joje lakstė 14 šunų. Galbūt, pasak L. Šomkienės, šis skaičius gali keistis. Jos nuomone, esą šią vietą nusižiūrėjo ir gyvūnų atsikratyti norintys žmonės. Tai jie neva slapta atveža ir permeta nereikalingą keturkojį per tvorą, tikėdamiesi, kad šeimininkė priglaus. L. Šomkienė sodybą prižiūrinčiai savininkės dukrai Vitalijai dabar priekaištų neturi. Bet pati šeimininkė praeityje buvo patekusi į veterinarijos inspektorių nemalonę. 2010-aisiais per teismą iš jos paimti tvarto gyvuliai.

Seniūnijai išseko kantrybė Panevėžio seniūnija nuolatos sulaukia skundų dėl šioje sodyboje auginamų apleistų šunų. Todėl Panevėžio seniūnijos seniūno pavaduotoja Danguolė Jankauskienė kreipėsi į bendrovę „Panevėžio specialus autotransportas“ prašydama jos darbuotojų užsukti į probleminį kiemą.

„Laikas tvarkyti šitą vietą. Pati ten mačiau aštuonis ar daugiau šunų. Nors sodybą prižiūrinti šeimininkės dukra tikina juos uždaranti, visur kiaura, jie pabėga“, – pasakojo pavaduotoja. Šeimininkės dukra, pasak S. Jankauskienės, jau nebėra taip priešiškai nusiteikusi prieš mamos augintinių išgabenimą. Mamai labai brangūs Mamos sodyboje sutikta Vitalija pripažino nežinanti, ką toliau daryti su kieme lakstančiu gyvuoju palikimu. „Pripratau prie jų, kas dieną važiuoju šerti. Mamai šunys buvo tokie brangūs – kas mėnesį man duodavo po 100 eurų, kad jais pasirūpinčiau. Kas šiandien dedasi, mamai nedrįsau nė pasakyti“, – pasakojo dukra.

Atvykusiems gyvūnų gelbėtojams ji tiesiog atvėrė tvoros vartus, pasiūlė susigaudyti keturkojus ir palikti sodybą ramybėje visiems laikams. Vieną jauną patiną moteris paprašė dar palikti. Piktina neatsakingumas Gyvūnų globėjai sodyboje sugaudė 11 šunų. Penkis jų – jauniklius – išsivežė Panevėžio gyvūnų globos draugija. Jos savanorės sodyboje rado ir vos kelių dienų šuniuką, šis kartu su kale paliktas sodyboje. Gelbėtojai negali atsakyti, kiek dar keturkojų spėjo joje pasislėpti.

„Visi šuniukai turi kirmėlių, net pilvai gurgžda. Sugirdysime jiems vaistų ir jau rytoj bus švarūs. Jaunikliai nėra labai išsigandę, jie dar nieko nesupranta“, – kalbėjo draugijos vadovė Rūta Liberienė. Ji dar prieš gelbėjimo operaciją suko galvą, kur priglausti krūvą išsigandusių šunų. R. Liberienės nuomone, apleistame kieme jų galėjo gyventi net kelios dešimtys. Draugijos vadovė pati kas dieną pravažiuoja pro šią vietą ir mato šunelius lakstančius po gatvę, kur jų kartais sulaukia skaudus likimas po automobilių ratais.

„Landžioja po pastatais, išlekia į gatvę – ten nuolat begalė šunų, vaikingos kalės, jaunikliai. Kartais sustoju prie tos sodybos, permetu maisto. Manau, kad juos pašeria ir kaimynai“, – pasakojo R. Liberienė.

Nepagydomiems – ir eutanazija Šeši suaugę ir gana agresyvūs šunys, tarp kurių vienas beveik aklas, pateko į bendrovę „Panevėžio specialus autotransportas“. Čia jie praleis 14 dienų, paskui irgi keliaus į prieglaudą Kaimiškio kaime. Sergančius pasiliks gydyti veterinarai, o nepagydomiems bus skirta eutanazija.

Šungaudžius į sodybą miesto pakraštyje atlydėjęs šios įmonės Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Algis Čeponis piktinosi, kad žmonės neturi jokios atsakomybės savo užgaidomis šokdinti tarnybas. „Pasiima šuniuką – gražus, mielas. O paskui nebereikia ir lėkit visi, gelbėkit, padėkit kur nors. Jokios atsakomybės“, – sakė pats šunytį rankomis sugavęs A. Čeponis. Vien per praėjusius metus „Panevėžio specialus autotransportas“ iš viso sugavo 244 beglobius šunis ir kates. 177 jų perėmė iš gyventojų ir tik 9 grąžino atgal. 305 gyvūnai perduoti gyvūnų globos draugijai.

Daugiau skaitykite ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Smurto protrūkis Kėdainių rajone: moteris bandė suspardyti ir uždaužyti šunelį lazda atsakomybės neišvengs (154)

Smurto protrūkis Kėdainių rajone: moteris bandė suspardyti ir uždaužyti šunelį lazda
Trečiadienio vakarą, apie 16 val. 30 min. gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ gavo iškvietimą dėl jauno šunelio, kuriam šeimininkė surengė žiaurią egzekuciją. Kėdainių rajone moteris savo šuniuką daužė lazda ir spardė kojomis – jei ne pro šalį ėjusi moteris, gyvūnas būtų užmuštas vietoje.

