aA
Tauragėje, Dainavos gatvėje, 15 m2 virtuvėje aptikta 27 bebalsių šunų daugykla atvedė į dar vieną šunų dauginimo židinį Jurbarke, kuriame inspektorius taip pat pasitiko nelojantys šunys. Gyvūnų globėjai neabejoja, kad „už gerus pinigus“ šunims atliktos balso stygų kirpimo operacijos, kurios yra nelegalios, o jas atlikusiam veterinarijos gydytojui kainuotų licenciją.
Tauragės VMVT nuotrauka
Tauragės VMVT nuotrauka

Šiurpus vaizdas: šunys bando loti, tačiau garsų neskleidžia

Įtarimų dėl Dainavos gatvėje esančiame bute dauginamų gyvūnų kilo organizacijos „Lietuva gyvūnams“ savanoriams, kurie apie tai pranešė policijos pareigūnams. Tačiau gyvūnų gelbėtojams buvo netikėta, kad šis pranešimas padės išaiškinti ne vieną, o dvi daugyklas.

Kaip rašoma Delfi žurnalistams atsiųstame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento komentare, departamento inspektoriai dar vasario 22 d. vakarą, apie 20 val., kartu su policijos pareigūnais atliko patikrinimą Tauragės miesto gyventojos namuose.

„Patekti į butą atvykusiems VMVT inspektoriams ir policijos pareigūnams pavyko ne iš karto. Šeimininkė teigė, kad išsigando, dėl to durų neatidarė. Tačiau po ilgų įkalbinėjimų patekus į gyvūnų laikytojos patalpas įtarimai dėl nelegalios šunų veisimo veiklos pasitvirtino“, – rašoma VMVT atsakyme.

Patikrinimo metu nustatyta, kad apie 60 m2 bute neturint leidimo veisti laikomi 27 šunys. Tarp jų – 10 suaugusių patelių, 2 suaugę patinai ir 15 jauniklių.

Šeimininkė kaltės nepripažino

„Didžioji dalis šuniukų buvo neženklinti. Įsigijimo dokumentų laikytoja nepateikė. Nustatyta ir kitų pažeidimų. Taip pat įtarimų sukėlė ir privataus veterinarijos gydytojo veikla, kuris, kaip įtariama, galėjo suklastoti šių augintinių vakcinacijos pažymėjimus. Į vietą buvo iškviestas veterinarijos gydytojas gyvūnų augintinių sveikatos būklei įvertinti. Šeimininkė savo kaltės nepripažino“, – nurodoma VMVT atsakyme.

Paklausus, kaip šiuo metu vyksta tyrimas dėl nelegalaus šunų veisimo, teigiama, kad iš netinkamai šunis laikiusios ir neteisėtą veiklą vykdžiusios veisėjos visi 27 šunys, bendradarbiaujant su vietos savivaldybe, buvo paimti ir perduoti laikinai globoti gyvūnų globos organizacijai „Būk mano draugas“. Šios laikytojos atžvilgiu pradėta administracinių nusižengimų teisena.

„Patikrinimo metu pastebėta, kad šunys bando loti, tačiau garsų neskleidžia, arba šuniukų balsas labai duslus. Šis faktas sukėlė įtarimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Šiuo metu gyvūnų sveikatos būklę vertina veterinarijos gydytojai, o, pasitvirtinus įtarimams, byla būtų perduota ikiteisminiam tyrimui“, – rašoma atsakyme.

Daugintojas Jurbarke netyčia išsidavė pats: jo skambutis sukėlė įtarimų

Susisiekėme ir su „Būk mano draugas“ prieglaudos savanore Diana Valeikaite, kuri teigia, kad visi priimti šunys yra stebėtinai baikštūs. Anot jos, jau vien tai, kad toks kiekis gyvūnų laikomas mažame plote jų nevedžiojant, yra nusižengimas prieš gyvūnus. Tačiau antradienį, gavus oficialius šunų sveikatos tyrimų rezultatus, paaiškės dar daugiau detalių.

„Psichologinė trauma pas juos labai didelė. Jie bijo staigių judesių, šalinasi žmonių. O didžiausia problema yra ta, kad jie neloja“, – teigia D. Valeikaitė.

O štai vakar vienas prieglaudos darbuotojai padėjo aptikti dar vieną susijusį daugyklos židinį, kurį išdavė sulauktas įtartinas skambutis. Tauragėje aptiktus 27 šunis papildė dar 26 šunys iš Jurbarko. Jurbarke aptikti šunys priminė mažųjų pudelių, prancūzų buldogų ir Vakarų Škotijos baltųjų terjerų veisles, tuo metu Tauragėje dauginti Jorkšyro terjerus, Maltos bišonus ir mažuosius pudelius primenantys šunys.

„Vienas iš paimtų šuniukų buvo registruotas kito daugintojo vardu, kurį jau seniai žinome ir stebime, tačiau anksčiau niekaip prie jo nepavykdavo prikibti. Jis pradėjo rašinėti mūsų prieglaudos direktorei, ar nėra pas juos vienos kalytės. Mums kilo įtarimas, nes kalytė – 4,5 mėnesio, irgi jau bebalsė, tokia jaunutė, o jau su sužalotom balso stygom. Mums kilo įtarimas, ar jis nebando kažko paslėpti, bandydamas iš mūsų tą kalytę atgauti. Tauragės VMVT greit susizgribo ir nuvažiavo pas jį patikrinti, tai vakar rado dar daugiau šunų, kurių didžioji dalis – nelojančių“, – sako D. Valeikaitė.

