Lietuvos oro uostų biuras: kartu darbuojasi ir šunys

 (24)
Sveikiname antruosius gyvūnams draugiškų įmonių socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ nugalėtojus – valstybės įmonę Lietuvos oro uostai. Čionai gerą nuotaiką palaiko stebėtinai drausmingų šunų ketvertukas – kviečiame pasižiūrėti įmonėje filmuotą vaizdo įrašą ir tuo įsitikinti.
"Gyvūnai darbe" konkurso nugalėtojai
© DELFI / Karolina Pansevič

Iš pradžių buvo nedrąsu

„Gyvūnai darbe“ – tai „Purina“ socialinis projektas, kuris skatina įmones būti draugiškomis augintiniams ir sudaryti sąlygas darbuotojams į darbą atsivesti savo keturkojus draugus. Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Šiandien Lietuvos oro uostai neįsivaizduojami be keturių šunelių – aukštaūgio mišrūno Stigo, Vakarų Škotijos baltojo terjero Franco bei nedidelio ūgio mišrūniukų – broliuko ir sesutės – Ozio ir Bugės.

Pirmoji darbuotoja, pasiryžusi visiems kolegoms ir įmonės svečiams parodyti, kad dirbti kartu su augintiniais yra ne tik įmanoma, bet ir naudinga – Raimonda Šakinytė.

„Kai sugalvojome daryti dieną su augintiniu, kolegos neįsivaizdavo, kaip galima dirbti su šunimi ir kaip viskas turėtų atrodyti. Su Stigu einu visur, kur tik leidžiama ateiti su šunimi, tad žinojau, kaip jis elgiasi viešumoje ir jaučiausi drąsiai. Netrukus visi pamatė, kad šuo niekam netrukdo“, – teigia R. Šakinytė.

Nuo pat pradžių Stigas paklusniai sėdėdavo prie direktoriaus durų, visiems keldamas juoką – štai, dirba direktoriaus sargybiniu. Netrukus šuo įsidrąsino ir pradėjo lankytis skirtinguose įmonės kabinetuose. Darbuotojai netrukus įsitikino, kad juos aplankęs Stigas gali nuraminti, sumažinti įtampą.

„Iš pradžių laikydavau už pavadėlio ir tik savo kabinete. Kai pastebėjau, kad kolegos labai meiliai ir noriai jį priima, pavadėlio nebereikėjo. Netrukus pradėjome kartu pasitikti svečius. Galų gale, pasiklausiau direktoriaus, ar galiu savo šunį atsivesti į susitikimą. Jo atsakymas – žinoma, be problemų. Pasodinau Stigą už stalo ir išėjau, o kai parėjau – jis sėdi tvarkingai toje pačioje vietoje. Visi žiūrėjo ir negalėjo patikėti“, – šypsosi R. Šakinytė.

Šiandien neįsivaizduoja darbo be šunų

Nuo to laiko Stigas keliauja į visus susitikimus, o darbe pasirodo kiekvieną penktadienį, kartais ir ketvirtadienį.

„Gyvūnai netrukdo, o kaip tik įneša gyvasties. Maniškis netgi žino, kuriame aukšte ir kuriuose skyriuose labiausiai jo laukia. Tai papildo mūsų darbo dienas. Labai džiaugiamės sprendimu ir nėra tokios minties, kad viso to galėtų nebūti“, – tikina R.Šakinytė.

Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė įmonės darbuotojus vadina dideliais kačių ir šunų mylėtojais, todėl nieko keisto, kad vieną dieną augintiniai pasirodė ir darbe.

Žinoma, iš pradžių buvo kiek nedrąsu – juk įmonėje vykstančiuose susitikimuose dalyvauja daug žmonių. Tuomet dar niekas nežinojo, kaip į augintinius reaguos svečiai, o kaip į svečius – augintiniai. Turbūt niekas nesitikėjo, kad gyvūnai į kolektyvą įneš tiek džiaugsmo ir gyvybingumo.

„Kai atėjau į pirmąjį susitikimą su Stigu, net nepastebėjau, kad jis sėdi kartu, nes už stalo krašto jo nesimatė. Tik tada, kai jis suinkštė ir pasirodė jo ausys, visi pradėjo juoktis, kad visą šį laiką šuo taip ramiai buvo kažkur po stalu“, – prisimena I. Baltrušaitienė.

Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovė įsitikinusi, kad augintinių buvimas darbe jau tapo tradicija, kurios tiesiog neįmanoma nesilaikyti.

