Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit

 (904)
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.
Januliškio bažnytkaimyje nušauti šunys
© Asmeninis archyvas

Dėl šeimos tragedijos kaltina medžiotojus

Sekmadienio popietę paskelbtu įrašu jau pasidalino virš 6 tūkst. feisbuko vartotojų. Įrašu pasidalinusi Gintarė Grašytė teigia, kad šeštadienio naktį netoli jos namų šventę medžiotojai nušovė augintinius Šarkį ir Miledi.

Kaip rašo G. Grašytė, tai nebuvo paprasti šunys – Šarkis miegodavo apsikabinęs moters dukrą, o Miledi buvo baikšti, iš prieglaudos išgelbėta kalytė. Abu šunys buvo mylimi šeimos nariai.

„Toks beširdis, tiesiog ant kelio sutikęs ir nušovęs šunį, gal ir į žmogų šautų? Šiaip sau, pramogai. Ar iš girtumo nepamenat ir nesuvokiat, ką darot? Dalinamės, kad žinutė pasiektų tą beširdį. Kad jis žinotų, kad nušovė ne tik 2 šeimos narius, bet nušovė ir dalį manęs, didelę dalį mano dukros (ji 4 metus augo su mylimu draugu), dalį kitų namiškių“, – rašo moteris.

Įtaria, kad šunys nušauti tyčia

G. Grašytė teigia, kad į pareigūnus jau kreipėsi – tyrimas pradėtas. Šiuo metu moteris išvykusi į užsienį, tad dėl platesnio komentaro pasiūlė kreiptis į jos seserį Rūtą Gustę. Ji patvirtina, kad sekmadienį į jų iškvietimą sureagavo Švenčionių pareigūnai.

„Iškviesta policija neskuba teigti, kad tai buvo medžiotojai – sako, kad jokių tiesioginių sąsajų nemato. Surašė protokolą, apžiūrėjo vietą, kur radome (šunis – DELFI). (…) Labiausiai skauda dar, kad neaišku, už ką, kodėl“, – teigia R. Gustė.

Moteris teigia, kad kreipėsi ir į medžiotojus, tačiau šie neigia, kad šovė į šunis. „Bet puikiai žinom, kad čia veikia Januliškio medžiotojų būrelis. Medžioja, važinėja, ir siaučia, ir švenčia. Šeštadienis buvo, tokia diena. Įtariame medžiotojus, nes jie čia aplink važinėjo. Kas gi čia važiuotų svetimas su šautuvu, Labanoro girios širdyje“, – teigia ji.

Ji prideda, kad kaimelis, kuriame gyvena – nedidelis, visi vieni kitus pažįsta. Moters tėvai kreiptis į pareigūnus neskubėjo, nes netikėjo, kad šie galėtų rasti kaltininkus, visgi, vėliau apsigalvojo.

„Čia miško kaimas su keliais namais, niekas neturi tvorų. Taip, piktus šunis laiko uždarytus, bet gerųjų su pavadėliais nevedžioja, čia – laisvė. Mūsų šunys buvo laimingi, ateidavo į namus, kada norėdavo, ir į lauką išeidavo, kada norėdavo. Baisiausia, kad kažkas vežiojasi ginklus ir bet kada gali šauti. Čia baisu ne tik dėl šunų. (…) Pridėsiu, kad šauta garantuotai tyčia į juos, nebėgančius, atsisukusius, tiesiai į krūtines. Jie ėjo prie žmonių, buvo draugiški, gal net pakvietė iš mašinos. Čia buvo specialiai dėl jų stota ir šauta, ne medžioklės metu“, – įtaria R. Gustė.

Mano, kad nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose medžiotojams ne vieta

Į feisbuke išplitusį įrašą sureagavo ir iš Labanoro kilęs miškininkas, biologas ir geologas Andrejus Gaidamavičius, taip pat įtariantis, kad tai – medžiotojų darbas. DELFI su juo susisiekus, šis paaiškino, kad nelaimė įvyko jo kaimynystėje, tragediją išgyvenanti šeima jam žinoma.

„Šeštadienį buvo medžioklės sezono atidarymas daugelyje Lietuvos vietų. Ir, kaip visada, alkoholis per tokias šventes liejasi laisvai. Šunys nušauti kaip taikiniai ir niekas kitas negalėjo to padaryt kaip Januliškio medžiotojų būrelis, kuris tą vakarą lėbavo netoliese. Tai kartojasi jau nebe pirmi metai. Pažįstu tuos medžiotojus, jie yra ne kartą nušovę ir kitų kaimynų šunis“, – teigia A. Gaidamavičius.

Anot jo, miškingame kaimelyje gyvūnai draugiški žmonėms, todėl gyvena laisvėje.

