Cirko meškutės karjera baigėsi mirtimi: Zobovas teigia, kad šis skandalas – užsakytas

 (184)
Internete pasklidus „VIP cirko“ direktoriaus Mykolo Zobovo pasirodymo su meškute įrašui, pasipiktinimo banga dėl laukinių gyvūnų naudojimo cirko pasirodymuose ir toliau nerimsta. Šįkart į liūdną cirko užkulisių vaizdą dėmesį atkreipė „SOS gyvūnų“ vadovė, primindama, kad vos prieš mėnesį vienai mažajai M. Zobovo meškutei ankstyva karjera baigėsi mirtimi.
Mykolas Zobovas ir meškutė Lialia
© DELFI montažas

Karjerą baigė būdama 6 mėnesių

VšĮ „SOS gyvūnai“ vadovė Ilona Reklaitytė savo feisbuko paskyroje pasidalino jautriu įrašu apie neseniai nugaišusią meškutę, dėl kurios likimo kaltina prastas gyvūno laikymo sąlygas. Jauniausioji „VIP cirko“ žvaigždė Lialia, kuria anksčiau taip džiaugėsi cirko direktorius, savo karjeros neišgyveno.

„Ji gimė šių metų sausio mėnesį Lietuvoje, Mykolo Zobovo dvare, ir jau balandžio mėnesį įžengė į sceną kaip „žvaigždė“. Mažutė nespėjo pasidžiaugti gyvenimu, užgeso jos gyvybė sulaukus vos 6 mėnesių. Ji gimė, kad mes, žmonės galėtume stebėti laukinių gyvūnų pasirodymus, kad mūsų vaikai krykštautų iš laimės, kad jos šeimininkas galėtų turėti pakankamai pinigų ir ilgai, bei laimingai gyventi“, – įraše skelbia I. Reklaitytė.

Ji ragina pažvelgti į tai, kokia yra cirke pasirodančio gyvūno kasdienybė: kaitinant 30oC temperatūrai, Lialia lakstydavo pririšta šalia kasos ant 5 metrų ilgio virvės. Ir taip iki tol, kol birželio 15 dieną artistai išvydo, kad meškutės narvas, kuriame ji buvo, suteptas krauju. Pastebėta, kad meškutės pilvelis išsipūtęs, o šonelis – kruvinas.

„Darbuotojai bandė kalbėti su Zobovu. Vietoje to, kad kreiptųsi pas veterinarijos gydytoją skubios pagalbos, cirkas užsiėmė pervažiavimu iš Kretingos į Plungę, kelyje, nežinomu būdu, Lialia užgeso. Veterinarijos gydytojo išvada: nuo širdies smūgio. Tame kelio ruože ji ir prarasta, maža, žavi žvaigždutė“, – rašo I. Reklaitytė.

Įrašo pabaigoje „SOS gyvūnų“ vadovė prisipažįsta, kad šia liūdna istorija pasidalino norėdama, kad žmonės neberemtų laukinių gyvūnų pasirodymų ir nesimėgautų svetimu skausmu. I. Reklaitytė mato tik vieną būdą šiai gyvūnų kankynei sustabdyti: viešinti informaciją apie jų gyvenimo sąlygas, kad valdžios atstovai suvoktų problemos mastą ir imtųsi veiksmų.

Žmonės pasmerkė nieko nežinodami: šiandien sulaukia grasinimų

Pats „VIP cirko“ direktorius M. Zobovas teigia nesuprantąs, „kam mergaitė kažkokią nesąmonę parašė“. Įrašo turinį jis vadina fantazijomis ir mano, kad pastaruoju metu garsiai nuskambėjusios istorijos apie jo pasirodymus yra užsakytos, kaip jis pats teigia, „žaliųjų“. Direktorius teigia žinojęs apie meškutės širdies ydą, tačiau nesitikėjęs, kad vieną dieną gyvybingai lakstanti augintinė taip staiga sunegaluos.

