aA
Susipažinkite su Bariu, Ela, Kuba ir Leo – bendrovės „MV Group“ darbuotojais, kurie atsakingi už gerą nuotaiką biure. Kiekvieną penktadienį keturkojai bėgioja įmonės koridoriais ir ne tik mažina įtampą, bet ir žadina kolegų norą priimti į savo šeimą naują narį. Taip nutiko ir čia – jei ne gyvūnų darbe diena ir kolegų pavyzdys, viena darbuotoja turbūt niekada nebūtų pasiryžusi auginti šuns.

Pastebėjo, kad šunys „sujungia“ kolektyvą

„Gyvūnai darbe“ – tai „Purina“ socialinis projektas, kuris skatina įmones būti draugiškomis augintiniams ir sudaryti sąlygas darbuotojams į darbą atsivesti savo keturkojus draugus. Tiesa, šį kartą keturkojai yra kvalifikuoti specialistai, kurie dirba socialinį darbą.

Vienas iš idėjos vestis augintinius į darbą iniciatorių – įmonėje dirbantis Justinas Petkus, pastebėjęs, kad Lietuvoje tokį sprendimą priima vis daugiau darboviečių. „Atlikome darbuotojų apklausą ir dauguma nusprendė, kad kiekvienas penktadienis įmonėje būtų kartu su augintiniu. Tokia paprasta idėja, kuri džiugina aplinkinius“, – sako Justinas.

Anot jo, įmonėms verta pagalvoti apie gyvūnus darbe, nes šie sujungia kolegas bendram pokalbiui, palengvina naujų darbuotojų integraciją kolektyve ir sukuria draugišką atmosferą.

Tai patvirtina ir įmonėje dirbanti Rasa, penktadieniais į darbą keliaujanti kartu su trejų metų vižlu Bariu. „Man penktadienis yra šventė. Šiomis dienomis biuras tampa gyvas, visi bendrauja, tarp kolegų, net ir nedrąsių, atsiranda jungtis“, – pokyčius darbe atsiradus Bariui vardija Rasa.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Andrius Ufartas

Rasos šeimoje Baris atsirado po to, kai jai teko pagloboti draugų veimaranerį. Globodama šunelį, Rasa įsimylėjo paukštšunius ir nusprendė įsigyti keturkojį ir pati. Nauju šeimos nariu tapo vižlas Baris, kuris šiandien netgi miega šeimininkų lovoje.

„Baris yra mūsų vyriausiasis terapeutas, individualus treneris. Biure tenka paskui jį pabėgioti, pasilankstyti. Jo silpnoji vieta – paausiai, kuriuos pakasius šuo pradeda murkti kaip katinas. Po sunkios darbo dienos, jo murkimas mane nuramina“, – sako Rasa.

Jei ne kolegė, Ieva niekada nebūtų turėjusi šuns

Elektroninės prekybos marketingo vadovė Ieva juokiasi, kad auginti šunį ją įkalbėjo kolegos – jei ne jie, moteris turbūt niekada taip ir nebūtų auginusi šuns. Kolegos dažnai sakydavo, kad Ievai būtinai reikia šuniuko, tačiau moteris ilgai jų neklausė.

„Mano istorija su prieš tai buvusiu šunimi baigėsi labai liūdnai, todėl maniau, kad daugiau niekada neturėsiu šuns. Kartą kolegė į darbą atėjo su šunimi, o aš tą patį vakarą, vos grįžusi iš darbo, susiradau internete mažą šuniuką. Kitą dieną kolegoms pasakiau: žinokit, aš išsirinkau šunį“, – lemtingą dieną prisimena Ieva.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Andrius Ufartas

Ievos išrinktasis Leo tokį vardą gavo dėl to, nes šeimininkė gimė po liūto Zodiako ženklu. „Liūtai yra labai stiprūs žmonės iš vidaus“, – paaiškina Ieva. Kadangi mažasis Leo dar silpnas, Ieva tikisi, kad stiprus vardas padės šuneliui įveikti visus sunkumus.

Sprendimas priglausti šuniuką Ievai suteikė daug džiaugsmo. Atsivedusi augintinį į darbą, Ieva suprato, kad tai pakeis viską.

„Skambučių centre būna labai daug stresinių situacijų. Skambina žmonės dėl įvairiausių problemų – kai jiems gerai, jie juk neskambina. Reikia tas problemas spręsti, tenka pakelti labai daug streso, o šuo visą šį stresą neutralizuoja. Mes su visais bendradarbiais tai pamatėme. Kai darbe yra šuo, tu nusiramini, ir tavo tonas visiškai kitoks. Gaila, kad tik penktadieniais vedamės augintinius – galėtų jie čia netgi gyventi“, – šypsosi Ieva.

