Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit

 (902)
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.
Januliškio bažnytkaimyje nušauti šunys
© Asmeninis archyvas

Dėl šeimos tragedijos kaltina medžiotojus

Sekmadienio popietę paskelbtu įrašu jau pasidalino virš 6 tūkst. feisbuko vartotojų. Įrašu pasidalinusi Gintarė Grašytė teigia, kad šeštadienio naktį netoli jos namų šventę medžiotojai nušovė augintinius Šarkį ir Miledi.

Kaip rašo G. Grašytė, tai nebuvo paprasti šunys – Šarkis miegodavo apsikabinęs moters dukrą, o Miledi buvo baikšti, iš prieglaudos išgelbėta kalytė. Abu šunys buvo mylimi šeimos nariai.

„Toks beširdis, tiesiog ant kelio sutikęs ir nušovęs šunį, gal ir į žmogų šautų? Šiaip sau, pramogai. Ar iš girtumo nepamenat ir nesuvokiat, ką darot? Dalinamės, kad žinutė pasiektų tą beširdį. Kad jis žinotų, kad nušovė ne tik 2 šeimos narius, bet nušovė ir dalį manęs, didelę dalį mano dukros (ji 4 metus augo su mylimu draugu), dalį kitų namiškių“, – rašo moteris.

Įtaria, kad šunys nušauti tyčia

G. Grašytė teigia, kad į pareigūnus jau kreipėsi – tyrimas pradėtas. Šiuo metu moteris išvykusi į užsienį, tad dėl platesnio komentaro pasiūlė kreiptis į jos seserį Rūtą Gustę. Ji patvirtina, kad sekmadienį į jų iškvietimą sureagavo Švenčionių pareigūnai.

„Iškviesta policija neskuba teigti, kad tai buvo medžiotojai – sako, kad jokių tiesioginių sąsajų nemato. Surašė protokolą, apžiūrėjo vietą, kur radome (šunis – DELFI). (…) Labiausiai skauda dar, kad neaišku, už ką, kodėl“, – teigia R. Gustė.

Moteris teigia, kad kreipėsi ir į medžiotojus, tačiau šie neigia, kad šovė į šunis. „Bet puikiai žinom, kad čia veikia Januliškio medžiotojų būrelis. Medžioja, važinėja, ir siaučia, ir švenčia. Šeštadienis buvo, tokia diena. Įtariame medžiotojus, nes jie čia aplink važinėjo. Kas gi čia važiuotų svetimas su šautuvu, Labanoro girios širdyje“, – teigia ji.

Ji prideda, kad kaimelis, kuriame gyvena – nedidelis, visi vieni kitus pažįsta. Moters tėvai kreiptis į pareigūnus neskubėjo, nes netikėjo, kad šie galėtų rasti kaltininkus, visgi, vėliau apsigalvojo.

„Čia miško kaimas su keliais namais, niekas neturi tvorų. Taip, piktus šunis laiko uždarytus, bet gerųjų su pavadėliais nevedžioja, čia – laisvė. Mūsų šunys buvo laimingi, ateidavo į namus, kada norėdavo, ir į lauką išeidavo, kada norėdavo. Baisiausia, kad kažkas vežiojasi ginklus ir bet kada gali šauti. Čia baisu ne tik dėl šunų. (…) Pridėsiu, kad šauta garantuotai tyčia į juos, nebėgančius, atsisukusius, tiesiai į krūtines. Jie ėjo prie žmonių, buvo draugiški, gal net pakvietė iš mašinos. Čia buvo specialiai dėl jų stota ir šauta, ne medžioklės metu“, – įtaria R. Gustė.

Mano, kad nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose medžiotojams ne vieta

Į feisbuke išplitusį įrašą sureagavo ir iš Labanoro kilęs miškininkas, biologas ir geologas Andrejus Gaidamavičius, taip pat įtariantis, kad tai – medžiotojų darbas. DELFI su juo susisiekus, šis paaiškino, kad nelaimė įvyko jo kaimynystėje, tragediją išgyvenanti šeima jam žinoma.