Stebina ir tai, kad, neoficialiais duomenimis, Jurbarke šunis dauginęs, tačiau oficialiai registruotas veisėjas L.S. anksčiau dirbo įmonėje „Jurbarko komunalininkas“, kurioje gaudė benamius gyvūnus, kuriuos, kaip įtariama, galėjo naudoti dauginimui. Vis dėlto, tyrimai, kurie galėtų tai įrodyti, nėra atlikti.

Nekyla abejonių, kad balso stygos pažeistos mechaniškai

Taip pat D. Valeikaitė nurodo, kad šunys turi daug akivaizdžių sveikatos problemų: jų kojytės iškrypusios, oda nuplikusi, šunys neturi balso. Nors oficialūs šunų tyrimai bus paskelbti antradienį, D. Valeikaitė net neabejoja, kad jie patvirtins nukirptų balso stygų faktą.

„Didžioji dalis šuniukų turi balso stygų sąaugų, o tai reiškia, kad jos pažeistos mechanišku būdu. Akivaizdu, kad yra kažkuris veterinaras, kuris už gerus pinigus pakarpo balso stygas. Tačiau jūs pabandykite pagauti, kas tai padarė. Mes tik turime įtarimų“, – sako prieglaudos savanorė.

„Mes užkabinę kažkokį rimtą tašką, nes mumis pradėjo prokuratūra domėtis. Tauragėje, ta pirmoji daugintoja, iš kurios paėmėm bebalsius šuniukus, dažnai prokuratūroj lankosi. Sužinojome, kad ji ten kažkokį giminaitį turi, ir jis pradėjo mumis domėtis“, – prideda ji.

Delfi primena, kad pagal Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 straipsnį, nuo 2004 metų bet kokios veterinarinės procedūros, kuriomis siekiama pakeisti gyvūno išvaizdą ir jo fiziologines funkcijas, pažeidžiant gyvūnų kūno dalių, minkštųjų audinių ar kaulų struktūrą, yra žiaurus elgesys su gyvūnu ir jo kankinimas.

Žiaurus elgesys su gyvūnu užtraukia baudą nuo 50 iki 1200 eurų, o pakartotinai nusižengusiems – nuo 1200 iki 1750 eurų. Taip pat iš šeimininkų gyvūnas gali būti konfiskuotas. Tuo metu procedūrą atlikusiam veterinarijos gydytojui gresia ne tik bauda, bet ir licencijos netekimas.

Letena
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(64 žmonės įvertino)
4.7031

Tūkstančiai biglių Amerikoje išgelbėti nuo žiauraus likimo: ketino parduoti eksperimentams laboratorijose

Gyvūnų gelbėjimo tarnybos iš „Envigo RMS LLC“ patalpų JAV Virdžinijos valstijos Kamberlando...

Šimtai nugaišusių ar net dingusių gyvūnų Lietuvos zoologijos soduose: ką dėl to daro atsakingos institucijos?

Per pastaruosius keturis metus Lietuvos zoologijos soduose nugaišo arba paprasčiausiai dingo virš...

Vaizdai iš stovyklos Jonavos rajone šokiravo internautus: tai – siaubas ir nužmogėjimas (6)

Feisbuke išplito nejaukios nuotraukos, kurios šimtams internautų sukėlė pasipiktinimą. Kadruose...

Žymiems lietuviams parodė, ką turi iškentėti fermų gyvūnai: neslėpė siaubo, liūdesio ir pykčio

Internete plintančiame vaizdo įraše matyti siaubo, liūdesio, pykčio bei nusivylimo apimti...

Europiečiai siekia kailinių žvėrelių fermų draudimo visoje Europos Sąjungoje

Lietuva prisijungė prie šalių, siekiančių uždrausti kailinių žvėrelių fermas visoje Europos...

Top naujienos

Karybos ekspertas Ždanovas: Rusijos kariuomenės vadovybėje prasidėjo chaosas (2)

Rusijos generolai daro viską, kad tik jų neišsiųstų į karą Ukrainoje , nenori rizikuoti savo...

Pareigūnai piktinasi permainomis: policija jau ir taip nutolo nuo žmonių

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovybė piktinasi...

Žudiku pramintas ežeras Rusijoje: mirtis gresia šiame paplūdimyje praleidus vos valandą (1)

Įsivaizduodami ežerą žmonių visiškai neapgyvendintoje vietovėje turbūt tikitės įspūdingo...

Isteriją Rusijoje sukėlęs Estijos sprendimas drebina ir Europą: ar pavyks susitarti? (4)

Europoje prasidėjo diskusija dėl galimybės nutraukti rusams Šengeno vizų išdavimą. Vokietijos...

Zacharova atvirai grasina Baltijos šalims: gali pasikartoti Ukrainos istorija (30)

Rusijos užsienio reikalų ministerija Baltijos šalis savo pareiškime pavadino neofašistinėmis...

„Karklėje“ kaitinanti oro temperatūra verčia nusimesti drabužius: lankytojai demonstruoja apnuogintą kūną

Penktadienį prasidėjo didžiausias pajūrio renginys – muzikos ir pramogų festivalis „...

Karas Ukrainoje. Britų žvalgyba skelbia apie svarbų Ukrainos pajėgų laimėjimą: Rusija prarado tiekimo kelius ties Chersonu Toliau apšaudoma Zaporižės atominė elektrinė

Jungtinių Tautų branduolinės priežiūros tarnybos ekspertai ragina nedelsiant imtis veiksmų...

Spūstys A1 kelyje nesibaigia: prie Klaipėdos susidūrė 3 automobiliai, vienas atsidūrė griovyje

Šeštadienį avarijų maratonas A1 kelyje nesibaigia. Pranešama, kad spūstys susidarė dėl...

Technikos gedimas Europos pirmenybėse pasmerkė favoritą visiškai vienatvei

Likimas penktadienį patikrino Yohanno Ndoye Brouardo nervus. 21-erių prancūzas buvo priverstas...