„Ko nepasakysi apie medžiotojus, kurie jokių sentimentų gyvūnams nejaučia. Ne kartą teko girdėti kaip šaudo net kaimo teritorijoje, nors tai draudžiama. Kaip draudžiama šauti ir į šunį, jei jis tau nekelia jokios grėsmės. Tai žiaurus elgesys su gyvūnais ir už tai turi būti baudžiama. Mano kaimynai, kuriems nutiko ši nelaimė, yra nekonfliktiški žmonės, policijos iškart nekvietė, šunis tiesiog užkasė, nors žinau, kad labai išgyvena“, – aiškina jis.

A. Gaidamavičius prideda, kad tuo metu, kai prasideda medžioklės sezonas, negali saugiai jaustis ir žmogus. Jo teigimu, negali vakare ramiai išeiti į gamtą, nes visur pilna tų bokštelių ir nežinai, ar girtas medžiotojas nepalaikys tavęs šernu.

„Mano požiūriu, gausiai žmonių lankomose teritorijose – nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose – medžiotojams ne vieta. Gamtai ši rūšis (medžiotojas) visai nereikalinga ir iš tos kruvinos pramogos jokios naudos, tik rizika žmonėms. Nors patys medžiotojai, kai jiems reikia didesnių kvotų, gąsdina žmones vilkais, bet daug kartų didesnė tikimybė, kad tave miške nušaus medžiotojas negu užpuls koks nors žvėris. Kadangi valstybė negali sukontroliuoti, kad medžioklė būtų saugi ir kultūringa, dėsiu visas pastangas, kad bent jau saugomose teritorijose ji būtų uždrausta iš viso“, – teigia jis.

Medžiotojų būrelio vadas teigia, kad tai – šmeižtas prieš medžiotojus

DELFI susisiekė su Januliškio medžiotojų būrelio vadovu Vytautu Bunevičiumi, kuris kaltinimus neigia, ir prideda, kad nieko įvykio metu medžiotojai nešventė.

„Aš tik tokią versiją turiu, kad medžiotojai tikrai taip nesielgė. Taip, žinau, kad pareigūnai tiria šią situaciją. Tačiau manau, kad medžiotojai čia tiesiog yra šmeižiami. Nežinau, kas iš tiesų galėjo nutikti, bet tai nėra medžiotojų darbas“, – sako V. Bunevičius.

Vilniaus apskrities policijos pareigūnai patvirtino, jog gyventojos pranešimas gautas bei užregistruotas. Pranešimas gautas sekmadienį, 15.56 val.

Pareigūnams pranešta, kad kažkas, galimai nakties metu, nušovė du šunis, abu jie — mišrūnai. Įvykis tiriamas.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Elgesys šokiruoja: nufilmavo, kaip iš prieglaudos pavogtą kalytę muša pavadžiu (31)

Elgesys šokiruoja: nufilmavo, kaip iš prieglaudos pavogtą kalytę muša pavadžiu
Sekmadienį Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė prašė visų pagalbos – vaizdo kameros nufilmavo, kaip moteris pavagia čia visai neseniai atvežtą kalytę, tampo ją. Tiesa, šiandien popiet kalytė rasta bute, paverstame į landynę, pas moterį, kuri pareigūnams jau žinoma.

Smurto protrūkis Kėdainių rajone: moteris bandė suspardyti ir uždaužyti šunelį lazda atsakomybės neišvengs (153)

Smurto protrūkis Kėdainių rajone: moteris bandė suspardyti ir uždaužyti šunelį lazda
Trečiadienio vakarą, apie 16 val. 30 min. gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ gavo iškvietimą dėl jauno šunelio, kuriam šeimininkė surengė žiaurią egzekuciją. Kėdainių rajone moteris savo šuniuką daužė lazda ir spardė kojomis – jei ne pro šalį ėjusi moteris, gyvūnas būtų užmuštas vietoje.

Kova su katėmis pasiekė naują lygį: vilniečiai aptiko spąstuose prispaustą gyvūną (167)

Kova su katėmis pasiekė naują lygį: vilniečiai aptiko spąstuose prispaustą gyvūną
Penktadienį Vilniuje, Santariškėse, daugiabučių kieme po automobiliu aptiktas į spąstus pakliuvęs katinas. Tokiu kraupiu radiniu netoli lopšelio-darželio pasibaisėję vilniečiai įtaria, kad taip su vietinėmis katėmis bandoma susidoroti tyčia, tačiau toks elgesys kelia pavojų toli gražu ne vien katėms.

Pietų Korėjoje šunų prieglaudos vadovė apkaltinta keturkojų žudymu (1)

Pietų Korėjoje šunų prieglaudos vadovė apkaltinta keturkojų žudymu
Vienos didžiausių Pietų Korėjoje gyvūnų teisių gynimo organizacijos vadovė, deklaravusi, jog jos įstaigoje griežtai laikomasi gyvūnų nežudymo politikos, buvo apkaltinta slapta nugalabijusi šimtus išgelbėtų šunų, kad toliau gautų dotacijas.

