Netikę šeimininkai šunelį paliko kapinėse: šiandien jis turi naujus namus ir lydi jauną vyrą net į darbą

 (21)
Jei rytais jums sunku atsikelti į darbą, gali būti, kad pas jus biure paprasčiausiai trūksta šunų. Jau tris metus įmonės „Interneto vizija“ biure vaikščioja darbuotojų augintiniai – ir ne tik penktadieniais, o visomis darbo dienomis.

„Gyvūnai darbe“ – tai „Purina“ socialinis projektas, kuris skatina įmones būti draugiškomis augintiniams ir sudaryti sąlygas darbuotojams į darbą atsivesti savo keturkojus draugus. Tiesa, šį kartą keturkojai yra kvalifikuoti specialistai, kurie dirba socialinį darbą. Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Šunys darbuotojams suteikia daug džiaugsmo

„Interneto vizija“ atstovė Toma Daukšaitė skaičiuoja, kad gyvūnai biure dirba kartu su savo šeimininkais apie 3 metus. Tradiciją pradėjo kolegė, kuri šiuo metu jau nebedirba. Moteris įsigijo mažą labradorę ir kartais atsivesdavo ją į darbą. Šie apsilankymai darėsi vis dažnesni, o netrukus šunis panoro atsivesti ir daugiau kolegų.

Iš pradžių sukurta tradicija augintinius vestis į darbą penktadieniais, vėliau nutarta juos vestis kasdien – kada tik to nori darbuotojai.

„Šiuo metu yra taip, kad šuniukai į darbą gali ateiti kada nori. Jie gali ateiti ne tik penktadieniais – kartais ateina ir paprastą darbo dieną. Būna, kad šunų šeimininkai kažkur išvažiuoja ir vakarais nenori palikti vieno gyvūno, jei jis visą dieną buvo vienas namuose. Kai šeimininkas nori išeiti į kokį koncertą, tai atsiveda šunį pabūti kartu su kolegomis darbe, kad vakare jam ramiau būtų namuose“, – pasakoja Toma.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Karolina Pansevič

Tomai atrodo natūralu, kad gyvūnų vizitai darbe vis dažnėja – kolektyvas pastebi, kad taip dirbti kur kas smagiau. Ji įsitikinusi, kad darbdaviai turėtų skatinti augintinių dalyvavimą darbe, nes išauklėti šunys rūpesčių nekelia ir tik pakelia nuotaiką.

„Kai atsivedu savo augintinę Lavą, man smagu, kad ji būna kartu su manimi. Pastebiu ir tai, kaip reaguoja kolegos – jie džiaugiasi, prieina, paglosto šunį. Mano augintinis aktyvus, energingas, suteikia labai daug džiaugsmo. Kolegos atsiliepia, kad dėl to jų diena pasidaro laiminga“, – teigia ji.

Čia dirba ir tie, kurie buvo skriaudžiami ir palikti

„Interneto vizija“ biure dirbantis Vytenis džiaugiasi galėdamas dieną praleisti su savo šunimi Daigo. Vytenis juokiasi, kad anksčiau jo augintinis daugiau lodavo, nei dirbdavo, tačiau pamažu darosi vis drąsesnis.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Karolina Pansevič

„Jis daug ko bijo. Daigo pasiėmėme iš žmonių, kurie jį rado paliktą kapinėse. Matome, kad anksčiau jis buvo skriaudžiamas. Dienos darbe jam tik į gera – tapo drąsesnis, nors iš pradžių bijojo butelių, keptuvės, dviračių. Pradėjome kartu važinėtis dviračiu, tai tos baimės nebeliko. Jau metus laiko esame kartu, atsigauna jis po truputį“, – teigia Vytenis.

Jo teigimu, Daigo dirbti nė kiek netrukdo – čia jis veikia tą patį, ką ir namuose. „Pirmo apsilankymo metu buvo streso, nes jis daug lojo. O čia žmonės dažnai kalba telefonu, reikia ramybės. Apsipratome“, – pasakoja Vytenis.

Buhalterė Birutė teigia, kad su savo augintine Leila į darbą vaikščiojo kartu nuo pat pirmų dienų. Prieraišus šuo seka kiekvieną šeimininkės žingsnį.