„Šeštadienį buvo medžioklės sezono atidarymas daugelyje Lietuvos vietų. Ir, kaip visada, alkoholis per tokias šventes liejasi laisvai. Šunys nušauti kaip taikiniai ir niekas kitas negalėjo to padaryt kaip Januliškio medžiotojų būrelis, kuris tą vakarą lėbavo netoliese. Tai kartojasi jau nebe pirmi metai. Pažįstu tuos medžiotojus, jie yra ne kartą nušovę ir kitų kaimynų šunis“, – teigia A. Gaidamavičius.

Anot jo, miškingame kaimelyje gyvūnai draugiški žmonėms, todėl gyvena laisvėje.

„Ko nepasakysi apie medžiotojus, kurie jokių sentimentų gyvūnams nejaučia. Ne kartą teko girdėti kaip šaudo net kaimo teritorijoje, nors tai draudžiama. Kaip draudžiama šauti ir į šunį, jei jis tau nekelia jokios grėsmės. Tai žiaurus elgesys su gyvūnais ir už tai turi būti baudžiama. Mano kaimynai, kuriems nutiko ši nelaimė, yra nekonfliktiški žmonės, policijos iškart nekvietė, šunis tiesiog užkasė, nors žinau, kad labai išgyvena“, – aiškina jis.

A. Gaidamavičius prideda, kad tuo metu, kai prasideda medžioklės sezonas, negali saugiai jaustis ir žmogus. Jo teigimu, negali vakare ramiai išeiti į gamtą, nes visur pilna tų bokštelių ir nežinai, ar girtas medžiotojas nepalaikys tavęs šernu.

„Mano požiūriu, gausiai žmonių lankomose teritorijose – nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose – medžiotojams ne vieta. Gamtai ši rūšis (medžiotojas) visai nereikalinga ir iš tos kruvinos pramogos jokios naudos, tik rizika žmonėms. Nors patys medžiotojai, kai jiems reikia didesnių kvotų, gąsdina žmones vilkais, bet daug kartų didesnė tikimybė, kad tave miške nušaus medžiotojas negu užpuls koks nors žvėris. Kadangi valstybė negali sukontroliuoti, kad medžioklė būtų saugi ir kultūringa, dėsiu visas pastangas, kad bent jau saugomose teritorijose ji būtų uždrausta iš viso“, – teigia jis.

Medžiotojų būrelio vadas teigia, kad tai – šmeižtas prieš medžiotojus

DELFI susisiekė su Januliškio medžiotojų būrelio vadovu Vytautu Bunevičiumi, kuris kaltinimus neigia, ir prideda, kad nieko įvykio metu medžiotojai nešventė.

„Aš tik tokią versiją turiu, kad medžiotojai tikrai taip nesielgė. Taip, žinau, kad pareigūnai tiria šią situaciją. Tačiau manau, kad medžiotojai čia tiesiog yra šmeižiami. Nežinau, kas iš tiesų galėjo nutikti, bet tai nėra medžiotojų darbas“, – sako V. Bunevičius.

Vilniaus apskrities policijos pareigūnai patvirtino, jog gyventojos pranešimas gautas bei užregistruotas. Pranešimas gautas sekmadienį, 15.56 val.

Pareigūnams pranešta, kad kažkas, galimai nakties metu, nušovė du šunis, abu jie — mišrūnai. Įvykis tiriamas.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla (186)

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla
Seimo nario Petro Čimbaro siūlomos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos išties sukėlė daug triukšmo: gyvūnų teisių gynėjai ir mylėtojai suskubo prieštarauti siūlomoms pataisoms ir jas praminė „draudimu šunims loti“. Visgi atsirado ir tokių, kurie palaiko Seimo nario iniciatyvą ir pasidalino savo istorijomis, kaip lojantys šunys trukdo jų ramybę.

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą (355)

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą
Antradienio vakarą Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras Seimui pateikė penktą Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą. Šiuo variantu siūloma spręsti gyventojų ir jų laikomų gyvūnų keliamo triukšmo problemą. Įstatymo pakeitimams ir vėl nepritarta ir siūloma juos tobulinti dar kartą: jau šeštą.

