Aiškėja gyvūnų nuodytojo veidas: žiauriais darbais jis gyrėsi ir anksčiau

 (483)
Šią savaitę gyvūnų mylėtojus sukrėtė baisi žinia: Vilniaus gatvėse gyvūnai nuodijami pašteto gabaliukais su mirtinomis tabletėmis, kurie mėtosi vilniečių kiemuose. Paskutiniais duomenimis, kaimynystėje vis garsiau kalbama apie konkretų tai padariusį žmogų.
Vilniuje nuodijami gyvūnai

Suskaičiuoja ir daugiau nukentėjusių

Mindaugui Anusauskui pasisekė – šiandien jis tikras, kad jo augintinė Čilė gyvens. Deja, kitiems Mindaugo ir Kauno gatvių sankryžoje savo šunis vedžiojantiems žmonėms nepasisekė. Mindaugo žiniomis, šiai dienai klastingi spąstai pražudė du šunis ir vieną katiną. Paties Mindaugo augintinės gyvybė kabojo ant plauko – galima suskaičiuoti, kad viso nukentėjo keturi gyvūnai. Savaime suprantama, kad tai nėra galutinis skaičius: nukentėjusiųjų galėjo būti ir daugiau.

Vienas iš nugaišusiųjų – mažas šunelis, apie kurį Mindaugas sužinojo visai neseniai. Gyvūnas nugaišo jau po pirmojo priepuolio net nepasiekęs veterinarijos klinikos.

„Pirmieji įtarimai jau yra. Sužinojau, kad kaimynystėje yra vienas žmogus, kuris kaimynams yra gyręsis, kad savo kaime yra išnuodijęs kates su tabletėmis. Kol kas – nieko konkretaus, bet vis kažkas. Girdėjau ir apie tai, kad kitoje gatvės pusėje esančioje parduotuvėje prieš keletą dienų lankėsi vyras, ieškojęs nuodų kurmiams. Pardavėjas jam paaiškino, kad geriausia nuodų pridėti į maistą ir išmėtyti po kiemą. Žinote – man tai irgi yra kabliukas. Negaliu nieko teisti ir spręsti, tačiau ši medžiaga bus perduota tyrėjams“, – teigia Mindaugas.

Vyras aiškina, kad žiaurūs įvykiai kardinaliai pakeitė nuotaikas kaimynystėje – žmonės atrodo kaip niekad išsigandę.

„Aplink gyvenantys žmonės labai susirūpinę. Vienas žmogus šiandien sako, kad įprastai ryte išeidamas į lauką mato vedžiojamus šunis. Dabar išeini į lauką – nei vieno šuns nesimato. Labai visi sujudo dėl šios situacijos ir stebi, kuo viskas baigsis. Negana to, mūsų atvejis paskatino atsiskleisti ir kitus. Gavau daugybę atsiliepimų apie panašius įvykius kituose miestuose. Tik dabar pamačiau, kokia didžiulė ši problema“, – pastebi Mindaugas.

Žmogus policijai žinomas, tačiau įtariamuoju jį vadinti anksti

DELFI susisiekė su Vilniaus apskrities policijos komisariato komunikacijos poskyrio specialistu Pauliumi Radvilavičiumi. Nors pareigūnai jau turi informacijos apie konkretų žmogų, galėjusį primėtyti pašteto su nuodais, kol kas įtariamuoju jo negali vadinti.

„Policija jau turi informacijos apie tai, kas galėjo išmėtyti nuodus, tačiau vis dar ją tiksliname. Įtarimai niekam oficialiai kol kas nepareikšti. Tam, kad būtų įrodyta žmogaus kaltė, renkame visus įrodymus“, – teigia P. Radvilavičius.

Kol kas daugiau informacijos pateikti pareigūnai negali, kad nebūtų pakenkta tyrimui ir šis įvyktų sklandžiai. Vis dėlto, jis prižada, kad visos naujienos, kurios neprieštarauja ikiteisminio tyrimo interesams, būtinai bus skelbiamos, ir, vos tik paaiškėjus įtariamajam, visuomenė bus apie tai informuota.