„Visi Kretingoje matė, kad meškutė laksto laisvai. Jei kada ir buvo su pavadėliu, tai reiškia, kad mes kažkur ėjome. Dabar „žalieji“ siautėja: atidžiai pasižiūrėkit, ką apie mane rašo. Kad mano meškos be nagų, be dantų. Kreipiuosi į policiją, nes sulaukiu grasinimų mirtimi, grasinama mano šeimai. Žmonės mane keikia – vyksta „žaliųjų“ puolimas“, – aiškina jis.

M. Zobovas tikina, kad netektis jam be galo skaudi, o vykstantis puolimas tokiu sunkiu metu prislegia dar labiau.

„Lelia buvo man kaip vaikas. Jūs užauginkit dabar 200 gramų meškiuką. Žinau, kad ji turėjo tą širdies ydą. Tikėjausi, kad viskas bus gerai, o pasirodo, kad ne. Per dieną ją pamaitint kainuodavo 32 eurus. Maitinau ją specialiu pienuku, vežtu iš Latvijos. Bet jūs negalvokit, kiek tūkstančių man kainavo meškiukas – man tai neįkainojamas praradimas. Neturiu šeimos, esu vienas, todėl visos mano jėgos buvo meškiukui. Kartu miegojome, jis pas mane namuose užaugo“, – aiškina M. Zobovas.

Neseniai pasklidęs pasirodymo su meškute Vipe vaizdo įrašas, anot „VIP cirko“ direktoriaus, tėra iš konteksto išimtas epizodas. Žmonės pasmerkė jį net nežinodami, kas vyko prieš pasirodymą ir po jo.

„Dėl ko kilo konfliktas? Prieš pasirodymus visuomet perspėjam nevaikščioti po salę, nevaišinti gyvūnų spragėsiais. Išeina Mykolas su meška, vienas vyras prabėga pro šalį, tuomet praeina kitas vyras su vaiku. Žinoma, sakau – pone, taip daryti negalima. Jis atsisuka į mane ir sako: mes pinigus susimokėjom“, – teigia M. Zobovas.

Anot jo, vaizdo įrašė matoma meškutė buvo suerzinta žiūrovų, nepaklususių taisyklėms. M. Zobovo teigimu, pasirodymo pabaigoje girdimi plojimai taip pat įrodo, kad jis su gyvūnu elgėsi deramai.

Pasipiktinimo bangą sukėlė cirke darytas vaizdo įrašas

Praėjusį ketvirtadienį, liepos 19 dieną, Audrius Urbonas feisbuke pasidalino „VIP cirko“ pasirodymo ištrauka, reginį vadindamas gyvūno kankinimu. Įrašu kaipmat pradėjo piktintis ir dalintis tūkstančiai žmonių.

„Šiandien vaikai parsivežė vaizdo įrašą su ašarom akyse iš „VIP cirko“ Klaipėdoje, kuris labiau primena siaubą. Akivaizdžiai nualintas gyvūnas, kuris vaikosi nenormalų senį su kąsniu rankoje, tikrai vaizdelis ne cirkui. Dalinkitės įrašu, kad jis pasiektų gyvūnų teisės apsaugos organizaciją! Neleiskite vaikų į cirką, kuris gali traumuoti jūsų vaikus“, – įraše skelbė susirūpinęs vyras.

Pasirodžius vaizdo įrašui, Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė DELFI komentavo, kad cirko pasirodymus vadina ne pramoga, o žiauriu elgesiu su laukiniais gyvūnais.

„Tai turi būti draudžiama. Šiai dienai Lietuvoje, Aplinkos ministerijoje yra darbo grupė, kuri daro viską, kad laukinių gyvūnų pasirodymai cirko programose būtų uždraudžiami“, – teigia B. Kymantaitė.

Mykolo Zobovo veiklą ji taip pat sako vertinanti neigiamai – jos žodžiais, žmogus šiuo atveju išnaudoja gyvūnus tam, kad pritrauktų žmones į cirką ir iš to užsidirbtų.