Miesto pakrašty išardė šunų fermą (1)

Miesto pakrašty išardė šunų fermą
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus
Įsigiję augintinį daugelis mūsų suprantame, kad tai yra naujasis šeimos narys, kad būsime atsakingi už savo keturkojį daugiau nei 10 metų. Kartais galbūt rūpinamės juo kaip savo vaiku, galbūt laikome geriausiu draugu arba švelniu vaikų mokytoju. Tačiau nepaisant to, dažnai išgirstame apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus. Skriaudėjai dažnai lieka nepakankamai nubausti, todėl norėdami mūsų šalyje matyti kuo mažiau pranešimų apie įvairius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, turime imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (902)

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus (74)

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti dviejų, galimai, nušautų, šunų nuotrauka. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus be jokios priežasties pribaigė netoliese šventę medžiotojai.

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę (598)

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę
Naujamiesčio gyventojai nebe pirmą kartą susiduria su pasikartojančiais šunų nunuodijimo viešose vietose atvejais. Šiomis dienomis ašaras lieja ne vienas vilnietis. Deja, nei viena anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusi jautri istorija apie brangaus augintinio netektį nesuvirpino širdžių tiems, kurie tuos nuodus mėtė. Jie tai tebedaro ir iki šiol, nes pareigūnams jų nesiseka sugauti, o šunų šeimininkams belieka būti budriems ir imtis papildomo saugumo.

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą (59)

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis nepalaikys siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą.

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas siūlo 300 eurų siekiančias baudas (839)

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas
Seimo nario Petro Čimbaro pasiūlyti Triukšmo valdymo įstatymo pakeitimai sukėlė tikrą audrą: visuomenė piktinasi, kad Seimas bando uždrausti šunims loti. Apie tai, ko galima tikėtis iš siūlomų įstatymo pakeitimų, DELFI TV Gyvai kalbėjomės su P. Čimbaru ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadove Brigita Kymantaite.

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį (17)

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį
Sekmadienį neblaivus alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį.

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį (792)

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį
Neseniai paaiškėjo, kad į svetimą kiemą Vilkaviškyje įsibrovęs ir šunį mušęs vyras – buvęs Seimo narys Stasys Kružinauskas. DELFI su juo susisiekus, vyras paaiškino, kad visą rugsėjį kankinosi dėl nesibaigiančio šuns lojimo, o skriausti šuns neketino. Vis dėlto, už savo veiksmus jis susimokės administracinę baudą.

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį (152)

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį
Feisbuke plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: į svetimą kiemą įsibrovęs vyras atidaro voljerą ir lazda talžo šunį. Žiauriai su šunimi besielgiantį vyrą užfiksavo stebėjimo kameros. Vaizdo įrašas pasiekė pareigūnus, kurie greitai sureagavo ir atpažino įtariamąjį, kuriam gresia administracinė atsakomybė.

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą (6)

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą
Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sakė palaikantis Dovilės Šakalienės ir Lino Balsio siūlomą iniciatyvą uždrausti naudoti laukinius gyvūnus cirko veiklai. Pasak K. Navicko, Seimui priėmus tokias įstatymo pataisas, iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai turbūt patektų į zoologijos sodus.

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų (115)

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų
Virtuvės šefas nusprendė pajuokauti, tačiau jo pokštas liko nesuprastas. Instagrame paviešintos nuotraukos su gyvūnų skerdienomis, kurias lydi trikdantys užrašai, sulaukė visuomenės pasipiktinimo ir privertė viešai atsiprašyti.

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines (16)

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines
Organizacijos „Tušti narvai“ aktyvistai, pirmadienio rytą prie Seimo atsinešę kailių fermose nugaišusias audines, vėl mėgino atkreipti parlamentarų dėmesį į tokių gyvūnų žudymą dėl kailio. Prieš 3 savaites jie paviešino vaizdus iš šalies kailių fermų ir tikina, kad nesustos, kol gyvūnų žudymas dėl kailio nebus sustabdytas. Prie Seimo protestavo apie šimtą žmonių, du iš jų laikė negyvas audines.