aA
Lietuvoje šiuo metu kone pagrindine tema tapo cirke išnaudojami gyvūnai. Kėdainiuose prieš keletą dienų viešėjo ukrainiečių cirkas ant vandens, netrukus savo pasirodymu mūsų mieste vienus džiugins, kitus liūdins dar vienas egzotinių gyvūnų cirko šou. Vieni kraštiečiai mielai priima tokią pramogą kaip įprastą ir joje dalyvauja su savo vaikais, o kiti pyksta, protestuoja, boikotuoja ar net niokoja cirkų plakatus.
Cirkas (Asociatyvi nuotr.)
© LGTAO

Nekasdienė pramoga

Vieni žmonės laukia cirko ir į jį keliauja su džiaugsmu, mat ten tiek suaugusieji, tiek vaikai gali išvysti egzotinių gyvūnų: zebrų, arkliukų, beždžionėlių, krokodilų ir net tigrų ar liūtų. Žmonės mielai žiūri cirko šou, o po programos už kelis eurus dar ir nusifotografuoja šalia egzotiško gyvūno. Tačiau kuo toliau, tuo daugiau atsiranda gyvūnų užtarėjų ir jų teisių gynėjų. Mūsų mieste ne vienas kraštietis ragina boikotuoti cirkus.

Kovoja gražiuoju

Cirkams su gyvūnais nepritaria ir Kėdainių gyvūnų gerovės „Pifas“ gyvūnų priežiūros ir globos koordinatorė Greta Linkė. Moteris su cirkais kovoja šviesdama gyventojus ir ragindama tiesiog boikotuoti cirkus, kad šie nebeturėtų žiūrovų ir patys užsidarytų.

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog nepaisant to, kad gyvūnai cirke dažnai atrodo fiziškai sveiki, tačiau pats faktas – jų naudojimas, laikymas cirke, kai jie verčiami atlikti jiems nenatūralų elgesį, gyventi vilkikuose, narvuose, jau yra didelė kančia laukiniams gyvūnams. Jie gimė ne tam, kad linksmintų mus – žmones. Tokį laukinių gyvūnų išnaudojimą šiandien Lietuvoje gali sustabdyti tik visuomenė, neidama ir nepirkdama bilietų į cirką! Kol bus žiūrovų, perkančių bilietus į tokią pramogą, cirko valdytojai nesustos. Nes perkantys bilietus į cirką yra būtent tai, ko jie ir siekia. Kviečiame visus pagalvoti apie savo pasirinkimų atsakomybę ir raginti savo draugus, artimuosius, šeimos narius atsisakyti šios gyvūnams žiaurios pramogos“, – ragina G. Linkė.

Siūlo alternatyvą

Štai dar vienas kraštietis siūlo alternatyvą: cirkus be gyvūnų. Jaunuolis siekia, kad cirkai su gyvūnais būtų uždrausti, o žmonės į cirką eitų pasižiūrėti įdomių akrobatų ar klounų pasirodymų.

„Ir vėl cirkas, ir vėl jis skirtas šeimai, ir vėl viskas spalvota ir gražu, laimingi vaikai. O kai laimingi vaikai, tai laimingi ir tėvai, o visa šita laimė kainuoja keletą eurų. Taip, laimė žmogui galbūt tiek ir kainuoja, bet tokiam žmogui, kuriam patinka matyti išnaudojamus gyvūnus. Argi gyvūnas, sutvertas gyventi laisvėje, visiškai kitokiomis klimato sąlygomis gali jaustis laimingas? Jis priverstas būti visada uždarytas, jo laisvė, švelniai tariant, apribota.

Įsivaizduok, žmogau, tu gyveni dabartinį savo gyvenimą vienokį ar kitokį, bet tu jautiesi laimingas ir staiga iš tavęs atimama laisvė, atimamas gyvenimas toks, kokį tu jį nori turėti, iš tavęs net galimybė turėti šeimą atimama arba paverčiama tiesiog „cirkine šeima“. Ir dėl ko tai? Tai yra dėl pinigų, dėl žmogaus noro būti galingesniam. Bet faktas, kad iš gyvūno atimama viskas dėl cirko. Cirkas turėtų būti vieta, kur vaikai pirmą kartą pamato akrobatus, galbūt pirmą kartą paragauja saldžios cukraus vatos. Juk cirke gali padaryti ir šviesų šou. Neik į cirką, kuriame išnaudojami gyvūnai“, – aštriai pasisako ir į cirką neiti viešai ragina josvainiškis Aurimas Fedotovas.

Gyvūnai kankinami?

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovės Brigitos Kymantaitės nuomone, reikėtų uždrausti gyvūnų pasirodymą cirkuose. Juk jie yra ne tam, kad būtų išnaudojami pramogai. Ši organizacija gavo filmuotą vaizdelį, kur matyti, kaip šiuo metu Lietuvoje viešinčio Ukrainos cirko ant vandens dresuotojai kankina krokodilą.