DELFI primena, kad socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje pasirodė žinia, kad Vilniuje nuodijami keturkojai. Ši naktis Mindaugui Anusauskui, garsios atlikėjos Evelinos Young broliui, bemiegė: jo augintinę Čilę kas kelias minutes purto traukuliai, ji stūgauja ir aprimsta tik suleidus raminamųjų.

12 val. 32 min. buvo užregistruotas pranešimas dėl paštetu užnuodyto ir stipriai susirgusio pranešėjo šuns. Įtariama, kad kažkas tyčia nuodija kiemo šunis. Pareigūnai nurodė, kad šiuo atveju nusikaltusiajam gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pagal Baudžiamojo kodekso 310 straipsnį, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnyje numatoma, kad žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 50 iki 1,2 tūkst. eurų. Padarytas pakartotinai, nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,2 tūkst. Iki 1,75 tūkst. eurų.

Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo 300 iki 1,75 tūkst. eurų. Pakartotas nusižengimas užtraukia baudą nuo 1,75 tūkst. iki 2,3 tūkst. eurų.

Daugiau apie nuodijamų gyvūnų skandalą galite skaityti čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų teisės

Po kritikos dėl alinamos meškos sulaukusiam cirkui Klaipėdoje – specialistų patikrinimai (64)

Po kritikos dėl alinamos meškos sulaukusiam cirkui Klaipėdoje – specialistų patikrinimai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba žada patikrinti informaciją, kad cirko pasirodymo Klaipėdoje metu dalyvavo alinama meška.

Iš cirko pasirodymo vaikai išėjo verkdami: nufilmavo, kaip žiauriai elgiamasi su gyvūnais (135)

Iš cirko pasirodymo vaikai išėjo verkdami: nufilmavo, kaip žiauriai elgiamasi su gyvūnais
Šiandien cirkas ne linksmina, o gąsdina žmones. Tokią išvadą skelbia Audrius Urbonas, teigiantis, kad jo vaikai iš pasirodymo išėjo verkdami. Tuo metu „VIP cirko“ direktorius teigia, kad šioje situacijoje nieko blogo nemato, o gyvūnų teisių gynėjai nesutinka ir tikina stebintys eilinį žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį.

Įbauginto šuns kančios baigėsi: gelbėtojai paaiškino, kodėl skriaudėjai liks nenubausti (23)

Įbauginto šuns kančios baigėsi: gelbėtojai paaiškino, kodėl skriaudėjai liks nenubausti
Vilniuje, Žvėryne išgelbėtas šuo, krūpčiojantis nuo bet kokio žmogaus judesio. Kaimynystėje gyvenantys žmonės liudija, kad prieš gyvūną buvo smurtaujama, tačiau, dėl įrodymų trūkumo, panašu, kad šioje situacijoje niekas nebus nubaustas.

Aiškėja gyvūnų nuodytojo veidas: žiauriais darbais jis gyrėsi ir anksčiau (483)

Aiškėja gyvūnų nuodytojo veidas: žiauriais darbais jis gyrėsi ir anksčiau
Šią savaitę gyvūnų mylėtojus sukrėtė baisi žinia: Vilniaus gatvėse gyvūnai nuodijami pašteto gabaliukais su mirtinomis tabletėmis, kurie mėtosi vilniečių kiemuose. Paskutiniais duomenimis, kaimynystėje vis garsiau kalbama apie konkretų tai padariusį žmogų.

Perspėja keturkojų šeimininkus: gatvėse mėtosi paštetas su mirtinomis tabletėmis papildyta policijos komentaru (472)

Perspėja keturkojų šeimininkus: gatvėse mėtosi paštetas su mirtinomis tabletėmis
„Tai galėtų būti ir jūsų šuo“, – aplinkinius perspėja dėl augintinių gyvybių kovojantys vilniečiai. Sostinės senamiesčio gatvėse keturkojus vilioja tabletėmis prismaigstyti pašteto gabaliukai, kai kuriems šunims ir katėms tampantys paskutiniais.

