aA
Vis daugiau įmonių priimant sprendimą dirbti kartu su augintiniais, tai išbandyti nusprendė ir „Darnu Group“ darbuotojai. Apsilankėme jų biure Vilniuje pasižiūrėti, kaip sekasi jų pirmoji diena su gyvūnais darbe – susipažinome ne tik su šunimis, padėjusiais priimti svarbius sprendimus susirinkimuose, bet ir augintiniais, kurie dažnam praeiviui sukelia šiurpą.

Savo augintinių bijo ir į rankas imti nedrįsta

Gyvūnai darbe“ – tai „Purina“ socialinis projektas, kuris skatina įmones būti draugiškomis augintiniams ir sudaryti sąlygas darbuotojams į darbą atsivesti savo keturkojus draugus. Tiesa, šį kartą keturkojai yra kvalifikuoti specialistai, kurie dirba socialinį darbą. Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Gyvūnų dieną „Darnu Group“ biure galima susipažinti ne tik su kolegų šunimis, bet ir vorais. Juos atsinešusi Laura paaiškina, kad tai – jos vaikų vorai. Laura prisipažįsta, kad pati imti vorų į rankas dar neišdrįso.

„Tai – paukštėdos. Ant rankų gali imti tik labai drąsus ir ramus žmogus, nedarantis staigių judesių. Jie – nuodingi, bet nemirtini. Iš tokio gyvūno jokios šilumos nesulauksi, bet labai įdomu stebėti, kaip jie auga ir neriasi. Išsinėręs voras būna didesnis, ryškiai salotinės spalvos. Jei tik bus pageidavimų – atsinešiu vorus į darbą ir dažniau“, – šypsosi Laura.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Andrius Ufartas

Tailando ridžbeką Rafą į darbą pirmą kartą atsivedusi Agnė Jankienė džiaugiasi, kad atsirado galimybė socializuoti sudėtingo charakterio šunį.

„Jis labiau vilkas, nei šuo. Rafas sudėtingo charakterio, bet nusprendžiau surizikuoti ir pažiūrėti, kaip jis čia jaučiasi. Jis – primityvų veislės šuo, jų labai stiprūs instinktai, todėl socializacija tiek su žmonėmis, tiek su kitais šunimis sudėtingesnė. Visur jį vedžiojamės – kol kas sekasi sunkiai, bet stengiamės“, – teigia Agnė.

Nepaisant to, kad šunelis neskuba susidraugauti su aplinkiniais, Agnė džiaugiasi geromis emocijomis, kurios ją lydi dirbant kartu su augintiniu. „Pajutus stresą, galima jį paglostyti, nusiraminti, pasisemti gerų emocijų. Kitiems jis nesileidžia glostomas, bet visiems smagu jį pamatyti. Manau, kad ateityje jį atsivesiu dar ne kartą“, – pažada Agnė.

Geriausia kolektyvo draugė – daugintojų nuskriausta Bitė

Nors vorų kai kurie kolegos šiek tiek prisibijo, biure galima sutikti gyvūną, kuriam neabejingas nė vienas darbuotojas. Tai – Olgos Malaškevičienės ištikima palydovė Bitė. Išvykusi draugė paliko Olgai prižiūrėti kalytę, kurios istorija – nepaprasta.

„Bitė yra iš prieglaudos. Anksčiau gyveno pas daugintojus – ji gimdė ir gimdė. Bitė atsivedė tiek šuniukų, kiek turbūt jokia normali kalytė neatsiveda per visą gyvenimą. Kai atsivedė du paskutinius mažylius, daugintojai ja atsikratė. Taip ji atsidūrė prieglaudoje, o paskui – pas mano draugę“, – prisimena Olga.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Andrius Ufartas

Kadangi labai mėgsta gyvūnus, Olga noriai priėmė pasaugoti Bitę, kol draugė yra išvykusi į kelionę. „Niekada nebuvau šios veislės gerbėja. Visuomet galvojau, kad šuo turi būti pūkuotas ir smagus, kaip mano turėtas spanielis. Bet Bitė tiesiog pakerėjo visą mūsų šeimą“, – teigia Olga.

Pats didžiausias gyvūnas visame biure – malamutas Kodis, kurį dar iki gyvūnų darbe dienos pažinojo visas kolektyvas. Pasirodo, Kodis – tarsi įmonės talismanas, jau ir anksčiau dažnai pasirodydavęs darbuotojų šventėse.

Su prancūzų buldogu Arčiu darbe pasirodęs Vytautas nusijuokia, kad šunelis šiandien jam tapo lengvu rūpesčiu – susitikęs su kitais „berniukais“, Arčis veliasi į peštynes.

„Geriausia yra tai, kad Arčis kiekvieną rytą ir vakarą išsiveda mane pasivaikščioti. Kitą kartą ir nenorėtum išeiti – blogas oras ar kas, o čia, kaip sakant, priežastis kasdien pajudėti“, – augintiniu džiaugiasi Vytautas.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Andrius Ufartas

O štai garbanotoji bišonė Koko turbūt pati darbščiausia įmonės keturkojė. Su šeimininke Agne Kleviene ji spėjo sudalyvauti susirinkime, kuriame teko priimti labai svarbius sprendimus. „Visą dieną sėdi šalia manęs ant stalo, prie kompiuterio. Padeda dirbti“, – juokiasi Agnė.