„Krokodilo snukis užrištas ir jį stengiamasi pastatyti vertikaliai, todėl gyvūnas patiria kančias, bando bėgti, bet negali. Tai yra ne kas kita kaip kankinimas. Jau kreipėmės į visas valstybines institucijas, ar tai nėra žiaurus elgesys su gyvūnais. Kol cirke leidžiama naudoti gyvūnus, prašome bent uždrausti tokius elementus, kur akivaizdžiai matyti, kad jie kankinami. Deja, atsakymo kol kas negavome“, – sakė B. Kymantaitė.

Jos nuomone, kol patys žmonės nesuvoks, kad eidami į cirką savotiškai palaiko gyvūnų kankinimą, tol situacija nesikeis. Jeigu cirkas su gyvūnais taptų nebelankomas, greitai būtų priverstas jų atsisakyti.

Tačiau cirko darbuotojai tokią „žaliųjų“ veiklą vertina kaip bandymą sužlugdyti jų verslą. Į „Rinkos aikštės“ klausimus jie atsakyti vengė, draudė įeiti ir į aptvertą teritoriją.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Feisbukas ūžia: atpažino, kad apleistas šuo priklauso „valstiečių" kandidatei į Kėdainių rajono tarybą (221)

Dar vasario 13 d. feisbukas ūžė nuo VšĮ „Penkta koja“ įrašo apie Kėdainiuose partrenktą...

Šunį vietoj lapės pašovęs medžiotojas sulaukė atpildo: klubo nariai padarė išvadas (160)

Sausio 13 dieną medžiotojų klubo „Elnias“ narys pašovė Vilniaus rajono gyventojo šunį:...

Suimtas šuns kostiumu vilkėdamas Sibiro haskį prievartavęs vyras (48)

„Sulaikytas 21-erių metų amžiaus vyras vardu Christian Nichols, kuris, apsirengęs juodai baltu...

Neįtikėtinas žiaurumas Kėdainiuose: šiukšlių konteineryje paliko šešis šuniukus pareigūnai jau nustatė galimai šuniukus išmetusius asmenis (39)

Kėdainiuose – neįtikėtinas žmonių žiaurumo protrūkis. Šeši maži šuneliai buvo...

Šokiruojantis medžiotojo elgesys: medžiojo lapes, bet pašovė šunį (297)

Vilniaus rajone gyvenantis amerikietis Daniel Combellick su siaubu prisimena sausio 13 dieną. Tą...

Top naujienos

Matijošaitis: aš dar jaunas, man tik 62-eji, spėsiu kandidatuoti į prezidentus kitą kartą (350)

Praėjusią savaitę laikęs intrigą dėl prezidento rinkimų Kauno meras pirmadienį paskelbė savo...

Po daugiau nei mėnesio tūkstančių emigrantų laukia lemtingas sprendimas: tai gali visiškai pakeisti Lietuvos veidą (239)

Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai jau dabar jaučia nerimo nuotaikas ir skuba į konsulatus...

Sergančiam „Žalgiriui“ skubiai reikia vaistų: ar įmanoma dar šį sezoną užbaigti kitaip? (238)

Ilgametis Lietuvos krepšinio karalius Kauno „Žalgiris“ neteko vienos regalijos – sekmadienį...

Orai: sušils, bet tik trumpam (1)

Vasario 19-os naktį žymesni krituliai nepasirodys. Vietomis suboluos rūkai. Iki ryto temperatūra...

Nausėda: sumažinus Seimo narių skaičių, pensijas būtų galima padidinti po 10 centų (636)

LRT „Dienos tema“ tęsia pretendentų į Lietuvos prezidentus prisistatymą. Pirmadienį studijoje...

Prekybos tinkluose – pirmosios lietuviškos daržovės: kaina ūkyje ir parduotuvėje skiriasi dvigubai (127)

Iki kalendorinio pavasario likus porai savaičių Lietuvos šiltnamiai jau ima pirmąjį derlių,...

Superturtingiems rusams – Kinijos jaunuolių atkirtis (60)

Ši tendencija užgimė Rusijoje ir ypač išpopuliarėjo tarp turtingų tėvų atžalų instagrame....

„Saldžiai“ išsimiegojęs Adomaitis kibo į darbus su rinktine (10)

Prabėgus mažiau nei parai po įspūdingo Karaliaus Mindaugo taurės finalo ir Vilniaus „Ryto“...

Psichologė: kodėl žodžiai „aš tave myliu“ kartais labiau skaudina nei džiugina (9)

Žiauriausias melas, kurį galima pasakyti kitam žmogui – prisipažinti meilėje, kai jos...

Žmona palūžusi: vyro priklausomybė nuo pornografijos išskyrė šeimą (67)

Jaučiuosi visiškai palūžusi, mūsų šeima baigia suirti. Suprantu, kad proceso jau...