„Ne vienas atvejis, kai gyvūnams pasirodymo metu trūksta kantrybė ir jie pradeda užpuldinėti prižiūrėtojus. Pavojus kyla ne tik jiems, bet ir žiūrovams. Žiūrovai turėtų susimąstyti apie tai ne tik iš gyvūnų gerovės pusės, bet ir iš savo pačių saugumo“, – teigia B. Kymantaitė.

Nors šiuo metu Lietuvos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas nenumato draudimo naudoti laukinius gyvūnus cirko pasirodymuose, Seime apie šį draudimą kalbama vis garsiau. Tokią Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą gegužės 31 d. pateikė Seimo narys Linas Balsys. Už šią pataisą po jos pateikimo balsavo 51 Seimo narys, prieš buvo 3, susilaikė 13 parlamentarų. Prie cirkuose kankinamų gyvūnų problemos sprendimo planuojama sugrįžti rudenį.

Daugiau rasite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla (135)

Palaikantys draudimą šunims loti išliejo širdį: gyvenimas tapo kančia, tokia kaimynystė kaip koncentracijos stovykla
Seimo nario Petro Čimbaro siūlomos Triukšmo valdymo įstatymo pataisos išties sukėlė daug triukšmo: gyvūnų teisių gynėjai ir mylėtojai suskubo prieštarauti siūlomoms pataisoms ir jas praminė „draudimu šunims loti“. Visgi atsirado ir tokių, kurie palaiko Seimo nario iniciatyvą ir pasidalino savo istorijomis, kaip lojantys šunys trukdo jų ramybę.

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą (355)

Seimo nariai neapsisprendžia, ar leisti šunims loti: įstatymą žada taisyti jau šeštą kartą
Antradienio vakarą Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras Seimui pateikė penktą Triukšmo valdymo įstatymo pataisų variantą. Šiuo variantu siūloma spręsti gyventojų ir jų laikomų gyvūnų keliamo triukšmo problemą. Įstatymo pakeitimams ir vėl nepritarta ir siūloma juos tobulinti dar kartą: jau šeštą.

Miesto pakrašty išardė šunų fermą (1)

Miesto pakrašty išardė šunų fermą
Baigėsi Panevėžio veterinarus ir gyvūnų globėjus daug metų piktinusi ir šiurpinusi šunų fermos era miesto pakraštyje. Apleistos sodybos šeimininkė krūtine užstodavo visą būrį išalkusių, parazitais apėjusių keturkojų. Po vakar savanorių ir Savivaldybės institucijos surengtos gelbėjimo operacijos, daugelis šunų jau globėjų rankose. Visų apleistų gyvūnų vienu metu tarnybos paimti negalėjo – neužteko narvų.

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus

Siūlo uždrausti augintinių skriaudėjams laikyti gyvūnus
Įsigiję augintinį daugelis mūsų suprantame, kad tai yra naujasis šeimos narys, kad būsime atsakingi už savo keturkojį daugiau nei 10 metų. Kartais galbūt rūpinamės juo kaip savo vaiku, galbūt laikome geriausiu draugu arba švelniu vaikų mokytoju. Tačiau nepaisant to, dažnai išgirstame apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus. Skriaudėjai dažnai lieka nepakankamai nubausti, todėl norėdami mūsų šalyje matyti kuo mažiau pranešimų apie įvairius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, turime imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (902)

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit
Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus Švenčionių rajone Januliškio bažnytkaimyje nušovė netoliese šventę medžiotojai. Kaimynystėje gyvenantys turi ir daugiau įtarimų, kuriuos patys medžiotojai neigia.

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus (74)

„Facebooke“ plinta nušautų šunų nuotraukos: įtaria medžiotojus
Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti dviejų, galimai, nušautų, šunų nuotrauka. Įrašu pasidalinusi moteris teigia, kad naminius gyvūnus be jokios priežasties pribaigė netoliese šventę medžiotojai.

