Šuo dar jaunas, o būklė – tragiška

Jauną, nė dviejų metų neturintį haskio veislės mišrūną iš atliekų konteinerio prie Rasytės gatvės 26 esančio namo ištraukė ugniagesiai gelbėtojai. Gyvūnui į pagalbą jie atvyko tuomet, kai inkštimą konteineryje išgirdę praeiviai kreipėsi bendruoju pagalbos numeriu 112.

Neaišku, kiek laiko šuo praleido konteineryje, tačiau, vos tik išvaduotas iš brezento ir lipnios juostos pančių, gyvūnas pradėjo vemti ir viduriuoti.

Baisias kančias patyrusį gyvūną perėmė prieglaudos „Nojus“ darbuotojai. Šuns būklę įvertinusios veterinarijos gydytojos Justinos Aniulienės išvados buvo paskelbtos prieglaudos feisbuko įraše.

Jame skelbiama, kad „apžiūros metu nustatyta, kad šuo vangus, apleistas, išsekęs, nušiuręs kailis, sunykę raumenys, stipri parodontozė, viduriuojantis, žaizda ant galinės letenos. Atlikus kraujo tyrimus, nustatytas stiprus uždegimas, pakilę kepenų rodikliai. Taip pat auskultacijos metu nustatytas širdies funkcijos nepakankamumas.“

Prieglaudos darbuotoja: baisesnį įvykį sunku prisiminti

Kaip „Delfi“ informavo prieglaudos „Nojus“ darbuotoja Loreta, kol kas dar nepavyko išsiaiškinti, kas galėjo taip žiauriai pasielgti su šunimi.

„Mums tik šiandien paskambino policija. Dar jie, matyt, nieko nesiaiškino, bent jau mes taip manome“, – situaciją komentuoja ji.
Šuns gelbėjimas Kaune

Kalbėdama apie dabartinę šuns būklę, prieglaudos darbuotoja praneša, kad šiandien jis jaučiasi šiek tiek geriau, tačiau gyvūnui vis dar reikalingas gydymas, jo sveikata rūpinasi prieglaudos gydytoja.

Paklausta, kaip dažnai prieglaudai tenka susidurti su panašiais žiauraus elgesio atvejais, Loreta teigia nepamenanti nieko panašaus.

„Žinokite, senokai beturėjome žiauraus elgesio atvejų. O tokio baisaus tai išvis gal net nebuvę per visą prieglaudos istoriją. Būna nebent kačiukai paliekami prie konteinerių, o to dar nebuvę“, – sako ji.

Šiuo metu aiškinamasi, kas buvo šuns šeimininkas. Vietiniai gyventojai dalijasi informacija, kad vedžiojamą panašų šunį teko matyti toje pačioje gatvėje, kurioje jis ir buvo aptiktas. Turinčius tyrimui svarbios informacijos, prieglauda prašo apie tai pranešti.

Kaip numato Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnis, žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo 900 iki 3200 eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas „Delfi“ patvirtino, kad rugsėjo 3 dieną apie 22 val. 25 min. gautas pranešimas, kad Kaune, Rasytės gatvėje, iš giluminio šiukšlių konteinerio sklinda šuns cypimo garsas. Į įvykio vietą buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, kurie iš konteinerio ištraukė surištą šunį. Šuo buvo perduotas gyvūnų prieglaudai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl dėl žiauraus elgesio su gyvūnais pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 straipsnį.

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Be šio tyrimo, 2021 metais Kauno apskrities VPK pradėti 11 ikiteisminių tyrimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. 2020 metais pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai.