Darbuotojų savijauta rūpinasi leisdami dirbti su gyvūnais: rezultatai geresni nei tikėtasi

 (51)
Ar įsivaizduojate įprastą savo darbo dieną šunų, žiurkių ir tarantulų apsuptyje? Interneto reklamos platformos „Adform“ biuro darbuotojams tai – kasdienybė. Jau apie 10 metų biuro koridoriuose niekas nenustemba sutikęs augintinius, kurie čia laikomi svarbiais darbuotojais.

Svarbiausia – kad visi darbuotojai jaustųsi gerai

Gyvūnai darbe“ – tai „Purina“ socialinis projektas, kuris skatina įmones būti draugiškomis augintiniams ir sudaryti sąlygas darbuotojams į darbą atsivesti savo keturkojus draugus. Tiesa, šį kartą keturkojai yra kvalifikuoti specialistai, kurie dirba socialinį darbą. Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Interneto reklamos platformos „Adform“ biure Vilniuje galima sutikti virš 400 darbuotojų, dalis jų – šunys, žiurkės ir tarantulai. Įmonės administracijos vadovė Rita Bagdonaitė teigia, kad čia dirbantys žmonės labai myli gyvūnus, todėl nuo pat veiklos pradžios čia dirbama kartu su savo augintiniais.

„Darbuotojai ypač myli šunis, todėl juos į darbą atsiveda ne tik penktadieniais, bet ir kitomis savaitės dienomis. Kasdien čia turime apie 6 šunis. Štai, kolegė žiurkes atsineša. Ketvirtame aukšte esame turėję tarantulą, bet jį atsinešdavęs kolega čia jau nebedirba. Nelabai kas ten mėgo tą tarantulą“, – juokiasi Rita.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Karolina Pansevič

Žinoma, tvarką biure padeda gyvūnų vedimosi taisyklės, užtikrinančios, kad augintiniai niekam nesukeltų nepatogumų.

„Kadangi visi dirbame bendrose erdvėse, turime atsiklausti, ar niekas nebijo, ar nėra alergiškų žmonių. Viename aukšte yra kolega, kuris savo darbo vietoje turi prisikabinęs kortelę, kad yra alergiškas. Tai tiesiog toje erdvėje šunų niekas nevedžioja. Taip pat nesivedame gyvūnų į valgyklą. Svarbu, kad visi jaustųsi gerai. Darbuotojui šalia esantis gyvūnas yra motyvacija, nusiraminimas“, – sako Rita.

Prie neįprastų gyvūnų teko priprasti

Rita pabrėžia, kad tradicijos biure laikomasi seniai. Ji skaičiuoja, kad su gyvūnais biuro darbuotojai dirba mažiausiai 10 metų.

„Mūsų įmonės kultūra skandinaviška, orientuota į darbuotojus ir jų laisvę, kad jie geriau jaustųsi. Daug investuojame į tai. Dėl to sunku pasakyti, kada mūsų biure apsilankė pirmas šuo. Lietuvoje esame jau 16 metų – gal ne nuo pat pradžių vedamės gyvūnus į darbą, bet bent 10 metų tai tikrai. Šunys jau nuo seno laikomi mūsų darbuotojais“, – aiškina ji.

Gyvūnai darbe
Gyvūnai darbe
© DELFI / Karolina Pansevič

Čia dirbanti Evelina savo augintinį Balu į darbą vedasi tik penktą kartą, mat šuo dar jaunas. „Džiaugiuosi, kad galiu jį pasiimti į darbą, nesinori jo vieno namuose palikti. Noriu, kad priprastų prie žmonių, nes dar kol kas jis baikštus. Jis dabar susijaudinęs, nes kažkas vyksta ir jis tą jaučia“, – pasakoja Evelina.

Karina į darbą atsineša kiek neįprastus augintinius – žiurkes. Ji prisipažįsta, kad ne visiems kolegoms šie gyvūnai atrodo malonūs, bet pasižiūrėti į neįprastus augintinius įdomu kiekvienam.

„Anksčiau kolegos bijojo, bet dabar nebebijo. Šiaip visiems aplinkiniams įdomu pasižiūrėti, palaikyti ant rankų – tai padeda atsipalaiduoti, nusiraminti. Juk tai nedažnai kasdienybėje matomas gyvūnas. Kadangi neloja, tai ir dirbti netrukdo, narve sau ramiai gyvena. Dviejų iš jų vardai – Darius ir Girėnas, kurie anksčiau į savo vardus net sureaguodavo. Namuose turiu šunį: jis jų bijo“, – sako Karina.

Gedimino auginamas Berno zenenhundas ne tik moka sėdėti ir gulėti, bet paprašytas gali ir duoti šeimininkui bučkį į skruostą.

„Puikiai su juo dirbam – į biurą kartu ateinam bent kartą per savaitę. Jis ramus, guli šalia. Visada laukia manęs. Šitame aukšte jaučiasi kaip šefas, kartais suloja“, – teigia Gediminas.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnai darbe

Vilniuje programuotojams dirbti padeda šunys: kartu jiems sekasi geriau (50)

Vilniuje programuotojams dirbti padeda šunys: kartu jiems sekasi geriau
JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group” kolektyvą Lietuvoje sudaro ne tik programuotojai, bet ir keturkojai. Įprastą darbo dieną čia galima sutikti 5 didelius šunis, kurie biure atlieka labai svarbias pareigas – padeda palaikyti jaukią ir produktyvią atmosferą.

Kalytė Ūla statybos bendrovėje atlieka ypatingas užduotis (17)

Kalytė Ūla statybos bendrovėje atlieka ypatingas užduotis
Keraminėmis, akmens masės plytelėmis bei kitomis vidaus ir lauko apdailos medžiagomis prekiaujančios įmonės „Irlanda“ biure yra vienas darbuotojas, kuris atsakingas už gerą bendrovės kolektyvo nuotaiką. Tai – rotveilerio veislės kalytė Ūla. Pasak šuns šeimininko, pagal charakterį šį rotveilerį galima palyginti su katėmis. Nepaisant savo dydžio, Ūla yra draugiška ir į biuro gyvenimą įneša betarpišką draugystę ir džiaugsmą.

Biuro darbuotojai dalinasi visais rūpesčiais: vedžioja, šeria ir prižiūri kolegų šunis (29)

Biuro darbuotojai dalinasi visais rūpesčiais: vedžioja, šeria ir prižiūri kolegų šunis
Tam, kad galėtų į darbą pradėti vestis augintinius, komunikacijos paslaugų agentūros „Fabula Hill + Knowlton Strategies“ kolektyvui tereikėjo pareikšti norą. Nuo to laiko kolektyvas nepraleidžia nė dienos be šunų, triušių ir net šikšnosparnių. Kaip jiems sekasi kartu dirbti?

Vilniečiai parodė, kaip atrodo jų darbo diena: laikosi tradicijos, kuri Lietuvoje dar reta (22)

Vilniečiai parodė, kaip atrodo jų darbo diena: laikosi tradicijos, kuri Lietuvoje dar reta
Kol įmonės verčiasi per galvą, kaip motyvuoti savo darbuotojus, „Leinonen“ kolektyvas rado gan neįprastą būdą. Jau metus laiko darbuotojai visai neskuba vakarais grįžti namo, nes į darbą gyvūnų mylėtojai gali ateiti kartu su savo augintiniais, o dirbti kartu su jais – daug smagiau.

Darbuotojų savijauta rūpinasi leisdami dirbti su gyvūnais: rezultatai geresni nei tikėtasi (51)

Darbuotojų savijauta rūpinasi leisdami dirbti su gyvūnais: rezultatai geresni nei tikėtasi
Ar įsivaizduojate įprastą savo darbo dieną šunų, žiurkių ir tarantulų apsuptyje? Interneto reklamos platformos „Adform“ biuro darbuotojams tai – kasdienybė. Jau apie 10 metų biuro koridoriuose niekas nenustemba sutikęs augintinius, kurie čia laikomi svarbiais darbuotojais.

Netikę šeimininkai šunelį paliko kapinėse: šiandien jis turi naujus namus ir lydi jauną vyrą net į darbą (21)

Netikę šeimininkai šunelį paliko kapinėse: šiandien jis turi naujus namus ir lydi jauną vyrą net į darbą
Jei rytais jums sunku atsikelti į darbą, gali būti, kad pas jus biure paprasčiausiai trūksta šunų. Jau tris metus įmonės „Interneto vizija“ biure vaikščioja darbuotojų augintiniai – ir ne tik penktadieniais, o visomis darbo dienomis.

Kosmetikos gamintojai dirba kitaip: su trimis šunimis ir katinu (10)

Kosmetikos gamintojai dirba kitaip: su trimis šunimis ir katinu
Kiekvienas šuns šeimininkas supranta, kaip sunku išeiti į darbą žinant, kad augintiniui teks visą dieną namuose praleisti vienam. „Avon Cosmetics“ darbuotojai dėl to gali nesijaudinti – jie į darbą keliauja kartu su augintiniais ir pastebi visapusišką tokio sprendimo naudą.

Šunų pasirodymas čia – didelė šventė: užtarnautą poilsį leidžia keturkojų apsuptyje (3)

Šunų pasirodymas čia – didelė šventė: užtarnautą poilsį leidžia keturkojų apsuptyje
Moksliškai įrodyta, kad vyresnio amžiaus žmonėms keturkojai draugai gali turėti didelės įtakos jų gyvenimo kokybei ir sveikatos būklei, todėl Senelių namuose „Giraitės namai“, įsikūrusiuose Kaune, augintinių vizitas yra tikrų tikriausia šventė.

Į darbą kartu su augintiniu: istorijos, kurios įkvepia dalyvaukite specialiame projekte (16)

Į darbą kartu su augintiniu: istorijos, kurios įkvepia
Šių metų pradžioje startavęs projektas „Gyvūnai darbe“ jau spėjo apskrieti 12 įmonių, kuriose įprasta dirbti kartu su augintiniais. Aplankęs šimtus laimingų darbuotojų ir jų augintinių, projektas nežada sustoti – raginame ir toliau registruotis, laimėti prizus ir tapti kitas įmones įkvepiančių reportažų herojais!

Skrydžių bendrovė darbuotojų nevaržo: nuo streso jie ginasi šunimis (27)

Skrydžių bendrovė darbuotojų nevaržo: nuo streso jie ginasi šunimis
Įprastai įmonėse, į kurias darbuotojai gali atsivesti augintinius, galioja tam tikros taisyklės. Dažniausia jų – augintiniai darbe pageidaujami tik penktadieniais. Panašu, kad skrydžių bendrovės „Small Planet Airlines“ gyvūnų vedžiojimosi darban atžvilgiu negalioja jokios taisyklės: darbuotojai žino, kad su savimi gali atsivesti ką panorėję, kiek panorėję ir kada panorėję.

Biuro darbuotojai parodė, kaip dirba penktadieniais: gyvūnų namuose nepalieka (19)

Biuro darbuotojai parodė, kaip dirba penktadieniais: gyvūnų namuose nepalieka
„Druskininkų Rasos“ biure penktadieniai – ypatingi, nes darbuotojai į biurą atvyksta kartu su savo augintiniais. Šįkart biure su DELFI žurnalistais vizgindamos uodegas sveikinosi keturios meilios kalytės.

DELFI redakcija auga: pažiūrėkite, kokie mieli keturkojai ją papildė (78)

DELFI redakcija auga: pažiūrėkite, kokie mieli keturkojai ją papildė
Antradienį DELFI kolektyvas buvo gausesnis nei įprastai – kartu su žurnalistais darbavosi ir jų augintiniai. Paskelbus gyvūnų dieną, redakcijoje pasirodė net 12 šunų, triušis ir sraigė. Pasibaigus neįprastai darbo dienai, darbuotojai neslėpė, kad gyvūnus darbe norėtų matyti ir dažniau.

Vertėjos į savo biurą atsiveda net kačiukus iš gatvės (16)

Vertėjos į savo biurą atsiveda net kačiukus iš gatvės
„Tilde informacinės technologijos“ vertėjų komanda penktadienių laukia su nekantrumu. Gyvūnų gelbėtojais save vadinantys darbuotojai artėjant savaitgaliui biure randa vietos ir šunims, ir katėms, ir jūrų kiaulytėms.

Advokatas atvėrė kontoros duris: viena iš kolegių – keturkojė Makarena (12)

Advokatas atvėrė kontoros duris: viena iš kolegių – keturkojė Makarena
Advokatai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai rimti ir žaidimams nenusiteikę žmonės, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Penktadieniais kontoroje „Litigo“ advokatas Andrius Bambalas su kolege Justina Stundže dirba kartu su išdykusia keturkoje kolege Makarena, šalia kurios nesišypsoti tiesiog neįmanoma.

Legendinio ansamblio „Lietuva“ repeticija: ant scenos to niekada nepamatysite (1)

Legendinio ansamblio „Lietuva“ repeticija: ant scenos to niekada nepamatysite
Stebint repetuojančius valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ choristus ir šokėjus, galima pastebėti, kad keletas iš jų atrodo itin neįprastai. Galima spėti, kad šokti ir dainuoti jiems taip pat sekasi sunkiau, nei kitiems – į pasirodymus jų niekas neįleidžia. Tačiau repeticijose be jų būtų liūdna. Kas jie tokie?