„Kai pradėjau dirbti, tai ir ėjome kartu. Iš pradžių eidavom tik penktadieniais. Visą dieną ji ramiai guli, bėdų nėra, nes rytais daug laiko kartu praleidžiam lauke. Darbe jaučiasi puikiai. Ypač jai patiko atradimas, kad penktadieniais pas mus – sumuštinių diena. Susidraugavo su visais, kurie tomis dienomis ją įsileisdavo į virtuvę“, – juokiasi ji.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnai darbe

Biuro darbuotojai dalinasi visais rūpesčiais: vedžioja, šeria ir prižiūri kolegų šunis (29)

Biuro darbuotojai dalinasi visais rūpesčiais: vedžioja, šeria ir prižiūri kolegų šunis
Tam, kad galėtų į darbą pradėti vestis augintinius, komunikacijos paslaugų agentūros „Fabula Hill + Knowlton Strategies“ kolektyvui tereikėjo pareikšti norą. Nuo to laiko kolektyvas nepraleidžia nė dienos be šunų, triušių ir net šikšnosparnių. Kaip jiems sekasi kartu dirbti?

Vilniečiai parodė, kaip atrodo jų darbo diena: laikosi tradicijos, kuri Lietuvoje dar reta (22)

Vilniečiai parodė, kaip atrodo jų darbo diena: laikosi tradicijos, kuri Lietuvoje dar reta
Kol įmonės verčiasi per galvą, kaip motyvuoti savo darbuotojus, „Leinonen“ kolektyvas rado gan neįprastą būdą. Jau metus laiko darbuotojai visai neskuba vakarais grįžti namo, nes į darbą gyvūnų mylėtojai gali ateiti kartu su savo augintiniais, o dirbti kartu su jais – daug smagiau.

Darbuotojų savijauta rūpinasi leisdami dirbti su gyvūnais: rezultatai geresni nei tikėtasi (51)

Darbuotojų savijauta rūpinasi leisdami dirbti su gyvūnais: rezultatai geresni nei tikėtasi
Ar įsivaizduojate įprastą savo darbo dieną šunų, žiurkių ir tarantulų apsuptyje? Interneto reklamos platformos „Adform“ biuro darbuotojams tai – kasdienybė. Jau apie 10 metų biuro koridoriuose niekas nenustemba sutikęs augintinius, kurie čia laikomi svarbiais darbuotojais.

Netikę šeimininkai šunelį paliko kapinėse: šiandien jis turi naujus namus ir lydi jauną vyrą net į darbą (21)

Netikę šeimininkai šunelį paliko kapinėse: šiandien jis turi naujus namus ir lydi jauną vyrą net į darbą
Jei rytais jums sunku atsikelti į darbą, gali būti, kad pas jus biure paprasčiausiai trūksta šunų. Jau tris metus įmonės „Interneto vizija“ biure vaikščioja darbuotojų augintiniai – ir ne tik penktadieniais, o visomis darbo dienomis.

Kosmetikos gamintojai dirba kitaip: su trimis šunimis ir katinu (10)

Kosmetikos gamintojai dirba kitaip: su trimis šunimis ir katinu
Kiekvienas šuns šeimininkas supranta, kaip sunku išeiti į darbą žinant, kad augintiniui teks visą dieną namuose praleisti vienam. „Avon Cosmetics“ darbuotojai dėl to gali nesijaudinti – jie į darbą keliauja kartu su augintiniais ir pastebi visapusišką tokio sprendimo naudą.

Šunų pasirodymas čia – didelė šventė: užtarnautą poilsį leidžia keturkojų apsuptyje (3)

Šunų pasirodymas čia – didelė šventė: užtarnautą poilsį leidžia keturkojų apsuptyje
Moksliškai įrodyta, kad vyresnio amžiaus žmonėms keturkojai draugai gali turėti didelės įtakos jų gyvenimo kokybei ir sveikatos būklei, todėl Senelių namuose „Giraitės namai“, įsikūrusiuose Kaune, augintinių vizitas yra tikrų tikriausia šventė.

Į darbą kartu su augintiniu: istorijos, kurios įkvepia dalyvaukite specialiame projekte (16)

Į darbą kartu su augintiniu: istorijos, kurios įkvepia
Šių metų pradžioje startavęs projektas „Gyvūnai darbe“ jau spėjo apskrieti 12 įmonių, kuriose įprasta dirbti kartu su augintiniais. Aplankęs šimtus laimingų darbuotojų ir jų augintinių, projektas nežada sustoti – raginame ir toliau registruotis, laimėti prizus ir tapti kitas įmones įkvepiančių reportažų herojais!

Skrydžių bendrovė darbuotojų nevaržo: nuo streso jie ginasi šunimis (27)

Skrydžių bendrovė darbuotojų nevaržo: nuo streso jie ginasi šunimis
Įprastai įmonėse, į kurias darbuotojai gali atsivesti augintinius, galioja tam tikros taisyklės. Dažniausia jų – augintiniai darbe pageidaujami tik penktadieniais. Panašu, kad skrydžių bendrovės „Small Planet Airlines“ gyvūnų vedžiojimosi darban atžvilgiu negalioja jokios taisyklės: darbuotojai žino, kad su savimi gali atsivesti ką panorėję, kiek panorėję ir kada panorėję.

Biuro darbuotojai parodė, kaip dirba penktadieniais: gyvūnų namuose nepalieka (19)

Biuro darbuotojai parodė, kaip dirba penktadieniais: gyvūnų namuose nepalieka
„Druskininkų Rasos“ biure penktadieniai – ypatingi, nes darbuotojai į biurą atvyksta kartu su savo augintiniais. Šįkart biure su DELFI žurnalistais vizgindamos uodegas sveikinosi keturios meilios kalytės.

DELFI redakcija auga: pažiūrėkite, kokie mieli keturkojai ją papildė (78)

DELFI redakcija auga: pažiūrėkite, kokie mieli keturkojai ją papildė
Antradienį DELFI kolektyvas buvo gausesnis nei įprastai – kartu su žurnalistais darbavosi ir jų augintiniai. Paskelbus gyvūnų dieną, redakcijoje pasirodė net 12 šunų, triušis ir sraigė. Pasibaigus neįprastai darbo dienai, darbuotojai neslėpė, kad gyvūnus darbe norėtų matyti ir dažniau.

Vertėjos į savo biurą atsiveda net kačiukus iš gatvės (16)

Vertėjos į savo biurą atsiveda net kačiukus iš gatvės
„Tilde informacinės technologijos“ vertėjų komanda penktadienių laukia su nekantrumu. Gyvūnų gelbėtojais save vadinantys darbuotojai artėjant savaitgaliui biure randa vietos ir šunims, ir katėms, ir jūrų kiaulytėms.

Advokatas atvėrė kontoros duris: viena iš kolegių – keturkojė Makarena (12)

Advokatas atvėrė kontoros duris: viena iš kolegių – keturkojė Makarena
Advokatai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai rimti ir žaidimams nenusiteikę žmonės, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Penktadieniais kontoroje „Litigo“ advokatas Andrius Bambalas su kolege Justina Stundže dirba kartu su išdykusia keturkoje kolege Makarena, šalia kurios nesišypsoti tiesiog neįmanoma.

Legendinio ansamblio „Lietuva“ repeticija: ant scenos to niekada nepamatysite (1)

Legendinio ansamblio „Lietuva“ repeticija: ant scenos to niekada nepamatysite
Stebint repetuojančius valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ choristus ir šokėjus, galima pastebėti, kad keletas iš jų atrodo itin neįprastai. Galima spėti, kad šokti ir dainuoti jiems taip pat sekasi sunkiau, nei kitiems – į pasirodymus jų niekas neįleidžia. Tačiau repeticijose be jų būtų liūdna. Kas jie tokie?

Purina socialinis projektas: gyvūnams draugiškų įmonių laukia malonios staigmenos (5)

<em>Purina</em> socialinis projektas: gyvūnams draugiškų įmonių laukia malonios staigmenos
Jei jūsų įmonė geranoriškai žiūri į augintinius darbe, jums pasisekė ne tik dėl to, kad dirbate kartu su liūdėti neleidžiančiu „kolega“, bet ir dėl to, nes galite sudalyvauti socialiniame projekte ir laimėti vertingų prizų.

Geriausias pardavėjas Vilniuje: buldogas į parduotuvę kasdien atsiveda vis naujų klientų (9)

Geriausias pardavėjas Vilniuje: buldogas į parduotuvę kasdien atsiveda vis naujų klientų
Tarp daugybės puošnių suknelių, viena iš butiko „Emocija“ puošmenų – anglų buldogų veislės kalytė Kira. Išdykusį gyvūną praeiviai dažnai pastebi greičiau nei blizgančias sukneles. Kalytės šeimininkė Edita Vitkė prisipažįsta – keturkojis butiko talismanas į parduotuvę atvedė ne vieną lankytoją.