Kviečiame pasižiūrėti, kaip atrodo darbo diena kartu su augintiniais – argi nenorėtumėte dirbti tokioje aplinkoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnai darbe

Advokatas atvėrė kontoros duris: viena iš kolegių – keturkojė Makarena (12)

Advokatas atvėrė kontoros duris: viena iš kolegių – keturkojė Makarena
Advokatai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai rimti ir žaidimams nenusiteikę žmonės, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Penktadieniais kontoroje „Litigo“ advokatas Andrius Bambalas su kolege Justina Stundže dirba kartu su išdykusia keturkoje kolege Makarena, šalia kurios nesišypsoti tiesiog neįmanoma.

Legendinio ansamblio „Lietuva“ repeticija: ant scenos to niekada nepamatysite (1)

Legendinio ansamblio „Lietuva“ repeticija: ant scenos to niekada nepamatysite
Stebint repetuojančius valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ choristus ir šokėjus, galima pastebėti, kad keletas iš jų atrodo itin neįprastai. Galima spėti, kad šokti ir dainuoti jiems taip pat sekasi sunkiau, nei kitiems – į pasirodymus jų niekas neįleidžia. Tačiau repeticijose be jų būtų liūdna. Kas jie tokie?

Purina socialinis projektas: gyvūnams draugiškų įmonių laukia malonios staigmenos (4)

<em>Purina</em> socialinis projektas: gyvūnams draugiškų įmonių laukia malonios staigmenos
Jei jūsų įmonė geranoriškai žiūri į augintinius darbe, jums pasisekė ne tik dėl to, kad dirbate kartu su liūdėti neleidžiančiu „kolega“, bet ir dėl to, nes galite sudalyvauti socialiniame projekte ir laimėti vertingų prizų.

Geriausias pardavėjas Vilniuje: buldogas į parduotuvę kasdien atsiveda vis naujų klientų (9)

Geriausias pardavėjas Vilniuje: buldogas į parduotuvę kasdien atsiveda vis naujų klientų
Tarp daugybės puošnių suknelių, viena iš butiko „Emocija“ puošmenų – anglų buldogų veislės kalytė Kira. Išdykusį gyvūną praeiviai dažnai pastebi greičiau nei blizgančias sukneles. Kalytės šeimininkė Edita Vitkė prisipažįsta – keturkojis butiko talismanas į parduotuvę atvedė ne vieną lankytoją.

Įmonės svečius pasitinka keturkojai: žmonės dažnai pagalvoja, kad ne čia pataikė (21)

Įmonės svečius pasitinka keturkojai: žmonės dažnai pagalvoja, kad ne čia pataikė
Į Lietuvos techninės apžiūros įmonių „Transeksta“ biurą įžengusius svečius pirmiausia pasitinka auksaspalvės retriverės Puma, Rumba ir katinas Tobis. Tai – ištikimi geros darbuotojų nuotaikos sergėtojai, be kurių kolektyvas savo darbo dienų negali įsivaizduoti.

Rado būdą stresui įveikti: į darbą keliauja su šunimis (12)

Rado būdą stresui įveikti: į darbą keliauja su šunimis
„Nestle Baltics“ biure darbuotojams nepervargti ir palaikyti gerą nuotaiką padeda 9 šunys. Augintiniai čia išties laukiami – darbuotojai nevaržomai gali džiaugtis jų kompanija bet kurią dieną.

Atėję apsidrausti turėjo nustebti: klientus pasitiko šunys ir tarantulas (39)

Atėję apsidrausti turėjo nustebti: klientus pasitiko šunys ir tarantulas
Pasveikinti jau tretieji socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ nugalėtojai, kuriais tapo „Lietuvos draudimo“ komanda. Tokią gausybę augintinių vienoje erdvėje išvystumėte tikrai ne kasdien – įmonės patalpose Vilniuje susibūrė apie 30 gyvūnų. Neįprastą dieną su augintiniais darbe surengę kolegos jau pradėjo tartis, kad ši vienadienė „avantiūra“ taptų ilgalaike tradicija.

Lietuvos oro uostų biuras: kartu darbuojasi ir šunys (24)

Lietuvos oro uostų biuras: kartu darbuojasi ir šunys
Sveikiname antruosius gyvūnams draugiškų įmonių socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ nugalėtojus – valstybės įmonę Lietuvos oro uostai. Čionai gerą nuotaiką palaiko stebėtinai drausmingų šunų ketvertukas – kviečiame pasižiūrėti įmonėje filmuotą vaizdo įrašą ir tuo įsitikinti.

Biuro neįsivaizduoja be šunų: štai taip atrodo vilniečių darbo diena (115)

Biuro neįsivaizduoja be šunų: štai taip atrodo vilniečių darbo diena
Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ darbuotojai į darbą eina ne vieni – juos atlydi keturkojai kolegos. Pirmieji gyvūnams draugiškų įmonių socialinio projekto „Gyvūnai darbe“ nugalėtojai atveria savo agentūros duris ir parodo, kuo ypatinga nuotaika ofise, kuriame išdykauja šunys.