Radviliškio rajone vyras nukankino du šuniukus (14)

Radviliškio rajone vyras nukankino du šuniukus
Sausio 7 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Radviliškio r., Minaičių k., gyvenančio vyro, gimusio 1988 m., žiauraus elgesio su gyvūnais, nukankinusio du savo šuniukus ir užkasusio juos už ūkinio pastato.

Neįtikėtinas žiaurumas Alytuje: šiukšlių konteineryje paliko sušalti 10 šuniukų (128)

Neįtikėtinas žiaurumas Alytuje: šiukšlių konteineryje paliko sušalti 10 šuniukų
Mažiems šuneliams nebuvo nei dviejų savaičių, o jie jau buvo išmesti ir palikti numirti žiemiškame šaltyje. Paskutiniais duomenimis, juodame šiukšlių maiše viso rasti dešimt šunelių, iš kurių išgyveno tik du.

Šuniukų vadą pasmerkė mirčiai šaltyje (16)

Šuniukų vadą pasmerkė mirčiai šaltyje
Žiemos speigai nesutrukdo atsikratyti keturkojais – net jeigu tai vos dviejų mėnesių mažyliai.

Siaubo filmas „Žvėrinčiuje“: liepė nutraukti ten laikomų vilkų kančias (192)

Siaubo filmas „Žvėrinčiuje“: liepė nutraukti ten laikomų vilkų kančias
„Telšių rajone esančiame „Žvėrinčiuje“ siaubingomis sąlygomis laikomi sergantys vilkai. Tokios blogos būklės juos matau jau antrus metus“, – LRT.lt rašo skaitytoja Izabela Wojtowicz. Moteris pasidalijo ir nuotraukomis, kuriose – žaizdoti leisgyviai laukiniai gyvūnai. „Žvėrinčiaus“ atstovai atsisakė LRT.lt komentuoti situaciją, tuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Telšių skyrius teigia atlikęs tyrimą ir nurodęs nutraukti ligai imlių gyvūnų laikymą.

Klaipėdietis pasibaisėjo žmonių žiaurumu: vidury miško paliko sušalti kalytę (119)

Klaipėdietis pasibaisėjo žmonių žiaurumu: vidury miško paliko sušalti kalytę
Išėjęs pabėgioti miške, klaipėdietis Arūnas tokio reginio nesitikėjo. Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijoje, Kairių poligone, apie 10 kilometrų miško gilumoje jis aptiko myriop paliktą sustirusią kalytę, iš šalčio negalinčią net pajudėti.

Tokį elgesį vadina baisia gėda: kaip tapti šalimi, kuri nenaikina benamių gyvūnų? (69)

Tokį elgesį vadina baisia gėda: kaip tapti šalimi, kuri nenaikina benamių gyvūnų?
Būkime šalimi, kuri nenaikina benamių gyvūnų, o suteikia jiems antrus namus. Tokią idėją Lietuvai pasiūlė Agnetė Stankutė, mananti, kad „atėjo laikas uždaryti karantinavimo tarnybas ir pakeisti jas prieglaudomis“. Kokios šios idėjos įgyvendinimo galimybės Lietuvoje?

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla (192)

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla
Seimo nario Petro Čimbaro siūlomos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos išties sukėlė daug triukšmo: gyvūnų teisių gynėjai ir mylėtojai suskubo prieštarauti siūlomoms pataisoms ir jas praminė „draudimu šunims loti“. Visgi atsirado ir tokių, kurie palaiko Seimo nario iniciatyvą ir pasidalino savo istorijomis, kaip lojantys šunys trukdo jų ramybę.

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą (356)

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą
Antradienio vakarą Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras Seimui pateikė penktą Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą. Šiuo variantu siūloma spręsti gyventojų ir jų laikomų gyvūnų keliamo triukšmo problemą. Įstatymo pakeitimams ir vėl nepritarta ir siūloma juos tobulinti dar kartą: jau šeštą.

Miesto pakrašty išardė šunų fermą (1)

Miesto pakrašty išardė šunų fermą
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus
Įsigiję augintinį daugelis mūsų suprantame, kad tai yra naujasis šeimos narys, kad būsime atsakingi už savo keturkojį daugiau nei 10 metų. Kartais galbūt rūpinamės juo kaip savo vaiku, galbūt laikome geriausiu draugu arba švelniu vaikų mokytoju. Tačiau nepaisant to, dažnai išgirstame apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus. Skriaudėjai dažnai lieka nepakankamai nubausti, todėl norėdami mūsų šalyje matyti kuo mažiau pranešimų apie įvairius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, turime imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (904)

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.