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę (598)

Vilniuje masiškai nuodijami šunys: šeimininkai bijo savo augintinius išvesti į gatvę
Naujamiesčio gyventojai nebe pirmą kartą susiduria su pasikartojančiais šunų nunuodijimo viešose vietose atvejais. Šiomis dienomis ašaras lieja ne vienas vilnietis. Deja, nei viena anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusi jautri istorija apie brangaus augintinio netektį nesuvirpino širdžių tiems, kurie tuos nuodus mėtė. Jie tai tebedaro ir iki šiol, nes pareigūnams jų nesiseka sugauti, o šunų šeimininkams belieka būti budriems ir imtis papildomo saugumo.

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą (59)

Karbauskis nepalaiko siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis nepalaikys siūlymo reglamentuoti augintinių keliamą triukšmą.

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas siūlo 300 eurų siekiančias baudas (839)

Lojančių šunų šeimininkus bausti siūlantis Čimbaras: jei gyvūnas loja 5 minutes – jis nesveikas
Seimo nario Petro Čimbaro pasiūlyti Triukšmo valdymo įstatymo pakeitimai sukėlė tikrą audrą: visuomenė piktinasi, kad Seimas bando uždrausti šunims loti. Apie tai, ko galima tikėtis iš siūlomų įstatymo pakeitimų, DELFI TV Gyvai kalbėjomės su P. Čimbaru ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos (LGTAO) vadove Brigita Kymantaite.

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį (17)

Alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį
Sekmadienį neblaivus alytiškis per balkoną išmetė kaimynės šunį.

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį (792)

Paaiškėjo, kad Vilkaviškyje lazda šunį daužęs vyras – buvęs Seimo narys: kentėjau visą mėnesį
Neseniai paaiškėjo, kad į svetimą kiemą Vilkaviškyje įsibrovęs ir šunį mušęs vyras – buvęs Seimo narys Stasys Kružinauskas. DELFI su juo susisiekus, vyras paaiškino, kad visą rugsėjį kankinosi dėl nesibaigiančio šuns lojimo, o skriausti šuns neketino. Vis dėlto, už savo veiksmus jis susimokės administracinę baudą.

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį (152)

Vilkaviškietės slapta kamera nufilmavo siaubingą įrašą: vyras atidaro voljero vartus ir lazda daužo šunį
Feisbuke plinta šokiruojantis vaizdo įrašas: į svetimą kiemą įsibrovęs vyras atidaro voljerą ir lazda talžo šunį. Žiauriai su šunimi besielgiantį vyrą užfiksavo stebėjimo kameros. Vaizdo įrašas pasiekė pareigūnus, kurie greitai sureagavo ir atpažino įtariamąjį, kuriam gresia administracinė atsakomybė.

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą (6)

Iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai greičiausiai pateks į zoologijos sodus, ne į gamtą
Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sakė palaikantis Dovilės Šakalienės ir Lino Balsio siūlomą iniciatyvą uždrausti naudoti laukinius gyvūnus cirko veiklai. Pasak K. Navicko, Seimui priėmus tokias įstatymo pataisas, iki šiol cirkuose naudoti gyvūnai turbūt patektų į zoologijos sodus.

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų (115)

Žiaurūs virtuvės šefo pokštai liko nesuprasti: tai vadina pasityčiojimu iš gyvūnų
Virtuvės šefas nusprendė pajuokauti, tačiau jo pokštas liko nesuprastas. Instagrame paviešintos nuotraukos su gyvūnų skerdienomis, kurias lydi trikdantys užrašai, sulaukė visuomenės pasipiktinimo ir privertė viešai atsiprašyti.

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines (16)

Prie Seimo protestavo kailinių žvėrelių gynėjai: atsinešė negyvas audines
Organizacijos „Tušti narvai“ aktyvistai, pirmadienio rytą prie Seimo atsinešę kailių fermose nugaišusias audines, vėl mėgino atkreipti parlamentarų dėmesį į tokių gyvūnų žudymą dėl kailio. Prieš 3 savaites jie paviešino vaizdus iš šalies kailių fermų ir tikina, kad nesustos, kol gyvūnų žudymas dėl kailio nebus sustabdytas. Prie Seimo protestavo apie šimtą žmonių, du iš jų laikė negyvas audines.