Gyvūnai neleidžia darbuotojams paskęsti darbuose

Tradicijos vestis gyvūnus į „Darnu Group“ biurą iniciatorė – Daiva Juonienė.Išbandyti šią naujovę ji nusprendė pastebėjusi, jog vis daugiau įmonių Lietuvoje sėkmingai vedasi augintinius į darbą.

„Manome, kad gyvūnai darbe sukelia vien teigiamas emocijas, todėl visi darbuotojai geranoriškai pritaria mūsų idėjai. Tai – pirma diena, kai atėjome į darbą su augintiniais, ir tikimės, kad ši graži tradicija prigis mūsų įmonėje“, – teigia ji.

Daiva pastebi, kad darbuotojai dažnai paskęsta savo darbuose, o gyvūnų buvimas šalia skatina dalintis geromis emocijomis, dažniau susiburti ir pabendrauti

„Leidome darbuotojams atsivesti savo augintinius – tiek vorus, tiek žiurkėnus, tiek kates. Kas ką augina, tas tą galėjo ir atsivesti. Trūksta tik kačių ir žiurkėnų, bet tikimės, kad kitą kartą darbuotojai bus drąsesni, aktyvesni, ir turėsime dar didesnę gyvūnų įvairovę biure“, – šypteli ji.

Letena
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kačių kavinėje Vašingtone žmonėms džiaugsmą dalija šventiniais megztukais apvilkti kačiukai

Vašingtone esančioje kačių kavinėje priglausti kačiukai švenčių proga buvo apvilkti...

Ieva galvojo, kad niekada neturės šuns: už stebuklą gali padėkoti kolegoms (20)

Susipažinkite su Bariu, Ela, Kuba ir Leo – bendrovės „MV Group“ darbuotojais, kurie atsakingi...

Vilniečiai pabandė atsivesti gyvūnus į darbą: pažiūrėkite, kuo tai baigėsi (36)

Vis daugiau įmonių priimant sprendimą dirbti kartu su augintiniais, tai išbandyti nusprendė ir...

Vilniaus biure – nė dienos be šunų: čia jie krečia išdaigas, už kurias niekas nepyksta (50)

Skandinavų inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovės „Cowi“ biure Vilniuje šunys...

Vilniečiams biure padeda keturkojai: jų pareigos nesunkios, bet labai svarbios (22)

Aviacijos paslaugų bendrovės „ Baltic Ground Services “ darbuotojai žino, kad jų nuotaika –...

Top naujienos

Antroji COVID-19 banga nebus didžiausia grėsmė: ekonomistai nurodė, kas daugiausia kelia nerimą (1)

„Swedbank“ ekonomistai pažymi, kad visoje Europoje ir pasaulyje jaučiamas atsigavimas....

Paulius Gritėnas. Ne tie moderatoriai, ne tų žodžio laisvė

Keista tai rašyti trisdešimtaisiais nepriklausomybės metais, bet mes turime problemų su žodžio...

COVID-19 nustatytas Raseinių merui ir administracijos direktoriui: Kryžkalnyje jie buvo su Nausėdomis, Skverneliu, Landsbergiu papildyta 12:27 val. (397)

Raseinių rajono meras Andrius Bautronis ir administracijos direktorius Edmundas Jonyla penktadienį...

Baisi avarija Šalčininkų r.: susidūrė motociklas ir dviratis, abu vairuotojai be sąmonės (8)

Penktadienį Šalčininkų rajone įvyko eismo įvykis, per kurį buvo sužaloti du žmonės.

Neskubėkite optikoje atverti piniginės: gali būti, kad akinių lęšiai jums priklauso nemokamai (1)

Nešiojantys akinius žino, kad laikas nuo laiko juos prireikia keisti: dažniausiai dėl...

Paskirtu vestuvėms metu Monika Marija ir grupės „120“ narys Dovydas Laukys santuokų rūmuose nepasirodė (39)

Kurį laiką internetinėje erdvėje sklandė kalbos apie „X faktoriuje“ išgarsėjusio Dovydo...

Koronaviruso apimtas Lietuvos rajonas keičiasi: rekomenduojamas kitoks kaukių dėvėjimas, susibūrimų ir išvykų ribojimas (73)

Raseinių rajone praėjusią parą registravus 24 užsikrėtimo koronavirusu ( COVID–19 ) atvejus,...

Profesoriaus perspėjimas po koronaviruso šuolio: kai kurie regionai jau ruošiasi naujam karantinui sloguojančius vaikus patartų palikti namuose (136)

Bėda po vieną nevaikšto. Po poros savaičių prie koronaviruso grėsmės dar prisidės ir...

Rusijoje – COVID-19 atvejų šuolis, gyventojams – nauji nurodymai (60)

Rusijoje per pastarąją parą patvirtinti 7 212 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19...

|Maža didelių žinių kaina