Kova su katėmis pasiekė naują lygį: vilniečiai aptiko spąstuose prispaustą gyvūną (167)

Kova su katėmis pasiekė naują lygį: vilniečiai aptiko spąstuose prispaustą gyvūną
Penktadienį Vilniuje, Santariškėse, daugiabučių kieme po automobiliu aptiktas į spąstus pakliuvęs katinas. Tokiu kraupiu radiniu netoli lopšelio-darželio pasibaisėję vilniečiai įtaria, kad taip su vietinėmis katėmis bandoma susidoroti tyčia, tačiau toks elgesys kelia pavojų toli gražu ne vien katėms.

Pietų Korėjoje šunų prieglaudos vadovė apkaltinta keturkojų žudymu (1)

Pietų Korėjoje šunų prieglaudos vadovė apkaltinta keturkojų žudymu
Vienos didžiausių Pietų Korėjoje gyvūnų teisių gynimo organizacijos vadovė, deklaravusi, jog jos įstaigoje griežtai laikomasi gyvūnų nežudymo politikos, buvo apkaltinta slapta nugalabijusi šimtus išgelbėtų šunų, kad toliau gautų dotacijas.

Radviliškio rajone vyras nukankino du šuniukus (14)

Radviliškio rajone vyras nukankino du šuniukus
Sausio 7 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Radviliškio r., Minaičių k., gyvenančio vyro, gimusio 1988 m., žiauraus elgesio su gyvūnais, nukankinusio du savo šuniukus ir užkasusio juos už ūkinio pastato.

Neįtikėtinas žiaurumas Alytuje: šiukšlių konteineryje paliko sušalti 10 šuniukų (128)

Neįtikėtinas žiaurumas Alytuje: šiukšlių konteineryje paliko sušalti 10 šuniukų
Mažiems šuneliams nebuvo nei dviejų savaičių, o jie jau buvo išmesti ir palikti numirti žiemiškame šaltyje. Paskutiniais duomenimis, juodame šiukšlių maiše viso rasti dešimt šunelių, iš kurių išgyveno tik du.

Šuniukų vadą pasmerkė mirčiai šaltyje (16)

Šuniukų vadą pasmerkė mirčiai šaltyje
Žiemos speigai nesutrukdo atsikratyti keturkojais – net jeigu tai vos dviejų mėnesių mažyliai.

Siaubo filmas „Žvėrinčiuje“: liepė nutraukti ten laikomų vilkų kančias (192)

Siaubo filmas „Žvėrinčiuje“: liepė nutraukti ten laikomų vilkų kančias
„Telšių rajone esančiame „Žvėrinčiuje“ siaubingomis sąlygomis laikomi sergantys vilkai. Tokios blogos būklės juos matau jau antrus metus“, – LRT.lt rašo skaitytoja Izabela Wojtowicz. Moteris pasidalijo ir nuotraukomis, kuriose – žaizdoti leisgyviai laukiniai gyvūnai. „Žvėrinčiaus“ atstovai atsisakė LRT.lt komentuoti situaciją, tuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Telšių skyrius teigia atlikęs tyrimą ir nurodęs nutraukti ligai imlių gyvūnų laikymą.

Klaipėdietis pasibaisėjo žmonių žiaurumu: vidury miško paliko sušalti kalytę (119)

Klaipėdietis pasibaisėjo žmonių žiaurumu: vidury miško paliko sušalti kalytę
Išėjęs pabėgioti miške, klaipėdietis Arūnas tokio reginio nesitikėjo. Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijoje, Kairių poligone, apie 10 kilometrų miško gilumoje jis aptiko myriop paliktą sustirusią kalytę, iš šalčio negalinčią net pajudėti.

Tokį elgesį vadina baisia gėda: kaip tapti šalimi, kuri nenaikina benamių gyvūnų? (69)

Tokį elgesį vadina baisia gėda: kaip tapti šalimi, kuri nenaikina benamių gyvūnų?
Būkime šalimi, kuri nenaikina benamių gyvūnų, o suteikia jiems antrus namus. Tokią idėją Lietuvai pasiūlė Agnetė Stankutė, mananti, kad „atėjo laikas uždaryti karantinavimo tarnybas ir pakeisti jas prieglaudomis“. Kokios šios idėjos įgyvendinimo galimybės Lietuvoje?

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla (192)

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla
Seimo nario Petro Čimbaro siūlomos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos išties sukėlė daug triukšmo: gyvūnų teisių gynėjai ir mylėtojai suskubo prieštarauti siūlomoms pataisoms ir jas praminė „draudimu šunims loti“. Visgi atsirado ir tokių, kurie palaiko Seimo nario iniciatyvą ir pasidalino savo istorijomis, kaip lojantys šunys trukdo jų ramybę.

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą (356)

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą
Antradienio vakarą Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras Seimui pateikė penktą Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą. Šiuo variantu siūloma spręsti gyventojų ir jų laikomų gyvūnų keliamo triukšmo problemą. Įstatymo pakeitimams ir vėl nepritarta ir siūloma juos tobulinti dar kartą: jau šeštą.

Miesto pakrašty išardė šunų fermą (1)

Miesto pakrašty išardė šunų fermą
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus
Įsigiję augintinį daugelis mūsų suprantame, kad tai yra naujasis šeimos narys, kad būsime atsakingi už savo keturkojį daugiau nei 10 metų. Kartais galbūt rūpinamės juo kaip savo vaiku, galbūt laikome geriausiu draugu arba švelniu vaikų mokytoju. Tačiau nepaisant to, dažnai išgirstame apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus. Skriaudėjai dažnai lieka nepakankamai nubausti, todėl norėdami mūsų šalyje matyti kuo mažiau pranešimų apie įvairius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, turime imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (904)

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus (74)

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti dviejų, galimai, nušautų, šunų nuotrauka. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus be jokios priežasties pribaigė netoliese šventę medžiotojai.