Padeda trumpam atsiplėšti nuo ekranų

„MV Group“ dirbanti Viltė savo augintinę Elą pamėgino į darbą atsivesti pirmą kartą. Šeimininkės nuostabai, paaiškėjo, kad jaunėlė Ela yra pavyzdinga darbuotoja.

„Čia ji įnešė labai daug gerų emocijų. Dirbdama su ja, jaučiu ramybę, esu geros nuotaikos. Su šunimi smagu bendrauti ir pasidaryti mažas pertraukėles“, – sako Viltė.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Andrius Ufartas

O štai Dalia savo augintinę Kubą stengiasi į darbą atsivesti kiekvieną penktadienį. Ji pastebi, kad augintinė gerai nuteikia ne tik ją pačią, bet ir kolegas.

„Kai Kuba būna biure, dažniau atsitraukiame nuo ekranų, paglostome ją. Taip daugiau pabendraujame su kolegomis, o ir mūsų ryšys tampa tvirtesnis“, – pastebi Dalia.

Letena
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
4.6800

Kačių kavinėje Vašingtone žmonėms džiaugsmą dalija šventiniais megztukais apvilkti kačiukai

Vašingtone esančioje kačių kavinėje priglausti kačiukai švenčių proga buvo apvilkti...

Ieva galvojo, kad niekada neturės šuns: už stebuklą gali padėkoti kolegoms (20)

Susipažinkite su Bariu, Ela, Kuba ir Leo – bendrovės „MV Group“ darbuotojais, kurie atsakingi...

Vilniečiai pabandė atsivesti gyvūnus į darbą: pažiūrėkite, kuo tai baigėsi (36)

Vis daugiau įmonių priimant sprendimą dirbti kartu su augintiniais, tai išbandyti nusprendė ir...

Vilniaus biure – nė dienos be šunų: čia jie krečia išdaigas, už kurias niekas nepyksta (50)

Skandinavų inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovės „Cowi“ biure Vilniuje šunys...

Vilniečiams biure padeda keturkojai: jų pareigos nesunkios, bet labai svarbios (22)

Aviacijos paslaugų bendrovės „ Baltic Ground Services “ darbuotojai žino, kad jų nuotaika –...

Top naujienos

Antroji COVID-19 banga nebus didžiausia grėsmė: ekonomistai nurodė, kas daugiausia kelia nerimą (5)

„Swedbank“ ekonomistai pažymi, kad visoje Europoje ir pasaulyje jaučiamas atsigavimas....

Paulius Gritėnas. Ne tie moderatoriai, ne tų žodžio laisvė (6)

Keista tai rašyti trisdešimtaisiais nepriklausomybės metais, bet mes turime problemų su žodžio...

COVID-19 nustatytas Raseinių merui ir administracijos direktoriui: Kryžkalnyje jie buvo su Nausėdomis, Skverneliu, Landsbergiu papildyta 12:27 val. (425)

Raseinių rajono meras Andrius Bautronis ir administracijos direktorius Edmundas Jonyla penktadienį...

Baisi avarija Šalčininkų r.: susidūrė motociklas ir dviratis, abu vairuotojai be sąmonės (12)

Penktadienį Šalčininkų rajone įvyko eismo įvykis, per kurį buvo sužaloti du žmonės.

Neskubėkite optikoje atverti piniginės: gali būti, kad akinių lęšiai jums priklauso nemokamai (1)

Nešiojantys akinius žino, kad laikas nuo laiko juos prireikia keisti: dažniausiai dėl...

Paskirtu vestuvėms metu Monika Marija ir grupės „120“ narys Dovydas Laukys santuokų rūmuose nepasirodė (46)

Kurį laiką internetinėje erdvėje sklandė kalbos apie „X faktoriuje“ išgarsėjusio Dovydo...

Koronaviruso apimtas Lietuvos rajonas keičiasi: rekomenduojamas kitoks kaukių dėvėjimas, susibūrimų ir išvykų ribojimas (76)

Raseinių rajone praėjusią parą registravus 24 užsikrėtimo koronavirusu ( COVID–19 ) atvejus,...

Profesoriaus perspėjimas po koronaviruso šuolio: kai kurie regionai jau ruošiasi naujam karantinui sloguojančius vaikus patartų palikti namuose (138)

Bėda po vieną nevaikšto. Po poros savaičių prie koronaviruso grėsmės dar prisidės ir...

Rusijoje – COVID-19 atvejų šuolis, gyventojams – nauji nurodymai (65)

Rusijoje per pastarąją parą patvirtinti 7 212 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19...

|Maža didelių žinių kaina