Tragiška baigtis: garsaus dailininko Cicėno paliktas šuo neišgyveno (54)

Tragiška baigtis: garsaus dailininko Cicėno paliktas šuo neišgyveno
Dailininko Lino Cicėno šuns, kurį emigravęs vyras paliko, išgelbėti nepavyko. Liūdną žinią paskelbusi „Vyšnių sodo" vadovė Monika Mužaitė tikina, kad rankų nenuleis ir sieks įrodyti, kad tragiškai pasibaigusi istorija – žiauraus elgesio su gyvūnu pasekmė.

Galutinai ir neskundžiamai: pasieniečių tarnybinį šunį nušovęs Komskis - kaltas (12)

Galutinai ir neskundžiamai: pasieniečių tarnybinį šunį nušovęs Komskis - kaltas
Byloje nustatyta, kad nuteistasis, būdamas medžiotojų klubo narys, medžioklės metu Pagėgių rinktinės saugomame pasienio ruože miško kelyje su legaliai laikomu užtaisytu graižtviniu šautuvu tykojo žvėries. Pastebėjęs keliu bėgantį šunį, turintį specialią žymą – liemenę su specialiais skiriamaisiais ženklais ir atšvaitais, tyčia – negailestingai ir be jokios pateisinamos priežasties – šovė į jį. Dėl daugybinių sužalojimų gyvūnas, kuris kartu su kinologu persekiojo iš įvykio vietos pabėgusius du asmenis, žuvo. Teismai konstatavo, kad nuteistasis žiauriai elgėsi su gyvūnu ir nušaudamas jį Pagėgių rinktinei padarė 8081,91 Eur turtinę žalą, teigiama teismo pranešime spaudai.

Prieglaudos darbuotoja patyrė tikrą košmarą: iki šiol negali atsigauti nuo baisybių, kurias teko patirti (56)

Prieglaudos darbuotoja patyrė tikrą košmarą: iki šiol negali atsigauti nuo baisybių, kurias teko patirti
Norisi tikėti, kad gyvūnų prieglauda yra vieta, kurioje rūpinamasi gyvūnų gerove, tačiau Alytaus „Nuare“ dirbusi Neringa Štarevičiūtė pateikė kitą versiją. Anot moters, čia jie kankinami ir migdomi be jokios priežasties. Moteris pasakoja, kas vyko už prieglaudos, kuri jai labiau priminė koncentracijos stovyklą, durų.

Šunį užmušusiam panevėžiečiui – areštas (13)

Šunį užmušusiam panevėžiečiui – areštas
Teismas patenkino Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroro Giedriaus Jasulaičio prašymą ir baudžiamuoju įsakymu pripažino 49 metų panevėžietį A. V. kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Užkapojusiam mečete savo šunį vyrui skirtas 30 parų areštas.

Kraupus įvykis paplūdimyje: moters akyse negyvai sudraskytas mažas šunelis liudininkė pasidalino detalėmis, aiškėja įtariamieji (175)

Kraupus įvykis paplūdimyje: moters akyse negyvai sudraskytas mažas šunelis
Net ir ramus pasivaikščiojimas su savo augintiniu jūros pakrante gali baigtis tragedija. Vakar feisbuke išplito šiurpą keliantis vizažistės Alinos įrašas: jos akyse pribėgęs didelis agresyvus šuo negyvai sudraskė šalia buvusį mažą šunelį.

Užupio gyventojai pakraupę: dailininkas Cicėnas paliko savo šunį supūti (251)

Užupio gyventojai pakraupę: dailininkas Cicėnas paliko savo šunį supūti
Emigravęs dailininkas Linas Cicėnas Užupyje paliko supūti savo šunį – kritinės būklės gyvūnas rastas prirakintas saulės kaitroje. Pats dailininkas aiškina, kad neturi pinigų sugrįžti ir šioje istorijoje visai ne šuo, o jis pats yra kankinys. Tuo metu kaimynai teigia, kad dailininkas net ir būdamas Lietuvoje savo šunimi negalėdavo pasirūpinti.